» »

The Shannara Chronicles - TV serija

The Shannara Chronicles - TV serija

«
1
2

oo7 ::

Serija se začne 5 Januarja 2016



http://www.imdb.com/title/tt1051220/?re...



Storyline:
An Elvish tree, known as the Ellcrys, is dying. The bad news is that the tree has been the only piece of magic that protects the Four Lands from the Demon World. Amberle Elessedil is the only one who can save the tree. But she has to unlock magic that the Elves haven't used in thousands of years. With the help of Wil Ohmsford, she travels to find the lost magic. But it won't be an easy task.


The Shannara Chronicles | NYCC Official Trailer



The Shannara Chronicles | SDCC Official First Look
  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Weird stuff

Jarno ::

Bral eno knjigico in je bila dokaj zanimiva.
Če se bodo držali knjig, bi imho serija morala vsebovati dosti posebnih efektov.
Upam, da se ne bodo šli zgolj poceni produkcije.
#65W!

oo7 ::

Pilot je že zunaj je že kdo pogledal? Je zakej?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Pilot je že zunaj je že kdo pogledal? Je zakej?

Meni je v redu. Zunaj so že trije deli.
Verjetno ta serija ne bo za vsakega, je pa priporočljiv ogled za vse ljubitelje fantazijskih RPG iger 8-)
Vilinci, Troli, Magija, Demoni, Fantazijska pokrajina, Questi, ...

Efekti (CGI) so na visokem nivoju, tako da glede tega ni treba skrbeti, zgleda kar višje proračunska serija.
Zgodba je pa tudi na malo višjem nivoju kot kakšno reševanje princeske, tako da zaenkrat kaže dobro.

FTad ::

Jaz sem si serijo pogledal, ker je v njej igralec Manu Bennett, sicer sploh ne bi vedel za njo.

Bom si jo gledal ob kosilu ipd, ko pac nimam kaj drugega za gledat. Po prvih treh delih mi deluje kar zanimivo.

oo7 ::

Jaz bom gledal danes samo upam, da se bo že dalo kje dobiti vsaj Angleške podnapise.

Je pa tudi že četrta epizoda zunaj.

Izi ::

Angleški podnapisi so prišli danes.
Sicer pa govorijo lepo in razločno, jaz nisem imel nobenih problemov z razumevanjem, edino imena so težje zapomljiva, ker so vsa iz fantazijskega sveta, Elessedil, Edensong, Ohmsford, Mallenroh, The Dagda Mor, ... Vse sem zamešal kdo je kdo :D

Aston_11 ::

oo7 je izjavil:

Jaz bom gledal danes samo upam, da se bo že dalo kje dobiti vsaj Angleške podnapise.

Je pa tudi že četrta epizoda zunaj.
Podnapisi so že.

Izi ::

Zgodba nekam močno spominja na Lord of the Rings.
Namesto "The Fellowship of the Ring" imamo tukaj "The Fellowship of the Seed" :))
Je pa ta druščina neprimerljivo bolj simpatična kot tista v Prstanih ;)

karafeka ::

In iz katere države moraš biti, da lahko gledaš trailerje iz prvega posta?

Izi ::

MTV, ima kot precej Ameriških firm, Slovenijo blokirano, ker nimajo pojma da sploh obstajamo.

Tukaj je en Trailer, ki ni direkt od MTV

globoko grlo ::

Taprvih 20 min me je zelo spominjal na film, ki ima podnaslov The mocking games al neki tazga, ne me križat pls

Pol je pa res kt en lotr, sam kle je dost več hudih bejb :)

Aja, drevo oz. seed je pa iz Avatarja.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Magic1 ::

A ni fajn, namesto hobitov imamo bejbe, celo tri:)) pa enega gladiatorja, da naredi zadevo malo badass.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

opeter ::

Kakšni pa so kaj odzivi? Ker sem bral, da v koliko bo uspešna oz. jo bodo gledalci sprejeli, bodo naredili nadaljevanja v obliki več sezon. Ene 10 knjig je ali nekaj takega ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Če bo preživela 1. sezono potem izdelovalci pravijo, da imajo materiala za vsaj 20 sezon :))
Vse je torej odvisno od gledalcev, seveda od tistih, ki zadevo gledajo direkt na MTV.


