» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
152 / 175
»»

Machete ::

Za tvoj (virtualni) ego mislim, da se moraš ozreti na Kitajski trg. Tam še prodajajo 760, in pazi to ne samo Li ampak celo XXL, še daljše in še večje!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Machete je izjavil:

Tule je še vse kar je na izbiro dan danes.. (ps video je v Nemčiji cenzuriran)

To je bil dober masaker. Startup jih povozi. In za pol cene.

feryz ::

Ok, ker je tole eko bio tema in ker ogromno ljudi moti subvencioniranje fosilcev.
Nakup takega avta izgleda takole.
Greš v salon, posadijo te za mizo in ti dajo kavico. Lepa gospodična nato začne kucati v konfigurator. Ja, ja, ja, ne, ja... print.
Cena sitnica, 289 jurjev. Ok, vstaneš, se opotečeš in zmajuješ z glavo.
To vidi lepi gospodič, pristopi in vpraša, če poslujem s tujino. Rečem da ja, nakar mi pove, da popolnoma legalno lahko odprem firmo na Češkem in me bo prišel isti avto, po popustih, s stroški firme vred in s češkimi tablicami, 135 jurjev.
Tako pri nas subvencioniramo ICE avte.
Kasneje, seveda, lahko tudi dobiček firme pošlješ na Češko. Je mnogo bolj ugodno kot tukaj.

Lani, ko je prišel žlahtovec iz Amerike in rekel, da je dal za 760 120 jurjev dolarjev, mi ni bilo nič jasno. Zdaj pa mi je.

Utk ::

Kupuješ avto za četrt mio pa še nisi slišal za češko foro...zdaj moraš samo še najt nekoga, da ti verjame.

K0l1br1 ::

feryz je izjavil:

Kasneje, seveda, lahko tudi dobiček firme pošlješ na Češko. Je mnogo bolj ugodno kot tukaj.
Po mojem se splača zapeljati gor, če se ne da preko neta zrihtati.

Gavran ::

Otisla baba sa kolacima...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/f...


A je pri Tesli tudi razlika v ceni?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

DamijanD ::

W1: Nekaj dni nazaj si omenil, da ti je AP preprečil nesrečo (oz. vsaj da je odreagiral prej, kot bi ti sam). Ali lahko malo bolj opišeš dogodek, ker mi ni bilo povsem jasno kaj se je zgodilo in kakšna je bila reakcija avta?

Gregor P ::

Če sem prav razumel, je sistem odreagiral, ko je nenadoma pred njim zapeljal avto na njegov pas.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

WarpedGone ::

W1: Nekaj dni nazaj si omenil, da ti je AP preprečil nesrečo (oz. vsaj da je odreagiral prej, kot bi ti sam). Ali lahko malo bolj opišeš dogodek, ker mi ni bilo povsem jasno kaj se je zgodilo in kakšna je bila reakcija avta?


Uvoz na LJ obvoznico, ki se naprej nadaljuje na izvoz (tomačevo -> dunajska).
Šlepar je bil direkt bočno levo ob meni, avto je zapiskal in zasukal volan v desno tolk da se je prestavu za kakih 30 centi bol desno v pasu. Ko sm uspel dojet kaj se dogaja sm opazu da je šlepar že z desni kolesom čez črto na mojemu pasu in da ma desn žmigavec. Stisnu sm 'gas' in mu naredu plac.
Zbogom in hvala za vse ribe

pegasus ::

Tole je kar na nivoju debata ... se splača poslušati:

RejZoR ::

Precej fanboyev, nekateri bolj, drugi malo manj. Še dobr, da jih je deklina večkrat postavila nazaj na realna tla, ko so začel bluzit bedarije... Sploh pa je bilo cringy poslušat kako so bluzili o smrti velikih znamk kot je VAG grupa. Švabi, če bi želel bi Teslo izbrisal iz sveta v parih tednih. En folk si očitno sploh ne predstavlja kako velik je VAG... Delno sicer s tem pridejo tud težave s hitrostjo prilagajanja ko si tolk velik, ampak modeli imajo denarja kot dreka, po svetu imajo cel kup naprednih tovarn z usposobljenim kadrom in mašinerijo in trg pokrivajo od posranih malih hatchbackov do miljonskih hyper avtomobilov kot je Bugatti Chiron. Da vseh komercialnih vozil vmes ne omenjam. Sploh pa se tle ne gre da VAG, PSA, Hyundai-Kia itd niso sposobni naredit EV-jev, enostavno se jim ne splača vreči celotni R&D in proizvodnjo v slednje. Tesla, kot nova znamka na trgu niti ni imela dost izbire. Ali gre full exotic samo z električnimi ali pa sploh ne bi imela šans tekmovat z ostalimi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mikhaair ::

Saj so naredili id3. Sam se malo in preplavijo ceste z njim.
Pa še par milijonov tdi-jev nastajajo prej. Mogoče z zelenim i-jem. Za mild hibrid.

louser ::

Noja, ima Opel boljši model na trgu od VW za navadne smrtnike.

