» »

Vrnitev socialne pomoči

Vrnitev socialne pomoči

«
1
2

marko181914 ::

Pozdravljeni! 9.10 Sem se vpisal v študij. Pred tem sem bil prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Oddal sem vlogo za štipendijo. Namesto štipendije sem prvi mesec študija "18.11" dobil socialo denarno pomoč. Namesto odločbe o štipendiji sem dobil odločbo o neupravičeni denarni socialni pomoči, katero sem dobival povsem upravičeno. Svetovalcu na zavodu za zaposlovanje sem neštetokrat povedal da sem sprejet v prvi letnik študijskega programa!

Hvala za vašo pomoč in vaš čas.

black ice ::

Zavod za zaposlovanje nima nič s socialno pomočjo.

AndrejS ::

Kaj na lepe oke si dobil socialno denarno pomoč ?

BorutK-73 ::

Tukaj zavod nima kaj, pojdi na Socialno in vprašaj tam.

marko181914 ::

AndrejS je izjavil:

Kaj na lepe oke si dobil socialno denarno pomoč ?
Eno leto pred vpisom na faks sem bil iskalec dela. Center za socialno delo murska sobota je moj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

marko181914 ::

BorutK-73 je izjavil:

Tukaj zavod nima kaj, pojdi na Socialno in vprašaj tam.
Na vsak način mi hočejo rubiti državno štipendijo. Pri odločbah pred pravno izvršitvijo se nima kaj spraševat. Treba vložiti pritožbo in poiskati odvetnika!

bluefish ::

Jah, če si socialo dobival še po vpisu in oddani vlogi za štipendijo, potem ni nič nenavadnega, če bi radi tisti del nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

marko181914 ::

bluefish je izjavil:

Jah, če si socialo dobival še po vpisu in oddani vlogi za štipendijo, potem ni nič nenavadnega, če bi radi tisti del nazaj.
Problem je samo v tem, da se nisem odjavil od zavoda za zaposlovanje.

bluefish ::

E, vidiš, nek razlog torej je.

tomaz- ::

problem ni SAMO v tem, problem JE v tem.. normalno, da hočejo nazaj

AC_DC ::

Štipendija =! socialna denarna pomoč.

Kakšen študij si vpisal ? Redno/izredno ?

marko181914 ::

Redno.

ziga1990 ::

Marko lahko se pritoziš ampak brez tehtnega razloga boš še vedno moral vrniti denar.

Ali rabiš vrniti samo en mesec ali več ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

marko181914 ::

Dva meseca. Sam, kdo me je potem odjavil, da se je po dveh mesecih nehalo. Čista bedarija.

ziga1990 ::

marko zakaj se pa nisi odjavil od socialne pomoči takoj ko si dobil obvestilo, da boš dobival štipendijo,ker je to tvoja napaka za katero boš moral vrniti vsaj 360€ ?

Zakaj se je pa samo odjavilo sta pa dva razloga:
1.)Ker si postal študent in si izgubil status aktivnega iskalca zaposlitve.
2.)Ker ti je DSP potekla.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

marko181914 ::

Nisem dobil čisto nobenega obvestila.

mat xxl ::

Pa saj bi lahko že po besedi pomoč, sklepal, da gre za nujno pomoč, ti si verjetno mislil, da je to Socialni gešenk ?

Matija82 ::

marko, ne moreš biti hkrati vpisan na študij in prejemati socialno pomoč. Z vpisom ti je torej prenehala pravico do socialne pomoči.

Ponavadi pride do neskladja glede zavarovanja, ker si ga imel, v tvojem primeru, na dveh mestih, faks in socialna. Ko se to zgodi, se preveri status in sledi odjava iz zavoda in zgleda, posledično vračilo socialne. Verjetno lahko napišeš pritožbo, skličujoč se na slabo materialno stanje, vkolikor to je. Ne vem, ugibam.

ziga1990 ::

^^Matija82 ni samo študij on je celo dobil štipendijo torej je dobil tudi denarno nakazilo torej se ne more sklicovati na slabo materialno stanje,če pa prijema štipendijo.

marko vrniti boš moral nepravično pridobljeno denarno socialno pomoč
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zee ::

Brisan offtopic prispevek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

marko181914 ::

Ne samo socialno sem dobival dvakrat. Svetovalcu na zavodu sem neštetokrat povedal, da sem sprejet na faks.

mgermo ::

Svetovalec na zavodu nima veze z socialno.

čuhalev ::

Res je, ampak ravno zaradi tega sprejetja na faks bo potrebno vrniti dva nakazila pomoči. Kaj je tu težko razumeti?

black ice ::

marko181914 je izjavil:

Ne samo socialno sem dobival dvakrat. Svetovalcu na zavodu sem neštetokrat povedal, da sem sprejet na faks.

