» »

Pasivno hlajenje LGA775

Pasivno hlajenje LGA775

ncc2000 ::

Je kaj novosti na področju cpu pasive?

Pasivno se mora hladiti E6500, ki je downclocan in downvoltan do minimuma, za 24/7 v odlično prezračeni, se pravi nezaprti ALU škatli, ampak brez ventilatorjev, tudi PSU je pasiven. Povprečna obremenitev CPU-ja je nekje 2-5%.

Stock hladilnik za to ni primeren, verjetno kaj masivnejšega, z vertikalnimi lamelami. Max gre lahko do 12cm v višino. Če bi kje našel kak LGA775 heatpipe adaptor z nekih 20cm pipcami in pritrdilnim nastavkom za na ohišje bi bil najbolj zadovoljen (brskam pa ne najdem)

Ker gre za low cost varianto, ne bi za to zadevo zagonil bogastva, iščem neko učinkovito in poceni varianto, ki preverjeno deluje in zadošča za E6500, ki bo minimalno obremenjen.

Kaj izkušenj, predlogi!?

Vnaprej hvala!

black ice ::

Meni je Mugen 2 odlično služil tudi brez ventilatorjev. Če si zainteresiran piši na ZS.

ncc2000 ::

Seveda sem zainteresiran za katerokoli cenovno ugodno varianto, splloh če je preverjena.
Pa ti je delovalo pasivno brez enega ventilatorja v škatli?

black ice ::

Nisem šel v takšne ekstreme glede pasive kot ti, PSU ni bil pasiven, takisto grafična. Drugih ventilatorjev ni bilo.

Spajky ::

Jest ne vem, kaj si delate toliko problemov zaradi "hrupa". Če daš vse vente na +5V (s kick start boost dodanim mini vezjem, da sigurno zalaufajo), jih itak ne slišiš. Če je disk klasičen (ne SSD), se ga ga itak bolj čuje, še posebej "njegov whine" ... Pa imaš še minimalni zračni pretok zraven ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ncc2000 ::

Spajky je izjavil:

Jest ne vem, kaj si delate toliko problemov zaradi "hrupa". Če daš vse vente na +5V (s kick start boost dodanim mini vezjem, da sigurno zalaufajo), jih itak ne slišiš. Če je disk klasičen (ne SSD), se ga ga itak bolj čuje, še posebej "njegov whine" ... Pa imaš še minimalni zračni pretok zraven ...


Je kdo kje omenil problem hrupa?

Išče se info o pasivnem hlajenju procesorja.

hojnikb ::

Če hočeš pasivno hlajen procesor, potem daš staro šaro na bolho in kupiš nekaj na baytrail/braswell platoformi. Pasivno out of the box z nizko porabo.
#brezpodpisa

youPlonker ::

Single core performance ima pa ta stara šara še vseeno boljš :D

stock ::

Si siguren da stock hladilnik ni primeren? Pomoje bi bil čisto dovolj -glede na obremenitev in downclock. Probaj, preden daješ EUR za nepotreben hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

ncc2000 ::

stock je izjavil:

Si siguren da stock hladilnik ni primeren? Pomoje bi bil čisto dovolj -glede na obremenitev in downclock. Probaj, preden daješ EUR za nepotreben hladilnik.


Sem siguren, ne gre. Stock hladilnik ima res majhno površino za odvajanje toplote v zrak in ne zmore zaustaviti naraščanja temperature niti pri odprti škatli. Je pač dezajniran za delovanje v spregi z vgrajenim frčoplanom. Že minimalni obrati venta zadevo uredijo, ampak to ni opcija.

hojnikb ::

youPlonker je izjavil:

Single core performance ima pa ta stara šara še vseeno boljš :D

In kaj počneš takega, da rabiš single thread ?

Sj si v OP omenjal, da je cpu minimalno obremenjen.
#brezpodpisa

dela ::

Kaj misliš z vertikalnimi lamelami? Vsak ma vertikalne, če kišto prav obrneš. Tower hladilnik? Katera višina te skrbi? Višina hladilnika (in s tem širina kište)? Tower hladilnikov pod 12 cm višine je malo, to so verjetno bolj z 8 cm ventilatorji (ki ga potem vzameš dol), ampak če je res ful underclockan in undervoltan CPU (koliko je ta minimum?), bi znalo mogoče zadostovati. Dizajnirani so vsi tako majhni za delovanje z ventilatorjem, ampak če so lamele prav obrnjene, pridobiš nekaj površine za naravno konvekcijo, kar pomaga. Če bo to dovolj, je pa težko rečt tako čez palec.

amacar ::

Meni mugen 4 PCGH gladko drži temperaturo okoli 40 stopinj ob browsanju. Od ventilatorjev v ohišju je edino na gpu, ki pa je nastavljen na minimum.

dela ::

No, ena ideja: ponovi test s fanless stock intel hladilnikom, ob tem kišto (če ti zdaj stoji) prevrni na bok. Če bo šlo, se lahko špilaš naprej s fanless mini tower hladilniki. Če ne, bo malo knap.

Mugni so ene 15 cm v višino IIRC

ncc2000 ::

Škatla je desktop varianta, vsa alu, zračna, notranja višina dobrih 13cm. Se je ne bo dalo obračat, zato vertikalne lamele. Gre za custom aplikacijo, mehansko gibljivi elementi ne smejo biti vsebovani v mašini.

Najraje bi uporabil ALU škatlo za cooler, a kje dobiti ustrezno konfiguracijo v smislu "LGA via heatpipe to wall mounting" se mi ne sanja, čeprav sem že zagonil nekaj časa pri Stricu (guglu..)

dela ::

To z obračanjem bi bilo samo zdaj za test, da mogoče vidiš, za koliko je intel HSF premalo zmogljiv (in koliko ga samo zavira napačna orientacija) in s tem potem približno vidiš, če bi en mini tower hladilnik zadostoval. Kasneje bi tanov mini tower hladilnik poskrbel za "pravo" postavitev.

Za alu bloke s heatpipei tudi jaz ne vem, da bi se jih dalo kje poceni dobit. To je poceni samo DIY.

ncc2000 ::

Intel stock cooler ima pravo orientacijo lamel za desktop postavitev, le bistveno premajhno površino ima za pasivo. Če postavim škatlo pokonci ala tower bo samo slabše. Temp cpu-ja lepo raste in komaj kaj kaže znake upočasnjevanja rasti, tako da ...

dela ::

Pardon, spregledal, da je desktop. Ja, v tem primeru je intel itak prav obrnjen in odpadejo tower hladilniki (mugen npr.) ker so vsi tadobri previsoki in poleg tega "narobe" postavljeni. Top-down dizajn, kaj takega bi verjetno delovalo, mogoče tudi že kaj takega zadostuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

ncc2000 ::

Epilog-> dobrih 900g bakra z lahkoto opravi zadano nalogo tudi v škatli brez ventov.

 Uporabljeno brez venta, seveda...

Uporabljeno brez venta, seveda...



Ni ravno zastonj, ampak this mission is accomplished ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira CPU Coolerja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353624 (2435) Seba22
»

Corsair Hydro H100i

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183056 (2435) axee
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639037 (7783) Tomson
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028799 (26844) kuglvinkl
»

Q6600 temp

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412491 (1294) axee

Več podobnih tem