» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
306 / 374
»»

Ganon ::

Pinturicchio je izjavil:

Je že kdo prejel posodobitev MIUI 12?


https://www.notebookcheck.net/Alleged-M...

boliball ::

facepalm je izjavil:

boliball je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce imas koga v blizini ITA meje, prodajajo RN8T v mediaworld za 159€.
https://www.mediaworld.it/product/p-117...


kako je z garancijo v mediaworld v italiji? 24 mesecev najbrž splošno za vse izdelke, ki jih imajo v trgovini oziroma na spletu?

Tako je.


malo offtopic glede teme, vendar me zanima, če imajo tudi na iphone 24 mesecev garancijo? samo iz radovednosti...

facepalm ::

"Garanzia legale

Ai sensi del D.Lgs. 206/2005 ("Codice del Consumo") tutti i prodotti in vendita nei punti vendita Media World sono coperti dalla Garanzia Legale di 24 mesi."

Po temu sodec, ja.

krho ::

facepalm je izjavil:

jocoj je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce imas koga v blizini ITA meje, prodajajo RN8T v mediaworld za 159€.
https://www.mediaworld.it/product/p-117...
Iz EU ga trenutno dobiš za 142 EUR z dostavo, vendar je trenutno na voljo le modra barva,

Osebno raje placam amazonu 155€ ali fizicni trgovini 159€ kakor kitajcu 142€ (ne glede na lokacijo skladisca).
Ampak ce se gleda na prav vsak €, razumem.

Ja.. ampak, če je recimo note 10 lite v EU najnižja cena s poštnino 320€.. od Kitajca pa s poštnino 266. pa ne bom v EU naročal.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

boliball ::

facepalm je izjavil:

"Garanzia legale

Ai sensi del D.Lgs. 206/2005 ("Codice del Consumo") tutti i prodotti in vendita nei punti vendita Media World sono coperti dalla Garanzia Legale di 24 mesi."

Po temu sodec, ja.


hvala.

Hydros ::

Pinturicchio je izjavil:

Je že kdo prejel posodobitev MIUI 12?

Ja, Mi9t pro

aborko ::

Meni se je zjebal rotation na mi9T z miui 11... dela par ur ok, potem pa ostane v portrait dokler ne restartam. Pa tudi baterija je slabše držala v standby dokler nisem dal google play services clear data.

jopar ::

Pinturicchio je izjavil:

Je že kdo prejel posodobitev MIUI 12?

Ja, dober teden nazaj na mi 9

facepalm ::

Jaz sem imel miui 12 beta na rn7. Vsecen, uporaben predvsem pa pocasnejsi od miui11 :)

Hydros ::

Osebno nisem zaznal da bi bil MIUI 12 počasnejši

jocoj ::

krho je izjavil:

facepalm je izjavil:

jocoj je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce imas koga v blizini ITA meje, prodajajo RN8T v mediaworld za 159€.
https://www.mediaworld.it/product/p-117...
Iz EU ga trenutno dobiš za 142 EUR z dostavo, vendar je trenutno na voljo le modra barva,

Osebno raje placam amazonu 155€ ali fizicni trgovini 159€ kakor kitajcu 142€ (ne glede na lokacijo skladisca).
Ampak ce se gleda na prav vsak €, razumem.

Ja.. ampak, če je recimo note 10 lite v EU najnižja cena s poštnino 320€.. od Kitajca pa s poštnino 266. pa ne bom v EU naročal.
Jaz sem ga kupil iz EU za kolega prejšnji teden za 289 EUR s poštnino, 128GB verzija. Prišel je iz Poljske v 4 dneh. Treba malo spremljat, saj se dnevno najdejo kuponi in ugodne ponudbe.

MacGyver141 ::

Hydros je izjavil:

Osebno nisem zaznal da bi bil MIUI 12 počasnejši


Enako pri meni. Imam občutek, da je celo hitrejši na Mi9.

