» »

Asus prenosnik in Win 10 zagon

Asus prenosnik in Win 10 zagon

max00slo ::

Hola.

Imam problem. Sicer sem se že navadil ampak je precej nesmiselna zadeva vedno tak uporabjati.
Po namestitvi Windows 10 (sveži, že sprobal na novo še enkrat pa je isto) se mi računalnik več ne da prižgati. To se zgodi če računalnik normalno zaustavim ali pa gre v spanje. Torej normal shutdown ali sleep mode (preklop ekrana). Sumil bi da je kaj s power nastavitvami ampak dvomim da vplivajo na normalno zaustavitev.
Bios na zadnji verziji.
Rešitev, da prenosnik prižgem ko pride to tega je - držati tipko on/off za 5-10sec da se očitno popolnoma vgasne in zopet pritisniti tipko on/off za zagon.

Prenosnik je ASUS F555L (I7,4GB, ...). Sem se obrnil preko emaila na pooblaščen servis pa v enem tednu še ni odgovora :) Nevem, če bi tole sploh šlo čez servis - je sw ali hw napaka? Bios neprilagojen za nov OS?

Vsako mnenje dobrodošlo...

PS: mi pa disk hudičevo poka - vsake 15-30min pokne kot še nikoli prej slišano v mojem poznanstvu z računalniki :) slabih sektorjev zaenkrat ni... očitno asus not so reliable as it was supposed to be.
Si non confectus, non reficiat.

AC_DC ::

Za test namesti w8.1 ali kakšen linux distro.

Ajrina ::

Smo imeli isto težavo na nekaj Fujitsu prenosnikih. Rešitev je bila disable Intel Management Engine Interface v task managerju (skriva se pod system devices). Onemogoči, ponovno zaženi in testiraj. Pri nas je rešilo problem. Ne izgubiš pa nobene funkcionalnosti s tem, ko onemogočiš.

dj_uro ::

ni fora ASUS-a..

problem je v Windowsih 10...
odkar imam na svojem (v podpisu) win10, imam občasno probleme z neugašanjem, pregrevanjem, (pre)hitrim praznjenjem baterije...
pa še z nvidiinim grafičnim driverjem (crash-a pri adobeu in acadu)

pojdi nazaj na win 8.1 (tudi jaz bom v bližnji prihodnosti enako postoril)
vw-klub.si

Ajrina ::

Ja, je težava v windows 10. Z windows 8.1 na istih prenosnikih nismo imeli teh težav. Če imaš mogoče ssd - zanj ni dobro, da računalnik prisilno ugaša. Predlagam, da greš nazaj na windows 8.1, kot je predlagal dj_uro ali pa poskusiš z mojim predlogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

kitl76 ::

Ne vem kaj paničarite. PAč boste počakali update. Imel sem enak problem na stacionarcu pa sem ga ugašal na gumb dokler niso porihtali. KAj pa po tvoje se lahko zgodi pri prisline ugašanju?

max00slo ::

Ajrina je izjavil:

Smo imeli isto težavo na nekaj Fujitsu prenosnikih. Rešitev je bila disable Intel Management Engine Interface v task managerju (skriva se pod system devices). Onemogoči, ponovno zaženi in testiraj. Pri nas je rešilo problem. Ne izgubiš pa nobene funkcionalnosti s tem, ko onemogočiš.

Ne moreš verjet, ampak je res v temu problem. Nimam pojma kakšno povezavo ima ta zadeva, ampak pomaga. Hvala!

@Dj uro: v osnovi imam same dobre izkušnje z win10. Tudi na starejših mašinah - recimo 775 socket E serija ali Q. Od 2GB do 4GB rama. To sicer govorim o stacionarnih. Je pa res, da se tudi na tem prenosniku občasno zruši driver za grafiko ampak se v istem času povrne v prvotno delovanje, tako da ni moteče.

Hvala vsem za mnenja ter pomoč :)
Si non confectus, non reficiat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Server 2016 in Win10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
576514 (4452) dottor
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511644 (9689) Pero_SLO
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454082 (3465) Mare3
»

Intel Rapid Storage

Oddelek: Strojna oprema
161457 (1152) MIHAc27
»

Nalaganje driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
171315 (984) Gutjerez

Več podobnih tem