» »

Kalkulator za faks

Kalkulator za faks

luuxiii ::

Pozdravljeni,

prosim vas za nasvete glede kalkulatorja za faks

Obiskujem FE.. en prjatu z višjega letnika mi je priporočal Nspire CX CAS. sedaj pa me zanima

  1. ali je ok ?

  2. kje ga lahko kupim..pri nas je veliko dražji kakor drugje . nekje sem enkrat bral da je pocen z avstrije...amapk ne najdem tistega posta....niti ne vem kako je z poštnino...


hvala za pomoč :)

Truth ::

Hodim na FS in mi tale odlično služi http://www.amazon.co.uk/Casio-FX-991ESP... , sam nisem fan grafičnih, raje si naložim na telefon wolfram alpha.apk, cimra z FE imata tudi tega casia fx 991es plus oz 991es in ga lahko samo pohvalita. lp

lebdim ::

Že vsak SHARP EL-W506 bo v redu ... Sploh, če ma WriteView.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

TehDucky ::


Če že res rabiš, povprašaj če še ima.

DOOM_er ::

ne rabiš take mrcine od kalkulatorja. Teli casio so popolnoma okej, oziroma sam sem imel Casio fx-570ES.Nikoli nisem potreboval boljšega, za kakšne bolj detajlne stvari pa itak worlfram alpha na telefonu ali računalniku, pa še to zelo redko.
Robots will steal your job. But that's OK

Truth ::

Drugače pa so nam letos na fs prepovedali uporabob bilokakšnih kalkulatorjev na kolokvijih/izpitih iz matematike lol. Tak da lahk uporablamo le kemika in nekej formulc integralov/odvodov. xD

lebdim ::

Meni se zdi ta poteza logična, v kolikor vam bodo dali primere, ki jih boste lahko računali na pamet, sicer pa ne.

čuhalev ::

Kalkulatorji z ,,grafičnim" zaslonom in zmožnostjo medsebojne komunikacije so povečini prepovedani. Dovoljeni so največ dvovrstični kaklulatorji s spodnjo 7-segmentno vrstico, ki stanejo do 20 EUR.

Da se ne bo kdo zapičil v 7-segmentne, tudi tisti s 14- ali 16- segmenti so v redu. Pač ne smejo znati računati integralov ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

...:TOMI:... ::

Kupi si čisto običajen znanstveni kalkulator za malo pare. Če ne drugega se boš navadil računat, kar je pa bistvo pridobljenega znanja. Sicer pa tudi najboljši kalkulator ti ne pomaga, če ne znaš vnašat vanj, oziroma ne veš, kaj bi vnesel.
Tomi

eric_cartman ::

Jst mam Casio fx-570ES Plus, tam nekje 29€ sem dal za njega pred parimi leti.

Sicer super kalkulator v vseh pogledih. Ampak ima pri elektrotehniki eno pomanjkljivost. Računat zna le matrice do 3x3. Medtem ko na elektro kar rabiš, da zna računat matrice vsaj 5x5. Tu pa zmanjka. Tako, da svetujem da gledaš v tej smeri. Pa mogoče tudi to, da zna računat s kompleksnimi števili.

Lp

SeMiNeSanja ::

Jaz sem imel to čast, da smo smeli v srednji šoli pri enem računsko intenzivnem predmetu preživeti letnik brez kalkulatorja. Izkušnja, ki jo lahko samo priporočam!

Naučili smo se delati s približki, dobili OBČUTEK za številke, že od daleč si videl, da dobljeni rezultat ne more biti pravi, dejansko si sčacoma znal oceniti rezultat, brez da bi sploh kaj na veliko računal. Ko se enkrat navadiš, tudi veliko hitreje 'obračaš' številke. V bistvu se ne poslužuješ klasičnega načina računanja iz prvega razreda, ampak se naučiš premetati številke na tak način, da bistveno hitreje prideš do rezultata.

