» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
123 / 374
»»

antonija ::

Mi je do sedaj vedno imel manjso baterijo od Redmi?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dami ::

MrStein je izjavil:

To je Mi serija, ne pa Redmi. Torej "višja" klasa.

Slabo prebral, my bad. Še vedno pa mi ni jasno zakaj bi raje kupil to kot pa note 4x, ki je konkretno cenejši in z konkretno večjo baterijo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Nemmo ::

ker ima boljšo kamero?

roberto1 ::

Xiaomi ima konstantno težave s poimenovanjem in s tem, da uporabniki sami s težavo ugotavljajo razlike med mnogimi zelo podobnmi modeli.
Če bi 5x imel recimo 5.2" zaslon in 660 bi še nekako razumeli.
Zdaj prihajata še v Redmi 5 in Note 5, ki bosta skupaj na voljo v 8 različicah. Kako jih bodo razlikovali, verjetno še sami ne vedo:)))
So pa na Kitajskem v Q2 zabeležili rast in so na 4.mestu, tako da nekaj se je očitno "prijelo na zid":)
Someday never comes!

holandec ::

Zdravo.

Danes se mi je pojavila tezava na Xiaomiju Redmi 4 Prime, telefon se je rebootal sam od sebe in od takrat mi ne zazna vec sim kartice. Kar se tice softwera se nisem zadeve nic dotikal ze odkar sem jo dobil. Pise da ima nalozen Miui 8.2.4.0 stable.

Hvala za pomoc.

roberto1 ::

holandec je izjavil:

Zdravo.

Danes se mi je pojavila tezava na Xiaomiju Redmi 4 Prime, telefon se je rebootal sam od sebe in od takrat mi ne zazna vec sim kartice. Kar se tice softwera se nisem zadeve nic dotikal ze odkar sem jo dobil. Pise da ima nalozen Miui 8.2.4.0 stable.

Hvala za pomoc.


Si poizkušal oba sim slota, factory reset?
Someday never comes!

MrStein ::

roberto1 je izjavil:

Xiaomi ima konstantno težave s poimenovanjem in s tem, da uporabniki sami s težavo ugotavljajo razlike med mnogimi zelo podobnmi modeli.
Če bi 5x imel recimo 5.2" zaslon in 660 bi še nekako razumeli.

Kot da drugi nimajo. Samo Samsung ima od leta 2016 dalje nekje 10 modelov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

holandec ::

roberto1 je izjavil:

holandec je izjavil:

Zdravo.

Danes se mi je pojavila tezava na Xiaomiju Redmi 4 Prime, telefon se je rebootal sam od sebe in od takrat mi ne zazna vec sim kartice. Kar se tice softwera se nisem zadeve nic dotikal ze odkar sem jo dobil. Pise da ima nalozen Miui 8.2.4.0 stable.

Hvala za pomoc.


Si poizkušal oba sim slota, factory reset?



Da, oba sim slota, razlicne kartice, factory reset, hard reset.

roberto1 ::

holandec je izjavil:

roberto1 je izjavil:

holandec je izjavil:

Zdravo.

Danes se mi je pojavila tezava na Xiaomiju Redmi 4 Prime, telefon se je rebootal sam od sebe in od takrat mi ne zazna vec sim kartice. Kar se tice softwera se nisem zadeve nic dotikal ze odkar sem jo dobil. Pise da ima nalozen Miui 8.2.4.0 stable.

Hvala za pomoc.


Si poizkušal oba sim slota, factory reset?



Da, oba sim slota, razlicne kartice, factory reset, hard reset.


Not good, glede na to da se je to pojavilo instant in "samo od sebe" je lahko hardware error. Jaz osebno bi zavoljo eliminacije sofwarea flašnil kak drug rom na telefon. Če sam nisi tega počel, mogoče poznaš koga, ki ti lahko na tak način zadevo "potestira".
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

holandec ::

Hvala za odgovor.

Flashal nisem se nikoli, lahko pa probam, kaksen predlog kateri rom? Ali potrebujem odklenit bootloader ce flasham iz Global stable? Ajoj, resnicno upam da ni hardware.

roberto1 ::

holandec je izjavil:

Hvala za odgovor.

Flashal nisem se nikoli, lahko pa probam, kaksen predlog kateri rom? Ali potrebujem odklenit bootloader ce flasham iz Global stable? Ajoj, resnicno upam da ni hardware.


