» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
88 / 374
»»

Dimnik ::

Verjetno ni izbral prave metode pošiljanja....
Broken kontaktiraj roberto1, ima enga na zalogi...

Relanium ::

SoulMan je izjavil:

Če je komu v interesu, prodam Xiaomi mi5s, ker se ga ne morem navaditi! Uporabljal sem ga en teden, sedaj leži v predalu. Več pa na ZS.

Kaj te najbolj moti na njem, če ni skrivnost?

SoulMan ::

Malo mi je majhen in pa nekako ima drugačne nastavitve, kot sem jih navajen, nekaj pa jih pogrešam. Rad bi si sicer namestil EU rom, pa ne znam, kjer bi pridobil še na bateriji, ki mi ni ravno všeč in pa na RAM managmentu.

YaN-cH ::

Sem že v temi o kitajskih telefonih spraševal, in kot vidim ni nikjer slovenščine out of the box. Tako sem se določil, da vzamem enga xiamia za mamo, kakšen model in rom naj vzamem da, bo "slovenščino" možno namestiti, buget je okoli 230€.
Zahteve: solidna kamera, dobra vzdržljivost baterije, B20 če je možno.

Druga možnost je, da ji dam mojga OPO in vzamem OP3T ali kakega topend xiamoia.
Kaj priporočate.

Toiletman ::

Tinaamalaa je izjavil:

Odvisno kje narocas...
Uradno pride telefon z 4X China V8.1.11.0.MCFCNDI
Pase verjetno tudi od Note 4 Qualcomm, ker imata isti procesor, za ostale komlonente pa ne vem kot so kamera,fingeprint senszor...ce bo vse delalo kot mora.
Saj tudi, ce bos dobil China ROM je zelo enostavno flashat fastboot ROM...
Za Google apps pa samo instaliras google installer.

Slovenščina pa je tako, da je od modela do modela odvisno ali je ze na Global Stable...Na RN3 je ze od decembra...tako, da pomoje bi moral imet.
Sicer pa ti priporocam v vsakem primeru Global Dev, ker je novejsi firmware...Stable ni nic bolj stabilen kot dev...prej manj.


Torej če kupim Redmi Note 4X ali bom lahko imel slovenščino gor brez unlockanja in flashanja ali ne? Ker bi res rad kupil telefon za mamo in mora nujno imeti slovenščino. Jaz sicer sem vešč flashanja, sem imel Nexus 5-tko in sem imel cyanogenmod gor in vse te fore poznam ampak se bojim, da bom kaj zajebal. Ker me ni strah flashati če delam za sebe, ko pa za nekoga drugega pa lahko kaj gre narobe pa adijo 200€. Rabim točen postopek. Ker ti si mi napisal/-a, da iz china rom greš na Global Dev samo z flashanjem. Roberto1 pa mi je napisal, da lahko tudi brez unlockanja bootloaderja. Zdaj sem pa že čisto zmeden.

roberto1 ::

Tudi jaz sem mislil s flašanjem:)))
To je ravno to - ne vemo ali je slo za ta model v Global Developer romu vključena, dokler tega nekdo ne kupi in potrdi. Različno je namreč z modeli.

Dejstvo je, da lahko greš iz China na Global in obratno z zaklenjenim bl, ker sem to že ničkolikokrat naredil. Hec je samo, ker se je postopek malo zakompliciral.
Kar se tiče flašanja, je rizik zmeraj prisoten, v tolažbo je dejstvo, da je Snapdragon telefone skoraj nemogoče bricknit onkraj rešitve:)))

Toiletman je izjavil:

Tinaamalaa je izjavil:

Odvisno kje narocas...
Uradno pride telefon z 4X China V8.1.11.0.MCFCNDI
Pase verjetno tudi od Note 4 Qualcomm, ker imata isti procesor, za ostale komlonente pa ne vem kot so kamera,fingeprint senszor...ce bo vse delalo kot mora.
Saj tudi, ce bos dobil China ROM je zelo enostavno flashat fastboot ROM...
Za Google apps pa samo instaliras google installer.

