» »

Zmrzovanje modema

Zmrzovanje modema

helsing ::

Danes sem želel poskusiti igro Black Desert Online, ki še ni na voljo v zahodnih državah. Potegnil sem ruski client in preko njega začel prenašati igro. Po par MB prenosa, se le-ta ustavi saj mi je očitno crknil internet - oranžen klicaj v tray baru na ikoni za mrežo. Poskusim se povezati direktno na modem preko IP - mrtvo. Grem v sosednjo sobo, kjer se mi domači začnejo pritoževati kao počasi naenkrat dela internet.

Ko resetiram modem in ponovim vajo popolnoma ista zgodba.
Po pregledu nastavitev znotraj download clienta ugotovim da prenos datotek očitno uporablja peer2peer povezavo, saj je mogoče nastaviti število povezav in down/upload limit. Spomnim se, da sem podobne težave imel kakšno leto nazaj, ko sem hotel prenesti neko igro kjer voziš letala in tanke (mislim je šlo za war thunder), ki je za distribucijo datotek prav tako uporabljala peer2peer. Takrat se za to nisem niti tako zelo zmenil in sem pač menil da gre za anomalijo.

Ker menim, da problem tiči v številu hkratnih povezav (kot neke vrste mini dos napad), sem številko zmanjšal iz 200 na 100. Tako sem uspel povleči nekaj več podatkov, vendar je zadeva umrla po nekaj minutah, čeprav je tokrat trajalo dlje.
Vseeno pa se mi zdi sumljivo, saj tudi kdaj pa kdaj uporabljam program za prenos torrentov, kar bi pomenilo, da bi mi povezava tudi takrat morala umreti ali ne?

Zanima me če morda kdo ve kje očno leži problem.
Optični interet imam naročen pri Telekomu, modem pa je že tudi star ker nekaj let.

Želel bi zvedeti nekaj mnenj preden se obrnem na podporo, tako da vem o čem se je sploh smiselno pogovarjati. Je morda kriv modem? Kolega, ki je sicer doma malo izven maribora je lahko takrat npr. brez problema potegnil igro war thunder, kar je smiselno, saj vrjetno takšnih težav nima dosti ljudi. Problem je po vsej vrjetnosti na moji strani.

AC_DC ::

Model modema ?
Če net dela, brez da vzpostaviš pppoe povezavo v os-ju, potem imaš modem+router škatlo.

helsing ::

Ja bo vrjeno nekaj takega ko si rekel.
Iskratel Prospero 632+smbidi.

Daniel ::

Naj ti ga menjajo za Innbox ali pa postavi pred njega svoj usmerjevalnik.

helsing ::

Ne razumem čisto. Če prav razumem je potem težava res v modemu. Kaj bi to spremenilo, da namenski router postavim kot vmesno točko med sabo in telekomovim routerom, če pa crkne modem..?

crniangeo ::

ce bi imel router ki opravlja svoje delo namesto modema, ki je milo recene podhranjen, bi modem nehu crkavat :p
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Daniel ::

Zelo verjetno ti modem poklekne (podobno kot se sesuje marsikatera operaterjeva škatla, če jo dodobra obremeniš s torrenti). Če dodaš router in nastaviš, da on vzpostavlja PPPoE povezavo bo vso breme te povezave na roterju in ne modemu. Posledično bi zadeva morala delati.

helsing ::

To je značilno samo za za starejši model, ki ga imam zdaj? V kolikor bi se le dalo bi rad ohranil sistem kot ga imam zdaj (brez dodatne škatle). Bi boljši modem težavo odpravil? In še kako vrjetno je, da mi bodo zadevo sploh hoteli menjat? :D

Najlepša hvala za odgovore.

Daniel ::

Splošno značilno je, da te zadeve niso ne vem kako zelo zmogljive in jih velika obremenitev pogosto sesuje. Možno je sicer, da novejši model ne bo imel težav ampak to bo moral povedati kdo, ki uporablja zgolj operaterjevo opremo in p2p. Sam že od vsega začetka uporabljam svojo opremo tako, da o tem ne morem soditi.

To ali ga bodo menjali ali ne je odvisno od njih. Pokliči gor in povej, da se ti modem sesuje ob večji obremenitvi in ali je možna menjava za Innbox.

AC_DC ::

Ne razumem čisto. Če prav razumem je potem težava res v modemu.

Česa ne razumeš ?
Tvoj modem je modem+router škatla, ki ima to napako, da je zanič, ko pride do p2p (veliko hkratnih povezav) povezav.

Če imaš optiko (kaka hiter paket? ), potem si nabavni nek spodoben router in daj sedanjo škatlo v bridge mode.


So novejše Telekom škatle kaj boljše kot njegova sedanja (Iskratel Prospero 632+) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013248 (2594) verto
»

Uporaba popcorn time povzroči izpad interneta?

Oddelek: Programska oprema
123825 (2923) sandmodnigga
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226927 (6550) Lukael
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169442 (9111) Hanzek
»

SiOL optika: težave z uploadom ter telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
61533 (1436) fosil

Več podobnih tem