» »

LG-jev novi prvak je G5

LG-jev novi prvak je G5

Slo-Tech - Jutri se v Barceloni uradno začne letošnji Mobile World Congress, a že na predvečer tega dogodka se vrstijo predstavitve prihajajočih novosti. LG ni nobena izjema, zato so pokazali, kakšen bo njihov prihodnji pametni telefon LG G5, ki bo imel hudo konkurenco v obliki iPhona 7 in Galaxyja S7. Toda tudi LG je pripravil nekaj lepih presenečenj.

G5 se morda res sliši kot naslednik G4, kot je bil G4 naslednik G3 in ta verzije pred tem, a imena lahko varajo. G5 ima dvoje pomembnih novosti - modularno zgradbo in kovinsko ohišje. LG G5 ima prosto ležišče, kamor lahko vstavimo, kar najbolj potrebujemo. Trenutno so pokazali le dva modula, in sicer CAM Plus (samodejna izostritev, zaklenitev osvetlitve in fizične gumbi za vklop, zaslonko, snemanje in približevanje ter dodatna baterija s kapaciteto 1200 mAh) ter Hi-Fi Plus (Hi-Fi predvajalnik glasbe), obljubljajo pa jih še več.

V notranjosti najdemo Qualcommov Snapdragon 820, 4 GB pomnilnika, 32 GB prostora, režo microSD, baterijo s kapaciteto 2800 mAh, na zunanjosti pa seveda zaslon z ločljivostjo 2560 x 1440 in diagonalo 5,3 palca. Kameri sta seveda dve - zadnja s 16 milijoni točk (78-stopinjski objektiv) ter sprednja z osmimi milijoni točk (135-stopinjski širokokotni objektiv). Dodatne malenkosti so USB C, NFC, Bluetooth in cela abeceda Wi-Fi (a, b, g, n, ac). Vse skupaj povezuje Android 6.0. Telefon ves čas osvetljuje majhen del zaslona, tako da lahko vsakokrat brez dotikanja vidimo, koliko je ura, napolnjenost baterije in obvestila, kar nas stane 0,8 odstotka baterije vsako uro.

Potem pa so tu še prijatelji. LG si je namreč zamislil celo skupino naprav, ki se skupno imenujejo LG Friends. To je na primer 360 CAM, ki je kamera za snemanje 360-stopinjskih posnetkov (v resnici dve 13-MP širokotni kameri, baterija 1200 mAh, 4 GB pomnilnika, trije mikrofoni). Ali pa 360 VR (naglavni komplet za navidezno resničnost, ki se povezuje izključno na G5), Rolling Bot (kotaleča kamera), Smart Controller (za nadzor letalnikov), Tone Platinum (kvalitetne naglavne Bluetooth slušalke) ipd. V prihodnosti pričakujemo še več teh prijateljev, vsem pa je skupno, da dopolnjujejo LG G5.

41 komentarjev

ivanuscha ::

Kameri sta seveda dve - zadnja s 16 milijoni točk (78-stopinjski objektiv) ter sprednja z osmimi milijoni točk (135-stopinjski širokokotni objektiv).

Jooj, pa kako lahko tako bistveno stvar zamočiš. Kamere so tri! Kar opisuješ sta zadnji kameri...

m0LN4r ::

No ravno to, dokler bodo mel telefoni za eno ljudsko slovensko placo 1440p zaslone, ne pricakujmo da bodo mela VR ocala kaj vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

Malo sem razocaran nad 5.3" zaslonom, napovedovali vec.
Trenutno imam 5.5", pa bi bil cas za level up.
Drugace pa zgleda uredu, predvsem bo pa precej cenejsi od samsungov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

azislo ::

Zanimivo, velikosti ekranov:

G3 -> 5.5", (sem popravil)
G4 -> 5.5",
G5? ->5.3".

