» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
136 / 374
»»

Brane22 ::

Čaki a ni to DHL direct mail alkajježe.
On a journey of life I chose a psycho path...

ivanuscha ::

Gearbest ima za Nemčijo opcijo DHL, ki pride brez dajatev.

WildChild ::

Po uporabi 3 dni Xiaomi mi A1 lahko rečem da sem zadovoljen. Manjka kakopak NFC. Prvi dan sem že dobil nadgradnjo cca 1GB.. AOSP Rula :) baterija pita tudi drži precej :) edini problem ki ga imam je n26 in fingerprint scanner - ne dela.
in da mood

kody ::

A scanner odzaj ti ne dela? Si koga kontaktiral?

WildChild ::

Ne, scanner dela - zelo hitro. Samo n26 ne zazna ko pritiskam nanj...
in da mood

invi2020 ::

Živjo
Me zanima, če je že kdo doživel problem s katerim se soočam na redmi note 4 international in sicer se mi baterija ekstremno počasi polni. Da se napolni do 100% rabi min 10ur. Stanje baterije se mi zdi vredu, ker še vedno zdrži po 2-3 dni uporabe z 8-9 ur SOT.
Ne moram ga povezati niti na PC, da bi slike prenesel oz. flash kaki drugi rom, se pa začne polniti. Enostavno mi ga ne zazna, tudi v fastboot načinu.
Naredil sem tudi factory reset, ki seveda ne pomaga.
Ima kdo še kakšno idejo?

antonija ::

Meni se 3s preko PCja polni extremno pocasi ze od zacetka. Preko 220V se pa polni "normalno" (cez noc se napolni BP, ne vem pa tocno koliko ur traja, definitivno manj kot 8 ur).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

facepalm ::

Ideja #1: ce imas silikonski ovitek, ga snami. Zna bit, da se zaradi ovitka, kabel ne vtakne do konca. Jaz moram vsakic sneti ovitek pred polnjenjem.

Ideja #2: zamenjaj kabel

Ideja #3: ocisti usb vhod

invi2020 ::

Silikonski ovitek ni problem, ker se je prej normalno polnil. Probal sem z drugim kablom, adapterjem, vtičnico...vedno isto. Tudi usb vhod sem očistil s kompresorjem.
Je možno, da je usb delno odpovedal?

roberto1 ::

invi2020 je izjavil:

Silikonski ovitek ni problem, ker se je prej normalno polnil. Probal sem z drugim kablom, adapterjem, vtičnico...vedno isto. Tudi usb vhod sem očistil s kompresorjem.
Je možno, da je usb delno odpovedal?


Najverjetneje je charging port odpovedal. Jaz osebno bi (če seveda nimaš garancije kje blizu) za par € z aliexpressa naročil port, odprl telefon in ga zamenjal.
Someday never comes!

invi2020 ::

Hvala za nasvet, sem pogledal in naročil port za 5€.

mevden ::

Hitro vprašanje, imam xiaomi mi5 že skoraj eno leto, sedaj mi že 2 meseca opozarja naj posnamem naamieb 8.2.2.0. je kdo posnel, se splača? So kakšne hibe, sedaj načeloma dela brez težav. Sedaj je gor miui 8.1 stable, 8.1.4.0 maaidi.

Hvala in lp.

Matej_K ::

Kolegici bi kupil xiaomi telefon za cca 150€. Žena ima Redmi Note4, in mogoče bi ji ponudil istega, je kakšen podoben model za isti denar?
Lahko nasvet kje kupit, da bo brez dajatev, po možnosti international verzijo.

Še skoraj največ ji pomeni fotoaparat. Vem da tu ni presežkov, ampak če kakšen izstopa. Lahko je 5,5inch.
... .. .

krop ::

Fotič na note 4 je slab. Gledaj rajš kaj drugega, če ji je fotič prioriteta

Drmr ::

Se strinjam, ravno danes ugotavljam da bi mogoce imel raje kaj drugega z boljsim fotoaparatom. Skoda ker je sicer telefon kar se mojih potrebe tice super.

roberto1 ::

Drmr je izjavil:

Se strinjam, ravno danes ugotavljam da bi mogoce imel raje kaj drugega z boljsim fotoaparatom. Skoda ker je sicer telefon kar se mojih potrebe tice super.


