» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
78 / 374
»»

111111111111 ::

Hvala za vse informacije in tudi graje. :) Ste tisti ki ste lastniki Mi5, kupovali tudi zaščitno folijo in ovitek? Treba pazit na kaj posebnega?

Dimnik ::

Poglej zs,Chaupoiz

Matevzs01 ::

Zdravo, jaz pa se po treh mesecih vračam v tole debato z vprašanji, katere sem upal, da ne bom vsaj kakšno leto ali dve rabil postavljati. :)
Torej, imam Redmi 3S Prime z najnovejšim uradnim global beta ROMom.

Do tega torka, je telefon delal odlično in po pričakovanjih, v teh treh mesecih uporabe, lahko rečem da me še najbolj moti kamera, ki sicer dela lepe barve a je kar velikokrat problem z fokusom.

Ta torek pa sem se zbudil in telefon ni imel signala. Ne gre pošiljat SMSov, ne klicat, nič (WiFi, Bluetoth in ostale funkcije delujejo normalno). Po večkratnem rebootu se napaka ni odpravila, še vedno piše No Service, potem sem poskušal še neke stvari in velikokrat rebootal telefon, tako, da sem enkrat vmes celo lahko opravil klic, prejel dva SMSa in nekaj SMSov tudi poslal, potem pa ponovno tema. Zdaj sem čakal do danes, ko je prišel nov tedenski update, saj sem upal, da je mogoče prišlo do kakšnega buga ampak tudi po nadgradnji še vedno piše No Service (občasno piše Simobil 4G in kaže signal ampak kljub temu ne gre opravit klica ali kaj druga), zato sem še kot zadnje upanje vstavil SIM kartico v drug telefon, kjer je na mojo žalost vse delavalo brez problema... Torej nazaj na 3S, poskušal sem tudi ročno izbrati omrežje (najde mi vsa omrežja ;)) ampak se telefon ne registrira na omrežju (sem poskusil od 2g to lte), napaka: "Can't register on this network at the moment, Try again later.".

Ima kdorkoli kakršnokoli idejo, izkušnjo ali kaj podobnega kaj bi lahko bilo narobe in kaj lahko naredim? Jaz počasi nimam več idej :/
Hvala že vnaprej in lep pozdrav,
Matevž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matevzs01 ()

roberto1 ::

Si poizkušal oba slota? Berem nekaj na mi forumu, da nisi edini s to težavo.
Tole bi tudi veljalo poizkusit:
Remove both sims. Log out of mi account. Put 1 sim switch on. Now switch off. Remove first sim. Now put 2nd sim. Switch on. Again switch off. Now put both the sim and switch on

Drugače mislim, da gre za softwersko napako - nekaj v povezavi s tem, da če je zaklenjen bootloader, ne moreš manualno počisiti cachea. Ampak tule nisem nevemkak strokovnjak
Vsekakor bi na tvojem mestu šel po eliminacijski metodi. Vse napisano zgoraj poizkusit. Če nič ne deluje in imaš še vedno brick, poizkusil flašnit kakšno prejšnjo Global verzijo. Potem poizkusit še z odklepanjem bootloader in eu romom.

Imamo doma 3s in deluje bp od avgusta na takratnem weekly romu.

Matevzs01 je izjavil:

Zdravo, jaz pa se po treh mesecih vračam v tole debato z vprašanji, katere sem upal, da ne bom vsaj kakšno leto ali dve rabil postavljati. :)
Torej, imam Redmi 3S Prime z najnovejšim uradnim global beta ROMom.

Do tega torka, je telefon delal odlično in po pričakovanjih, v teh treh mesecih uporabe, lahko rečem da me še najbolj moti kamera, ki sicer dela lepe barve a je kar velikokrat problem z fokusom.