Par mesecev nazaj, ko sem imel Note 4x sem z odklenjenim bl brez težav parx z Miflash in fastboot romom prešel iz Global Dev na Global Stable in obratno.
Če se je vmes karkoli spremenilo, naj me tukaj popravijo. Mislim da za official flash ni potreben odklenjen bl, ne bom pa trdil zagotovo. Do Note 4x sem bil namreč zmeraj na eu.romu, kjer je seveda odklenjen bl obvezen.
Mogoče je tudi pametno nadaljevat debato v temi "Flashanje xiaomi naprav", da se držimo guidelines foruma:)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Excavator ::

Redmi note 3 pro z novo baterijo se ne vklopi. Kabel 100% dela, ob poskusu vklopa utripa rdeča lučka.

-valvoline- ::

Excavator je izjavil:

Redmi note 3 pro z novo baterijo se ne vklopi. Kabel 100% dela, ob poskusu vklopa utripa rdeča lučka.

al mas fuc tanovo baterijo, al pa je skroz prazna in rabi par minut da se mal nafila pa bo bootal.

ps
ce koga zanima na geekbuying je tedenska akcija mi max tastari je 162e.

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Excavator je izjavil:

Redmi note 3 pro z novo baterijo se ne vklopi. Kabel 100% dela, ob poskusu vklopa utripa rdeča lučka.


Brez da strašim z edl in podobnimi zadevami, je na xda uporabnik s podobnim primerom priporočal tole:

Trust me, you don't need to do anything, this is a hardware glitch which corrrects itself automatically.
1) Use your charger to charge for around 6 hrs, though there will be no indication that your battery is charging and phone still appears to be dead, trust me it will charge!
2) After that disconnect the phone from charger, and press *Power On* button for good 6-7 minutes.

Linkana je celotna tema z mnogimi različnimi predlogi. Glede na to, da si zamenjal baterijo, predvidevam da veš kaj počneš in ta zamenjava ni povzročila kakšne "škode". Če se slučajno telefon ob polnjenju začne pregrevat - abort!:)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Excavator ::

Menjal sem celotni LCD in baterijo. Sem ga priklopil in ga bom pustil čez noč. Poročam

scipascapa ::

valvoline: link prosim.

roberto1 ::

Za budžet orientirane Redmi 4a Global - 87€
Someday never comes!

BlaY0 ::

roberto1 je izjavil:

Mislim da za official flash ni potreben odklenjen bl, ne bom pa trdil zagotovo. Do Note 4x sem bil namreč zmeraj na eu.romu, kjer je seveda odklenjen bl obvezen.
Mogoče je tudi pametno nadaljevat debato v temi "Flashanje xiaomi naprav", da se držimo guidelines foruma:)

Če hočeš dejansko flashati "the android way", se pravi ali prek recovery-ja ali prek fastboot-a, potem nujno nucaš odklenjen bootloader. Če flashaš prek njihove aplikacije MiFlash oziroma direktno iz sistema pa to ni potrebno.

Nemmo ::

roberto1 je izjavil:

Za budžet orientirane Redmi 4a Global - 87€


Versandkosten:kann nicht senden nach Slovenia

BlaY0 ::

Hong-Kong:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

Ne vem pa kako je z davki v tem primeru.

RejZoR ::

Eh, šele zdej vidim, da je bil mega velik oh in sploh MIUI 9 release dejasnko samo najava MIUI 9 BETA. Se pravi najmanj pol leta ali več da bojo sploh začel realest final verzijo MIUI 9... Pol je pa vprašanje kdaj bo sploh prišel na vrsto model, ki ga imam. Eh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sbor ::

Na xiaomi.eu je tak napovednik:
MIUI 9 ROM Public Release Timeline:
1) August 11th, 2017: MIUI 9 Developer ROM for Mi 6, Mi 5X, and Redmi Note 4X Qualcomm will be released to the public!
2) August 25th, 2017: MIUI 9 Developer ROM for Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro, and Redmi 4X will be released to the public!
3) From late September, 2017: MIUI 9 ROM for all the other Xiaomi / Redmi devices (except EOL) will be successively released to the public!

Se pravi global stable tam do novega leta enkrat...?

roberto1 ::

Nemmo je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Za budžet orientirane Redmi 4a Global - 87€



Versandkosten:kann nicht senden nach Slovenia



Na Gearbest Int je ista ponudba!
Someday never comes!

facepalm ::

RejZoR je izjavil:

Eh, šele zdej vidim, da je bil mega velik oh in sploh MIUI 9 release dejasnko samo najava MIUI 9 BETA. Se pravi najmanj pol leta ali več da bojo sploh začel realest final verzijo MIUI 9... Pol je pa vprašanje kdaj bo sploh prišel na vrsto model, ki ga imam. Eh.