Ganon ::

No, ja, ima Renault boljši model na trgu za navadne smrtnike.

krucymucy ::

Ganon je izjavil:

No, ja, ima Renault boljši model na trgu za navadne smrtnike.

Vem da imajo vsake oci svojega malarja in da se o okusih ne razpravlja, ampak P208/Corsa sta na pogled lepsa od Zoe.

MrNighthawk ::

Sicer se navezuje na Model X in Model 3... Zanimivo, da so izpostavili pomanjkanje LIDAR sistema

One of the team's findings was that the crash was made possible, in part, because of the limits of Autopilot's vision-based processing system. Tesla CEO Elon Musk has long argued that autonomous cars don't need LIDAR (a laser sensor that can build a real-time 3D model of the world), and so Autopilot is designed around a system of cameras, as well as ultrasonic sensors and a forward-facing radar. That reliance on cameras has limits, investigators said Tuesday, and the way Huang's car drifted out of the HOV lane is an example of those limits. In fact, as the investigators found, Huang's car had done this same dangerous maneuver multiple times in the days and weeks before his crash.


https://www.theverge.com/2020/2/25/2115...

https://www.theverge.com/2019/5/16/1862...

zmaugy ::

Kakšen update na Tesla 3? Kako se to zdaj kupi, kakšen je postopek po naročilu na Tesla strani? Ga moraš iti iskat v Avstrijo in posledično vse sranje z uvozom?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

zmaugy je izjavil:

Kakšen update na Tesla 3? Kako se to zdaj kupi, kakšen je postopek po naročilu na Tesla strani? Ga moraš iti iskat v Avstrijo in posledično vse sranje z uvozom?

Zakaj ne počakaš do konca leta, ko bodo pri nas predvidoma odprli Tesla Store?
Ti moraš it iskat po Teslo nekam v eno pristanišče oz. ti ga dostavijo v Graz, če vnaprej plačaš ne vem koliko 10%.:D
Lakhko pa naročiš preko npr. dems.si ampak tam je Tesla 3 s subvencijo 47k eur

Jaz bi počakal na uraden store pri nas in servis, ne pa neke kavbojske variante, da si moraš organizirat prevoz iz pristanišča na Nizozemskem oz. nekje tam.

Maš drugače EV SVET, kjer se zbirajo zanesenjaki ala WarpedOne ;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Sem pogledal na dems.si, uf, kakšni šaljivci. Bo kot kaže treba počakat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

D3m ::

louser je izjavil:

Noja, ima Opel boljši model na trgu od VW za navadne smrtnike.


Hočeš reči PSA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

zmaugy je izjavil:

Sem pogledal na dems.si, uf, kakšni šaljivci. Bo kot kaže treba počakat.

Imo najboljša odločitev, da počakaš. Tudi uradno je potem vse v Sloveniji. In še ko boš trejdal avto boš lahko napisal "Kupljeno v Sloveniji":D Ta scena "poskrbi za prevoz do Gradca iz nekega pristanišča na severu" je res uno warped level fanboyizem
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

s1m0n ::

Koliko je sploh trenutno najcenejša M3, ki jo lahko spraviš k nam? 50k€+/-?
Sem opazil, da so malenkost cenejše kot so bile prej.

Vazelin ::

s1m0n je izjavil:

Koliko je sploh trenutno najcenejša M3, ki jo lahko spraviš k nam? 50k€+/-?
Sem opazil, da so malenkost cenejše kot so bile prej.