Glavni liki so kot kaže teh 5 na sliki.
"Klase" imamo lepo pokrite.
Gornji, pol vilinec pol človek, je Čarovnik oziroma trenutno še čarovniški vajenec. Glede na njegovo krvno linijo in ime serije je on tisti najbolj glavni lik celotne serije in vse se bolj ali manj dogaja iz njegove perspektive.
Potem je vilinka, nosilka semena, ki je Bojevnica.
Naslednji je človek, ki je Druid, kar v bistvu pomeni zdravilec oziroma po domače Healer.
In še ena človeška bejba, je Rover (razbojnik), nepogrešljivi klas vsake prave druščine, ponavadi so bolj znani pod imeni Rogue, Thief ali Scoundrel.
Spodaj pa še stric iz ozadja, Vilinski kralj, ki je glavni organizator na strani dobrih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Včeraj sem pogledal prva dva dela in zaenkrat mi je zelo všeč :)
Se mi pa zdi zanimiv ta lotr svet zmiksan z post-apokaliptičnem.

Ima pa serija hude efekte najbrž ni ravno najbolj poceni.

oo7 ::

Iz škrata v vilina >:D



Izi ::

Saj dejansko gre za post-apokaliptično Zemljo. Vse skupaj se dogaja na naši Zemlji okoli leta 4000 po našem štetju.

Točen datum ni omenjen. Znano je samo da je minilo približno 2000 let od velike jedrske vojne, ki je uničila dobršen del Zemlje.
Tudi v seriji kar nekaj krat opazimo naokoli ležeče ostanke naše izginule civilizacije. Na primer kakšna zarjavela avtomobilska karoserija včasih leži sredi neokrnjenega gozda, ostanki cestnih viaduktov in velikih mest so tudi še vidni.
Po uničenju Zemlje so preživeli ljudje mutirali v več različnih ras. Vse te nove rase so dobile imena iz starih srednjeveških knjig prvotne (naše) civilazacije. Tako smo poleg Ljudi dobili še Vilince, Dwarve (palčki), Gnome in Trolle.

Terry Brooks, pisatelj knjig, ni nek novinec, saj piše knjige že od srednje šole naprej. Preizkusil se je prav v vseh vrstah žanra od sci-fi, westernov do vojnih zgodb, pa se nikjer ni našel.
Potem pa je začel študirati na pravni fakulteti in ugotovil, da se mu počasi začenja mešati od prebiranja vseh tistih debelih pravnih knjig.
Ravno takrat pa mu je nek prijatelj prinesel knjigo The Lord of the Rings, ki ga je popolnoma prevzela. Ugotovil je, da je to njegov žanr. Da se mu ne bi zmešalo od študija je začel pisati knjigo "The Sword of Shannara". to je bilo daljnega leta 1967.

Priznava, da je njegova prva knjiga dobila veliko navdiha iz The Lord of the Rings, ampak od takrat je močno napredoval in razvil popolnoma svoj razpoznaven stil.
Poleg LotR so mu bile velik navdih še avanturistične knjige kot na primer Trije Mušketirji, Skrivnostni otok in Ivanhoe.

Allanon, Druid, ki nastopa v vseh Shannara knjigah in je star okoli 400 let, ker uporablja "Druid Sleep" (zamrznitev), in se zbudi samo vsakič ko Zemlji ponovno grozi uničenje in potem organizira in vodi druščino za rešitev sveta, je vzporednica Merlina iz legend o Kralju Arturju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FTad ::

Hvala za razlago Izi :)

pia2001slo ::

sicer pa je Shannara tudi ena izmed boljši Indie style avantur za PC-je iz 90-ih let - za DOS in Win95 takrat

oo7 ::

Izi je izjavil:

Vse te nove rase so dobile imena iz starih srednjeveških knjig prvotne (naše) civilazacije. Tako smo poleg Ljudi dobili še Vilince, Dwarve (palčki), Gnome in Trolle.