Slovenščina pa je tako, da je od modela do modela odvisno ali je ze na Global Stable...Na RN3 je ze od decembra...tako, da pomoje bi moral imet.
Sicer pa ti priporocam v vsakem primeru Global Dev, ker je novejsi firmware...Stable ni nic bolj stabilen kot dev...prej manj.


Torej če kupim Redmi Note 4X ali bom lahko imel slovenščino gor brez unlockanja in flashanja ali ne? Ker bi res rad kupil telefon za mamo in mora nujno imeti slovenščino. Jaz sicer sem vešč flashanja, sem imel Nexus 5-tko in sem imel cyanogenmod gor in vse te fore poznam ampak se bojim, da bom kaj zajebal. Ker me ni strah flashati če delam za sebe, ko pa za nekoga drugega pa lahko kaj gre narobe pa adijo 200€. Rabim točen postopek. Ker ti si mi napisal/-a, da iz china rom greš na Global Dev samo z flashanjem. Roberto1 pa mi je napisal, da lahko tudi brez unlockanja bootloaderja. Zdaj sem pa že čisto zmeden.
Someday never comes!

N0t0ri0us ::

Ima kdo kak predlog do 150€. Zaželjeno je, da ima b20 :)

Tinaamalaa ::

Mogoce gre preko updaterja, ce roberto tak pravi :)
Drugace pa uradne ROMe lahko flashas brez, da bi odklenil bootloader, ce das telefon v EDL mode in nato flashas z MiFlashom fastboot ROM.

Bootloader se odklepa, ce zelis flashat neuraden ROM.
Na RN4x je trenutno samo china stable (ki nima SLO), RN4 qualcomm pa ima global dev in global stable, kjer pa verjetno je SLO...

@Notorius
RN3 kate, oz. international verzija

N0t0ri0us ::

kje kupiti? pozabil sem povedat, da bi blo super če ima garancijo in da je iz slovenije. Ni zame :)

roberto1 ::

Tu imamo ravno težavo. To sem mislil s komplikacijami. Xiaomi je začel onemogočat edl, kar pomeni da bo ob poizkusu flašanja v edl z Miflash telefon šel v bootlop s "critical error" oz "missed hello packet". Se pravi deep flash no-go. Pač hočejo onemogočit trgovcem naneščanje teh neuradnih romov.
Gre s kitajsko verzijo MiPCSUITE, kar je potem tudi meni uspelo na mi5.
Na miui.com na veliko pizdijo o tem, tako da je to kr problem.


Tinaamalaa je izjavil:

Mogoce gre preko updaterja, ce roberto tak pravi :)
Drugace pa uradne ROMe lahko flashas brez, da bi odklenil bootloader, ce das telefon v EDL mode in nato flashas z MiFlashom fastboot ROM.

Bootloader se odklepa, ce zelis flashat neuraden ROM.
Na RN4x je trenutno samo china stable (ki nima SLO), RN4 qualcomm pa ima global dev in global stable, kjer pa verjetno je SLO...

@Notorius
RN3 kate, oz. international verzija
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

roberto1 ::

Do 150EUR z B20 in slovensko garancijo - si "out of luck" s temi kitajskimi brandi. Priporočal bi ti Redmi 3s 3/32 z B20, se pravi international verzijo, samo je pri nas ne boš našel (še v tujini je težko).
Redmi 4, ki je v Prime verziji z 32gb cca 160-170EUR je super telefon za ta denar, ampak nima ne B20, niti ga za takšno ceno dobiš pri nas. Redmi 4A, ki obstaja Global, pa ti bo verjetno preveč entry level pa z gold in rose gold tudi morda malo preveč girlie:)))). Tudi pa mislim, da ga z B20 pri nas nihče ne prodaja.
Težka je tole, precej!


N0t0ri0us je izjavil:

kje kupiti? pozabil sem povedat, da bi blo super če ima garancijo in da je iz slovenije. Ni zame :)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Tinaamalaa ::

Roberto, ja na RN3 se vedno gre tako...
Mislim, da so samo za Mi5 pisali...

