» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
16 / 374
»»

vilonja ::

Ne, telefon je bil danes zjutraj napolnjen do 100%.

ivanuscha ::

Še enkrat, si probal Battery doctor?

vilonja ::

Katerega pa imaš točno v mislih? Na google playu jih je ogromno.

Okk bom probal pa poročam, ampak jaz mislim da je edina rešitev za tole posodobitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

JanezH ::

Top One sem napisal, da želim za Note 3 Pro Official Global ROM with OTA updates.
Odgovoril mi je tole:
There is several multi language roms. One with OTA but no Slovenski language. Second wiht no OTA and no Slovenski language. Third with Slovenski but no OTA.
Could you tell me which one you want?


A je tale "One with OTA but no Slovenski language" pravi potem?

vilonja ::

Očitno bom downgradal na 7.3.2, dokler ne izide miui 8.

Bom lahko upgradal? Trenutno sem na global stable verziji 7.3.5.

Moram pa nujno wipe cache/dalvik.

Takole naj downgradam, kajne?
http://en.miui.com/a-232.html

karlosSLO ::

vilonja je izjavil:

Očitno bom downgradal na 7.3.2, dokler ne izide miui 8.

Trenutno sem na global stable verziji 7.3.5.

http://en.miui.com/a-232.html


Sam mislim dat iz china na global verzijo je zakej?
stable 7.3.5 ni ok?

za MIUI 8 global bo treba itk počakat do septembra morda še kasneje..

klinker ::

Ok, kako vpliva manjko 800mhz frekvence pri LTEju, glede na to da sta ostali dve podprti?
Laicno sklepam da pac LTE v zaprtih prostorih slabse lovi, sicer pa ne bi smelo bit tezav. Se motim?

broken/link ::

v Sloveniji imaš LTE bazne postaje, ki delujejo ali na 800mHz spektru ali na 1800Mhz. Eno ali drugo. Če imaš v okolici bazno postajo, ki deluje na 1800Mhz, se telefon nanjo poveže in ti LTE deluje, če imaš pa samo postajo, ki dela na 800Mhz, pa LTE ne dela.
Telemach ima bazne postaje (skoraj) izključno na 800Mhz, simobil ima mešano, telekom pa v večjih mestih praviloma 1800Mhz, kjer pa se zahteva večja pokritost večjega območja ("podeželje") pa 800Mhz. Ni pa to pravilo.
za tvoje območje oz območje, po katerem se giblješ, si lahko pogledaš:
http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

ivanuscha ::

vilonja je izjavil:

Katerega pa imaš točno v mislih? Na google playu jih je ogromno.

Okk bom probal pa poročam, ampak jaz mislim da je edina rešitev za tole posodobitev.


Battery Doctor je samo en.

misso ::

Meni se je pred cca 3 dnevi redmi note 3 sam posodibl na muiu 8, 6.6.17 Beta, imam pa vključeno samodejno posodobitev.

vilonja ::

Na kateri verziji pa si bil prej, verjetno na developer?

BorutK-73 ::

ivanuscha je izjavil:

vilonja je izjavil:

Katerega pa imaš točno v mislih? Na google playu jih je ogromno.

Okk bom probal pa poročam, ampak jaz mislim da je edina rešitev za tole posodobitev.


Battery Doctor je samo en.


https://play.google.com/store/apps/deta...

Master_Yoda ::

Lahko pove kdo, ki ima Redmi Note 3, kako je odziven, ter katero razlicico ima ? Nevem ali 2g/16 vzeti ali 3g/32. Zaradi pomnilnika mi je tako vseeno zanima me zaradi rama - ali se splaca dati 25 eur vec...

Joze_K ::

redmi note 3 MTK, 3G/32Gb - telefon je fenomenalno odziven, baterija dolgo drži, kvaliteta displaya fenomenalna, slike zadovoljive,..... edino kar me jezi je da je TopOne dal gor svoj ROM pa se zdaj ubadam s tem ali naj to sam predelujem ali ne....

misso ::

vilonja je izjavil:

Na kateri verziji pa si bil prej, verjetno na developer?


ja na developer

Joze_K je izjavil:

redmi note 3 MTK, 3G/32Gb - telefon je fenomenalno odziven, baterija dolgo drži, kvaliteta displaya fenomenalna, slike zadovoljive,..... edino kar me jezi je da je TopOne dal gor svoj ROM pa se zdaj ubadam s tem ali naj to sam predelujem ali ne....