Poleg tega ima G4 proti G3 slabši screen:body ratio (G4 ~72.5% vs. G3 ~75.3% ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

dexterboy ::

všeč mi je to, da ima slot za kartico.
če me kaj moti pri teh telefonih, je nezmožnost razširitvene kartice in večja kapaciteta baterije.
daš premoženje, potlej ti pa zmanjka placa, ko želiš popoldan posneti otroka, kako nastopa v šoli, še prej ti pa joka, da je baterija pri koncu. vem, da so zunanje škatle za elektriko, ampak smo potlej prehitro še pri carryphoneju 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

killzone ::

dexterboy je izjavil:

všeč mi je to, da ima slot za kartico.
če me kaj moti pri teh telefonih, je nezmožnost razširitvene kartice in večja kapaciteta baterije.
daš premoženje, potlej ti pa zmanjka placa, ko želiš popoldan posneti otroka, kako nastopa v šoli, še prej ti pa joka, da je baterija pri koncu. vem, da so zunanje škatle za elektriko, ampak smo potlej prehitro še pri carryphoneju 8-)


Eni se pa res ne znajdete. Kak je lahko spomin sploh problem imapš dropbox, onedrive... Za baterijo pa nabavi powerbank zadeva rešena.

leiito ::

Inovativno, to je treba priznati, in zelo lep in kakovosten telefon. Modularnost zveni tops, ne zaradi baterije, ampak ker odpira možnost čist novga "ekosistema" modulov. Škoda da se ni Apple tega spomnu, da bi bil še OS na nivoju in da bi vse delal tko k mora. Ampak vseen bravo LG.

azislo ::

killzone je izjavil:

dexterboy je izjavil:

všeč mi je to, da ima slot za kartico.
če me kaj moti pri teh telefonih, je nezmožnost razširitvene kartice in večja kapaciteta baterije.
daš premoženje, potlej ti pa zmanjka placa, ko želiš popoldan posneti otroka, kako nastopa v šoli, še prej ti pa joka, da je baterija pri koncu. vem, da so zunanje škatle za elektriko, ampak smo potlej prehitro še pri carryphoneju 8-)


Eni se pa res ne znajdete. Kak je lahko spomin sploh problem imapš dropbox, onedrive... Za baterijo pa nabavi powerbank zadeva rešena.


vem, da so zunanje škatle za elektriko...
To kar si mu dal odgovor, je že sam povedel mnenje.

Po mojem bi moral vsak smartphone imet sd-card slot. Tisti, ki ga imam namen kupit.
Pogledaš tudi iPad - od 1. generacije do Air 2 ima osnovna verzija - 16Gb spomina. Razlogi so znani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Dr_M ::

Eni se pa res ne znajdete. Kak je lahko spomin sploh problem imapš dropbox, onedrive... Za baterijo pa nabavi powerbank zadeva rešena.


Neumnost, to je kvecjenu obliz na odprt zlom, ne pa iznajdljivost.
Kot je bilo ze receno v eni drugi temi, neumen je tisti, ki se pusti omejevati.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krin ::

Sicer odličen telefon, ampak njegov design mi res ne odgovarja..

fosil ::

Men tud oblika ni všeč.
Mi je pa zanimiva tale ideja z modularnostjo, upam samo da se zadeva čez čas ne rata majava.
Tako je!

VaeVictis ::

fosil je izjavil:

Men tud oblika ni všeč.
Mi je pa zanimiva tale ideja z modularnostjo, upam samo da se zadeva čez čas ne rata majava.


Ideja je na papirju veliko boljša IMHO, kot pa v praksi...

Imaš module za vsako zadevo in lahko s tem upgradaš telefon.

Problem je pa v tem, da večine teh dodatkov ne boš imel s seboj oz. ko boš rabil določen dodatek ga po Murphy-u ne boš imel niti na telefonu, niti v bližini.

Plus te dodatke boš verjetno moral dodatno kupovati.

Pro_moted ::

Mah dodatki gor ali dol, LG je ubral najboljši način , kako narediti kakovostno ohišje in ne izgubiti zamenljivosti baterije. To je največji plus. Vsi ostali dodatki so samo bombončki, ki si jih privoščiš če ti ustrezajo. Majo pa jajca da so odstranili meni za aplikacije.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Mato989 ::

Še danes uporabljam LG Optimus G E975 in moram rečt, da če bi izdelovali take telefone še naprej identične, enostavne in lep design (lepši kot G2, G3 vsaj meni!) vse kar Optimus G E975 potrebuje, je 1x boljša baterija, no tale G5 ima odličen design da naredi baterijo spet tako kot nekoč v davnih časih ko si lahko baterijo lažje menjal.

