» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
21 / 374
»»

lonewolf_ ::

Kul. Hvala vama za info. Je težko naložit google play drugače? Oz za kaj drugega sem še potem prikrajšan (razen jezikov in Play aplikacije)?

Bo še vseeno bloatware na telefonu?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

klinker ::

V vsakem primeru bos hotu imet gor global rom, ker pol sistema, tudi ko das na ang, je se vedno china stile, pa tipkovnica je smotana, itd.
Ce se ti ne da hecat, je skoraj bolje narocit z global romom...kasneje se vedno lahko nalozis kar ti pase, edino ce bos hotu odklepat rabis china developer rom imet na fonu.

lonewolf_ ::

Raje se hecam, kot da bi imel nek bloatware gor... Če sem uspešno že parkrat odbrickal nekaj telefonov, pol verjetno se igrat s tem ne bo težko. Ne vem še kje najdem potem global rom (www.mi.com?) pa tapravi G Play.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

roberto1 ::

Lp

Official romi so vsi tukaj

Tutorial za google services pa tukaj

In v slovenščini tukaj

Nič kaj kompliciranega:)

Lp

lonewolf_ je izjavil:

Raje se hecam, kot da bi imel nek bloatware gor... Če sem uspešno že parkrat odbrickal nekaj telefonov, pol verjetno se igrat s tem ne bo težko. Ne vem še kje najdem potem global rom (www.mi.com?) pa tapravi G Play.
Someday never comes!

lonewolf_ ::

Še enkrat hvala.

Se pravi je čist simpl preko Xiaomi PC Suite ali je boljše dat .zip na kartico pa iz telefona flashnit?


roberto1 je izjavil:

Lp

Official romi so vsi tukaj

Tutorial za google services pa tukaj

In v slovenščini tukaj

Nič kaj kompliciranega:)

Lp

lonewolf_ je izjavil:

Raje se hecam, kot da bi imel nek bloatware gor... Če sem uspešno že parkrat odbrickal nekaj telefonov, pol verjetno se igrat s tem ne bo težko. Ne vem še kje najdem potem global rom (www.mi.com?) pa tapravi G Play.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

roberto1 ::

Tukaj so vsi postopki za flashanje roma. S Pc Suite osebno nikoli nisem flashal, temveč zmeraj z MiFlash. Gre pa s PC Suite tudi, kolikor sem zasledil.
Če imaš uradno verzijo roma, potem je najmanjši problem in lahko uporabljaš ta orodja. Za custom rome je zadeva seveda drugačna.

Kar se tiče gapps, sem na mi4c enostavno cuknil dol tole In inštaliral. Potem, ko je bootloader odklenjen in uporabljaš recimo xiaomi.eu, se ti s tem ni potrebno več ubadat, ker je google že inštaliran.

Lp



lonewolf_ je izjavil:

Še enkrat hvala.

Se pravi je čist simpl preko Xiaomi PC Suite ali je boljše dat .zip na kartico pa iz telefona flashnit?


roberto1 je izjavil:

Lp

Official romi so vsi tukaj

Tutorial za google services pa tukaj

In v slovenščini tukaj

Nič kaj kompliciranega:)

Lp

lonewolf_ je izjavil:

Raje se hecam, kot da bi imel nek bloatware gor... Če sem uspešno že parkrat odbrickal nekaj telefonov, pol verjetno se igrat s tem ne bo težko. Ne vem še kje najdem potem global rom (www.mi.com?) pa tapravi G Play.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Nande ::

Pozdravljeni,
po končanem dopustu se malo pofočkam in poročam o Redmi Note 3 Pro (TopOne).
Prošnjo za odklep sem poslal 6.7., potrditveni sms pa sem prejel že 8.7., kar me je kar malo presenetilo. Seveda ni šlo tako lahko, saj se je odklep ustavil na 50% in je omenjal neenak uporabniški račun v napravi. Potrditveni sms sem res prejel na drugo tel. številko, a to po mojem ne bi smel biti problem... Ker je tudi danes popolnoma enako, se počasi že privajam na 7.3.7.0 Global Stable ROM.:)
Lp!

roberto1 ::

Lp

Malce je smotano, ampak vpisan moraš biti v miui na telefonu z istim accountom, s katerim si zaprosil za odklep in z vstavljeno sim kartico na katero si dobil sms. Ker unlock priviliges ima account (na katerega je vezana telefonska številka) in ne naprava.