Ta torek pa sem se zbudil in telefon ni imel signala. Ne gre pošiljat SMSov, ne klicat, nič (WiFi, Bluetoth in ostale funkcije delujejo normalno). Po večkratnem rebootu se napaka ni odpravila, še vedno piše No Service, potem sem poskušal še neke stvari in velikokrat rebootal telefon, tako, da sem enkrat vmes celo lahko opravil klic, prejel dva SMSa in nekaj SMSov tudi poslal, potem pa ponovno tema. Zdaj sem čakal do danes, ko je prišel nov tedenski update, saj sem upal, da je mogoče prišlo do kakšnega buga ampak tudi po nadgradnji še vedno piše No Service (občasno piše Simobil 4G in kaže signal ampak kljub temu ne gre opravit klica ali kaj druga), zato sem še kot zadnje upanje vstavil SIM kartico v drug telefon, kjer je na mojo žalost vse delavalo brez problema... Torej nazaj na 3S, poskušal sem tudi ročno izbrati omrežje (najde mi vsa omrežja ;)) ampak se telefon ne registrira na omrežju (sem poskusil od 2g to lte), napaka: "Can't register on this network at the moment, Try again later.".

Ima kdorkoli kakršnokoli idejo, izkušnjo ali kaj podobnega kaj bi lahko bilo narobe in kaj lahko naredim? Jaz počasi nimam več idej :/
Hvala že vnaprej in lep pozdrav,
Matevž
Someday never comes!

Tinaamalaa ::

Flashat moras z fastboot uraden zadnji rom, da ti povrne radije itd nazaj.
Poglej, ce ti pri IMEI kaze IMEI tvojega telefona najprej.

Matevzs01 ::

roberto1 - sem sedaj poskusil z logoutom iz MiAccounta in odstranitvijo SIMa in ponovnih vklopom, in zaenkrat kaže da sem povezan z Simobil 3g omrežjem, ampak še vedno ne morem klicat, ni interneta, ... drugega slota nisem poskušal ker je nano slot, jaz pa imam mikro kartico za slot1. Če res ne bo nič delovalo bom poskusil flashat pa to, ampak to še pa res nisem delal, tako, da me kar malo skrbi. :)

Tinaamalaa - Huh, sicer sem si kar domač z tehnologijo, ampak flashal pa še nisem telefonov. Bom pogooglal malo ampak upam da se prej pokaže kakšna druga rešitev, ker glede flashanja pa sem kar zaskrbljen, z izgubo podatkov, ker nimam izkušenj. Glede IMEI mi kaže neke številke ja, kako naj vem če so prave? :)

Hvala obema! ;)

matobeli ::

na izberixiaomi strani je lep step by step tutorial. Podatke pa seveda spraviš dol ker jih flashanje čist prepiše.

Samson ::

Poglej na skatlo telefona in primerjaj s(z) tistimi na ekranu...IMEI stevilke dabome :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

drzni86 ::

zdravo!

Včeraj sem po 12 dneh od naročila na Grossoshop prejel domov redmi 3s 2/16 z global developer romom. Po prvem updejtu se je lepo naložila še slovenščina in zadeva deluje res super. Sedaj imam namen naročit še en xiaomi in me zanima kaj je best buy v rangu do 200€. Glavni pogoj je 5" ekran! :)

Hvala!

Matevzs01 ::

Samson - Hvala. ;) IMEI je enak kot na škatli ja.

mrbanana ::

Matevzs01 - imam podobno težavo, po zadnji posodobitvi Global Beta, s tem da se moj registrira v omrežje ampak obstanem vedno na Edge, začasna rešitev ki deluje je da vklopim GPS in Google Maps, ko dobim GPS FIX mi tudi najde omrežje 8-O

roberto1 ::

Redmi4 Prime je logični upgrade. Sploh če je slo prerekvizit, potem je zelo malo izbire v 5" spektru. To, kar imaš je v bistvu že zelo dobro. 4-ka je malo močnejša, ima boljši screen in tu nekje baterijo. Meni osebno je tudi lepši.

Sedaj edino je jeba, ker bodo naročila v skoraj vseh kitajskih trgovinah šla ven komaj 07.02!

drzni86 je izjavil:

zdravo!

Včeraj sem po 12 dneh od naročila na Grossoshop prejel domov redmi 3s 2/16 z global developer romom. Po prvem updejtu se je lepo naložila še slovenščina in zadeva deluje res super. Sedaj imam namen naročit še en xiaomi in me zanima kaj je best buy v rangu do 200€. Glavni pogoj je 5" ekran! :)

Hvala!
Someday never comes!

drzni86 ::

ne sej glede tega, da bo odposlano 7.2 mi ni panike, ker mam tako ali tako zdaj še tega 3s v testu... Če se bo vse obneslo tko kot more gre potem naprej očetu v uporabo... :D

Dobro mogoče tudi 5,15" ekran pride v poštev, če je kakšna dobra varianta...? Kako sem gledal so pri tistih modelih potem slabše baterija (cca 3000)?