N0t0ri0us ::

roberto1 je izjavil:

Do 150EUR z B20 in slovensko garancijo - si "out of luck" s temi kitajskimi brandi. Priporočal bi ti Redmi 3s 3/32 z B20, se pravi international verzijo, samo je pri nas ne boš našel (še v tujini je težko).
Redmi 4, ki je v Prime verziji z 32gb cca 160-170EUR je super telefon za ta denar, ampak nima ne B20, niti ga za takšno ceno dobiš pri nas. Redmi 4A, ki obstaja Global, pa ti bo verjetno preveč entry level pa z gold in rose gold tudi morda malo preveč girlie:)))). Tudi pa mislim, da ga z B20 pri nas nihče ne prodaja.
Težka je tole, precej!


N0t0ri0us je izjavil:

kje kupiti? pozabil sem povedat, da bi blo super če ima garancijo in da je iz slovenije. Ni zame :)


OK potem pa vzemimo stran ta b20 :) Kje in kaj kupiti v sloveniji. 150€je max :)

p.s. lahko pogooglam ampak mogoče kdo že ve :D

roberto1 ::

Ne najdem zdaj linka, pisalo je po verziji 7.3.0.0. - kar pač to pomeni. Verjetno slej ko prej na vseh romih, na novih napravah pa najbrž takoj.
Sucks balls - ampak nič ne moreš. Žal mi je edino, da se nisem nioli učil kitajščine - ker v MIPCSUITE razumem točno 0:))))

Če komu gre - zmaga. Če pa ne gre, da vemo zakaj ne in kakšna je morebitna rešitev. Zmeraj je rešitev.

Nasvet za nakup je takole. Če hočeš imet uraden rom - uradni Global Developer. Če pa si fixed na odklepanje BL. pa uradni China Developer rom.
Če trgovci ne bodo več mogli nameščat svojih zadev, bo enostavno moral bit na napravi uraden rom. Makes sense - na nek način.

Tinaamalaa je izjavil:

Roberto, ja na RN3 se vedno gre tako...
Mislim, da so samo za Mi5 pisali...
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

roberto1 ::

Pojdi na mimovrste ali enaa in vtipkaj Xiaomi. Če si zadovoljen s 16gb spomina, boš nekaj našel za ta budžet. Slo jezika ne boš imel, niti B20. Garancijo ti dajo, kako pa je z njo v primeru odklepanja Bootloaderja in nameščanja eu roma s slo jezikom - nimam pojma.
Elkotex ima boljše cene za Xiaomi ampak so B2B, se pravi kot fizična oseba tam ne moreš kupit. Za druge bolj eksotične firme nisem kvalificiran, tako da to se moraš pa sam pozanimat in odločit.



N0t0ri0us je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Do 150EUR z B20 in slovensko garancijo - si "out of luck" s temi kitajskimi brandi. Priporočal bi ti Redmi 3s 3/32 z B20, se pravi international verzijo, samo je pri nas ne boš našel (še v tujini je težko).
Redmi 4, ki je v Prime verziji z 32gb cca 160-170EUR je super telefon za ta denar, ampak nima ne B20, niti ga za takšno ceno dobiš pri nas. Redmi 4A, ki obstaja Global, pa ti bo verjetno preveč entry level pa z gold in rose gold tudi morda malo preveč girlie:)))). Tudi pa mislim, da ga z B20 pri nas nihče ne prodaja.
Težka je tole, precej!


N0t0ri0us je izjavil:

kje kupiti? pozabil sem povedat, da bi blo super če ima garancijo in da je iz slovenije. Ni zame :)


OK potem pa vzemimo stran ta b20 :) Kje in kaj kupiti v sloveniji. 150€je max :)

p.s. lahko pogooglam ampak mogoče kdo že ve :D


roberto1 je izjavil:

Ne najdem zdaj linka, pisalo je po verziji 7.3.0.0. - kar pač to pomeni. Verjetno slej ko prej na vseh romih, na novih napravah pa najbrž takoj.
Sucks balls - ampak nič ne moreš. Žal mi je edino, da se nisem nioli učil kitajščine - ker v MIPCSUITE razumem točno 0:))))

Če komu gre - zmaga. Če pa ne gre, da vemo zakaj ne in kakšna je morebitna rešitev. Zmeraj je rešitev.