Poizkusi z a1 ali pa mi5/s. Zadnja dva sta definitivno z boljšimi fotkači kot Redmi serija (oba imel, tako da govorim iz osebne izkušnje). A1 pa bi naj tudi bil kar nivo višje od Redmi serije.
Težko je, ker za boljši fotkač moraš dat malo več denarja, za res super zadevo pa kar veliko več.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Matej_K ::

Ja samo tudi cena s tem naraste, čeprav se strinajm p/p, se jih vseeno splača.
... .. .

roberto1 ::

Matej_K je izjavil:

Ja samo tudi cena s tem naraste, čeprav se strinajm p/p, se jih vseeno splača.


Jap, pri vsem ostalem so ti aparati na nivoju (baterija je celo nadpovprešno dobra) fotkač pa je ponavadi samo ok. Da se pri dobri svetlobi nardit super sliko. Onkraj tega scenarija pa gre zadeva konkretno dol.
Kar je tudi razumljivo pri tej ceni in je zelo podobno pri vseh proizvajalcih. Pri ostalih pač dobiš za 300EUR slabši aparat kot pri Xiaomiju za 150EUR. Ne staneta Pixel in Iphone zastonj skoraj ali preko 1kEUR.

Z dajatvami vključenimi v poštino so ti najboljši kandidati Goldway in Grossoshop. Slednji ima skoraj vsak vikend "FREESHIP", kar pomeni da ne plačaš nič za EU dostavo. Goldway je že po defaultu cenejši.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

klinker ::

Ce hoces dobro kamero, bi ti svetoval dobit kje rabljen, a brezhiben Nexus 5X z garancijo. Bo bolj proti 200€ sicer, ampak take kamere na fonu za tak denar ne bos dobil. Kar pesa na 5X je baterija, ki pa ce nisi ravno heavy user, drzi bp vec kot cel dan in pac ni fensi smensi design.

PacificBlue ::

Ze 3 ali 4 tedne nisem dobil weekly update za RN4x in zadnji je bil MIUI 9 Global 7.9.15 Beta. Imajo kitajci kaksne praznike ali je vzrok kje drugje?

Zgodovina sprememb…

jsuln ::

Hvala za vse uporabne informacije v tej temi .. Naročil Mi A1, in sicer pri mobileshop.eu, v petek je bil v akciji za 228eur s poštnino vred (dostava GLS iz Slovaške). Bojda pride že jutri (naročil v petek). Če se še kdo odloča - kitajci vseeno rabijo dalj časa + tukaj lahko enostavno plačaš po povzetju ..

P.S je kdo že probaval google camera app na Mi A1? Na xda sem zasledil temo, enim je to že uspelo (hdr+), prav tako jim je uspelo odkleniti uporabo EIS stabilizacije ..

lpj

facepalm ::

@PacificBlue prejsni teden so imeli praznike in so zato preskocili en release (enako tudi EU rom).

@jsuln afaik A1 nima stock android kamere s hdr+ zato, ker ta app ne podpira dveh senzorjev. Ce so uspesno portali app na A1 verjamem, da obcutno izboljsa kvaliteto slik. Sumim pa, da uporablja le en senzor.

Sam uporabljam ta port na Note4x in morem priznat, da je razlika opazna. Prej so bile slike podpovprecne, sedaj so ok. Sploh ne uporabljam vec stock miui camere.

mevden ::

Torej, priporočate da instaliram 8.2.2.0 na mi5? Je kdo imel težave?

jsuln ::

@epecar zna biti res, ampak before/after fotke od userjev povedo vse, lowlight fotke so kot dan in noč ..
Dual lens koncept je kar se mene tiče overhyped (respect googlu, da pri pixlu ni podlegel temu) oz. nepotreben in komot "preživim" brez; fake bokeh ne rabim/želim sploh, 2x zoom mi pa pride prav pa točno enkrat na 100 fotk. Za vse ostalo so pa tu namenski fotiči :)

facepalm ::

@jsuln namestis pixel kamero in jo uporabljas vsakodnevno. za tistih 2x letno, ko potrebujes kak ql efekt, lahko se vedno uporabis original miui camera app.