Ne razumeš, da zavod za zaposlovanje ne odloča o prejemanju socialne pomoči. Vlogo si dal na CSD, ne na zavod. Ne vem kako to ni samoumevno.

m0LN4r ::

Zakaj pa so na CSD in ZRSZ plačani potem, da to takih stvari sploh pride?

Vrnit bo moral,
zaradi napake inštitucije, ki ne spremlja zadev sproti.

Meni je bolj zanimivo, kako je lahko bi prijavljen na faks, zavod in csd istočasno... Mamo res tako veliko lukno v sistemu?

Kakor socialna tudi, štipendija spada po novem pod "javna sredstva" ista vloga. Kako lahko dobivaš oboje, mi ni jasn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Kaka napaka inštitucije? To je napaka posameznika, ki hoče do nezavesti izkoriščat sistem in se potem čudi ko ga dobijo.

Vrnit mora denar zato ker ga je dobil neupravičeno, ne pa zato ker se je nek uradnik zmotil.

m0LN4r ::

Kako lahko dobiš nekaj dvakrat, za kar uporabiš isto vlogo in te vloge pregledujejo na istem mestu ?

Torej, dam jaz štiri vloge pa dobim štiri socialne, če mam srečo?

Svašta. Jaz sem vprašal za kaj so potem oni sploh plačani, če do tega sploh lahko prihaja.

St235 je izjavil:

Kaka napaka inštitucije? To je napaka posameznika, ki hoče do nezavesti izkoriščat sistem in se potem čudi ko ga dobijo.

Vrnit mora denar zato ker ga je dobil neupravičeno, ne pa zato ker se je nek uradnik zmotil.

Več kot očitno je tukaj luknja v sistemu in ne izkoriščanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Kako lahko dobiš nekaj dvakrat, za kar uporabiš isto vlogo in te vloge pregledujejo na istem mestu ?


Po kaki logiki jih pregledujejo na istem mestu? Eno je štipendija drugo pa socialna pomoč.

Torej, dam jaz štiri vloge pa dobim štiri socialne, če mam srečo?

Od kje si potegnil, da je oddal več vlog za socialo?

Več kot očitno je tukaj luknja v sistemu in ne izkoriščanje.

Izkoriščanje je, če zaprosiš za dve med samo izključujoči denarni nadomestili. Luknja v sistemu bi bila, če bi bilo to dopustno. Kot je iz jokanja OP razvidno se mu to ni izšlo.

m0LN4r ::


Po kaki logiki jih pregledujejo na istem mestu? Eno je štipendija drugo pa socialna pomoč.

Pri obeh si downloadaš VLOGA ZA UVELJAVLJANJE PRAVIC IZ JAVNIH SREDSTEV in oddaš na CSD.

Od kje si potegnil, da je oddal več vlog za socialo?

Ni nobene vloge za socialo več.

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

Pojasni mi, kako si lahko študent in prejemnik socialne hkrati, če je ta podatek obvezen na vlogi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

connel ::

Isti obrazec, oddaš isti delavki in še preverjajo podatke, med drugim tudi iz zavoda, tko da ja, bp bi ga lahko opozorili, da to ne bo šlo.

OP, pojdi na CSD in se pogovori z njimi, te ne bodo pojedli.

m0LN4r ::

Sej na CSD brez potrdila od prijave v ZRSZ itak ne dobiš nič.
Prijavljen v ZRSZ in biti študent hkrati je tut nemogoče.

Leta 2015 pa majo menda v informacijskem sistemu klukico za te stvari pa kako catchm zanko,
če ne pa jim čestitam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Seveda nimajo.

Kje ti živiš? V oblakih?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Ma ne v oblakih,
ampak sm pričakoval glede na strokovno izobrazbo zaposlenih,
številčnost centrov, ter zavodov in koliko dnarja se zmeče tja not za opremo včasih in te visokousposobljene trdno garajoče pisarniške delavce,
da smo vsaj na nivoju 2k 20's
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Matija82 je izjavil:

marko, ne moreš biti hkrati vpisan na študij in prejemati socialno pomoč. Z vpisom ti je torej prenehala pravico do socialne pomoči.

Ponavadi pride do neskladja glede zavarovanja, ker si ga imel, v tvojem primeru, na dveh mestih, faks in socialna. Ko se to zgodi, se preveri status in sledi odjava iz zavoda in zgleda, posledično vračilo socialne. Verjetno lahko napišeš pritožbo, skličujoč se na slabo materialno stanje, vkolikor to je. Ne vem, ugibam.