Če napišem Gnome v google pokaže palčka. A ni dwarf škrat ali je to isto?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Če napišem Gnome v google pokaže palčka. A ni dwarf škrat ali je to isto?

Tole je kar malo komplicirano :D
V bistvu so Gnomi in Dwarfi, oboji palčki oziroma škrati. Če smo čisto natančni gre za podoba pritlikava bitja, ki pa prihajajo iz različnih kultur.
Dwarfi prihajajo iz Nordijske (severnjaške) mitologije, Gnomi pa iz Renesančne (evropske) mitologije. Dejansko pa gre za bolj ali manj isto stvar.

Problem je, da kolikor vidim v Shannara zgodbah nastopajo oboji. Kaj je razlika pa bo lahko povedal samo kdo, ki je prebral knjige.
Oboji so pritlikavi stvori, ki so mutirali iz človeka in na prvi pogled kolikor sem opazil kaže da so v Shannara zgodbah Dwarfi dobri, Gnomi pa zlobni. Ampak lahko se pa tudi motim.

DarkSite ::

Par vprašanj:
Kaj točno se je zgodilo s človeško civilizacijo?
Kako in zakaj je prišlo do propada? Vojna?
Ali je razvoj tehnologije povzročil propad? Jo je povzročil izum-uporaba nanotehnologije(magije)?
Kakšen časovni razpon je od propada civilizacije do dogajanja v seriji? Namreč v seriji še vedno stojijo železne betonske konstrukcije(te bi se morale spremeniti v prah < 1000 let). Ampak kako je potem prišlo do tako hitrega mutiranja ljudi?

FTad ::

@DarkSite, po 4 epizodah ni bilo se nikjer omenjeno, kaj se je zgodilo cloveski civilizaciji za propad. Izi je zgoraj omenil nuklearno vojno sicer....

oo7 ::

Jaz sem pogledal samo dve epizode ampak me vseeno zanima ali je bila vilinska princesa kriva, da je drevo zbolelo, ko se ga je dotaknila ali samo ona tako misli?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem pogledal samo dve epizode ampak me vseeno zanima ali je bila vilinska princesa kriva, da je drevo zbolelo, ko se ga je dotaknila ali samo ona tako misli?

Nekam slabo si gledal. Omenjeno je bilo, da je Ellcrys (drevo) začel umirati, ker je začel popuščati urok, ki drži Demone ujete.
Prav noben iz tega časa nima nič krivde pri tem. Urok je pač star mnogo tisočletij in je začel popuščati sam od sebe.

Zgodovina:
Pred dobo Ljudi je bila na Zemlji doba Vilincev.
Takratni Vilinci so bili mogočna bitja, ki so do popolnosti obvladali Magijo in so imeli ekstremno dolgo življenjsko dobo. Poleg Vilincev so v tistem času živeli tudi Demoni, ki so bili prav tako mogočni in polni Magije.
To je bilo dolgotrajno obdobje nenehne vojne med Vilinci in Demoni.

Da bi tej vojni naredili konec so se skupaj zbrali vsi Vilinci in združili svojo celotna Magijo v en sam mogočen urok imenovan Forbidding, ki je potegnil vse Demone v neko območje izven našega sveta in jih tam ujel.
Hkrati so naredili mogočno magično drevo Ellcrys, da so lahko ta urok za več tisočletij dolgo zadržali delujoč v njegovih škrlatnih listih.