@mevden glede na to, da se nihce ne spomni kaksne buge je imel tisti update, predvidevam, da je safe to install.
Jaz uporabljam zadnji miui8 EU beta in nimam problemov.

Rupa ::

Rupa je izjavil:

Eno vprašanje za znalce.
Za boljšo polovico kupujem telefon in ena od opcij, ki ustreza vsem njenim zahtevam je Xiaomi Redmi Note 4 ali Xiaomi Redmi Note 4X (niti ne vem, če je kakšna bistvena razlika.
Zdaj so zunaj še international verzije. Se mi ne zdi nuja, ampak ne bi bilo slabo.
Sam sem kitajski telefon pred leti kupil pri slovenskemu prodajalcu, ampak takrat je bila cena le malo višja, pa se mi ni bilo treba ukvarjati z DDV, garancijo itd. Danes pa imajo naše trgovine kar visoke marže na te telefone.

Gledam vse te tuje prodajalce, poštnine,carinske postopke, davke itd.
Zanima me predvsem, če kdo pozna prodajalca grossoshop.net in kakšne izkušnje ima z njimi.
Nabavljal bi tole:
http://www.grossoshop.net/xiaomi-redmi-...
Za vsak info bom zelo hvaležen.

V vednost. Na koncu sem naročil omenjeni telefon pri Grossoshop med prazniki. Danes je prispel s FedExom. Težav ni bilo, nobene carine ali dodatnih stroškov. Žena je zaenkrat navdušena.
Hvala vsem za pomoč in informacije ;)

gregor ::

če je morda kdo spregledal

nov:

Xiaomi Redmi 5A announced: very low price, very few changes
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5...

Xiaomi Redmi 5A Launched Out Of The Blue: Metal Body, PDAF, Priced At 599 Yuan (~$90)
https://www.gizmochina.com/2017/10/16/x...



Xiaomi's yearly target for 2017 revised to 90 million?
http://www.gizchina.com/2017/10/16/xiao...

Veron ::

 mi6

mi6


Čakam, da pride :)

krtey 80s ::

Danes dobil redmi 4x 4GB. Koliko časa naj traja prvo polnjenje baterije??

Hvala

Zgodovina sprememb…

antonija ::

A ni napisnao v specifikacijah?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Brane22 ::

gregor je izjavil:


Xiaomi Redmi 5A announced: very low price, very few changes
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5...

Xiaomi Redmi 5A Lau


600 yuanov je že $90 ? Kitajska komunistična partija jebe pa rastura na "prostem trgu"...
On a journey of life I chose a psycho path...

MrStein ::

krtey 80s je izjavil:

Danes dobil redmi 4x 4GB. Koliko časa naj traja prvo polnjenje baterije??

Dokler ni polno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

MrStein je izjavil:

krtey 80s je izjavil:

Danes dobil redmi 4x 4GB. Koliko časa naj traja prvo polnjenje baterije??

Dokler ni polno.
te je prav škoda za vsak dan. si sam za ob nedeljah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

matobeli ::

Kaj pa je narobe? Baterija je itak že fabriško napolnjena do storage kapacitete. Elektronika v telefonu pa odseka polnjenje ko baterija doseže določeno napetost (je polna). Po tem času se baterija nič več ne polne.

Časi ko si polnil telefon 14ur pred prvo uporabo so mimo.

Ampak eni to še vedno počnejo, za vsak slučaj. Enako kot vsake toliko eno zdravomarijo kresnejo. Za vsak slučaj.

antonija ::

A pa res ni napisano v specifikacijah? :D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matej_K ::

Briši.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

matejmesar ::

Pozdrav!

Odločam se za nakup ali Note 4 (4/64) ali A1. Realno je A1 cca 30 EUR dražji. Baterija in kamera sta za moje potrebe pri obeh dovolj dobri. Zanima me le, ali je Stock Android vreden razlike v denarju, ali ne. Na Note-a bi namestil Lineage OS, ali je res enaka uporabniška izkušnja, kot z original Androidom? Po dosedanjih izkušnjah (izpred 3 let) je bila pri custom romu vedno kaka težava. Bi pa zadevo rad imel kolikor toliko "Future Proof" in s čim manj komplikacij (ročnih posodabljanj in ukvarjanja s tem)