Lp



Nande je izjavil:

Pozdravljeni,
po končanem dopustu se malo pofočkam in poročam o Redmi Note 3 Pro (TopOne).
Prošnjo za odklep sem poslal 6.7., potrditveni sms pa sem prejel že 8.7., kar me je kar malo presenetilo. Seveda ni šlo tako lahko, saj se je odklep ustavil na 50% in je omenjal neenak uporabniški račun v napravi. Potrditveni sms sem res prejel na drugo tel. številko, a to po mojem ne bi smel biti problem... Ker je tudi danes popolnoma enako, se počasi že privajam na 7.3.7.0 Global Stable ROM.:)
Lp!
Someday never comes!

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Torej. Kaj naj ob naročilu REDMI 3 PRO naročim TOPONE, da bom imel vsaj angleški jezik in odprte posodobitve. SLO sem imel že tisti njihov, pa je skočil v bazen8-).

Ali naj spet naročim od TOP ONE international verzijo, kot je na netu. A ima ta sedaj že update potem na voljo?

;-) ::

Iz katere strani pa narocate te xaomije? Kak nacin posiljanja izberete?

Konlov ::

TOPONE + DHL

roberto1 ::

Na voljo imaš 3 opcije:

1.) sealed box. V tem primeru telefon govori angleško in kitajsko, naložen je official rom flashan v proizvodnji. Tukaj seveda dobiš vse OTA, gapps moraš inštalirat sam in odinštalirat kitajske appe. Vseh pisank se ne rešiš, ni pa ultra moteče. Nimaš seveda quality control, se pravi lahko dobiš faulty unit.

2.) pustiš da ti Top One inštalira neuradno"multilanguage verzijo". V tem primeru seveda ne moreš updatat, njihov rom pa je bolj ali manj neuporaben, kar se jezika tiče (prevod je samo površinski). Odstranijo ti kitajske appse in inštalirajo gapps. Ti romi (kljub temu da se jih da uporabljat) so dvomljivega slovesa (lahko imaš zraven kak mallware ali spyware). Prav tako je pot do odklepa bootloaderja in posledično recimo xiaomi.eu roma težja, saj moraš najprej telefon spravit na official rom. Šele potem ga lahko odklepaš. Da ne govorim o njihovem recoveryju, ki je pain in the a**:)

3.) Global Rom. Če je za tvojo napravo na voljo official global rom, potem ne ni smelo biti nič narobe če pustiš da namestijo to na napravo. Potem seveda dobiš OTA, v idealnem scenariju trgovec flasha pravilno vse in ti inštalira gapps.

Osebno sem pristaš "sealed box" scenarija. Rizik je edino DOA, ker morajo namreč pri flashanju odpret embalažo in preverit če naprava dela in ti pošljejo delujočo zadevo. Pri sealed box tega seveda nimaš.

Lp



Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

Torej. Kaj naj ob naročilu REDMI 3 PRO naročim TOPONE, da bom imel vsaj angleški jezik in odprte posodobitve. SLO sem imel že tisti njihov, pa je skočil v bazen8-).

Ali naj spet naročim od TOP ONE international verzijo, kot je na netu. A ima ta sedaj že update potem na voljo?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

;-) ::

hvala, zanima me telefon v rangu redmi note 3 pro, se splača počakat do 27.7 še tri dni, bo kaj novega v tem cenovnem rangu od xiaomija?

te telefon mi bo zamenjal iphone 6 128gb, rabim večji ekran, dobro kamero in micro usb.