Seveda je izrek tako mogočnega uroka imel hude posledice za Vilince. Ostali so tako rekoč brez vse Magije. Nekoč mogočna rasa Vilincev je ostala samo še bleda senca samega sebe. Sicer niso izumrli, ampak moči niso imeli nobene več.
Zato pa so se začeli močno množiti Ljudje. Ker je bilo Ljudi kmalu precej več kot Vilincev so se ti začeli skrivati in tako je prišla doba Ljudi v kateri smo sedaj.
Ljudje so se nekontrolirano množili dokler se v Velikanski vojni niso skoraj popolnoma iztrebili. Preživelo je nekaj Ljudi in nekaj Vilincev.

Shannara sedanjost:
Od Velike vojne je minilo že približno 2000 let. V tem času so se iz preživelih Ljudi in Vilincev pojavila še mutirana bitja kot so Dwarfi, Gnomi in Trolli. Vsi so brez Magije. Magija živi samo še v pravljicah.
Demoni, ki imajo Magijo pa so ta hip še vedno ujeti na istem mestu kot tisočletja nazaj. Tudi v Demone ne verjame nihče več.

Tukaj se začne naša zgodba. Dolga tisočletja stari urok, ki se skriva v škrlatnih listih Ellcrysa začne popuščati. Magično drevo začne umirati in listi začno odpadati. Z vsakim odpadlim listom pa se osvobodi nov Demon.
Vilinci še vedno po stari navadi varujejo to sveto drevo, čeprav ne vedo več dobro zakaj. Vsake toliko časa izberejo skupino zaščitnikov drevesa, čeprav je razlog že davno pozabljen. Dokler se Ellcrys ob dotiku ne začne vmešavati v misli svojih izbrancev...

Spoler:
Po vseh zapletih v nekaj prvih delih naš Ellcrys končno uspe svoj plan razodeti svoji edini preživeli izbranki.
Načrt je da se posadi magično seme drevesa in zraste novo magično drevo, ki bo lahko naprej držalo starodavni urok. Problem je, da če hočejo da bo zadeva delovala morajo seme posaditi na točno določeni magični lokaciji imenovani "Fountain of the Bloodfire" za katero pa seveda nihče ne ve kje je.
Po temeljitem brskanju vseh antičnih Vilinskih knjižnic najdejo eno samo omembo Bloodfire, ki omenja neko lokacijo, ki se imenuje Safehold.
V tem času se osvobodi mogočen Demon Dagda Mor, ki takoj začne rovariti proti Vilincem in mora na vsak način preprečiti, da bi Vilinci seme Ellcrysa uspeli posaditi na pravi lokaciji, če hoče še kdaj videti svoje Demonske kolege >:D
Hkrati se po nekaj "prespanih" stoletjih zbudi še Druid Allanon, ki takoj stopi v akcijo in začne zbirati skupino najbolj primernih oseb za rešitev sveta pred Demoni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lonsarg ::

Morem raziskat kako je povezana serija z Shannara knjigami, ki sem jih bral dolgo nazaj. Prebral sem jih sicer samo 4 in so se dogajale nekje v "sedanjosti" če prav vidim. Kar solidne knjige.

Izi ::

Shannara knjig je kar okoli 30.
To kar je sedaj v seriji je iz 2. knjige iz "Original Shannara Trilogy" z naslovom "The Elfstones of Shannara" (1982).
Se pravi serija ni začela popolnoma od začetka, ampak so štartali iz druge knjige.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

DarkSite ::

Shannara sedanjost:
Od Velike vojne je minilo že približno 2000 let. V tem času so se iz preživelih Ljudi in Vilincev pojavila še mutirana bitja kot so Dwarfi, Gnomi in Trolli. Vsi so brez Magije. Magija živi samo še v pravljicah.
Demoni, ki imajo Magijo pa so ta hip še vedno ujeti na istem mestu kot tisočletja nazaj. Tudi v Demone ne verjame nihče več.