Živjo.

enakega ima tu sam (včasih je bil gor od TopOne rom) pa sem šel po teh navodilih

http://www.izberixiaomi.si/category/blo...

ker sem hotel dati gor slo rom, sam ga nemorem naložiti ker mi noče "Po izvedenem ukazu vnesite ukaz fastboot boot twrp.img" telefon zagnati v TWRP Recovery.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misso ()

Joze_K ::

misso je izjavil:


enakega ima tu sam (včasih je bil gor od TopOne rom) pa sem šel po teh navodilih

http://www.izberixiaomi.si/category/blo...

ker sem hotel dati gor slo rom, sam ga nemorem naložiti ker mi noče "Po izvedenem ukazu vnesite ukaz fastboot boot twrp.img" telefon zagnati v TWRP Recovery.


ampak zdaj nisem siguren kaj si hotel povedati - da ti je uspelo ali ne?

vilonja ::

Ravnokar prišel update 7.3.6 na global verziji. Upam da so rešili tale battery drain, ker je res porazen.
Poročam, ko se mi updata.

tebodi ::

Pozdrav bralcem in svetovalcem!

Samo navajam za morebitne tiste, ki bi jim to lahko prišlo prav. Čisto mogoče, da sem sam kaj naredil neoptimalno, vendar pa mi področje ni čisto tuje, ne želim pa se spuščati v debate, kaj bi (še) moral, ali karkoli podobnega. Navajam po spominu.

Sam sem nabavil Mi4c v 1/2 maja, telefon je sicer v vseh pogledih zelo v redu.
Imel pa je BOOTLOADER LOCKED. Večkrat preverjeno, odklep prek cmd-line (v fastbootu) seveda ni deloval.

1. Prošnja za odklep: brez odziva, brez potrditve prek sms-a, vendar je najv. bila odobrena, ker je v MiUnlock-u šlo skozi, sicer že po preverjanju računa zavrne. Sama izvedba odklepa se je seveda zataknila, načeloma na 50% ("account numbers and numbers on the phone do not match"). Brez odziva moderatorjev na Mi forumih.
2. Razne rešitve, torej "rešitve" niso delovale. Vse možno, kar je možno, od tega, da se zadeva dejansko je flashala, do tega, da se ni (to se je npr. dogajalo potem, ko je že bil uspešno nadgrajen na official MIUI, ki pa je bil že novi, MIUI 8 China dev. Torej downgrade ni (vedno) bil mogoč. Nikoli mi ni brickalo ali kakorkoli zatarokiralo telefona.
3. Končna rešitev, čeprav je še v samem Guide-u bilo navedeno, da niso dobre možnosti, da bo delovalo:

Downgrade iz MIUI8 na "libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz".

Nato pa preprost unlock prek "fastboot oem unlock".

Gre za drugi del postopka (driverje za Win7 in orodja sem namestil iz drugega vira) na:
http://xiaomitips.com/guide/unlock-mi-4...

Toliko, za vsak primer.
Neoficijelni EU ROM izgleda ok, tu pa tam se pojavljajo manjše napake/napakice, zaenkrat pa baterijo žre kot buldožer.
Ne vem še, zakaj, vidim, da drugi poročate o tem. Neka rešitev se bo že našla.

Hvala pa vsem sodelujočim!

popster ::

Ne vem še, zakaj, vidim, da drugi poročate o tem. Neka rešitev se bo že našla.

Za bootloader sigurno, za Xiaomi pa vprašanje, ker je bla novica da sodelujejo z Microsoft, tko da se lahko nadajamo Windows Phona! :D

Master_Yoda ::

Jap Xiaomi bo propadel, ker bo odlsej imel prednalozen Office in Skype.

Jesus :D.

popster ::

No potem pa najdi eno dobro razlago, da so zaklenili bootloader.
Xiaomi bi rad prikril svojo novo slabost :)

Moj Xiaomi ni nikoli laufal original softwerja. Nekoč je bil Xiaomi fajn znamka katero si enostavno formatiral (flashal). Če te opcije ne bo, enostavno ostane Oneplusone, alpa Indiski Yutopia.

veqlargh ::

popster: +1

Ravno zato čakam zdaj na kak pameten review oneplus 3 kamere. Če je priporočljiva raje oneplus vzamem, ne bom se zajebaval z njihovim postopkom unlockanja, pa mi je bil mi4c super (mi je žal, da sem ga prodal, po pravici povedano), mi5 pa ne vzamem ravno zaradi jebarije s tem bootloaderjem.