Si opazil kakšno akcijo za redmi 4 Prime (sivega) v zadnjem času?

NightHawk ::

drzni86 je izjavil:

zdravo!

Včeraj sem po 12 dneh od naročila na Grossoshop prejel domov redmi 3s 2/16 z global developer romom. Po prvem updejtu se je lepo naložila še slovenščina in zadeva deluje res super. Sedaj imam namen naročit še en xiaomi in me zanima kaj je best buy v rangu do 200€. Glavni pogoj je 5" ekran! :)

Hvala!


Kakor jest gledam imajo res preveč modelov. Sploh mi ni jasno zakaj potrebujejo toliko podobnih telefonov za podobne cene. Nenormalno. Je kje kakšna super tabela, ki jih primerja med seboj?

Običajno ima vsak proizvajalec enega, mogoče 2 telefona znotraj mojega cenovnega okvirja. Oni jih imajo cca 15? Jao...

roberto1 ::

4 Prime je cena cca 150-160EUR + recimo 15EUR dpd-ja. Ceneje mislim da ni tega modela. Če si pripravljen iti malo preko 200EUR imaš mi5 3/32, ki je v vseh pogledih boljši telefon, razen po bateriji (kar je logično, ker je manjša kapaciteta baterije in močnejši čipset)


drzni86 je izjavil:

ne sej glede tega, da bo odposlano 7.2 mi ni panike, ker mam tako ali tako zdaj še tega 3s v testu... Če se bo vse obneslo tko kot more gre potem naprej očetu v uporabo... :D

Dobro mogoče tudi 5,15" ekran pride v poštev, če je kakšna dobra varianta...? Kako sem gledal so pri tistih modelih potem slabše baterija (cca 3000)?

Si opazil kakšno akcijo za redmi 4 Prime (sivega) v zadnjem času?


No, tako hudo ni:). Tukaj imaš kronološko izdaje. Veliko telefonov za eno leto, nekateri si konkurirajo med sabo, kar je pač lastnost teh proizvajalcev, nekateri obstajajo v 3 različnih izvedbah, da je zmeda še malo večja.


NightHawk je izjavil:

drzni86 je izjavil:

zdravo!

Včeraj sem po 12 dneh od naročila na Grossoshop prejel domov redmi 3s 2/16 z global developer romom. Po prvem updejtu se je lepo naložila še slovenščina in zadeva deluje res super. Sedaj imam namen naročit še en xiaomi in me zanima kaj je best buy v rangu do 200EUR. Glavni pogoj je 5" ekran! :)

Hvala!


Kakor jest gledam imajo res preveč modelov. Sploh mi ni jasno zakaj potrebujejo toliko podobnih telefonov za podobne cene. Nenormalno. Je kje kakšna super tabela, ki jih primerja med seboj?

Običajno ima vsak proizvajalec enega, mogoče 2 telefona znotraj mojega cenovnega okvirja. Oni jih imajo cca 15? Jao...
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

drzni86 ::

Kje si našel 4 prime za do 160€ (sivega)? Kolikor gledam so bolj okol 175€ + poštnina... :|

roberto1 ::

grossoshop je imel nekaj dni nazaj akcijo 149EUR, na efoxu je sicer zlat trenutno 155.
Goldway ima sivega 175 s poštnino v tem trenutku.
Treba čekirat, vsake toliko je kr skonto. Grossoshop zna imet konkretne popuste.


drzni86 je izjavil:

Kje si našel 4 prime za do 160EUR (sivega)? Kolikor gledam so bolj okol 175EUR + poštnina... :|
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

kanarin ::