Vidiš tole me je malce motilo oz. mi je bilo čudno. Poteklo je že 2000 let a ostanki naše civilizacije še vedno obstajajo. Namreč že zdavnaj bi moralo biti vse v prahu. En kul dokumentarec je bil, kaj bi ostalo za nami, ko bi ljudje izginili. Po drugi strani pa gre za fantazijo, tako da naj jim bo tokrat :)

oo7 ::

@ Izi hvala za razlago.

@ Darksite ne verjamem, da bi razna cestna infrastruktura in stolpnice v 2000 letih izginile razen, da bi vse prerastlo.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

DarkSite ::

Izi ::

Zgradbe ne propadajo tako hitro kot si nekateri tukaj predstavljate.
Vsaj dobrih 10.000 let bi se videli ostanki naše civilizacije.
Že navadno železo zdrži okoli 1000 let preden ga rja spremeni v prah. Nerjaveče jeklo in pa kakšen marmor pa zdrži tudi 10.000 let.

Piramide v Egiptu so stare 4600 let in bodo verjetno zdržale še enkrat toliko preden se bodo dokončno zravnale s puščavskim peskom.
Rimski koloseji kot na primer tisti v Rimu ali Puli so stari 2000 let, pa večinoma še v celoti stojijo.
Emonski zid okoli centra Ljubljane je nekaj let nazaj praznoval 2000 let, pa je še vedno v precej dobrem stanju, nekaj so ga sicer obnavljali ampak večinoma je še vse originalno.
Če svoj plastični telefon ta hip odvržeš v naravo, strokovnjaki pravijo, da bo čez 1000 let še vedno prav lepo razpoznaven in ne bi razpadel, če bi ga spet prijel v roke. Da ne omenjamo kakšna kuhinjska korita iz nerjavečega jekla.

DarkSite ::

Ne govorimo o piramidah, plastiki, saj je logično da bodo te stale in tudi nekateri naši masivni objekti.

A če pogledaš serijo so vidne stolpnice, satelitski krožniki, avti, helikopterji itd. Tega ne bi smeli biti.

"Že navadno železo zdrži okoli 1000 let" Poglej si pripet video.

Izi ::

DarkSite je izjavil:

Tega ne bi smeli biti.

A krilati demoni in magija tudi ne smejo biti :P
A si mogoče spregledal, da gre za fantazijski žanr? Malo svobode si pa že lahko dajo.
Komentarji kot da gre za kakšno dokumentarno serijo iz Discovery channela :D

DarkSite ::

Po drugi strani pa gre za fantazijo, tako da naj jim bo tokrat :)


Nisem

Sam me je to zmotilo in zato nisem mogel uskladiti približne letnice propada naše civilizacije, teh ostankov, mutiranja, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

FTad ::

ja, fak, kako se nekateri zapicite v te stvarih v fantazijskih filmih....đizs

Okapi ::

Ker so to malenkosti, ki jih ne bi bilo težko pravilno upoštevati. Mene je tudi zmotil zarjavel helikopter, ki je bil videti približno tako, kot so videti 50 let stari helikopterji, ko kakšnega najdejo v pragozdu v Vietnamu.

Drugače pa moti tudi hudo lesena igra nekaterih, in na sploh to, da je vse skupaj narejeno preveč emtivijevsko, za najstnike.

D3m ::

oo7 je izjavil:

Iz škrata v vilina >:D





Arrghghhhhh. ;(( Direkt v srce. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

globoko grlo ::

Sam še vedno je vredu narejen. Mene bolj skrbi ponavljanje oz. isti model dogodivščin. Na vsakih par epizod bo prišel nov demon in bo haral okrog. In potem ponovi vajo. Medtem se bojo naši junaki (al bojo mogoče takrat že antijunaki?) kavsal med sabo in imel čist najstniške pripetljaje in vems bojo še v kkšni jami/koči/gozdu najdl sexi bejbe&tipe za še mal jebačine in vmes bojo še kkšnga demona na hrbet vrgl.

