» »

Daljnogled

Daljnogled

fopi ::

Rabil bi pomoč pri nakupu daljnogleda.

Daljnogled bo za darilo. Želi se primeren za navtika, morjeplovca (aka "kapitan" motornega čolna dolžine 10 m po Jadranu). Želi se nekaj kvalitetnega, budget je do 500 eur. Lahko je seveda manj, če je kvelitetna ustrezna zadeva. Sam se ne spoznam čisto nič zato nimam pojma koliko bi stala neka uporabna kvalitetna zadeva. Lovci so mi priporočali 7x42, a želja je nekaj razpona na "zoomu".

Prosim za predloge daljnogledov, predloge uporabnih funkcij in kakšno primerno trgovino (lahko spletno, lahko tujina, lahko trgovino v SLO).

Hvala.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

AtaStrudl ::

Zoom je na daljnogledu precej nesmiselna funkcija, tudi kvaliteta zoom daljnogledov ponavadi ni kaj prida.

7x povecava bo na guncajoci barki kar OK.
Canon dela taksne s stabilizacijo slike, tako bi sla tudi vecja povecava.
Smiselno bi bilo tudi vprasati, ce plava na vodi...

marko20 ::

mislim, da je to najbolje za 500 EUR:
http://www.optics-trade.eu/si/manufactu...

krneki0001 ::

Sam imam daljnogled od Eschenbach Trophy z asferičnimi lečami in 8x povečavo, za katerega sem nekje 16 ali 17 let nazaj odštel takratnih 100.000 tolarjev. Pa mi služi še danes odlično.

Tole je danes recimo nek primerljiv izdelek:


Stane pa 415 evrov.
http://www.opti-com.si/blagovne-znamke/...


Predlagal bi ti pa Regatta verzijo, ki je vodoodporen, z magnezijevim ohišjem, polnjen z dušikom in res odlična zadeva za pomorca, ki pa stane 446 evrov.
http://www.opti-com.si/daljnogledi//dal...




Na oba daljnogleda dobiš 10 let garancije.

Zgodovina sprememb…

AtaStrudl ::

Aja pa se to...

Ce ima astigmatizem ("cilinder") in ne nosi kontaktnih lec, naj se pri daljnogledu pozanima, koliksen je "eye relief", da bo prostora za ocala.
Ce ima samo dioptrijo ni problem, lahko kompenzira s fokusiranjem na daljnogledu in ne rabi ocal.

krneki0001 ::

Eschenbach-ovi daljnogledi imajo asferična stekla. Pa ni problem tudi če imaš cilinder. (imam cilinder +2 na obeh očesih in brez problemov gledam skozi tak daljnogled)

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

pri daljnogledih je najbolj pomembno poreklo. če piše china ali filipini se gre naprej iskat...
vse tiste jajce okoli zgradbe in oblike leč so totalno drugotnega pomena za nekoga, ki bo imel daljnogled na nosu 1× mesečno... to še jagri ne počnemo, ki nam je daljnogled najbolj uporabljen pripomoček. pogledaš znamko da ji zaupaš in to je to. če preferiraš krajšega in širšega pač gledaš kakšega steinerja. drugih cak pa večinoma ni.
pa kar poklicat na optik trejd, ker ti bo prijazen dečko vse svetoval.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AtaStrudl ::

Asfericne lece pri daljnogledu niso kaka zelo velika izboljsava. Na to, kako vidis z astigmaticnimi ocmi, pa sploh nimajo vpliva.
Jaz imam cilindra cca 1, in zelo opazim, ce gledam pri slabi svetlobi (odprte zenice) skozi daljnogled z veliko izstopno zenico, n.pr. 7x50, se posebno, ce so objekt opazovanja zvezde.
Sem ze razmisljal, ce bi sel na laser, da mi skinejo astigmatizem (-3 navadne dioptrije pa bi pustil, lahko berem brez ocal)

Podnevi na soncu pa res ni problem, ti gre zenica na 2mm in skrije napake, sploh ce nisi posebno kriticen opazovalec.

fopi ::



Po tem guidu bi za navtični daljnogled lahko strnili:
-7x50
-centralno nastavljiv fokus (daljnogled bo uporabljalo več ljudi od 25 letnikov do 50 letnikov)
-polnjen z dušikom
-fully multi coated
-vodotesen

Potem v poštev pridejo samo
- Pentax 7x50 Hydro
- Nikon OceanPro 7x50 CF WP
- Fujinon 7x50 WP CF

Drugega jaz nisem našel.

Koliko je moteč compas ali "reticle" - mreža za oceno razdalje na daljnogledu?
Po moji predstavi je to zelo moteč faktor, če tega ne potrebuješ?

Drugega z temi parametri jaz nisem našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

gruntfürmich ::

fopi je izjavil:

Po tem guidu bi za navtični daljnogled lahko strnili:
-7x50
-centralno nastavljiv fokus (daljnogled bo uporabljalo več ljudi od 25 letnikov do 50 letnikov)
-polnjen z dušikom
-fully multi coated
-vodotesen

mislim da preveč raziskuješ na lastno pest. pokliči teodorja v optik trejd in to bi vse svetoval.
kolikor pa gledam tvoje lastnosti daljnogleda, bi rekel da imajo te lastnosti ČISTO VSI daljnogledi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

za centralno nastavljiv fokus steiner pravi takole:

Sports-Auto Focus™ System
lets you focus each eyepiece to your vision once, then keeps images razor sharp from 20 yards to infinity. No more chasing focus on moving objects.

http://www.steiner-optics.com/binocular...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fopi ::

Ne, to je ravno za IF fokus kar ti pišeš. CF fokus se nastavlja na sredini.

Je pa IF bolj priporočljiv, če uporablja daljnogled samo ena oseba, CF pa če več oseb. Pa IF ni dober za ljudi čez ene 40-50 let, ker utruja oči. Skratka vedeti je dobro kako se bo zadeva uporabljala.

Sem poklical tudi na optics trade pa smo na koncu prišli do podobnih modelov, kot sem jih imel v ožjem izboru. Vsekakor pa se splača slišati še kako strokovno mnenje. Tako, da če bo kdo kupoval naj pokliče v optics trade, so ful prijazni, ustrežljivi in strokovno podkovani.

gruntfürmich ::

in kater je od tvojih najbolj priporočljiv? po mojem je fujinon najboljša znamka?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fopi ::

A ti maš kaj z optics trade? :)

gruntfürmich ::

par nakupov, en kup nasvetov. to pa je tudi vse.
vsak v sloveniji ti bo po večini predlagal optic trejd, ker je pač najpriročnejši, pri določenih znamkah najugodnejši, vedno pripravljen dati nasvet...
ne razumem zakaj bi ti moral predlagal nekega japonskega trgovca da ga uprašaj za nasvet da ne bi izpadel pristranski...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup daljnogleda

Oddelek: Loža
213463 (1409) rockstar
»

Nakup daljnogleda-prosim za pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8427217 (22887) JebatGa
»

nakup daljnogleda

Oddelek: Loža
71332 (1119) gruntfürmich
»

Daljnogledi

Oddelek: Pomoč in nasveti
374387 (3686) jest10
»

Kateri daljnogled

Oddelek: Kaj kupiti
218293 (7841) LordTado

Več podobnih tem