Matej_K ::

Original Xiaomi Mi WiFi Router 3 1167Mbps Wireless Network Device 128MB DDR2 RAM 4 Antennas
Je to za kaj?

Rabim router za novo stanovanje 80m2, glede na ceno je kar poceni.
Priključen bo na T2 optiko, oranžni diamant, bo zmogel? (FTTH do 300/50 Mbit/s)
... .. .

SimplTech ::

Tule imaš kar podroben test (sicer v nemščini): link

Kolikor berem test ima stvar v osnovi kitajski interface. Sicer nekateri prodajalci nalagajo alternativni firmware z angleškim jezikom a spet ne veš kaj Kitajci naložijo še zraven. Test je kar obširen in mislim, da bo odgovoril na tvoja vprašanja.

buttcrack ::

Matej_K je izjavil:

Original Xiaomi Mi WiFi Router 3 1167Mbps Wireless Network Device 128MB DDR2 RAM 4 Antennas


smola je samo ta, da če bo carinik zatežen, se iz 23EUR prvotne cene, končna skoraj podvoji :( ampak še vedno top cena IMO

po testu pa deluje konkretna zadeva do 100Mb linije...

Zgodovina sprememb…

profii ::

buttcrack je izjavil:

Matej_K je izjavil:

Original Xiaomi Mi WiFi Router 3 1167Mbps Wireless Network Device 128MB DDR2 RAM 4 Antennas


smola je samo ta, da če bo carinik zatežen, se iz 23EUR prvotne cene, končna skoraj podvoji :( ampak še vedno top cena IMO

po testu pa deluje konkretna zadeva do 100Mb linije...


Moj je na poti, lahko javim ko dobim. Žal pa nimam nobene linije nad 100 Mb da bi potestiral full load.

karlosSLO ::

veqlargh je izjavil:

popster: +1

Ravno zato čakam zdaj na kak pameten review oneplus 3 kamere. Če je priporočljiva raje oneplus vzamem, ne bom se zajebaval z njihovim postopkom unlockanja, pa mi je bil mi4c super (mi je žal, da sem ga prodal, po pravici povedano), mi5 pa ne vzamem ravno zaradi jebarije s tem bootloaderjem.


Sploh ni jebarije z tem bootloaderjem.Tkole je blo pr men naročil telefon pri TOP-one prodajalec/original rom --> vmes ko sem čakal, da je prišel iz kitajske sem dal prošnjo za odklep (odobrili prošnjo v 3 dneh) ->dobil telefon, zdownloadu rom in dal na china developer preko telefona -> unlockal bootloader z unlock toolom- narjen v parih minutah -> zdownloadu global ROM in flashal preko miflasha v fastboot načinu..Deluje odlično brez problema.!!
Vse je zelo simpl. Sam sem mel narejen v eni urci vse..

če kdo rabi pomoč - vprašanja pa naj javi..

Master_Yoda ::

Torej je bolje reci da ti pusti originalni rom gor, kot pa da ti da global ? Je potem majn problemov pri unlocku ?

Bom pocasi narocal pa sem mu mislil reci da naj da gor tega.

veqlargh ::

karlos: a ni prošnja za odklep vezana na telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

OmegaM ::

Kolega si lasti kitajca ze par mesecev.
Gre za oukitel pa ne mores verjet kak to deluje.
http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_34...
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

broken/link ::

veqlargh je izjavil:

karlos: a ni prošnja za odklep vezana na telefon?

ne, na miui račun. moraš pa bit s tem računom prijavljen v telefon, ki ga želiš odklenit.

karlosSLO ::

veqlargh je izjavil:

karlos: a ni prošnja za odklep vezana na telefon?



ni vezana telefon:)

Master_Yoda je izjavil:

Torej je bolje reci da ti pusti originalni rom gor, kot pa da ti da global ? Je potem majn problemov pri unlocku ?