Nasvet za nakup je takole. Če hočeš imet uraden rom - uradni Global Developer. Če pa si fixed na odklepanje BL. pa uradni China Developer rom.
Če trgovci ne bodo več mogli nameščat svojih zadev, bo enostavno moral bit na napravi nek uraden rom. Makes sense - na nek način.

Tinaamalaa je izjavil:

Roberto, ja na RN3 se vedno gre tako...
Mislim, da so samo za Mi5 pisali...
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Dimnik ::

Roberto gor.je itak global, tako da si samo naloži weekly global in updejta prek aplikacije na telefonu pa ima slo jezik....

roberto1 ::

To je kul. Problem bo, ko imaš Global in bi rad odklenil bl. Na Global ti ga ne bo, China verzije pa ne moreš dat na telefon z updaterjem. Tu se pol pojavi pizdarija. Ali pa obratno. Če bi rad imel Global, pa imaš China rom in ne bi rad odklepal BL.
Zato je bil dosedaj edl perfekten. Zamenjal si rom v par minutah brez da si odklepal bl. Zdaj pa to ni več tak simple.


Dimnik je izjavil:

Roberto gor.je itak global, tako da si samo naloži weekly global in updejta prek aplikacije na telefonu pa ima slo jezik....
Someday never comes!

facepalm ::

Z odklenjenim BL-jem je/bo EDL deloval ok?

Toiletman ::

roberto1 je izjavil:

To je kul. Problem bo, ko imaš Global in bi rad odklenil bl. Na Global ti ga ne bo, China verzije pa ne moreš dat na telefon z updaterjem. Tu se pol pojavi pizdarija. Ali pa obratno. Če bi rad imel Global, pa imaš China rom in ne bi rad odklepal BL.
Zato je bil dosedaj edl perfekten. Zamenjal si rom v par minutah brez da si odklepal bl. Zdaj pa to ni več tak simple.


Dimnik je izjavil:

Roberto gor.je itak global, tako da si samo naloži weekly global in updejta prek aplikacije na telefonu pa ima slo jezik....


Pa saj je meni vseeno če odklenem bootloader ali ne? Does it make a difference? Če je to "SAFE" methoda da pridem iz China Rom na Global Developer potem bom to naredil. Saj verjetno bo neki support moral biti, verjetno bodo developeri objavili postopek ali kako. Ker Redmi Note 4X bo po mojem popularen telefon. A mogoče kje veš kje je kakšen dober forum za Redmi Note 4X ker na XDA developers je vse mrtvo.

Toiletman ::

Drugače pa je tukaj dober review glede performanca za Redmi Note 4.

https://www.xda-developers.com/redmi-no...

gregor ::

Očitno se note 4x že pridno prodaja, sicer samo nekaj sekund ker je bil razprodan...

Xiaomi Redmi Note 4X sold out within seconds yet again
https://www.gizmochina.com/2017/02/20/x...

Ta novica je morda dobrodošla za xioami privržence...

Xiaomi to Attempt Comeback With More Smartphone Releases in 2017
https://www.gizmochina.com/2017/02/20/x...

amacar ::

Tule en review:

sinalko ::

Lp. Odločil sem se za Xiaomi Redmi Note 4. Navadna verzija. Kaj mi priporočate: MTK ali Snapdragon verzijo? Hvala

matobeli ::

Snapdragon bi bila izbira večine.

sinalko ::

matobeli je izjavil:

Snapdragon bi bila izbira večine.


Zakaj pa? Malo gledam GSMAreno in v Performancah je MTK verzija v vseh testih hitrejša? Mogoče zaradi baterije Snapija?

matobeli ::

Tako je, zame predvsem to, pa zaradi slabega okusa glede GPS iz preteklosti.

Najbolje pa da pregledaš internete če te več zanima, ker je to precej AMD vs Nvidia debata.

specing ::

@sinalko Snapdragon ima precej boljšo podporo neuradnih operacijskih sistemov (LineageOS)

Tinaamalaa ::

sinalko je izjavil:

matobeli je izjavil:

Snapdragon bi bila izbira večine.