Glede na to, da so pri nas že vedno daleč najbolj razširjeni (priljubljeni - pa naj je to komu všeč ali ne) Samsung telefoni me zanima predvsem primerjava med njimi in raznimi Xiaomi modeli. Mislim da bi bila taka primerjava zanimiva še komu drugemu. Recimo sam imam trenutno Galaxy A5 2016 (prej sem imel SGS2). S katerim Xiaomi modelom bi bil primerljiv (overall primerjava) ta telefon ? Pri Samsungu gre v tem primeru za (višji) srednji razred. A so Redmi modeli (3x/Pro 4/Prime) nekako primerljivi (kljub precej nižji ceni) ? A5 jih kot razumem poseka prevsem glede ekrana (AMOLED, Gorilla Glass, FHD - to zadnje vsi modeli razen 4 Prime), kako pa je glede ostalih zadev (performance, kamera, UI) ? Pri A5 2016 me je negativno presenetil manjko dveh zadev: žiroskop in podpora za Miracast (ne razumem kako si to lahko Samsung leta 2016 privošli v tem razredu ?!?). Kot razumem Redmi modeli to imajo. Meni osebno sta namreč obe funkciji dokaj pomembni. Drugače sem sicer s tem Samsungom dokaj zadovoljen (mislim da ni vredno dati skoraj 2 x več za trenutno flagship).

Kaj pa recimo MI5 - s katerim Samsungom se lahko primerja (na prvo žogo bi rekel nekje S5/S6) ?

matobeli ::

GMS arena ima precej dobro orodje za primerjavo telefonov. Npr A5 vs Redmi 4 Prime: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

edit: gre se za A5 2017 (3/32) in ne 2016 (2/16), ki ga prodajajo pri npr Telekomu z vezavo za 24m za 215EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tinaamalaa ::

Tezko takole primerjaš, ker ma vsak neke osebne preference, vseeno pa lahko "približno"...

Naprimer doma imamo RN3,S5,J7...

Performance je pri RN3 najboljsi, baterija tudi. Imata pa obadva Samsunga boljšo kamero...Na svetlobi dela kar lepe slike, v slabi svetlobi pa ne...

Matevzs01 ::

hmm, preden grem čisto flashat, a je možno da preko updajterja naložim le starejšo različico sistema? torej da ne rabim arhivirat podatkov in potem uvažat itd.?

Jirzy ::

Še moja izkušnja.

Ravno danes dobil R4P z Goldwaya. Paket prišel v Slo v 9 dneh (naročil 9.1., v Slo 18.1.), ker me ni bilo doma, ko si je DPD to zamislil :), je telefon prišel v moje roke 20.1.. Najbolj me je presenetilo, da me je Goldway na podlagi telefonske številke, ki sem jo vpisal ob naročilu kontaktiral preko whatsappa, če sem dobil paket :)

Telefon zgleda super, trenutno se ravno nalaga global rom, mogoče povem po tem še več.

matobeli ::

Uf, 9dni, to pa so vzpodbudne novice. Meni so ravno danes poslali da je bil poslan, se mi je očitno uspelo izognit novemu letu.

Kakšne barve? rom nalagaš preko updejter aplikacije?

MrStein ::

roberto1 je izjavil:


No, tako hudo ni:). Tukaj imaš kronološko izdaje.

No ja, sploh ker včasih dajo pod isto ime kup različnih modelov (recimo isto ime Redmi Note 4, enkrat Snapdragon, enkrat Mediatek čipset), drugič pa sta dva identična modela, le različna količina pomnilnika, pa je ime drugo (Redmi 3 in Redmi 3 Pro).

Sicer Samsung ima še večjo zmedo (količino) modelov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jirzy ::

Črne/sive. Nalagam preko update packaga, postopek opisan kakšne 3 strani nazaj - je šlo brez težav.

kanarin ::

Jirzy je izjavil:

Še moja izkušnja.

Ravno danes dobil R4P z Goldwaya. Paket prišel v Slo v 9 dneh (naročil 9.1., v Slo 18.1.), ker me ni bilo doma, ko si je DPD to zamislil :), je telefon prišel v moje roke 20.1.. Najbolj me je presenetilo, da me je Goldway na podlagi telefonske številke, ki sem jo vpisal ob naročilu kontaktiral preko whatsappa, če sem dobil paket :)

Telefon zgleda super, trenutno se ravno nalaga global rom, mogoče povem po tem še več.


Koliko pa si plačal zanj (vse skupaj) ?

Blazz ::

drzni86 je izjavil:

zdravo!