Glede na to, koliko sem placal za moje Xiaomije, bi bil zadovoljen tudi ce bi ostali na nougatu in miui 8(.6). Dela vse. Miui 9 je bonus. Flashal bom beto, takoj po izidu, saj tudi ce bo kaksen nadlezen bug, ga popravijo v enem tednu.
Neglede na verzijo androida, sem pri Xiaomiju zelo zadovoljen s podporo. Po vseh Sonyjih, Htcjih, Lgjih.. me Xiaomi najbolj navdusuje.

MrStein ::

Nemmo je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Za budžet orientirane Redmi 4a Global - 87€


Versandkosten:kann nicht senden nach Slovenia

www.mailboxde.com ti sprejme v Nemčiji in prepošlje v Slovenijo, za nekje 10-20 EUR.
(kaki konkurent pa mogoče še ceneje)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Po mojih izkusnjah je mailboxde najcenejsi, vsaj za vecje pakete. Zaracunajo ti postnino po veljavnic cenikih kurirjev + nekaj eur zase. Kalkulator storitev je pa tudi na njihovi strani, smao poznati moras dimenzije in maso paketa.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Nemmo ::

Super, hvala za info. Samo še vedno se mi zdi, da je manj kompliciranj če naročiš tukaj. 107eu.
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Dimnik ::

Pa še hitreje pride, jaz sem naročil redmi4x prejšnji torek in sem včeraj dobil...

facepalm ::

Se da se kje kupiti mi5 64gb brez ddv?

Besna Glista ::

kaj ? aliexpress goldway. Verjetno misliš to?

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

facepalm je izjavil:

Se da se kje kupiti mi5 64gb brez ddv?


na Grossoshop te stane 274€ z vsem vključenim. Imajo samo belega. Kolikor je to ugodno, sam presodi:)
Someday never comes!

facepalm ::

Ojoj... Se ne splaca:/
Se ve kdaj bodo zaceli prodajat 5x in okvirno ceno?

@besna glista hvala! Brskam na telefonu in mi ga ni naslo na Goldwayu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

BC3 ::

facepalm je izjavil:

Ojoj... Se ne splaca:/
koliko bi pa dal za novega belega mi5 3/64? ga dobim v avgustu in razmišljam, da bi ga prodal...

facepalm ::

Ne kupujem jaz ampak znanec. Namen ima narociti jutri za 240eur iz goldwaya.

Si ga ti dejansko ze narocil in cakas nanj? V tem primeru, bi mu lahko rekel naj pocaka na tvojega. Verjetno bi mu bilo se bolje, ce dobi telefon prej.

BC3 ::

da, jaz sem ga že naročil, po vsej verjetnosti pride v naslednjem tednu. lahko mu ga dam za enako ceno, kot je na goldwayu...

OvCa77 ::

Živijo, sem naročil od Goldwaya preko DHL Xiaomi Note 4X 16GB, predvsem zaradi dobre avtonomije baterije. Koliko časa traja da pride v Slovenijo, pa še če si ga kdo lasti, koliko vam zdrži baterija?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

Dimnik ::

OvCa77 je izjavil:

Živijo, sem naročil od Goldwaya preko DHL Xiaomi Note 4X 16GB, predvsem zaradi dobre avtonomije baterije. Koliko časa traja da pride v Slovenijo, pa še če si ga kdo lasti, koliko vam zdrži baterija?


Jebemo nooo... je tako težko pogledat par postov nazaj....poglej 7 ali 8 postov nazaj kaj sem napisal glede hitrosti pri goldway

kodar ::

Kateri model Mi5 si pa narocil (Mi5, Mi5s, Mi5c)?

Tidi jaz si malo ogledujem upgrade za RN3 :)

BC3 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ojoj... Se ne splaca:/
koliko bi pa dal za novega belega mi5 3/64? ga dobim v avgustu in razmišljam, da bi ga prodal...

OvCa77 ::

Dimnik je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Živijo, sem naročil od Goldwaya preko DHL Xiaomi Note 4X 16GB, predvsem zaradi dobre avtonomije baterije. Koliko časa traja da pride v Slovenijo, pa še če si ga kdo lasti, koliko vam zdrži baterija?