Zakaj pa? Malo gledam GSMAreno in v Performancah je MTK verzija v vseh testih hitrejša? Mogoče zaradi baterije Snapija?

Boljsa kamera na Snapdragon:

Boljsi performance, sploh GPU... V igrah je velika razlika..ali pa, ce gledas HD film in vklopis strojno dekodiranje...
RN3 pa ima se boljsi performance...

roberto1 ::

Tole bo tudi interesantno. Mi Max 2. Ne vem sicer kako bi shajal s tako velikim telefonom, dalje kot 6" nikoli nisem šel:)

Mimax2
Someday never comes!

SoulMan ::

Ker se mi mudi prodati, prodam telefon Xiaomi mi 5s za 250€. Več pa na zs.

gregor ::

Xiaomi Mi Note 2 review: Chasing perfection, but falling just shy of it
http://www.androidpolice.com/2017/02/21...

MucuCat ::

roberto1 je izjavil:

Tole bo tudi interesantno. Mi Max 2. Ne vem sicer kako bi shajal s tako velikim telefonom, dalje kot 6" nikoli nisem šel:)

Mimax2


še enih par let pa si bom moral nabavit torbo za telefon ker ne bo manjših telefonov od 32" :))

aiko ::

Kje lahko kupim mi5 navadno verzijo črne barve (ne pro ali prime ali s), za normalno ceno iz EU (da ne bom čakal 3 mesce da pride)...
Sem gledal po netu in jih ali ni na zalogi, ali pa hočejo zanj skoraj 400E (ebay) lol.

roberto1 ::

@aiko. Črn je vsepovsod "out of stock". Goldway, efox, grossoshop, honorbuy, geekbuying....
Bel ali zlat se še kak najde, z EU pa še k ceni cca 250-260EUR prištej kakšnih 50EUR, tako da si na 300 z lahkoto. Kar ni več super cena sploh. Par mesecev nazaj je bil 32gb malo čez 200EUR zdaj pa je to šlo kr precej gor.

Al kak 2nd hand ali pa višja cena. Tu imaš na slo-tech mi5s 64 za 250EUR. Ni črn, pa ni običajen mi5, ni pa švoh deal. Kompromisi vsepovsod:)))

p.s. pa ni 3 mesece:))) 14 dni pa res max.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

aiko ::

Kolikor vem Mi5s nima več OIS, torej ne pride v poštev, ker to najbolj pogrešam pri trenutnem telefonu.
Bo treba vzet pač belega zgleda :/

roberto1 ::

Jap, drži.

aiko je izjavil:

Kolikor vem Mi5s nima več OIS, torej ne pride v poštev, ker to najbolj pogrešam pri trenutnem telefonu.
Bo treba vzet pač belega zgleda :/
Someday never comes!

gregor ::

Xiaomi z lastnim procesorjem Pinecone
http://www.izberixiaomi.si/xiaomi-z-las...

Matej_K ::

ena obnova kratka, če kupujem pri spodnjih pridajalnah moram izbrati?
Goldway: Seller's Shipping Method

grossoshop: SF Express (8-10 work days - NO customs)

http://www.myefox.it/: artikel ima naprimer zalogo v hongokngu/kitajski izberem pa?? Kaj
Moram tu pazit da ima zlaogo v EU?

So to najboljše rešitve trenutno pri nakupu Xiaomi-ja? Najcenejša je Goldway?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Tinaamalaa ::

Pri myefoxshop, ce posiljajo iz Chine - izberes German Express (NO customs)

roberto1 ::

Tako je. Goldway, Efox, Grossoshop - vsi uporabljajo SF Express, kar je chrosnopost/dpd.
Pri Goldway je to Seller Shipping method, pri Efoxu izbereš SF Express. Grossoshop pa ima itak po defaultu SF Express.

Goldway je najcenejši trenutno, nimam pa podatkov kar se tiče reševanja težav (če slučajno kaj crkne). Bojda so tukaj slabši kot je bil svoj čas Top One, kjer se je še dalo kaj dogovorit.

Efox nima vseh izdelkov s "Zollfrei" varianto. Če ni opcije in ne piše brez davka. potem boš plačal davek. Tudi z DHL.
Je pa Efox v primeru garancije - katastrofa. Osebna izkušnja, groza. Mogoče kdaj drugič obširneje.