Včeraj sem po 12 dneh od naročila na Grossoshop prejel domov redmi 3s 2/16 z global developer romom. Po prvem updejtu se je lepo naložila še slovenščina in zadeva deluje res super. Sedaj imam namen naročit še en xiaomi in me zanima kaj je best buy v rangu do 200€. Glavni pogoj je 5" ekran! :)

Hvala!



https://goldway.aliexpress.com/store/31...

cez 2 dni boš mel za 208 dolarjev MI5 pa 18 dolarjev shippinga te pride na konc lih ene 200 eur. to je pomoje best buy za 200 eur.

kanarin je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Še moja izkušnja.

Ravno danes dobil R4P z Goldwaya. Paket prišel v Slo v 9 dneh (naročil 9.1., v Slo 18.1.), ker me ni bilo doma, ko si je DPD to zamislil :), je telefon prišel v moje roke 20.1.. Najbolj me je presenetilo, da me je Goldway na podlagi telefonske številke, ki sem jo vpisal ob naročilu kontaktiral preko whatsappa, če sem dobil paket :)

Telefon zgleda super, trenutno se ravno nalaga global rom, mogoče povem po tem še več.


Koliko pa si plačal zanj (vse skupaj) ?


jaz sem popolnoma isto naročil, srebrnega. vse skupaj je bilo 161 dolarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Matevzs01 ::

Torej, moje nadaljevanje glede No network napake. Poskusil sem z factory resetom - ni pomagalo, zdaj sem namestil global stable rom preko updejterja (prej sem bil na beta romu) in sem uspel opravit tri klice, prejel sem SMSe za nazaj, piše da sem povezan na Simobil 3G omrežje ampak je po nekaj minutah ponovno stanje takšno da ne dela ;(, nisem dosegljiv, ne morem klicat...
Kakšna ideja? :) Je možno, da je dejansko kaj crknilo ali je zagotovo softverska napaka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matevzs01 ()

matobeli ::

Ena butasta varjanta, probaj malo ugasnit telefon, tolko da se shladi na sobno temperaturo in ga potem prižgati. Če bo spet delovalo za par minut bo znala kar bit hardwerska napaka.

Lahko pa naložiš še EU Rom če bi blo kaj bolje, ampak glede na to da Global načeloma deluje in imaš samo ti to napako, ni preveč možnosti da bo delovalo.

Matevzs01 ::

matobeli je izjavil:

Ena butasta varjanta, probaj malo ugasnit telefon, tolko da se shladi na sobno temperaturo in ga potem prižgati. Če bo spet delovalo za par minut bo znala kar bit hardwerska napaka.

Lahko pa naložiš še EU Rom če bi blo kaj bolje, ampak glede na to da Global načeloma deluje in imaš samo ti to napako, ni preveč možnosti da bo delovalo.


Že celi teden močno upam, da je softverska napaka, ker če je kaj v hardveru pol tak ga lahko v steno vržem, samo to mi še je treba po 3 mesecih :) Vglavnem, sem ga izklopil za 3 ure (bom poskusil tudi čez celo noč) ampak po 3 urah ko se je popolnoma ohladil, sem ga prižgal in nulko majoze, ne dela. Najde signale, občasno napiše, da se je registriral na omrežju, občasno, da se trenutno ne more, v vsakem primeru pa ne dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matevzs01 ()

MrStein ::

Blef: Kontakti na SIM. Probaj malo spolirati, ali podstaviti SIM z listom ali dva papirja.

(v drugem telefonu si že probal?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevzs01 ::

Ja, SIM sem dal v drug telefon in dela SIM normalno.

Jirzy ::

kanarin je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Še moja izkušnja.

Ravno danes dobil R4P z Goldwaya. Paket prišel v Slo v 9 dneh (naročil 9.1., v Slo 18.1.), ker me ni bilo doma, ko si je DPD to zamislil :), je telefon prišel v moje roke 20.1.. Najbolj me je presenetilo, da me je Goldway na podlagi telefonske številke, ki sem jo vpisal ob naročilu kontaktiral preko whatsappa, če sem dobil paket :)

Telefon zgleda super, trenutno se ravno nalaga global rom, mogoče povem po tem še več.


Koliko pa si plačal zanj (vse skupaj) ?


Cca 160€.