Jaz prejemam pokojnino in sem vpisan v studij. Tako da tvoja trditev ne pije vode.

ziga1990 ::

^^ti to resno?

Pokojnina ni Denarna socialna pomoč
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Potem pa se opravicujem.

black ice ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz prejemam pokojnino in sem vpisan v studij. Tako da tvoja trditev ne pije vode.

Pokojnino prejemaš ravno zaradi tega, ker si vpisan v študij, drugače več ne bi bil upravičen do prejemanja le-te.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Ma ne v oblakih,
ampak sm pričakoval glede na strokovno izobrazbo zaposlenih,
številčnost centrov, ter zavodov in koliko dnarja se zmeče tja not za opremo včasih in te visokousposobljene trdno garajoče pisarniške delavce,
da smo vsaj na nivoju 2k 20's

Tole me je pa nasmejalo ...

Očitno nisi bil veliko po teh inštitucijah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Sem sem, še 5x več kot bi blo potrebno, ampak so mi rant instantno izbrisali malo višje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

marko181914 ::

Oseba katera ne odda pravočasno odjavo od ZRSZ, mora pač plačati kazen. Ni šlo za nobeno izkoriščanje, kajti CSD in ZRSZ sta bili z tem seznanjeni. Gre za tipično past v katero bi se lahko vsakdo ujel!

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Past? :))
Vrni kar ti ne pripada in zahtevaj česar nisi dobil. Simpl.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marko181914 ::

Machete je izjavil:

Past? :))
Vrni kar ti ne pripada in zahtevaj česar nisi dobil. Simpl.


Tudi štipendija mi potemtakem ne pripada. Gre se za državni denar isto kot denarno socialna pomoč.

Isotropic ::

Invictus je izjavil:


Tole me je pa nasmejalo ...

Očitno nisi bil veliko po teh inštitucijah.

vsi so nesposobni razen tebe, ja.

kolega je bil recimo na zavodu in je bila cist ok referentka.
mu je pa povedala, da sta csd in ess popolnoma ločeni zadevi. verjetno je tudi OPu, samo on sam ni mogel seštet 1 in 1 (konec koncev si je soco moral zrihtat sam na csd)

verjetno tudi ne hodiš na registracijo avta v lokalno srednjo šolo ane. javna uprava sta obe inštituciji.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

m0LN4r je izjavil:


Prijavljen v ZRSZ in biti študent hkrati je tut nemogoče.


Tudi izreden ne?

YesPeace ::

marko181914 je izjavil:

Machete je izjavil:

Past? :))
Vrni kar ti ne pripada in zahtevaj česar nisi dobil. Simpl.


Tudi štipendija mi potemtakem ne pripada. Gre se za državni denar isto kot denarno socialna pomoč.


ok... ne vem kaj tebi ni jasno.

Gre se zato, da je "ali ali" ne moreš pa nikakor v istem mesecu biti prejemnik tako socialne kot štipendije. Če dobiš v istem mesecu oba prejemka moraš enega vrniti.

m0LN4r ::

Brez portdila od ZRSZ ne moreš biti prijavljen v CSD in prejemati socialno(iz javnih sredstev)
in hkrati ne moreš biti redni študent in prejemati štipendijo (iz javnih sredstev)

mu je pa povedala, da sta csd in ess popolnoma ločeni zadevi.

Tako popolnoma, da takoj ko te ni več v evidenci ZRSZ, te skenslajo iz CSD. Obvestila pa ne dobiš od niti enega, še niti o zdravstvene ne. Si bil slučajno pred tem samoplačnik, ti bodo oni avtomatsko zaračunali pa ti potem pošljejo čez pol leta opomin za 100EUR.
Dobiš pa položnico, opomine in sankcija, to pa ja. Preverjeno na lastni koži.

Majo tile na teh zavodih in centrih internet? So bli kaj na izobraževanju ? Meni se zdi, da že dolgo ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

marko181914 ::

Nisem dobival štipendijo in denarno pomoč hkrati. Dobival sem dvakratno denarno socialno pomoč po pomoti.

Mehmed je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Prijavljen v ZRSZ in biti študent hkrati je tut nemogoče.


Tudi izreden ne?


Mogoče je biti prijavljen v ZRSZ kot študent, vendar mora biti študent aktiven iskalec zaposlitve. To mi je glih pripomnil eden pravnik.

m0LN4r ::

Dobival sem dvakratno denarno socialno pomoč po pomoti.

Ja pa naj zavod/center odgovarja, če so šalabajzerji. Tut VW mora xD

Ja lahko si prijavljen, kot brezposelna oseba in nisi aktiven iskalec, ampak neboš dobil socialne.