Hvala

radmannsdorf ::

matej, jaz imam Note 4 64/4 zdej kakšne dva tedna. Sprobal sem že nameščen MIUI8, MIUI9, LineageOS, Ressurection Remix, zdaj pa sem spet nazaj na Stock MIUI8. Mal sem iz firbca probaval, nazaj na tovarniško pa sem ga dal, zaradi problemov z mikrofonom, baje je ful pogosta težava, da nas ljudje ne slišijo. Včer sem ga dal nazaj na Stock MIUI8, in namestil še neke custom popravke iz XDA. Test mikrofona še zdaj malo čudno kaže, kao da ga ne opravi, čeprav je zdaj mikrofon očitno bolj občutiljiv, kot pred namestitvijo popravkov.
Ima še kdo probleme z mikrofonom na Note 4?? Baje so problemi pri vseh Snapdragom Xiaomi-jih.
Popravki so TUKAJ.

Master_Yoda ::

Jaz na Redmi note 3 nimam problemov z mikrofonom.

lopov ::

Prvič slišim za probleme z mikrofonom, Note 4X global (z B20) MIUI 9 7.9.15 dela BP.

@PacificBlue -- 7.9.15 je zadnji -- zadnji dve posodobitvi so preskočili zaradi problemov, recimo 7.10.12 ma na 4X probem s flešem.

Če bereš forum boš več informacij dobil na "china" forumu kjer napišejo, zakaj kakšna naprava ne dobi posodobitve. Global forum le navede, katere naprave jo dobijo :)

noraguta ::

note 4x global z b20 ne obstaja. baje je note 4x kitajska verzija ni pa global. vsaj z snapdragonom ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

lopov ::

Pa mislim da je do sedaj že toliko jasno, da če napišem 4X gre za napravo s SD in če dodam global, da ima B20?

noraguta ::

ja to je note 4 nevem zakaj x
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

MrStein ::

Matej_K je izjavil:

Briši.

MrStein je izjavil:


JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Cut/Izreži/Briši")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

noraguta je izjavil:

ja to je note 4 nevem zakaj x

zmeda je glede tega. še meni ni jasno točno kakšne so razlike. recimo Note 4 global ima ohišje enako kot note 4X, in ne kot 4 :)

facepalm ::

ce se omeni note "4x", se pac ve, da je to SD verzija (ker ne obstaja 4x z MTK chipsetom). Ce navedemo note "4", pa ne vemo ce se gre za "note 4 sd", "note 4 mtk" ali "note 4 international".
Jaz si note4 serijo razlagam tako:
- note 4: mtk chipset
- note 4 international: sd chipset, b20
- note 4x: sd chipset brez b20

Note 4x in 4 int., si delita isti ROM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

gddr85 ::

note 4, prvi ever je bil z mtk čipom in mat sivo plastiko za anteno afair, ostalo pa potem 4 sd čip in 4x in srebrno prevleko za anteno, oz. pogledaš datume/specse na gsmarena in bi moralo bit vse jasno..

PacificBlue ::

@epecar in @lopov.. tnx za info. Ker je bilo kar malo zmede glede tega, ko se clovek ze necesa navadi:). Upam, da porihtajo cimprej.
Aja, tole se moram vprasat.. je odklep bootloaderja(oem unlocking) preko developer opcij v nastavitvah telefona(additional settings) enak kot uradni odklep bootloaderja preko miui spletne strani? Al v cem je to fora?

lopov ::

Z odklep dejansko potrebuješ oba koraka -- registriraš napravo, zaprosiš za odklep in v telefonu nastaviš OEM unlock. IIRC se čaka 52 ur preden preden je naprava registrirana. Ko bo vse pravilno "aktivirano" bo postopek speljan do konca.

Za recovery uorabljam TWRP, namesto SuperSU pa Magisk, ker zna skriti root (če ga slučajno potrebuješ).

@epecar -- tole "note 4 international: sd chipset, b20" ne bo drzalo, B20 ima global verzija, na škatli dobesedno piše Global Version, iz prve roke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

gddr85 ::

a ni global/international eno in isto za note 4 s 625 čipom? pa oba note 4x/4 (sd625) imata plastične zaključke poleg srebrnega pasu za anteno, torej prvotni note 4 mtk je edini full metal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()
««
136 / 374
»»