MucuCat ::

Matevzs01 je izjavil:

Ja, SIM sem dal v drug telefon in dela SIM normalno.



Probaj nastavit omrezje na telefonu na 2g only, ce ne bo slo pa na 3g. Ce mas slucajno nastavljeno na lte pa mogoce se hoce povezat pa se ne more pa ne presalta na 2/3g.

Nastavitve --> sim card --> preferred network type (nekak tak)

Matevzs01 ::

:) to sem vse že preizkušal in ni rezultata.
Sem zdaj telefon pustil izklopljen tudi čez celo noč in ni nič drugače. :/

Dimnik ::

Jaz bi ga odprl, pa odklopil baterijo za par sekund in priklopil nazaj.....če si kaj tehnični tip...

Tinaamalaa ::

Najprej flashaj prek EDL v MiFlashu china dev fastboot ROM... Je zelo enostavno, ce imas doma 64bit PC

MrStein ::

Ima kdo izkušnje z Redmi 4A ?
Kolega išče nekaj do 100 EUR in tega ima ena trgovina za 105 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, je možno, da ti "kitajci" iz polnilnika potegnejo več toka kot bi smeli?
Sem priklopil na en starejši polnilec (Samsung, 2A) in čez nekje 20 minut je bil polnilnik zelo vroč, polnjenje pa se je začelo prekinjati (telefon je začel predvajati zvok za začetek polnjenja v zanki).

A kateri app prav kaže polnilni tok? Ampere mi recimo na USB 2.0 portu PC-ja kaže 1,440 A, kar je spet sumljivo, saj po pravilih bi lahko "vlekel" le 500 mA.

(govorim za Redmi Pro)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:


A kateri app prav kaže polnilni tok? Ampere mi recimo na USB 2.0 portu PC-ja kaže 1,440 A, kar je spet sumljivo, saj po pravilih bi lahko "vlekel" le 500 mA.

Tule Ampere skoraj 100% kaže narobe. Iz telefonove ocene časa polnjenja izhaja, da je polnilni tok okoli 444 mA, kar je tak, kot mora biti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

MrStein je izjavil:

Hmm, je možno, da ti "kitajci" iz polnilnika potegnejo več toka kot bi smeli?
Sem priklopil na en starejši polnilec (Samsung, 2A) in čez nekje 20 minut je bil polnilnik zelo vroč, polnjenje pa se je začelo prekinjati (telefon je začel predvajati zvok za začetek polnjenja v zanki).

A kateri app prav kaže polnilni tok? Ampere mi recimo na USB 2.0 portu PC-ja kaže 1,440 A, kar je spet sumljivo, saj po pravilih bi lahko "vlekel" le 500 mA.

(govorim za Redmi Pro)


Slab polnilc, ker načeloma imajo tokovno omejitev. Nima veze z kitajskimi telefoni, vsi z QC lahko vlečejo velike tokove in bodo potegnili tolko kot bo polnlec dopuščal.

Ravno danes sem testiral z ampermetrom, en sony z 1,5A je dajal samo 1.2, ampak se je napetost znižala na 4.8V. druge dva, 750mA pa sta dajala točno 750mA

Tarzan ::

Matevzs01 je izjavil:

:) to sem vse že preizkušal in ni rezultata.
Sem zdaj telefon pustil izklopljen tudi čez celo noč in ni nič drugače. :/


Jaz sem na Simobilu imel tudi težave, ki pa niso bile posledica telefona temveč operaterja. Ko sem zamenjal in šel na Tušmobil, nisem imel problema niti enkrat več. Si poskusil dat notri kartico drugega operaterja? Kako predplačniško magari..

MrStein ::

1.) Probaj drug SIM v telefonu (od istega ali drugega operaterja)
2.) Si probal namestiti ROM, ki si ga imel prej, ko je deloval pravilno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

Sam sem pred nedavnim naročil AUKEY USB Charger Quick Charge 3.0

tole https://www.aliexpress.com/item/AUKEY-U...

In mi Redmi 4 pro fila z max 2040 mA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

Je kaki "uradni" način za namestitev GAPPS na ROM-e, ki jih nimajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Samael je izjavil:

Sam sem pred nedavnim naročil AUKEY USB Charger Quick Charge 3.0

tole https://www.aliexpress.com/item/AUKEY-U...

