» »

So vijaki priloženi?

So vijaki priloženi?

Robocop1 ::

Če kupim novo, prazno ohišje (kišto) za PC, ali so šraufi priloženi? Torej, rabim vijake za disk (ali dva), optično enoto, matično ploščo in napajalnik. Dobim te vijake skupaj z ohišjem ali jih moram sam nabavit?

Assass1n ::

Jaz sem jih dobil pri corsair ohišju.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Furbo ::

Jaz sem jih še vedno dobil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MIHAc27 ::

Če ni najbolj cheap cheap ohišje... pa še pri teh ponavadi dajo več kot dovolj vijakov zraven.

Sami ::

Vedno, res vedno sem jih dobil zraven.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

eniLS ::

V 99% so bili šraufi priloženi. Pri nekem res poceni ohišju se spomnim, da sem moral uporabiti svoje.

čuhalev ::

Načeloma so še vedno bili, če kupuješ ohišje. Če kupuješ celoten računalnik, potem jih ne priložijo.

Robocop1 ::

Jaz kupujem cenejše (do 30€) micro ATX ohišje, toliko da noter spravim osnovne stvari. Logično je, da so šraufi zraven, vendar pa tudi ni nujno.

Zanima me še, kako se ti šraufi imenujejo. Za diske so menda 6-32 UTS, kaj pa za osnovno ploščo?

čuhalev ::

Za osnovno ploščo so lahko ti, lahko so pa tudi M3. Odvisno je, kakšne distančnike ima ohišje temu namenjene.

spirit ::

kupiš ohišje, če jih ni notri greš v TechTrade ali podobno trgovino daš tiste 2€ in kupiš šraufe.

N0t0ri0us ::

pri mojem ohišju je bilo dovolj vijakov, da sem si zgradil še montažno hišo :)) Gre se za fractal r4.

solatko ::

Tudi pri najbolj chip ohišju, so priloženi vsi potrebni vijaki, tako, da ostanejo, če ga ne nafilaš z vsemi možnimi komponentami.
Delo krepa človeka

kiFni ::

Na kak računalniški servis greš vprašat, pa ti jih dajo eno pest.

Tarzan ::

Hehe, še zmeraj sem jih dobil, na koncu sem imel ziplock vrečkice nabasane s presortiranimi vijaki, podložkami in vsem mogočim, ki se je tekom let nabralo. No, ko sem jih pa enkrat končno rabil, sem pa spoznal, da sem jih niti mesec pred tem nekam vrgel. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411230 (8271) Gapi
»

Komplet orodji za računalničarje? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
162748 (2023) Scorpia
»

Kje dobiti vijake?

Oddelek: Strojna oprema
405872 (4345) Šimpanz
»

šraufi za matične in podobno

Oddelek: Strojna oprema
272469 (2017) #000000
»

sestava računalnika

Oddelek: Strojna oprema
392600 (1974) mihajlo carr

Več podobnih tem