Bom pocasi narocal pa sem mu mislil reci da naj da gor tega.



predlagam tko k ostali pravjo..naj pustijo "sealed box".vse ostalo je pol easy peasy :)

Zgodovina sprememb…

karlosSLO ::

broken/link je izjavil:

veqlargh je izjavil:

karlos: a ni prošnja za odklep vezana na telefon?

ne, na miui račun. moraš pa bit s tem računom prijavljen v telefon, ki ga želiš odklenit.

tocn tko.. ko telefon dobis mas ze unlock odobreno.. :)

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Glede na Brexit, bo konec kupovanja preko topone brez carine. Tako da pohitite :)

knesz ::

miko22 je izjavil:

Glede na Brexit, bo konec kupovanja preko topone brez carine. Tako da pohitite :)

Še kaki dve leti

karlosSLO ::

Tole z VB bo še trajal kar nekaj časa...čene druzga bodo že kaj zgruntal pa bo TOP-one v nemčijo pošiljal pa je :D

misso ::

Joze_K je izjavil:

misso je izjavil:


enakega ima tu sam (včasih je bil gor od TopOne rom) pa sem šel po teh navodilih

http://www.izberixiaomi.si/category/blo...

ker sem hotel dati gor slo rom, sam ga nemorem naložiti ker mi noče "Po izvedenem ukazu vnesite ukaz fastboot boot twrp.img" telefon zagnati v TWRP Recovery.


ampak zdaj nisem siguren kaj si hotel povedati - da ti je uspelo ali ne?


z malo težavami je mi ratalo dati v slo jezik.

buttcrack ::

karlosSLO je izjavil:

Tole z VB bo še trajal kar nekaj časa...čene druzga bodo že kaj zgruntal pa bo TOP-one v nemčijo pošiljal pa je :D

eni kitajci že pošiljjo preko švedske se mi zdi

karlosSLO ::

kateri ROM uporabljate na xiaomi napravah? in katerega najbolj priporočate?
CHINA develop/stable, Global rom, EU rom?

miko22 ::

CM :)

misso ::

Eno vprašanje še.

Od TopOne naložen rom je imel tudi sledečo funkcijo.

ko sem dobil klic ali uporabil svetilko sem samo odprl pokrov ekrana in zaprl pokrov in mi je nehal zvoniti ali se mi je lučka ugasnila.

Sedaj imam Eu rom gor in tega nimam. Se da to nazaj nastaviti ali kako drugače rešiti.

klinker ::

Danes dobil 3Pro 32GB za mojo. Zanimivo da je saled s china romom, ceprav nisem tega posebej specificiral.
Sem ga dal nafilat, pol pa se poigram z njim.
Kaj se priporoca instalirat? CM mi ne disi ker sem z njim vedno imel kako tezavo. Obstaja kaka AOSP varjanta in da dela vse kot mora?

klinker ::

Btw, "Redmi 3" naziv velja za Redmi 3Pro prime?
Ker vse kar iscem mi vrze ven samo Redmi 3 ali Redmi 3s

knap ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

Master_Yoda ::

Hm nad komunikacijo Top-One pa nisem ravno navdusen. Sem jim poslal vprasanje pred tremi dnevi ce bi bilo mozno dobiti Nilkin tempered glass polek telefona, ali ga je treba posebaj narociti pa se zdaj ni odgovora.

buttcrack ::

kupi telefon, pol te pa insta kontaktirajo in potem vprašaj. plačaš in ti ga priložijo, sicer ga pa dobiš z običajno pošto teden 2 kasneje.

Master_Yoda ::

Ja zanima me ali moram narociti z "Add tempered glass" opcijo, ali moram vzeti Klasicno opcijo in dodati Nilkin tempered glass za 9.99 v cart. Tega pa ne morem spremeniti po narocilu.

Ce je tako kot si ti rekel se vidi slabi odnos prodajalca - ko narocis ima takoj cas in te kontaktira da dobi denar, preden kupis pa te ne jebe 3 posto. Verjetno je isto po nakupu, ko je ze dobil denar, ce imas kaksen problem.

vilonja ::

Ti daj samo telefon in nillkin tempered glass v košarico, zraven pa prodajalcu napiši naj ti ga pošlje skupaj s telefonom. Tako sem jaz naredil in dobil tako kot je bilo naročeno.

Master_Yoda ::

Aha hvala!

P.S. Kaj Flip cover zasciti ekran enako kot bumper ce ti telefon pade dol, ali je bumper boljsa zacita pri padcu?

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Zraven dobiš zastonj ovitek, ki ti dobro zaščiti telefon. Tako da brez ovitka ne boš, ko dobiš telefon, vmes pa lahko kateregakoli naročiš s kitajske.
Jaz sem takega naročil, pa mi dobro zaščiti telefon. Če ti pa pade na šipco imaš pa itak gor tempered glass.
http://www.aliexpress.com/item/phone-ca...
««
16 / 374
»»