Enih 43k s subvencijo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

s1m0n ::

Lepo... No subvencija je sedaj malo nižja 6.000EUR ampak dobro še vedno kar lep kos pogače.
Pa seveda tudi traja, da jo dobiš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Vazelin ::

Na EV SVET sem prebral, da Musk niža cene Tesel za Severno Ameriko. :) Izgleda se ne prodaja tako super, da mora nižati cene sedaj.

ps: lepo da je WarpedOne našel forum, kjer se objemajo in spodbujajo :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

-valvoline- ::

Tiste izkoriscevalske pijavke na tem forumu dejansko gulijo vse nas za milijone evrov mesecno. Think about that.

J.McLane ::

Prilagajanje cen ni nič novega, samo da je tu direktno takoj vidno ker se prodaja direkt brez dilerjev. Pri drugih firmah se pa to pač imenuje akcijski popust.

Sicer pa vročo žemljico Model Y niso nič pocenili.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WallSreet ::

Tesla hits rapid pace at Giga Berlin as factory footprint begins to take shape
https://www.teslarati.com/tesla-gigafac...



Najbolj prodajana znamka EV-jev na svetu. Tesla je zdaj tudi uradno največje podjetje na področju avtomobilske industrije (in vse skupaj ni niti blizu). Sicer sem vse skupaj predvidel že precej časa nazaj vendar je prav zabavno spremljati kako se vse skupaj dejansko dogaja. Kapacitete se povečujejo kar sem tudi napovedal. Ostali veliki giganti so utrujeni in brez idej. Bo pa zanimivo spremljati naslednjo lokacijo tovarne. Nemčijo, Veliko Britanijo imajo že pokrito. Potenciala je neskončno.

Gregor P ::

Ko smo že ravno pri Nemčiji : Teslas "Autopilot"-Werbung droht gerichtlicher Stopp; torej sodišče je mnenja, da Tesla obljublja več kot je produkt "avtopilot" dejansko sposoben.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pegasus ::

Torej sodišče odkriva marketing? Kakšno presenečenje.

Gregor P ::

Jah ni ne, če je od tega dejansko odvisno tvoje življenje :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pegasus ::

Marketing v večini primerov vsaj posredno ogroža življenje, pa smo se s tem očitno kar sprijaznili. Bi pa bil vesel, če bi ta odločitev sodišča močno okrnila siceršnjo količino reklam, s katerimi nas zasipavajo.

Nazaj na temo Tesla ... pričakuje se battery day event, naznanitev vehicle2grid, autobidder platforme, Tesla Energy etc. Izboljšan battery chemistry bo samo opomba ob strani. Kot ugotavljajo random youtuberji, se nam dejansko obeta ogromen Tesla monopol v kakem desetletju ... Nimam še mnenja, če je to ok, a vsekakor bo korak v pravo smer.

WallSreet ::

GigaTex Cybertruck factory soon to be built deep in the heart of Texas. Tesla buys massive plot of land in Texas in search of Cybertruck Gigafactory
https://www.teslarati.com/tesla-cybertr...

The red outlined area is the plot of land that Tesla has reportedly purchased.


Tesla has purchased a 2,100-acre plot of land 12 miles outside of Austin in what could be the home to its upcoming Cybertruck production facility. According to documents, the plant will "ultimately comprise a 4-5 million square foot manufacturing plant.

Zanimivo skoraj 2.5x večja tovarna kot tista v Nevadi in približno polovico tiste v Shangaiju. In pa precej večja od tiste v Berlinu (3 million square foot). Gre za precej veliko zadevo, glede nato da naj bi bila tovarna namenjena specifično za cybertruck. Nekateri so govorili da je tale Cybertruck potegavščina, no tisti ki so to govorili so spet zgrešili. Očitno so bile tiste številke glede prednaročil še kako resnične. Kakorkoli Tesla drvi naprej in zgolj povečuje razdaljo pred ostalo konkurenco.

Cruz ::

Glencore, yikes.

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

WallSreet ::

Sem bil prehiter :)). No dejstvo kljub temu ostaja da imajo v planu novo tovarno, gre zato da je zgoraj zapisan post zgolj ena izmed opcij.
https://twitter.com/elonmusk/status/127...

lejko0 ::

WallSreet je izjavil:

Sem bil prehiter :)). No dejstvo kljub temu ostaja da imajo v planu novo tovarno, gre zato da je zgoraj zapisan post zgolj ena izmed opcij.
https://twitter.com/elonmusk/status/127...