Skyfall ::

Sem pred nakupom Mi 9SE zaradi kompaktne velikosti(5,97). Skrbi me edino 3070mAh baterija. Kaj pravite? Ga ima kdo?

darkolord ::

Imam. Baterija je res malo švoh - če imaš vse vklopljeno (wifi, BT, prenos podatkov, lokacija, sinhronizacije ...), moraš filati vsak dan, kar je itak standard pri današnjih telefonih.

Če bi kupoval še enkrat, bi se odločil enako, ker je sicer super.

Edino ekstremno gladek je. Če miza ni ravna, se ti bo odpeljal in štrbunknil na tla. Nujno rabiš ovitek.

boliball ::

Skyfall je izjavil:

Sem pred nakupom Mi 9SE zaradi kompaktne velikosti(5,97). Skrbi me edino 3070mAh baterija. Kaj pravite? Ga ima kdo?


je kje za dobro ceno?

ssd8 ::

Ima kdo izkušnje s Xiaomi Mi 10, ter ali se v cenovnem rangu do nekje 750€ dobi kaj boljšega (v Sloveniji)?

mikhaair ::

Imam mi9se. Moram dopolnit, skoraj dnevno. Ker neprestano kaj brskam po telefonu. Forum, fotke, tarok igram npr. Če tega ne bi počel bi zdržal dan brez težav. Najhitreje mi kuri baterijo hotspot, ko ga rabim.

LuGi ::

MacGyver141 je izjavil:

Hydros je izjavil:

Osebno nisem zaznal da bi bil MIUI 12 počasnejši


Enako pri meni. Imam občutek, da je celo hitrejši na Mi9.


Enako

Motion ::

Fuuuuu je tud xiaomi ratal drag. Dve leti nazaj sem dal za MI 8 330e, zdaj vidim da je cena 10ke glih na doplih :/

darkolord ::

Um, 10 je precej zmogljivejši od 8.

MrStein ::

darkolord je izjavil:

Imam. Baterija je res malo švoh - če imaš vse vklopljeno (wifi, BT, prenos podatkov, lokacija, sinhronizacije ...), moraš filati vsak dan, kar je itak standard pri današnjih telefonih.

To se bolj prazni zaradi dejanj uporabnika kot zaradi teh vklopljenih stvari. Na mojem imam enako vse vklopljeno (razen BT), pa zdrži dva dneva, s pol manjšo baterijo. Če ne bi nič uporabljal, pa mogoče celo tri. (če bi imel vklopljeno ves čas program za navigacijo, pa niti en dan)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Skyfall ::

Cena mi 9SE je se vedno malo čez 300€. Ja vem telefon je na trgu že leto dni, nič ultra posebnega, ampak je kompaktnih dimenzij in ima Miui sistem, ki je super, vsaj zame. Rabljenega ne prodaja nihče.
Čakal sem tudi dolgo, če bi se kje našel še kak nov Mi A3 pa se ne.

Sam čez dan opravim veliko klicev, visim na socialnih omrežjih, lte in bluetooth stalno on zaradi prostoročnega telefoniranja in navigacija pa mi sedaj 3000mAh baterija na 5.8 lcd zaslonu mrkne okrog 13 ure, če ga zjutraj ob 6ih izklopim.

Če ima kdo še kakšno izkušnjo mi lahko tudi piše na zasebno.

markic222 ::

ssd8 je izjavil:

Ima kdo izkušnje s Xiaomi Mi 10, ter ali se v cenovnem rangu do nekje 750€ dobi kaj boljšega (v Sloveniji)?


Jaz ga imam sedaj cca 4 dni. Prejsni telefoni (S20+ in oneplus 7 pro, s temi lahko najbolj primerjam). Kar vprasaj kaj te zanima.