Čim potem enkrat v roke vzameš kalkulator, vse to izpuhti. Računaš 'nekaj', na koncu pa slepo verjameš kalkulatorju, da je rezultat pravilen.
Res škoda, da se te veščine tako hitro izgubi.
Če gledaš račune, ki jih izvajaš tekom študija, večinoma res ni potrebe, da bi bili rezultati podani na štiri decimalke, vsaj ne pri nalogah iz teorije. Malo drugače je edino pri laboratorijskih meritvah, kjer pa tudi pogosto nimamo opravka s tako natančnimi inštrumenti, da bi imele številke nižje od prve decimalke kakšen resnejši pomen.

Drugače pa se pridružujem tistim, ki pravijo, da povsem zadoščajo razmeroma poceni Casio in Sharp kalkulatorji do 30€. Saj so cool tisti grafični - ampak kaj ti nucajo, če jih potem lahko uporabljaš samo na vajah v laboratoriju, ne pa tudi na kolokvijih in izpitih?

Kalkulator je orodje, ki ga moraš obvladati, ne pa da tuhtaš, kako se za vraga določen račun vnese vanj, na koncu pa še niti nisi prepričan, da je rezultat pravilen.

čuhalev ::

Mimogrede, kdo vas je naučil besede matrica? Pri meni matrica pomeni del stroja, matrika pa je predstavitev linearne preslikave na bazi.

SaXsIm ::

Za elektro faks ne rabiš nobenega zaj* kalkulatorja. Sam imam enega starega dvovrstičnega Casia, pa je bil za vse zadeve na faksu več kot zadovoljiv. V prvem letniku ga boš rabil samo pri OET in Fiziki, v drugem pri meritvah in merilni, strojih, polprevodnikih ter eventuelno pri izbircu. Nikjer ni neke bistvene višje matematike, da bi imel korist od takšnega kalkulatorja, prav tako pa se ponekod uporaba grafičnih kalkulatorjev (ter kalkulatorjev, ki znajo računati integrale in odvode) ne dovoli. Pri predmetih, kjer bi takšen kalkulator prišel prav, pa tako ali tako uporabljaš orodja tipa Wolfram Mathematica ter Matlab.
SaXsIm

videc ::

Računajo se matrike, ne matrice.
Kakšen Casio bo več kot dovolj.
Tudi mi v srednji šoli nismo uporabljali kalkulatorja pri matematiki/fiziki.

otago ::

Tudi sam tekom študija kupil grafični kalkulator, Ti-82. Rabil sem ga bolj malo... Razmisli, če ga rabiš. Veliko oglasov boš našel z opisom "Malo rabljen". Zakaj misliš, da je tako? Profesorji in vaje težijo k razumevanju snovi, največ kar boš dobil bo matrika 4x4 povečini. Kar se da tudi ročno rešit v spodobnem času.

lebdim ::

Itak, se strinjam, samo meni je veliko boljše računati na kalkulator, ker je predvsem hitreje ...

...:TOMI:... ::

Haha, to je zato, ker ne znaš ocenit rezultata na hitro in v glavi zračunat par stvari. Sem imel sošolce, ki so 5*5 vnašali v kalkulator. To je smrt za možgane.
Tomi

lebdim ::

Jah, poglej, za izraz 150 + 24*sqrt(3) ne znam ocenit, koliko je približno, če tega ne vtipkam v kalkulator. Čeprav načeloma jaz bi puščal kar točne rezultate, se pravi kar tega.

Markus386 ::

Dober grafični kalkulator se splača pri določenih smereh, v višjih letnikih. V prvih dveh letnikih ti ne koristi skoraj nič (mogoče če kje pozabiš kak odvod/integral, kako se izračuna, ali pa če se ti ne da), pri matematiki ga pa itak ne smeš imet.