Pro_moted ::

Mato989 je izjavil:

Še danes uporabljam LG Optimus G E975 in moram rečt, da če bi izdelovali take telefone še naprej identične, enostavne in lep design (lepši kot G2, G3 vsaj meni!) vse kar Optimus G E975 potrebuje, je 1x boljša baterija, no tale G5 ima odličen design da naredi baterijo spet tako kot nekoč v davnih časih ko si lahko baterijo lažje menjal.


Tudi jaz si še po 3 letih vedno lastim orginalnega Optimus G -ja. Deluje brez problemov, kot prvi dan.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Qushaak ::

Modularnost se počasi a vztrajno le prebija. Sicer ne bo masovka najbrž nikoli, ampak ideja mi je všeč. Sam ne rabim dobre kamere, tudi s procesorjem zdržim precej časa. Fairphone 2 je že zunaj, PuzzlePhone bo septembra.
Samo čakam Aro. To bo najbolj "podroben" modularen telefon. Nekam poredko se oglašajo iz ekipe. Več mesecev zatišja preden spet malo čivknejo na Twitter.

Runnagain ::

Modularnosti G5 manjka hot swap. Ugašanje telefona zaradi odstranjevanja baterije ni ravno najboljša rešitev. Poleg tega bomo v žepih morali valjati en kup dodatkov.
Je pa dobra popotnica za naprej, premikati se je začelo...potrebno je vse skupaj samo še spolirati.

Dr_M ::

Ugašanje telefona zaradi odstranjevanja baterije ni ravno najboljša rešitev.


A se se komu zdi tole malo hecna izjava? :))
Ja mi je jasno kaj hoces povedat. Ampak po drugi strani, verjetno ne bos menjal modulov 5x na dan?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Raw ::

Tud men je bla hecna izjava - gledal sem predvsem s tehničnega vidika. Ko pa pomisliš kot user, pa ni tolk napačna ideja. GSM bi moral imet integrirano eno majhno baterijo, ki zdrži par minut - tolk da lahko glavno baterijo v miru menjaš.
I am what I am and I do what I can

Dr_M ::

Marsikater telefon se baterije za nastavitve ni imel (recimo ogromno nokij), kaj sele kaj vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Qushaak ::

Raw je izjavil:

...Ko pa pomisliš kot user, pa ni tolk napačna ideja...

Zato pa "Le čevlje sodi naj kopitar.". Seveda je pa najbrž 80%+ folka, ki pride na to idejo takih, ki ne dajo teledon niti 100€. ;) Taki imajo največ "dobrih idej".

Ales ::

Tak sistem recimo v praksi uporabljajo nekateri ThinkPadi, imajo dodatno notranjo baterijo, tako da glavno lahko zamenjaš brez prekinitve delovanja prenosnika.

Ali bi to bilo uporabno pri LG G5? Da. Ali je huda pomanjkljivost... IMHO, ne.

darkz ::

A ve kdo kdaj bo g5 v prodaji pri nas? vem da so s7 in g5 izšli na isti dan.. s7 se že prodaja g5 pa ne :(
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Mcsin ::

darkz je izjavil:

A ve kdo kdaj bo g5 v prodaji pri nas? vem da so s7 in g5 izšli na isti dan.. s7 se že prodaja g5 pa ne :(


G5 izide šele aprila (US/UK)

Dr_M ::

Test pre-production telefona.
http://www.gsmarena.com/lg_g5-review-14...
Ni najlepsi, je pa najboljsi :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Xserces ::

no 1080p 60fps ... kwa?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

darkz ::

Sm se pozanimal na telekomu .. kao nekje sred aprila bo v prodaji.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

darkz ::

Seveda snema 1080p@60fps... so malo zajebali ;((
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

D3m0r4l1z3d ::

darkz je izjavil:

Sm se pozanimal na telekomu .. kao nekje sred aprila bo v prodaji.

čudno, da še nimajo nič od tega omenjenega v Napovedujemo... pri komu si se pozanimal?

na trg je prišel včeraj v USA in J. Koreji, za Evropo ne vem, drugače pa se je izkazalo, da je ohišje metalno, vendar v celoti, razen po robu, prevlečeno s plastiko, kar me niti ne razočara, ker mislim, da je lepše držat v roki plastiko kot kovino, vsaj tako sem navajen
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

darkz ::

Prodajalec mi je povedal v Telekomu, pravi da ravno 2 dni nazaj je biu pri njemu možakar, ki je predstavil telefon.