Grossoshop nudi 2 leti garancije in malce višje cene tudi zato. Je pa postopek naročanja in komunikacije veliko boljši kot zgoraj. Nisem pa še "sprobal" njihove garancije - upam da ne bo nikoli treba:)). Ampak neki reassurance za 2 leti je vsekakor pozitivna stvar.

To je to!


Matej_K je izjavil:

ena obnova kratka, če kupujem pri spodnjih pridajalnah moram izbrati?
Goldway: Seller's Shipping Method

grossoshop: SF Express (8-10 work days - NO customs)

http://www.myefox.it/: artikel ima naprimer zalogo v hongokngu/kitajski izberem pa?? Kaj
Moram tu pazit da ima zlaogo v EU?

So to najboljše rešitve trenutno pri nakupu Xiaomi-ja? Najcenejša je Goldway?
Someday never comes!

Bellzmet ::

A stari Top One še nima nove trgovine?

kanarin ::

Gledam Goldway - RN3 International..pa kaj se dogaja zadnje čase, na voljo je samo zlata barva , cena pa je ponorela - 250 € ?!? Pri ne-international verziji je tudi na voljo samo zlata barva , cena pa je bistveno nižja - 142 €. Kaj ta model se počasi poslavlja?

V čem se razlikujeta RN 4 in RN 4x - a je razlika samo v procesorju ?

roberto1 ::

A mi lahko kdo preveri, če mu na efox kjerkoli ponudi pošiljanje brez davka (SF EXpress), ker sem poizkusil na 10 telefonih in imam samo opcijo DHL ali pa registrirana pošta?
SF Express je misteriozno izginil. Moram namreč nek kupon vnovčit, pa je treba nekaj vzet, drugače itak ne dobijo več € od mene:)
Someday never comes!

Dimnik ::

kanarin je izjavil:

Gledam Goldway - RN3 International..pa kaj se dogaja zadnje čase, na voljo je samo zlata barva , cena pa je ponorela - 250 € ?!? Pri ne-international verziji je tudi na voljo samo zlata barva , cena pa je bistveno nižja - 142 €. Kaj ta model se počasi poslavlja?

V čem se razlikujeta RN 4 in RN 4x - a je razlika samo v procesorju ?


Internaciinal je 3/32G, navadno pa gledaš 2/16G

Dimnik ::

Goldway je dvignil za 2e tudi poštnino....je pa.čudno za internacional verzijo, včeraj zvečer še pod 200usd....

Matej_K ::

Je kdo kupoval pri Goldwayu dva mobitela, se da kaj poštnino znižat s tem.
Pri obeh mi doda 13€ poleg.
... .. .

matobeli ::

Vsakega posebej moreš.

KTr1sk ::

kanarin je izjavil:

Gledam Goldway - RN3 International..pa kaj se dogaja zadnje čase, na voljo je samo zlata barva , cena pa je ponorela - 250 € ?!? Pri ne-international verziji je tudi na voljo samo zlata barva , cena pa je bistveno nižja - 142 €. Kaj ta model se počasi poslavlja?

V čem se razlikujeta RN 4 in RN 4x - a je razlika samo v procesorju ?


izgleda, da so ceno dvignili, ker so imeli še samo nekaj kosov, ker zdaj gledam pa sploh ni več nobenega RN3 pro b20 pri Goldway-u, ...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

gregor ::

Bellzmet je izjavil:

A stari Top One še nima nove trgovine?


to tudi mene zanima, če jo kdo najde, če sploh obstaja se priporočam

Xiaomi Selfie Stick / Tripod With Bluetooth Remote Released For 89 Yuan ($13)
https://www.gizmochina.com/2017/02/23/x...

Xiaomi Selfie Stick with Bluetooth remote control released
http://www.gizchina.com/2017/02/23/xiao...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

kanarin ::

Na Goldway se začenja "2017 Spring Sale" - sam se zanimam za Redmi Note 4x (črne barve), trenutno je osnovna cena 171 €, bomo videli če bo 28.2 kaj ceneje...
««
88 / 374
»»