V višjih letnikih je pa tako, da je njegova uporabnost prilično povezana z tem, kolikor si dela vložil v njega. Noben ti ne bo magično vsega sam izračunal. Določene stvari, ki jih računaš večkrat, si pa lahko vprogramiraš, in si s tem prihraniš dragocen čas na kolokvijih/izpitih. Sploh pri kakih rotorjih, divergencah ipd, v posebnih koordinatnih sistemih (če v valjastem in krogelnem rabiš lamejeve koeficiente zraven, pa to nekateri kalkulatorji znajo še sami, v raznih elipsoidnih, moraš pa to vprogramirat sam). ...seveda to pomeni, da se moraš poleg poterbne matematike, naučit še programirat kalkulator, in pridobit potreben občutek, da veš, če so rezultati pravi, vsaj "od oka".

Poglej še HP kalkulatorje, predvsem malo starejše modele (kak 50g). Uporabljajo RPN (notacijo) (2+2=4 zracunas tako da das 2, enter, 2, plus), kar je na zacetku malo tecno za navadit se, ampak ko enkrat obvladaš, računaš hitreje kot pri navadni, pa še sproti vidiš rezultat, in vidiš kaj/kje si zaje*al.

Smurf ::

lebdim je izjavil:

Jah, poglej, za izraz 150 + 24*sqrt(3) ne znam ocenit, koliko je približno, če tega ne vtipkam v kalkulator. Čeprav načeloma jaz bi puščal kar točne rezultate, se pravi kar tega.

Tole enacbo bi moral vsak sposoben inziner na priblizno izracunati.
150 + 24*1,73 (cca) = 150 + 41 (na 24 moras pristeti se dobri 2/3 kar je tam 16, sam je malce vec tako da vzamimo 17) = 191 pa se nisem ravno trudil.

Da vrzem sedaj to se v kalkulator 191,52, hah good enough.

Crossfire ::

Smurf je izjavil:

lebdim je izjavil:

Jah, poglej, za izraz 150 + 24*sqrt(3) ne znam ocenit, koliko je približno, če tega ne vtipkam v kalkulator. Čeprav načeloma jaz bi puščal kar točne rezultate, se pravi kar tega.

Tole enacbo bi moral vsak sposoben inziner na priblizno izracunati.
150 + 24*1,73 (cca) = 150 + 41 (na 24 moras pristeti se dobri 2/3 kar je tam 16, sam je malce vec tako da vzamimo 17) = 191 pa se nisem ravno trudil.

Da vrzem sedaj to se v kalkulator 191,52, hah good enough.

Jaz npr. sem na pamet to izračunal in sem dobil 191,13333....hah even gooder! :))

eric_cartman ::

čuhalev je izjavil:

Mimogrede, kdo vas je naučil besede matrica? Pri meni matrica pomeni del stroja, matrika pa je predstavitev linearne preslikave na bazi.


Šele zdaj sem dejansko opazil. Honest mistake.. :) Bral sem še nekaj o kalkulatorjih na googlu.. V angleščini so pa matrike ubistvu: Matrices - Matrix. :) Torej mi je od tu ušlo matrice.

čuhalev ::

eric_cartman je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Mimogrede, kdo vas je naučil besede matrica? Pri meni matrica pomeni del stroja, matrika pa je predstavitev linearne preslikave na bazi.


Šele zdaj sem dejansko opazil. Honest mistake.. :) Bral sem še nekaj o kalkulatorjih na googlu.. V angleščini so pa matrike ubistvu: Matrices - Matrix. :) Torej mi je od tu ušlo matrice.

Bolj mi je zanimivo, da mi v vseh letih angleščine v OŠ in SŠ niso omenili matrix, matrices kot primer samostalnika nepravilne množine.

Odgovor ::

Ima kdo kakšne izkaušnje Z MODELOM HP39gs, namreč program ne podpira novejših windowsew.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kalkulator za študij

Oddelek: Šola
316229 (3095) seminal
»

Nakup kalkulatorja

Oddelek: Kaj kupiti
476922 (5877) Samael
»

Pomoč - nakup kalkulatorja

Oddelek: Šola
214558 (4226) Stewie G
»

Kalkulator na maturi

Oddelek: Loža
4714227 (12724) galu
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288033 (6330) matichy

Več podobnih tem