Infusion ::

Pozdrav, a kdo ve če bo 4G LTE delal na Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime. Piše da podpira Band3-1800MHz, Band7-2600MHz frekvence od Si.Mobilovega (Bob) omrežja.

roberto1 ::

Tukaj preveri:

Lp



Infusion je izjavil:

Pozdrav, a kdo ve če bo 4G LTE delal na Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime. Piše da podpira Band3-1800MHz, Band7-2600MHz frekvence od Si.Mobilovega (Bob) omrežja.
Someday never comes!

roberto1 ::

Lp

Glede na to, da bo Redmi Pro imel Mediatek X25 cpu, vprašanje kako bo s tem telefonom (predvsem z baterijo, za katero power hungry X serija ni ravno balzam). Mogoče bo kasneje kakšna Pro Pro verzija, ampak ne bi stavil. Plus tega, dosegljivost tega telefona ne bo instantna. Je pa res, da bodo nekaj naredili s kamero, rezultat bo pa znan šele kasneje.
Bo pa zadeva dražja od rn3, oziroma najdražji Redmi up to date.

Po drugi strani je sd 650 v Note Pro stabilna, relativno hitra, power efficient in "hladna zadeva". Če greš nanj iz iphona, moraš vedet, da je kamera na iphonu dosti boljša (logično če dobiš 3x note za 1 iphone). Ni pa slaba.
Vsekakor zanimiva odločitev!



;-) je izjavil:

hvala, zanima me telefon v rangu redmi note 3 pro, se splača počakat do 27.7 še tri dni, bo kaj novega v tem cenovnem rangu od xiaomija?

te telefon mi bo zamenjal iphone 6 128gb, rabim večji ekran, dobro kamero in micro usb.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Infusion ::

roberto1 je izjavil:

Tukaj preveri:

Lp



Infusion je izjavil:

Pozdrav, a kdo ve če bo 4G LTE delal na Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime. Piše da podpira Band3-1800MHz, Band7-2600MHz frekvence od Si.Mobilovega (Bob) omrežja.


Te podatke sem ravno od tam dobil, pa je to zadosti da 4G deluje po npr. velikih mestih?

roberto1 ::

Mislim, da je to ravno to. Da v mestih deluje, na podeželju pa mislim da tako Mobitel kot Simobil uporabljata 800mhz Band. Za Mobitel lahko potrdim, da Xiaomi recimo v Mariboru deluje na LTE, za Simobil pa nimam direktne izkušnje.


Infusion je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Tukaj preveri:

Lp



Infusion je izjavil:

Pozdrav, a kdo ve če bo 4G LTE delal na Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime. Piše da podpira Band3-1800MHz, Band7-2600MHz frekvence od Si.Mobilovega (Bob) omrežja.


Te podatke sem ravno od tam dobil, pa je to zadosti da 4G deluje po npr. velikih mestih?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Konlov ::

roberto1 je izjavil:

Na voljo imaš 3 opcije:

1.) sealed box. V tem primeru telefon govori angleško in kitajsko, naložen je official rom flashan v proizvodnji. Tukaj seveda dobiš vse OTA, gapps moraš inštalirat sam in odinštalirat kitajske appe. Vseh pisank se ne rešiš, ni pa ultra moteče. Nimaš seveda quality control, se pravi lahko dobiš faulty unit.

2.) pustiš da ti Top One inštalira neuradno"multilanguage verzijo". V tem primeru seveda ne moreš updatat, njihov rom pa je bolj ali manj neuporaben, kar se jezika tiče (prevod je samo površinski). Odstranijo ti kitajske appse in inštalirajo gapps. Ti romi (kljub temu da se jih da uporabljat) so dvomljivega slovesa (lahko imaš zraven kak mallware ali spyware). Prav tako je pot do odklepa bootloaderja in posledično recimo xiaomi.eu roma težja, saj moraš najprej telefon spravit na official rom. Šele potem ga lahko odklepaš. Da ne govorim o njihovem recoveryju, ki je pain in the a**:)

3.) Global Rom. Če je za tvojo napravo na voljo official global rom, potem ne ni smelo biti nič narobe če pustiš da namestijo to na napravo. Potem seveda dobiš OTA, v idealnem scenariju trgovec flasha pravilno vse in ti inštalira gapps.

Osebno sem pristaš "sealed box" scenarija. Rizik je edino DOA, ker morajo namreč pri flashanju odpret embalažo in preverit če naprava dela in ti pošljejo delujočo zadevo. Pri sealed box tega seveda nimaš.