No roko na srce, marsikaj se da, ko gospa/gospod poklika prave (po pomoti) gumbeke z miško.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

marko181914 ::

Tukaj imaš moj lanski primer:

Končal dodiplomski študij in se vpisal v evidenco brezposlenih. Začel prejemati DSP.
1.10 postal podiplomski študent.

Dne 8.10. šel do Zavoda, zahteval dosedanji izbris iz evidence brezposelnih in vpis v evidenco aktivnih iskalcev zaposlitve. V evidenco brezposlenih študent ne more biti vpisan, lahko pa je vpisan v evidenci iskalcev zaposlitve.

Kasneje dobim odločbo CSD da nisem upravičen prejemati DSP in da jo bom moral vrniti. Razlog: Nisem vpisan v evidenco brezposelnih.

Vložil pritožbo na ministrstvo, prepričan da izpolnjujem vse kar zakon zahteva. Po 5 mesecih je prišla odločba, s katero mi je ministrstvo pritožbi ugodilo in odločbo CSD spremenilo tako da sem jo lahko prejemal tudi med študijem.

Temeljna stvar vsakogar, ki je star nad 26 let in še vedno študira, je da išče zaposlitev oziroma aktivno rešuje svojo socialno problematiko. Zakon o socialnovarstvenih prejemkih med krivdnimi razlogi (okoli 28. člena) jasno našteva, da do DSP ni upravičen študent, ki je star nad 26 let in ni vpisan v evidenco iskalcev zaposlitve.

Če to dolžnost izpolniš, potem je na CSDju samo še ta stvar da s tabo sklene pogodbo o aktivnem reševanju socialne problematike. V praksi to pomeni da boš 1x mesečno javljaj CSDju dokazila ki bodo dokazovala, da si iščeš zaposlitev aktivno (kljub študiranju). Torej, pošiljati boš moral prošnje (navadno ali elektronsko) in potem ta dokazila pošiljati CSDju.


CSD zavrne prejemanje DSP največkrat zato, ker vedo da brez vpisa v evidenco brezposlenih tebe nihče (od uradnih) ne preganja k temu, da si išči zaposlitev. To pa je v nasprotju z namenom DSP. Smatrajo da tudi vpis v evidenco iskalcev zaposlitve ni dovolj, ker te tudi v tistem primeru nihče ni dolžen nič preganjat ampak ti zgolj pomagat če imaš voljo.

Iz tega razloga se zahteva, da mora CSD sam sklenit neko pogodbo s tabo, preko katere se ti zavežeš da boš dokazoval svojo aktivnost, CSD pa da bo preverjal to. CSDju pa največkrat smrdi da se takšna obveznost iz zavoda prenaša na njih in zato raje takšne vloge zavrnejo - kljub temu da ima študent, star nad 26 let, vpisan v evidenco iskalcev zaposlitve, pravico prejemati DSP.

Če pa je na študij/program prvič vpisan pred 27 letom pa tudi državno štipendijo.

Če te na zavodu za zaposlovanje (ali urad za delo) ob tvojem oktoberskem obisku niso prepisali v evidenco iskalcev zaposlitve, pač pa je vse ostalo samo pri besedah (torej da si zdaj študent), ti to ne bo nič pomagalo. Za upravičeno prejemanje DSP bi moral biti ob ponovnem statusu študenta vpisan najmanj v evidenco iskalcev zaposlitve.


Evo:

Citiram:
5. neprijavljenost pri pristojnem organu za zaposlovanje, kadar bi se oseba po predpisih, ki urejajo trg dela, lahko štela za brezposelno osebo
6. neprijavljenost pri pristojnem organu za zaposlovanje, kadar bi se oseba s statusom študenta, starejša od 26 let, po predpisih, ki urejajo trg dela, lahko vpisala v evidenco iskalcev zaposlitve;


Ker se 26 letni študent ne šteje med brezposelne osebe, morajo biti (za prejemanje DSP) vpisani najmanj v evidenco iskalcev zaposlitve, sicer je to krivdni razlog za odvzem DSP.

m0LN4r ::

V evidenco brezposlenih študent ne more biti vpisan, lahko pa je vpisan v evidenci iskalcev zaposlitve.
Kasneje dobim odločbo CSD da nisem upravičen prejemati DSP in da jo bom moral vrniti. Razlog: Nisem vpisan v evidenco brezposelnih.

Ja sej to ti pravim.
Biti samo aktiven iskalec zaposlitve na zavodu je itak samemu sebi namen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320415 (14557) tikitoki
»

Zaposlitev v tujini in denarna socialna pomoč v Sloveniji

Oddelek: Loža
162674 (2118) Bud_Bundy
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818540 (16208) St235

Več podobnih tem