Preko racunalnika (adb) sem onemogocil cca 30 appov oz servicov, ki jih ne uporabljam (xiaomi analitika....). Baterija je top shit, najboljsa kar sem jih kdaj imel... Je prvi telefon, ki mi zdrzi 2 dni (36 ur standby, 7 ur screen on time z preostalimi 9%), imam pa cel cas povezano na uro preko bluetooth. Zvocniki so ok, nekje na nivoju S20+, mogoce malo slabsi ali malo boljsi, tezko ocenim. Zaslon je po kvaliteti tudi nekje na nivoju S20+ (si nisem mislil da bom kdaj to rekel za xiaomi telefon), ce te ne moti da imas namesto 120hz, 90 hz zaslon. Pri animacijah in splosni uporabi ni zaznati nobenih zatikanj.

Kaj me najbolj moti?
Malo me moti zopet uporabljati telefon z zaobljenimi robovi, ker sem se ravno na s20 seriji navadil da tega prakticno ni vec. Navigacijske geste na MIUI 11 ne delujejo tako dobro kot na samsungu ali OP. Nekajkrat na dan mi preprosto prekine povezavo z uro in potem poveze nazaj, ceprav sem zraven telefona. Sedaj sem nastavil da se app ne zapira in da ostane v ozadju kolikor hoce, tako da vidimo ce bo bolje. Ni mi ravno najbolj vsec teza telefona, s20+ je vecino zaradi tega razloga bolj ergonomicen.

Za telefon sem na spanskem amazonu odstel 600e (amazon kot prodajalec), zato sem sel v nakup, ker je trenutno najcenejsi flagship, ki ima wireless chargin/reversable, 90hz zaslon, 865 SD in po specifikacijah sodec dobro baterijo (kar se je tudi v praksi pokazalo da je res.

Skyfall ::

Če pri preverjanju prek uradne Xiaomi spletne strani napiše "Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version".

Je to kak pokazatelj ali je globalna ali international verzija?

damirj79 ::

ssd8 je izjavil:

Ima kdo izkušnje s Xiaomi Mi 10, ter ali se v cenovnem rangu do nekje 750€ dobi kaj boljšega (v Sloveniji)?


Jaz ga imam zdaj kak mesec. Odločal sem se med Oneplus 8, Mi10 in Samsung S20 5G. Favorit je bil sicer S20, boljši zaslon, manjši in lažji ter boljša kamera vseeno. Cene naraščajo kot sem napisal, le da je S20 še kake 200€ dražji (750,790, 1000€). OP8 ima kamero najslabšo, Mi10 nekje vmes, ob kotih slika ni tako zelo ostra, kot pri Samsungu, ima pa pač večjo ločljivost na volj s 108MP, če ti to kaj pomeni. Mi10 nima high speed snemanja, če ti to kaj pomeni. Drugače sem na koncu izbral Mi10, ker sem našel en deal v italiji in je bil 600€. Cena prevagala. Je pa res velik in težek cegu, S20 je pa pač malo manjši in lažji, pa še vseeno velik za moj okus. Huawei P30 je glede tega idealen. Slike dela P30 enako dobre kot Mi10 ali S20, ali pa še kakšen odtenek boljše. Baterija na Mi10 drži 1,5 do 2dni, zmerne do močne rabe, BT močno pije baterijo, če ga izklopim je 3dni.

mikhaair ::

Jaz bi rekel, da Xiaomi ponuja ok spec za svoj denar. Torej ne pričakovati več, kot boš plačal.

kanarin ::

Ko že poteka debata glede ceovnega ranga 500€+ (ja, tudi pri Xiaomijih, kdo bi si to mislil še kakšno leto nazaj..) , sam sem pred cca pol leta nabavil Mi9T Pro za malenkost več kot 300 €, pa si ne predstavljam da bi več rabil oz dobil res bistveno boljšega za 2x višjo ceno (npr. Mi 10). Top telefon za svojo ceno.

user-pass ::

Mi Note 10 je za kaj? Cena iz EU je okoli 380€. Je sploh kaj boljsi kot je 9T Pro? Razen kamere, ki me niti ne zanima prevec. Je kaj drugega na trgu v tem cenovnem rangu, ali pa kaj dobrega prihaja?

MacGyver141 ::

Kamera pa baterija je boljšo na Mi Note 10, chipset je pa kr slabši.

jocoj ::

Poco F2 Pro 6/128, ki poje oba zgoraj omenjena za malico, dobiš za 400 EUR iz EU.