Lp



Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

Torej. Kaj naj ob naročilu REDMI 3 PRO naročim TOPONE, da bom imel vsaj angleški jezik in odprte posodobitve. SLO sem imel že tisti njihov, pa je skočil v bazen8-).

Ali naj spet naročim od TOP ONE international verzijo, kot je na netu. A ima ta sedaj že update potem na voljo?

Hvala.

pojejo ::

za vse ki vas zanima kako je z omrežjem http://willmyphonework.net/

SumTingWong ::

buttcrack ::

imam dve mini težavi... XR3 mi po zadnjem updateu 7.5.2.0 (china stable) povsod ne prikazuje šumnikov... a je to samo bug a je kaj na moji strani?

težava, i pa se že kar nekaj časa dogaja, je pa da ko je zunaj zelo svetlo, so barve na ekranu povsem presvetle. če pokrijem senzor pa se stvar normalizira oz. je tako kot v zaprtih prostorih. se to še komu dogaja?

roller2 ::

buttcrack je izjavil:

težava, i pa se že kar nekaj časa dogaja, je pa da ko je zunaj zelo svetlo, so barve na ekranu povsem presvetle. če pokrijem senzor pa se stvar normalizira oz. je tako kot v zaprtih prostorih. se to še komu dogaja?


Verjetno maš vklopljen "automatic brightness" (Display>Brightness level).
Izklopi in povej če pomaga.

Za šumnike pa ne vem, ker uporabljam angleščino. Če dam na slovenščino se nič ne znajdem pri nastavitvah 8-O

buttcrack ::

imam tudi sam angleščino, problem je pri kontaktih, ki jih imam vpisane dejansko s čšž... pri tipkanju besedila je vse OK, edino kontakti so izpisani s presledki na teh mestih:(

za svetlost sem pa pomojem našel krivca... ni bil autobrightnes kriv, ampak auto contrast :)

knap ::

Mi Community : A Closer Look At Xiaomi's Secret Sauce
http://www.fonearena.com/blog/192180/mi...



First official teaser image for Xiaomi Redmi Pro is out
http://www.gsmarena.com/first_official_...
In pictures: Xiaomi Redmi Pro (rear) and Mi Notebook
http://www.gizchina.com/2016/07/26/xiao...




http://en.miui.com/thread-310192-1-1.ht...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

nofaith ::

Uporabljam zdaj že kakšen teden Xiaomi Mi Max-a in sem zelo zadovoljen. Pa sploh nisem vedel da snapdragon 650 za malo malco poje 810ko. Uglavnem telefon je res odličen. Pa MUI 8 je tut super.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

miko22 ::

nofaith je izjavil:

Uporabljam zdaj že kakšen teden Xiaomi Mi Max-a in sem zelo zadovoljen. Pa sploh nisem vedel da snapdragon 650 za malo malco poje 810ko. Uglavnem telefon je res odličen. Pa MUI 8 je tut super.


Ti ni prevelik?

nofaith ::

Ni nič prevelik :), se pač navadiš. Res pa je da sem že pred tem mel 6inchen telefon 2 leti.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

vilonja ::

Pozdravljeni,
Imam en hud problem, ki pa ne vem, kako ga rešit. Torej da obrazložim situacijo.
Telefon redmi note 3 pro sem nekaj dni nazaj updatal na miui global beta preko updater aplikacije. Seveda sem bil vanj vpisan tudi z mi računom. Danes sem pa hotel iti nazaj na global stable 7.5.3. Vse vredu se mi updata preko updater aplikacije, se mi reboota in na telefonu je naložen miui 7.5.3. Nisem blizu imel wifija, zato sem pri začetnih nastavitvah (kjer te tudi vpraša za mi account) preskočil wifi nastavitve in tudi nastavitve mi accounta. Vse lepo in prav, a zgodi se, da mi napiše this device is locked in da naj vnesem geslo od mi accounta, ki ga pa seveda vem, a sistem ne more preveriti, če je pravi, ker se niti ne moram povezati na network. S telefonom praktično nič ne morem delati, še ugasniti da ne znam.

