» »

UEFI EFI CSM GPT RUFUS

UEFI EFI CSM GPT RUFUS

Hajznberg ::

Pozdravljeni,
Rad bi namestil windowse na moj prenosni sistem medion akoya in mi nikakor ne gre.
V programu rufus lahko izbiram med tremi moznostmi- gpt for uefi, mbr for uefi in mbr for uefi or bios. Probal sem ze zadnjo opcijo, zdaj nameravam probati se gpt. Format kljucka vedno dam na fat 32.

V biosu lahko nastavim legacy os ali pa uefi os, ce izberem uefi, lahko nastavim csm na on ali off, ce pa izberem legacy pa je csm on.

Torej kaksna je zmagovalna kombinacija nastavitev, ker res nimam ne casa ne volje sprobavati vseh 6 moznosti.
Hvala, lp

zee ::

Kupis legalne Windowse?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Hajznberg ::

Sem kje napisal da niso legalni?

gddr85 ::

kaj ti ne gre? se ne zažene?
daš fat32, lahko mbr for uefi or bios

Jst ::

>Kupis legalne Windowse?

Saj pri legalnih je ponavadi največ težav, če hočeš inštalirati z vklopljenim Secure Boot. Jaz sem si moral sposoditi DVD enoto, zapeči ISO in šele potem sem lahko inštaliral.

Pri USB ključku, pa se mi stvar ni bootala, oziroma je javljalo nek error v povezavi z Secure Boot (No Secure boot media - or something). Potem sem imel možnosti boot from USB: UEFI/Secure; brez predznaka; Legacy Boot USB. A se Windowsi niso hoteli inštalirati. Ko sem probal ene 8 kombinacij, sem uvidel, da je bolje, da to storim z DVDjem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

KTr1sk ::

jaz največ uporabljam to metodo za zagon iz dvd-ja

da držim tipko shift in pritistnem restart na ikono in potem naprej izberem uefi boot nekaj takega..

se pa zgodi da na nekatrih pcjih ni šlo z usb, z dvd-jem pa vedno
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

d3m1g0d ::

Nastavi GPT for UEFI, BIOS pa na UEFI s CSM.
Če to ne deluje, daj MBR for BIOS, pa BIOS na legacy. Nekaj od tega bi definitivno moralo delat.
Če ne gre, poskusi ključek zapisat z BalenaEtcherjem, ki je po mojih izkušnjah precej bolj zanesljiv kot Rufus in nastaviti BIOS na UEFI s CSM.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3m1g0d ()

TOP ::

Hajznberg je izjavil:

Pozdravljeni,
Rad bi namestil windowse na moj prenosni sistem medion akoya in mi nikakor ne gre.
V programu rufus lahko izbiram med tremi moznostmi- gpt for uefi, mbr for uefi in mbr for uefi or bios. Probal sem ze zadnjo opcijo, zdaj nameravam probati se gpt. Format kljucka vedno dam na fat 32.

V biosu lahko nastavim legacy os ali pa uefi os, ce izberem uefi, lahko nastavim csm na on ali off, ce pa izberem legacy pa je csm on.

Torej kaksna je zmagovalna kombinacija nastavitev, ker res nimam ne casa ne volje sprobavati vseh 6 moznosti.
Hvala, lp

Če nimaš ne voljo ne časa,daj kolegu za en pir in bo stvar rešene.

MrStein ::

Kateri Windows? 10?

Formatiraj ključek na FAT(32) , upaj, da nima kake čudne particije od Rufusovih experimentov.
Nato posnami (skopiraj) vsebino ISO datoteke gor.
ISO lahko odpreš v Windows Explorer ali pa uporabiš kaki program, kot je 7-zip.
(torej tako, da bo na koncu v korenski nmapi ključka mape: boot, efi, sources,...)

V BIOS daj na UEFI, medtem ko je CSM načeloma vseeno.

Razen, če je neki prastari prenosnik in ima kake buge v EUFI kodi, potem je mogoče bolje v legacy načinu probati.

PS: Ključek probaj na kakem drugem PC, da vidiš, če tam tudi ne dela ali dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rabelj5 ::

tema je iz 2015, verjetno je op že uredil

MrStein ::

:)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445262 (1833) jahidtech
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535288 (3215) Han
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385206 (4230) solatko
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518583 (821) Mare2
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610465 (7979) krepki

Več podobnih tem