In mi Redmi 4 pro fila z max 2040 mA



Kater USB kabel pa uporabljaš?
Ssem pogruntal da je še največja težava z kablom in ponavadi manj z polnilcem. Kar se tiče mojih kablov so vsi čisto različni, najboljši je bil dejansko še od Redmi 3s ki je polnil z 2A (kar naj bi bil max.). Imam pa naročena od blitzwolf obračljiva micro USB kabla. Bomo vidli kaj bodo znali prepumpati.

BTW, na screenu ti piše "max USB current: 500mA" a slučajno ve kdo kaj o tem kako to ta program zračuna? Meni kaže različno za različne kable na istem telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

matobeli ta kabel je bil zraven aukey polnilca, sem pa testiral vec kablov in opazil, da recimo vsi, ki sem jih zadnje case narocil z ebaya kjer je pisalo fast charge (tudi tisti najcenejsi) dajo enak rezultat.

tako tale za cca $4 http://www.ebay.com/itm/Ugreen-Micro-US...

kot tudi tale za $1,6 http://www.ebay.com/itm/2-1A-Fast-Charg...

Od nekoliko starejsih kablov pa samo tisti, ki sem jih dobil zraven kaksnega powerbanka (izgleda, da so ti kvalitetnejsi, kot malce starejsi random ebay kabel).


Aja, pa tudi tale, res poceni polnilec (s poštnino vred 3 eur, vendar brez kabla) https://www.aliexpress.com/item/Qualcom... mi fila z max 2040 mA, če izberem, kot praviš, pravi kabel (tako da se vprašam, če je bila investicija v skoraj 5x dražji aukey polnilec naveden zgoraj sploh smiselna).

--

Support Quick Charge Technology:Qualcomm Quick Charge 3.0 (aukey)
Support Quick Charge Technology:Qualcomm Quick Charge 2.0 (ta drugi)

Mi pa ni jasno, mar naj ne bi R4 pro podpiral 3.0? Zakaj potem z obema polnicema dosega identičen rezultat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Matevzs01 ::

Tarzan je izjavil:

Matevzs01 je izjavil:

:) to sem vse že preizkušal in ni rezultata.
Sem zdaj telefon pustil izklopljen tudi čez celo noč in ni nič drugače. :/


Jaz sem na Simobilu imel tudi težave, ki pa niso bile posledica telefona temveč operaterja. Ko sem zamenjal in šel na Tušmobil, nisem imel problema niti enkrat več. Si poskusil dat notri kartico drugega operaterja? Kako predplačniško magari..


MrStein je izjavil:

1.) Probaj drug SIM v telefonu (od istega ali drugega operaterja)
2.) Si probal namestiti ROM, ki si ga imel prej, ko je deloval pravilno?


Poskusil sem že z drugo kartico in je bil enak problem, je pa res, da je enak operater. Bom poskusil še z kakšno drugo kartico od drugega operaterja pa da vidimo. Čudi me predvsem to, da je nehalo delat iz nenada, torej nisem se dotikal SIM kartice že vsaj kak mesec, prav tako pa se to ni zgodilo takoj po updejtu, kar bi pričakoval če je kaj narobe v kodi, tako da ne vem... me že zelo zelo jezi.
Želel sem fleshnit star rom, ampak preko updejterja ne gre starih različic, za fastboot pa bi mogel met odklenjen bootloader (sem želel odklenit, ampak moraš pri prošnji tudi potrdit prošnjo z kodo ki ti jo pošljejo na SMS - ironično, ga ne morem dobit :P) zato sem prvo namestil stable rom ampak ni pomagalo, zdaj pa sem nazaj namestil dev rom ampak je vse isto ko prej...

Samael ::

Oz. kaj max 2040 mA sploh pomeni? 3.0 ali 2.0?

MrStein ::

Oboje. ;)
Razlika je v več različnih možnih napetostih.

Matevzs01 je izjavil:

Želel sem fleshnit star rom, ampak preko updejterja ne gre starih različic, za fastboot pa bi mogel met odklenjen bootloader

Za fastboot ne rabiš odklenit, če nameščaš uraden ROM, vsaj tako eni trdijo.
Kaj pa "Recovery" način? Ta 100% ne rabi odklenitve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
78 / 374
»»