Mogoče kdo ve, če se to sploh da rešiti in ali bom moral kupiti nov telefon? Res ne vem kaj naj naredim zato vas prosim za pomoč.

Takole izgleda:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

roberto1 ::

Izgleda zelo zanimiv paradoks. Moral bi se definitivno dat ugasnit, potem pa bi moral postopek it od začetka. Je pa res, da ne vem kaj se zgodi če nimaš neta (verjetno je security funkcija za odtujitev stopila na plan). Če res nič drugega ne gre potem....
Prosim poglej si tule:



Zelo enostavno s plastično kartico in z nohti lahko snameš zadnji pokrov (ne pozabit prej odstranit sim traya) in odklopiš baterijo (največji konektor na levi strani), počakaš 10 sekund, ga daš nazaj in poizkusiš še enkrat. Bodi edino pazljiv, ker je na ohišje priheftan en konektor, da ga odklopiš in ne odtrgaš ko jemlješ pokrovček vstran.

Poizkusi in poročaj!

lp


vilonja je izjavil:

Pozdravljeni,
Imam en hud problem, ki pa ne vem, kako ga rešit. Torej da obrazložim situacijo.
Telefon redmi note 3 pro sem nekaj dni nazaj updatal na miui global beta preko updater aplikacije. Seveda sem bil vanj vpisan tudi z mi računom. Danes sem pa hotel iti nazaj na global stable 7.5.3. Vse vredu se mi updata preko updater aplikacije, se mi reboota in na telefonu je naložen miui 7.5.3. Nisem blizu imel wifija, zato sem pri začetnih nastavitvah (kjer te tudi vpraša za mi account) preskočil wifi nastavitve in tudi nastavitve mi accounta. Vse lepo in prav, a zgodi se, da mi napiše this device is locked in da naj vnesem geslo od mi accounta, ki ga pa seveda vem, a sistem ne more preveriti, če je pravi, ker se niti ne moram povezati na network. S telefonom praktično nič ne morem delati, še ugasniti da ne znam.

Mogoče kdo ve, če se to sploh da rešiti in ali bom moral kupiti nov telefon? Res ne vem kaj naj naredim zato vas prosim za pomoč.

Takole izgleda:

Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

vilonja ::

Problem je, da sem trenutno na dopustu, pridem pa šele 6.avgusta domov. Sem mislil, da bo postopek enostavnejši. Neko kombinacijo gumbov sem že probal držati in sem prišel v en meni, kjer sem kliknil ugasni in se mi je telefon ugasnil. Samo potem, ko sem ga spet prižgal, se je spet pojavil isti problem.

Kako pa potem nadaljevati od tam naprej ko bo telefon ugasnjen. Mislim, da se bom s tem ukvarjal, potem ko pridem domov.

roberto1 ::

Težko rečem, nisem še imel takšnega slučaja.
Na tvojem mestu, če imaš odklenjen bootloader bi z MIFlash poizkušal v fastbootu flashat zadnji rom. Če je vgrajen kakšna varnostna funkcija, da to prepreči pa nimam pojma.
Saj pravim, verjetno zelo neugoden pripetljaj, ki ne spada v shemo in si verjetno one in a million.


vilonja je izjavil:

Problem je, da sem trenutno na dopustu, pridem pa šele 6.avgusta domov. Sem mislil, da bo postopek enostavnejši. Neko kombinacijo gumbov sem že probal držati in sem prišel v en meni, kjer sem kliknil ugasni in se mi je telefon ugasnil. Samo potem, ko sem ga spet prižgal, se je spet pojavil isti problem.

Kako pa potem nadaljevati od tam naprej ko bo telefon ugasnjen. Mislim, da se bom s tem ukvarjal, potem ko pridem domov.
Someday never comes!

vilonja ::

Malo sem ze nastudiral. V fastboot mode jaz lahko pridem (držim volume down in power button) Potem iz fastobota grem lahko v edl mode:
http://forum.xda-developers.com/redmi-n...
Kaj sploh je edl mode - je to download mode?
Potem grem pa po tem vodiču. Ko imam telefon v download modu, potem se driverje instaliram ter z miflashom flasham fastboot rom.
Vodič kako to narediti je pa tukaj:
http://en.miui.com/thread-235865-1-1.ht...