Ko nek štiriletnik, ki stiska pesti, da bi mu božiček prinesel želeno darilo. Patetično (najprej v slovenskem in potem še ang pomenu besede)

-valvoline- ::

WallSreet ::

Noro kam gredo Tesline delnice 8-O Market Cap se približuje $300B, samo še 14 podjetij je pred Teslo po Market Capu. Ko sem napovedal Market Cap 1 Trillion dolarjev ste se ostali posmehovali. No komaj čakam da bom lahko citiral svoj komentar, mislim da nismo prav daleč. Se še spomnim kako ste vsi kritizirali moj komentar.

hojnikb ::

pump and dump boys :D
#brezpodpisa

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

pump and dump boys :D


Še vedno porivate ta BS? Nekateri očitno nikoli ne bodo razumeli.

Ganon ::

WallSreet je izjavil:

No komaj čakam da bom lahko citiral svoj komentar, mislim da nismo prav daleč. Se še spomnim kako ste vsi kritizirali moj komentar.


Otrok božji, ne bi v življenju raje počel kaj produktivnega?

Okapi ::

Ja, zdaj bodo imeli 3D autopilota. Samovoznost pred vrati. Kdor verjame.

WallSreet ::

Ganon je izjavil:

WallSreet je izjavil:

No komaj čakam da bom lahko citiral svoj komentar, mislim da nismo prav daleč. Se še spomnim kako ste vsi kritizirali moj komentar.


Otrok božji, ne bi v življenju raje počel kaj produktivnega?


Božji? Si lahko še bolj otročji lol. Daj raje napiši kaj pametnega in ne bluzi. Sem pa precej bolj produktiven od tebe to ti zagotavljam. Če ti kaj ni jasno si preberi moje komentarje iz Marca prejšnje leto. Če te še kaj zanima kar vprašaj, boga in božje zapovedi pa pusti za kakšen drugi forum. Tesla bo trilionsko podjetje, te besede si zapomni. Ampak ti boš še naprej stavit na Volkswagenove starine. Nekateri ljudje enostavno ne želijo biti del 21 stoletja in so raje obstali v 19 stoletju.

Ganon ::

Si samo potrdil, da imam prav. Hvala.

winterriver ::

Germany has banned Tesla from repeating what a court says are misleading advertising statements relating to the capabilities of the firm’s driver assistance systems and to autonomous driving, a Munich judge ruled on Tuesday.


https://www.reuters.com/article/us-tesl...

Gremo se malo skupaj smejat cloveski neumnosti:

2014: "v enem letu" https://www.theverge.com/2014/10/2/6894...
2015: "v dveh letih" https://electrek.co/2015/12/21/tesla-ce...
2016: "v enem letu" https://www.businessinsider.com/elon-mu...
2017: "v dveh letih" years https://electrek.co/2017/12/08/elon-mus...
2018: "v enem letu" https://electrek.co/2018/03/11/tesla-ce...
2019: "v enem letu" https://www.businessinsider.com/elon-mu...

:))

pumpanje delnic (tm)

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

Utk ::

winterriver ::

Ja, sem prav "sad", med kako preprosto nategljivimi ljudmi zivim, odrasli (no, khm... odvisno od definicije), ki se obnasajo kot 10 letni otroci. In, ko jim pokazes, da je zadeva nateg (pa bi jim moralo biti jasno ze na zacetku, da tehnologija se ni tukaj), potem limajo meme in se tolazijo, da je nekaj narobe z drugimi... ccccc...

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

Vsi obljubljajo. Npr. VW je obljubljal čistejši avtomobil z dizlom, kot pa Toyota s hibridnim. In so verjeli. In so goljufali.
Tesla pa ne goljufa. Ker se ne da. Razvija, vlaga, in vsi ki priznavajo prednost. Ta pa je posledica vlaganja denarja, ki ga Musk izvabi.

winterriver ::

En most imam za prodati, kupis? ;)

Pri tej temi mi je najbolj vsec, da je precej stara in se lahko opazuje spremembo mnenja fanboyev skozi leta Muskovega nategovanja. Musk spet nekaj nalozi, ze vsi skacejo (in spreminjajo svoja mnenja od prej, da se ujemajo z Muskom)... itd. Skoda da slotech nima moznosti povedati na katero stran skocis, recimo 75 bi me zdajle zelo zanimala :)

Zdaj je ocitno ze na all time lowest: "saj VW tudi to dela" (ceprav priznam, da nisem sel cele teme brat, si bom pa po zgoraj objavljenih letnicah sel pogledati zapise npr. Utkja, tako, za smeh)

Zgodovina sprememb…

««
152 / 175
»»