Ah jaz nevem kaj si mislist.. nekako več kot ga gledam manj mi je všeč :( sem pričekoval nekaj lepšega, večjega.
Moti me zelo tista razpoka kjer se baterija vzame ven.. je kar očitna.

Že razmišljam da bi vzel lg V10... Kamero naj bi imel isto kot g5.. kar je meni pomembno. Nima pa snapdragona 820 :(
Kot zgleda je s7 edge zmagal letos :) (vsaj v lepoti)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

Egidij88 ::

darkz je izjavil:

Nima pa snapdragona 820 :(


Jok, razlika je najbrž res blazna in boš zelo trpel.

D3m0r4l1z3d ::

v grafični pač, ker ima QHD resolucijo in bi grafična od snapija 820 res prav prišla, drugače pa seveda ne, oba imata vrhunski čipset, le da za G5 pravijo, da ima gap med main bodyjem in modulom, kar sem kar nekako pričakoval, tokrat je šel LG predaleč in nima zadovoljive kvalitete, kar lahko da bodo še zrihtali preden v EU pride, iz USA pa precej jamrajo, kakorkoli, upajmo, da bodo kmalu kakšnega naslednika v10 ali pa nadomestek G serije
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Dr_M ::

Jest bi tut V10 z SD820 in vsaj 4GB rama, ce ne kar 6GB, pri naslednji verziji androida bi kar prav prislo toliko rama.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Seveda snema 1080p@60fps... so malo zajebali


Ce ma 60fps tko kot g2 pol je direkt za vrzt u kanto. Upam da je bil res kaksen napredek.

darkz ::

No jaz sem se odločil za V10 ker enostavno me g5 ni prepričal z designom, Kamera na V10 je odlična (ogromno funkcij), če se nemotim ima g5 manj funkcij. če hoče kdo kake slike naj pove :) IN kot je Egidij88 povedal razlika v snapdragonu je minimalna vsaj kar se moje zathevnosti uporabe tiče. enostavno mislim da je G5 fail za leto 2016..
Dr M saj V10 ma 4gb rama :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Dr_M ::

Trenutno imam G PRO in ko bom zamenjal telefon, hocem da je konkreten upgrade. V10 je sicer res hud, ampak snapdragon 808 je joke, se posebi gpu, ce sem iskren.

Ocitno imam sreco, da mi je dizajn zelo obstranska stvar, prakticnost in funkcionalnost mi je veliko bolj pomembna, tako da imam vecji izbor telefonov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m0r4l1z3d ::

Moram v živo videti g5, drugače pa v10 izgleda od spredaj in s strani zelo lepo, performance je tudi ok, edino grafična za qhd in baterija sta bilj mediocore
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

TOP ::

darkz je izjavil:

No jaz sem se odločil za V10 ker enostavno me g5 ni prepričal z designom, Kamera na V10 je odlična (ogromno funkcij), če se nemotim ima g5 manj funkcij. če hoče kdo kake slike naj pove :) IN kot je Egidij88 povedal razlika v snapdragonu je minimalna vsaj kar se moje zathevnosti uporabe tiče. enostavno mislim da je G5 fail za leto 2016..
Dr M saj V10 ma 4gb rama :)

Kaj si že kupu V10.Jaz pa mislim da ni fail G5 ampak velik napredek napram G4 vsaj ohišje ni več plastik fantastik.

blackbfm ::

sej plastik fantastik ohišje je itak boljše. Kovinsko je kul sam ko ga prvič v roke primeš:P

knesz ::

blackbfm je izjavil:

sej plastik fantastik ohišje je itak boljše. Kovinsko je kul sam ko ga prvič v roke primeš:P

Problem pri G5 naj bi bil, da je kovinsko ohišje barvano in daje občutek plastičnosti. Poleg tega se izpod primerja in barve čuti antena, ki naj bi bila skrita.

Ales ::

Pojavil se je pri Telekomu... ob vezavi za manj denarja, kot sem si mislil, da bo od začetka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG V20 prvi novinec z Androidom 7

Oddelek: Novice / Android
115650 (3691) Ales
»

LG-jev novi prvak je G5

Oddelek: Novice / Android
4113006 (9107) Ales
»

Mali in veliki LG G4c in G4 Stylus

Oddelek: Novice / Android
2714924 (7189) MrStein
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421404 (20098) PrihajaNodi

Več podobnih tem