A sem si postopek prav predstavljam? V glavnem sledim vodiču, kakor če bi imel brickan telefon.

Lepo prosim za kakšen komentar.

vilonja ::

Verjetno tako ne bo šlo, kajne? Sigurno imajo nek varnostni sistem. Je ta situacija sploh rešljiva? Bom moral kupiti nov telefon, saj je ta trenutno neuporaben? Prosim za kakšen feedback.

errhec ::

Poglej če ti TOLE kaj pomaga.
dd

vilonja ::

Okej, torej sem odprl temo na xiaomi forumu. Če vas zanima, tukaj je link:
http://en.miui.com/thread-317213-1-1.ht...

Mislim da sem kar zelo jasno obrazložil težavo. MuzParay mi je že odgovoril in sicer tako, kakor sem si jaz predstavljal in že zgoraj obrazložil postopek. Malo sem se še neumnega naredil, da preverim, če res razume mojo težavo in sicer, če mu je jasno, da ne morem dostopati do nastavitev telefona oz. da ne morem prav zares nič delati s telefonom.

kumer ::

Nove naprave

http://en.miui.com/thread-316757-1-1.ht...

Redmi Pro
- 13MP + 5MP dual rear cameras, dynamic DSLR-quality bokeh
- Helio X25 10-core processor, tri-cluster architecture
- 5.5" OLED display, 100% NTSC, 60000:1 contrast ratio
- 4050mAh battery, front fingerprint sensor, USB Type-C
- 4GB RAM + 128GB Flash (expandable)
- Brushed aluminum body, 2.5D curved glass
- Hybrid SIM slot, VoLTE support

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pr...

Mi Notebook Air 13.3"
- Intel Core i5 processor, runs Windows 10 Home
- 8GB DDR4 RAM + 256GB PCIe SSD, expandable SSD slot
- NVIDIA GeForce 940MX dedicated graphics card
- 9.5-hour battery, 50% charge in 30min
- Lightweight full metal body, weighs just 1.28kg
- Elegant logoless design, personalize with stickers
- Supports Mi Cloud Sync and Mi Band unlocking
- Priced at RMB 4999 (Approx. USD 750)

Mi Notebook Air 12.5"
- Sized like a magazine, just 12.9mm thin
- Full metal body, only weighs 1.07kg
- Intel Core M3 processor, 11.5-hour battery
- 4GB RAM + 128GB SATA SSD, expandable SSD slot
- 1080p FHD screen, edge-to-edge protective glass
- AKG custom dual speakers, Dolby digital surround sound
- Priced at RMB 3499 (Approx. USD 525)











http://www.gsmarena.com/redmi_pro_goes_...
http://www.gizchina.com/2016/07/27/xiao...
http://www.gizmochina.com/2016/07/27/xi...
http://www.cnet.com/products/xiaomi-mi-...
http://www.theverge.com/circuitbreaker/...
http://www.gizchina.com/2016/07/27/mi-n...
https://www.engadget.com/2016/07/27/xia...
https://techcrunch.com/2016/07/27/you-k...
http://www.phonearena.com/news/5.5-Xiao...

SumTingWong ::

Jah nič, počakat da pridejo prvi testi Redmi PRO, da vidimo kako se odreže X25 v primerjavi z Snappy 650 glede porabe baterije in performansa. Morda tudi glede Custom ROM in podobno.
Ampak glede na to da za 300€, kasneje še manj, dobiš 4GB RAM, 128GB prostora, OLED zaslon, 4000mAh baterije, aluminij in kvalitetno kamero ... Pa še fingerprint na SPREDNJI strani! woohoo to se traži! Je tole "a bargain".
Upam da se izkaže Mediatek in Xiaomijeva optimizacija.

gregor ::

knap ::

Prvi redmi pro je že na AE

http://www.aliexpress.com/item/Original...