Realme X3 SuperZoom 60x 12/256 je prav tako 400 EUR iz EU, ima pa 120Hz IPS zaslon namesto amoled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

user-pass ::

jocoj je izjavil:

Poco F2 Pro 6/128, ki poje oba zgoraj omenjena za malico, dobiš za 400 EUR iz EU.

Hvala! Sem narocil iz Banggood za 416€, spansko skladisce.

RockyS ::

Je že kdo zasledil nove slušalke Mi True Wireless Earphones 2 Basic na amazon.de? Sem iskal ampak jih je večina fake ali prejšne generacije.

CHAOS ::

Ali kdo ve ali lahko namestim Global ROM (podpora slovenščini) na Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G Phablet. Ali to mogoče? Ima kdo izkušnje?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

prenasalec ::

CHAOS je izjavil:

Ali kdo ve ali lahko namestim Global ROM (podpora slovenščini) na Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G Phablet. Ali to mogoče? Ima kdo izkušnje?

Jaz sem na Mi Pad 4 Plus namestil Xiaomi.eu (najbrž misliš to?). Je šlo kot po maslu, je pa (se mi zdi) treba nekaj časa čakati, da se odklene bootloader, po tem ko prvič zaženeš napravo.

Zgodovina sprememb…

sunny sunny ::

Pozdravljeni,

že dolgo sem uporabljala Huawei, in sem bila ful zadovoljna, zdaj pa se premišljam če je prišel čas za Xiaomi.


https://www.pametno.si/mobilni-telefoni...

ima kdo izkušnje in kakšna je glavna razlika med huawei in xiaomi ?

facepalm ::

Splosne razlike med telefoni teh znamk so:

- google play servicee (huawei jih nima)
- xiaomi dovoli odklep bootloaderja in ima dober community support (root/custom romi..)
- xiaomiji so naceloma cenejsi glede na hardware

Ostale razlike pa so od telefona do telefona

CHAOS ::

prenasalec je izjavil:

Jaz sem na Mi Pad 4 Plus namestil Xiaomi.eu (najbrž misliš to?). Je šlo kot po maslu, je pa (se mi zdi) treba nekaj časa čakati, da se odklene bootloader, po tem ko prvič zaženeš napravo.

To bo to. Imaš morda kakšna navodila ali link do tega kako se to naredi?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

NightHawk ::

Konec 2019 sem kupil mi 9t pro, 128gb za cca 315€ vse skupaj iz kitajske, preko kuponov.

Sedaj sploh ne najdem nekaj primerljivega za isti ali boljsi denar...ali pa se ne spoznam dovolj. Niti nikjer ne najdem enakega telefona za tako ceno.

Kaj je sedaj top za do 300€ nekje in ali je boljse od mojega? Ne mislim ga menjati, rabim se enega.

facepalm ::

Mogoce najdes kaksnega Poco F2 pro za podoben denar. Nisem na tekocem z akcijami kitajcev.

prenasalec ::

CHAOS je izjavil:

prenasalec je izjavil:

Jaz sem na Mi Pad 4 Plus namestil Xiaomi.eu (najbrž misliš to?). Je šlo kot po maslu, je pa (se mi zdi) treba nekaj časa čakati, da se odklene bootloader, po tem ko prvič zaženeš napravo.

To bo to. Imaš morda kakšna navodila ali link do tega kako se to naredi?

https://xiaomi.eu/community/threads/9-8... Mislim, da sem se ravnal po teh navodilih. Razen tega se pa ne spomnim veliko... že kar dolgo nazaj je bilo.

jocoj ::

NightHawk je izjavil:

Konec 2019 sem kupil mi 9t pro, 128gb za cca 315€ vse skupaj iz kitajske, preko kuponov.

Sedaj sploh ne najdem nekaj primerljivega za isti ali boljsi denar...ali pa se ne spoznam dovolj. Niti nikjer ne najdem enakega telefona za tako ceno.