Upam, da se ne bojo ujel v tak kalup ponavljanja in plehkosti. Pol grem raj Xeno - The warrior princes gledat :)

Aja, vmeš še našega kralja dworfa skenslajo, verjetno kar prestolonaslednik sam.
Pa gladiator bo nek tak obroben lik, ki bo vskočil ravno ob pravem trenutku in na pravem mestu, pol pa ne duha ne sluha o njem.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Globoko grlo, a so to spoilerji?
Glede na knjige ne bi smelo biti ponavljanja vedno istih zadev.
Najstnikov pa v seriji ni, sem preveril, trije najmlajši igralci so že vsi v tretjem desetletju, ostali so pa v srednjih letih, Vilinski kralj (Gimli) bo že 72 let.
Bolj važno je, da ni prav nobenega novinca, tudi najmlajši imajo že vsi po desetletje igralskih izkušenj za seboj.

Okapi ::

Že mogoče, ampak se jim to desetletje igranja bolj malo pozna. Poppy je še kar luštna, ampak kot igralka je pa primerna samo za kakšno najstniško dramo ali telenovelo. Butler je pa ravno za zraven. Edino Ivanka je malo obetavnejša.

FTad ::

Izi je izjavil:

Globoko grlo, a so to spoilerji?
Glede na knjige ne bi smelo biti ponavljanja vedno istih zadev.
Najstnikov pa v seriji ni, sem preveril, trije najmlajši igralci so že vsi v tretjem desetletju, ostali so pa v srednjih letih, Vilinski kralj (Gimli) bo že 72 let.
Bolj važno je, da ni prav nobenega novinca, tudi najmlajši imajo že vsi po desetletje igralskih izkušenj za seboj.


Gledam na IMDB-ju, trije glavni akterji so letnik 94, 91, 91. To mi ne deluje kriticno za "najstnisko" nadaljevanko.

Saj tudi, ko so tisti beverly hills snemali (al kaj je ze bilo), niso bili najstniki nikoli res "najstniskih let".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

oo7 ::

No pa sem pogledal vse striri epizode me prav zanima koliko časa bo zdaj treba čakati na 5 epizodo.

Se mi zdi, da je tista Roverka preveč na lahko prišla v vilinski grad sploh v tej krizi bi pričakoval, da bi imli na vsakem oknu stražarja>:D

Roverka jih bo spet zaj... in ukradla seme drugače pa mi gredo teli Roverji po 4 epizodah že malo na živce če bi jih primerjal bi jih z Genii iz Stargate Tv serije tam so bili tudi tečni in so mi šli na živce.

Zdaj, ko so šli na quest upam, da ne bo kazalo samo te mladine, da ne bodo čisto zanemarili gladijatorja Crixusa, ker mi je daleč najboljši lik v seriji. Je pa zanimivo, da v bilo kateri seriji igra ta igralec dobrega ali hudobnega je zakon8-) Manu Bennet seveda.

oo7 ::

Sem ravnnokar pogledal 5 del kar v redu epizoda:)



SPOILER

Konec je pa 8-O

oo7 ::

Še kdo spremlja to TV serijo?


SPOILER!!!!



SPOILER!!!!!!!!!!

Komaj šesta epizpoda pa že več kot polovica glavnih likov mrtvih:)) No ja za tiste tri sem siguren, da niso, ki so padli z gore ampak kralj in druid?

Qcube ::

Pomojem druid živ, kralj dead... Druid živ ker ga je tisti videl kako umre in je bil na kamnu v njegovi jami.

opeter ::

Kje to gledate?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

opeter je izjavil:

Kje to gledate?


Na netu imaš vse :).

oo7 ::

opeter je izjavil:

Kje to gledate?


Na travniku se dobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Taboo - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
437436 (681) oo7
»

X Files (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10515228 (2288) sparklyslo
»

Tv serija : Ash vs Evil Dead (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8618633 (11167) oo7

Več podobnih tem