Seveda je cena kar visoka, počakajmo na top one...

borisk ::

knap ::

Kar drago, glede na to da so objavljene cene
32gb 3gb x20 - 225 usd
64gb 4gb x25 - 255 usd
128gb 4gb x25 - 300 usd

TO pa ima sedaj ceno 310 za 32 oz 350 za 64gb verzijo

Kot ponavadi bi na začetku radi čim vec zaslužili

Bo potrebno še kakšen mesec ali dva počakat na boljšo ceno in teste, da vidimo kako se obnese x25

Ima pa tel dobre možnosi za velik prodajni uspeh.

gregor ::

Prvi benchmark

http://www.gizchina.com/2016/07/28/xiao...

Ta tel bo zelo zanimiva zadeva, zelo dobre specifikacije za ne preveč $$$

Tipično xiaomi

Je pa na spletu precej več strani namenilo pozornost Mi Air prenosniku
Škoda da niso dali ven 15" modela

Matej_K ::

Brat je trenutno na hrvaškem in mu ne delujejo mobilni podatki.
Ima pa Redmi 2 in bob.
Pred odhodom sem gledal kako ima naštimano in mi je zgledalo ok. Tudi aplikaciji sporočila sva dala vse omejitve stran glede gostovanja.
Ma kdo screen shote, kako imate nastavljeno?...ali bi moralo spodnje delovati? Imajo Redmi kakšne posebne fore da to dela?

bob internet
Ime povezave: bob internet
Podatkovni nosilec: Paketni prenos
Ime dostopne točke: internet.bob.si
Uporabniško ime: bob
Zahtevaj geslo: ne
Geslo: internet
Preverjanje: običajno
domača stran: http://bob.si
dodatne nastavitve:
Vrsta omrežja: IPv4
Naslov IP telefona: Samodejni
Naslov DNS: Samodejno
Naslov posredn.str. Brez
Št. vrat posr. strežn: Brez

bob MMS
Ime povezave: bob MMS
Podatkovni nosilec: Paketni prenos
Ime dostopne točke: mms.bob.si
Uporabniško ime: bob
Zahtevaj geslo: ne
Geslo: mms
Preverjanje: običajno
MMSC Strežnik: http://mmc
dodatne nastavite:
Vrsta omrežja: IPv4
Naslov IP telefona: Samodejni
Naslov DNS: Samodejno
Naslov posredn.str. 80.95.224.46
Št.vrat. posr. strežn: 9201 (WAP 1.X in WAP 2.X) in 9090 (WAP 2.X)
... .. .

gregor ::

Redmi Pro - Device Specifications and First Impression of Flagship Redmi Series

http://en.miui.com/thread-317384-1-1.ht...

Sample pictures taken from Redmi flagship - Redmi Pro using unique DUAL Camera!

http://en.miui.com/thread-317471-1-1.ht...

All-metal Body 10-core Flagship Dual-camera Redmi Pro Reviews

http://en.miui.com/thread-317464-1-1.ht...

gregor ::

Mare3 ::

Malo predrago se mi zdi tole...

SumTingWong ::

Kaj pa je predragega tukaj? Razen pač to da je TopOne za začetek nabil ceno +100$. Kitajske cene so "a bargain" glede na ponujeno.

roberto1 ::

glede na to, da bo Pro očitno blizu 300EUR (vsaj na začetku), ne vidim logike da namesto tega ne kupiš mi5. Preizkušen flagship proc, top kamera in super baterija. Ne vem sicer kako je s tem X20/25 procesorjem, tudi če je enako hiter kot SD, ne verjamem da bo enako energy efficient. Da se o grafiki sploh ne pogovarjamo. Kamera tudi ne verjamem, da bo takšna revolucija. Malo Xiaomi sam sebi konkurenco dela znotraj svojih izdelkov s čudno cenovno politiko. In to se ni prvič zgodilo. Sicer pa počakajmo na teste. Za tak denar mora bit vse na telefonu stellar:)))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

SumTingWong ::

Mene na tem mobitelu moti samo to da ni Snapdragon in morda da kamera nima OIS.

PS : Dobiš pa za 300$ 4GB RAM in 128GB prostora, ter 1000mAh boljšo baterijo od Mi5.
««
21 / 374
»»