» »

Avtoradio

Avtoradio

Kleemen ::

Danes sem kupil avtoradio Pioneer in ko sem ga normalno priklopil preko eurokonektorja in enega rca kabla na dvokanalni ojačevalec (gor imam vezane samo sprednje zvočnike) mi ne deluje pravilno. Radio se normalno prižge, zvočnika pa delata samo "delno", samo basi, visokih in srednji toni pa ne. Probal sem nastavitve na radiu in ojačevalcu (Hz, power, itd.), ampak nič ne vpliva na to tako da res nevem kaj bi lahko bil problem, razen v napačni vezavi, ampak prej ko sem imel Alpine avtoradio je vse delalo normalno. Že imel kdo podoben problem? Hvala za pomoč.

PrihajaNodi ::

Pomeri kje je plus\minus na zvočnikih in kablih ki pridejo iz armature.

mlamat ::

Jaz sem pred tednom iz Kitajske za 21EUR naročil avtoradio z Bluetoothom, ker se mi res ne da dati 120+ EUR v naši trgovini. Ne potrebujem ga za vrhunski zvok, ampak samo za poslušanje podcastov in učenje tujih jezikov.

Povezava


Kaj mislite? Se ga bo sploh dalo vgraditi? Imam 10 let star avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

shmandi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pomeri kje je plus\minus na zvočnikih in kablih ki pridejo iz armature.


Če bi bilo to, potem ravno basov ne bi bilo.
Poglej, kaj piše na RCA (činč) priključku, kamor si priklopil kabel. Mogoče je izhod za subwoofer.

Trupl0 ::

SP P MODE imaš na FULL ali samo SUB?

Torej pritisni in pridrži tipko SRC, ko je Pioneer izklopljen in se ti bo prikazal nastavitveni meni.
Greš na INITIAL SETTINGS in potrdiš s tipko za glasnost. Pritisneš jo.
Obračaš gumb za glasnost dokler ne prideš do SP-P/O MODE in pritisneš gumb za glasnost za vstop v meni.
Izbereš z obračanjem gumba za glasnost REAR / REAR in potrdiš stipko za glasnost.

Pritisneš tipko SRC za vklop naprave.
If you are going through Hell, keep going !

loveJDM ::

mlamat je izjavil:

Jaz sem pred tednom iz Kitajske za 21EUR naročil avtoradio z Bluetoothom, ker se mi res ne da dati 120+ EUR v naši trgovini. Ne potrebujem ga za vrhunski zvok, ampak samo za poslušanje podcastov in učenje tujih jezikov.

Povezava


Kaj mislite? Se ga bo sploh dalo vgraditi? Imam 10 let star avto.


Not bo že šel,če so priklopi isti pa tudi ne bo problema.Najvrjetneje bo ok,samo škoda da si naročil tukaj,ker se tudi v bigbangu ali pa mimovrste dobi avtoradio ki ima usb priklop pa SD za 25-20e najcenejši.Pa imaš garancijo,pa v primeru da ne deluje v tvojem avtomobilu neseš nazaj.

PrihajaNodi ::

shmandi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pomeri kje je plus\minus na zvočnikih in kablih ki pridejo iz armature.


Če bi bilo to, potem ravno basov ne bi bilo.
Poglej, kaj piše na RCA (činč) priključku, kamor si priklopil kabel. Mogoče je izhod za subwoofer.


Delovanje membran ne bi bilo usklajeno.

Bellzmet ::

Preveri, če se res pravilno vštekal RCA kable. Da nima avtoradio poseben izhod za woofer slučajno in avtomatično reže visoke tone.

Kleemen ::

Očitno je izhod samo za woofer, torej nizki toni. Sem vezal preko rca kabla direkt na konektor tako da gre iz konektorja preko rca kabla na ojačevalec in iz ojačevalca na zvočnike. Sedaj dela kot je treba. :)

Trupl0 ::

Kleemen je izjavil:

Očitno je izhod samo za woofer, torej nizki toni. Sem vezal preko rca kabla direkt na konektor tako da gre iz konektorja preko rca kabla na ojačevalec in iz ojačevalca na zvočnike. Sedaj dela kot je treba. :)


harooo? :D
Ni samo nizkotonec...

spodaj imaš navodila kako rešiti...sem sedaj še enkrat napisal:

Torej pritisni in pridrži tipko SRC, ko je Pioneer izklopljen in se ti bo prikazal nastavitveni meni.
Greš na INITIAL SETTINGS in potrdiš s tipko za glasnost. Pritisneš jo.
Obračaš gumb za glasnost dokler ne prideš do SP-P/O MODE in pritisneš gumb za glasnost za vstop v meni.
Izbereš z obračanjem gumba za glasnost REAR / REAR in potrdiš stipko za glasnost.

Pritisneš tipko SRC za vklop naprave.
If you are going through Hell, keep going !

shmandi ::

PrihajaNodi je izjavil:

shmandi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pomeri kje je plus\minus na zvočnikih in kablih ki pridejo iz armature.


Če bi bilo to, potem ravno basov ne bi bilo.
Poglej, kaj piše na RCA (činč) priključku, kamor si priklopil kabel. Mogoče je izhod za subwoofer.


Delovanje membran ne bi bilo usklajeno.

To že, ampak je valovna dolžina višjih frekvenc tako kratka, da skoraj nimajo vpliva. Pri nižjih frekvencah je pa zelo opazno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pioneer avtoradio, meniji help?

Oddelek: Zvok in slika
131323 (1061) 2dark
»

kupujem avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
565022 (3310) miraldi
»

Nakup ali ne avtoojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
182048 (1716) steev
»

Povezava novejšega TV s starejšim ojačevalnikom/zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
194989 (4637) Gapi
»

[Avtoakustika] Soliden zvok v avtu. Kako se lotiti?

Oddelek: Kaj kupiti
409999 (9412) sirotka

Več podobnih tem