Kaj je sedaj top za do 300€ nekje in ali je boljse od mojega? Ne mislim ga menjati, rabim se enega.

Ni. Cene telefonov so šle gor. Za 400 EUR imaš Poco F2 PRO iz EU.

facepalm ::

Ma cene so tam tam. Tudi mi 9t pro je bil 400€ v EU.
On je pograbil kaksno akcijsko kodo.
Verjamem da se tudi pocota obcasno dobi za podoben denar.
To da je mi 9t pro sedaj drazji pa je klasika pri Xiaomiju. Starejsi telefoni so ali nedobavljivi ali predragi.

OK.d ::

NightHawk je izjavil:

Konec 2019 sem kupil mi 9t pro, 128gb za cca 315€ vse skupaj iz kitajske, preko kuponov.

Sedaj sploh ne najdem nekaj primerljivega za isti ali boljsi denar...ali pa se ne spoznam dovolj. Niti nikjer ne najdem enakega telefona za tako ceno.

Kaj je sedaj top za do 300€ nekje in ali je boljse od mojega? Ne mislim ga menjati, rabim se enega.

https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...
LPOK.d

jocoj ::

Tole gor ni niti približno primerljiv telefon.

Cene xiaomijev počasi lezejo gor. To je dejstvo. Novega pocota ni šans, da dobiš za ta denar. Cene med kitajsko in eu so dandanes par evrov razlike, če se malo potrudiš.

aborko ::

Zdej so mi z miui 12 popravili rotacijo ekrana na Mi9T, so pa zjebali split screen oz. floating windows.
Drgač pa ja, ni nič pametnega za tam 250-300 od Mi9T/mi9t pro naprej. JSt sem z Mi9T kr zadovoljen, ok baterija in hitrost, kamero z novimi gcami kr fino izboljšujejo. Mogoče manjka dober makro in pa recimo optični 5/10x zoom, to bo imel verjetno moj naslednji telefon čez kakšni 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

jocoj ::

Ne, za 250-300 imaš Mi 10 lite, ki je dober nakup (amoled, SD765).

Mi 10 Lite Zoom je še boljši, ker ima periskop kamero, vendar ni global različice.

Sicer pa počasi prihajajo modeli z novim mediatek dimensity čipi, ki zelo obetajo.

Drugače za 400 EUR budget imate poleg Poco F2 pro še Realme x3 Super zoom (bolj clean UI, 120hz zaslon ampak ips, 12/256GB in periskop kamera, procesor le malce slabši SD855+)

aborko ::

Ja mediatek dimensity dosti obeta, nori scori, ampak mene skrbi ker za je za gcam bolj slaba podpora.

Ajnstajn` ::

jocoj je izjavil:

Trenutno odlična cena za Redmi Note 9 pro global 6/128

185 EUR s poštnino vred, izbrati je treba "Europe Priority Line"

Redmi Note 9s 6/128

160 EUR s poštnino vred, izbrati je treba "Europe Priority Line"

https://www.dhgate.com/

KODA: DHAll160


imas mogoce se kak svez kupon?
//

Hydros ::

Mediatek zgleda obetaven ampak zna se zataknit pri stvareh kot so gcam in custom romi pa tudi OEM support je ponavadi krajši kot pri Qualcomm napravah.
Sam bom zaenkrat ostal pri Qualcommu in počakal še kako generacijo ali dve preden bom razmišljal o Mediateku.

jocoj ::

Ajnstajn` je izjavil:

jocoj je izjavil:

Trenutno odlična cena za Redmi Note 9 pro global 6/128

185 EUR s poštnino vred, izbrati je treba "Europe Priority Line"

Redmi Note 9s 6/128

160 EUR s poštnino vred, izbrati je treba "Europe Priority Line"

https://www.dhgate.com/

KODA: DHAll160


imas mogoce se kak svez kupon?
V tej trgovini trenutno ni na zalogi in boš predolgo čakal, da bo sploh odposlan. Kateri od teh dveh te zanima, lahko pogledam, če najdem kaj ugodnega iz EU.
««
306 / 374
»»