Jebemo nooo... je tako težko pogledat par postov nazaj....poglej 7 ali 8 postov nazaj kaj sem napisal glede hitrosti pri goldway

sem že prej prebral, me pa še zanima, kdaj dobim tracing iz Kitajske do UK, zaenkrat sem dobil le od UK do Slovenije.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlaY0 ::

Kar je OK, saj te samo to zanima. Zadeva je njihova dokler ne pride v UK in se tam prepakira v paket zate, torej če se na tej poti (CN-UK) izgubi, se nimaš kaj sekirat...

renofkinja ::

ko bo paket na poti v uk bos dobil se en mail z drugim trakingom ki bo kazal pot iz HK v UK. jest sem narocil v petek popoldne. torej sem v ponedeljek dobil da je narocilo oddano, v sredo dobil drug mail da je na poti iz hk v uk. danes je v uk. na trekingu iz uk v slo pa se ni spremembe. zgleda bo prispelo v ponedeljek ali torek.

OvCa77 ::

renofkinja je izjavil:

ko bo paket na poti v uk bos dobil se en mail z drugim trakingom ki bo kazal pot iz HK v UK. jest sem narocil v petek popoldne. torej sem v ponedeljek dobil da je narocilo oddano, v sredo dobil drug mail da je na poti iz hk v uk. danes je v uk. na trekingu iz uk v slo pa se ni spremembe. zgleda bo prispelo v ponedeljek ali torek.

Hvala, upam, da se kmalu premakne na pot...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

-valvoline- ::

danes je prispel narocen note 4x, ampak verzija za 16gb. gor je global rom, wtf samo 8 gb prostih? ponavad pri telefonih z 16gb sem vedno imel 12gb prosto. kolk zasede npr eu rom? ah flyme zlati flyme kje si:D

OvCa77 ::

-valvoline- je izjavil:

danes je prispel narocen note 4x, ampak verzija za 16gb. gor je global rom, wtf samo 8 gb prostih? ponavad pri telefonih z 16gb sem vedno imel 12gb prosto. kolk zasede npr eu rom? ah flyme zlati flyme kje si:D

Tudi jaz sem naročil 16gb varianto, bo pa noter padla 64gb sd iz starega telefona...
Baje obstaja flyme za note 4: https://forum.xda-developers.com/redmi-...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

renofkinja ::

@ovca

uro po prejsnjem postu dobil sms od dhl da je pricakovana dostava v ponedeljek. je pa tudi updejtan uradni tracking iz uk v slo. treutno se v uk.

oemdzi ::

Ima kdo težave z novo verzijo Mifit ? Mi band 2 mi po najnovejši posodobitvi na vsake toliko zavibrira, kot, da bi prejel notification, le, da ga ne ... Ikona se na zapestnici izriše od Mifita (torej ne call, ne sms, ne viber, ne alarm...), na telefonu pa ne duha ne sluha o čemerkoli... Pomaga le, če aplikacijo zbrišem in naložim predzadnjo verzijo.

Telefon: Samsung Galaxy S5

p.s. Sestra ima isto zapestnico, ki jo uporablja z Redmi Note 3 Pro telefonom in nima te težave.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

BlaY0 ::

-valvoline- je izjavil:

danes je prispel narocen note 4x, ampak verzija za 16gb. gor je global rom, wtf samo 8 gb prostih? ponavad pri telefonih z 16gb sem vedno imel 12gb prosto. kolk zasede npr eu rom? ah flyme zlati flyme kje si:D

Ne vem kako je z N4X ampak pri 4x je samo sistemska particija 3GB pa cust je 512MB potem je pa tu še dalvik cache od neodeksanih sistemskih aplikacijah pa smo tam tam...

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

danes je prispel narocen note 4x, ampak verzija za 16gb. gor je global rom, wtf samo 8 gb prostih? ponavad pri telefonih z 16gb sem vedno imel 12gb prosto. kolk zasede npr eu rom? ah flyme zlati flyme kje si:D


Jaz imam 32gb verzijo. Prostora za uporabnika je 25.2gb.

BlaY0 ::

Aja EU rom je sicer manjši, 2GB namesto 3GB, ampak ti to nič ne pomaga oziroma je še slabše, ker je deodexan in ti potem dalvik cache pobere na data particiji 1GB več, na sistemski particiji imaš pa 1GB luknjo, ki je ne moreš izkoristiti na noben način, če ne rootaš fona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

-valvoline- ::

ce hocem namestit viber javlja da ni interneta, wifi pa vklopljen in dela? skype lavfa normalno, pravtako chrome in mail, torenti itn. sam viber ne zazna povezavo ostalo dela. whats the catch?
a tole spodaj sta dva zvocnika al dn? men dela sam desni.
kater rom se splaca gor fleshat da bo vec prostora in da bo baterija drzala. cakam na uradni global flyme in to bo to zame. fingers crossed.
««
123 / 374
»»