» »

Vnetje dlesni

Vnetje dlesni

harmony ::

Sem guglal. In tisoce nekih zadetkov. Probaj tist, probaj to raztopino, mazilo...

Torej 1 teden sem imel zivce in sem rekel bom zdrzal in izpiral usta z Chlorhexamed raztopino. Po enem tednu nic boljse. Sel do zdravnika, naredil komplet ciscenje 100€ seveda, kateri mi je tudi svetoval izpiranje s to raztopino.

Mu recem, da preden sem prisel k njemu, sem dejansko to uporabljal ze par dni.

Raztopine naj se ne bi uporabljalo vec kot teden dni, zato sem jo tudi prenehal uporabljati. Sedaj sem na propolisu. Zajbelj+ sol = mi ne pomaga oziroma ne vem kdaj naj bi opazil prve rezultate. Prej sem se nekako zdrzal, saj je bilo samo vneto brez bolecin, sedaj me je pa zacelo ze boleti.

Resnega vnetja nisem nikoli imel, tisto kar je bolo manjse je pa slo v 2-3 dneh z uporabo zobne paste Paradontax.

Potrebujem nekaj kar pomaga, ne pa da probavam nekih 50 stvari, od katerih nimam koristi.

Zadnja stvar katero sem najdel na internetu je Gengigel gel, s katerim se bojda mazejo dlesni. Nekako vidim se to preden se ponovno odpravim k zobozdravniku. Na ustno higieno nisem pozabil.

Izkusnje?

XsenO ::

Nazadnje ko sem imel vnetje sem direkt dobil antibiotike in je bilo po 3-4 dneh boljše.
1 + 1 = 1

starboi ::

Umivajte zobe z Paradontax zobno pasto in težave bodo odpravljene. Imam občutljive dlesni, vendar zadnja leta odkar perem z omenjeno zobno pasto, teh težav več nimam. Daleč najbolj kvalitetna zobna pasta.

koyotee ::

Larifari. Js jih perem s sensodyn gelom, in vseeno nimam problemov. Pejt do dohtarja nej ti napise sumamed, amoksiklav alpa neki druzga mocnga :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

harmony ::

Vceraj sem bil ponovno pri zobarci. Pogledala mi je samo spodnji del, namrec po njenih besedah je vnetje manjse (mogoce na videz tudi sam opazim delno izboljsavo), ampak spodnji del me je zacel boleti.

Glede na izboljsave glede vnetja se mi postavlja sledece vprasanje. So se mi mogoce zobje premaknili, tekom tega kompletnega ciscenja oziroma tudi zaradi vnetja in me sedaj boli, namrec zobe imam dokaj krive in sedaj tudi na pogled imam filing, da so se bolj krivi.

Jutri imam se en pregled pri drugi zobozdravnici in se bom tam se enkrat posvetoval. Najbrz bo hotela opraviti ponovno slikanje, katero sem sicer prejsnji teden naredil - imam tudi sliko. Najbrz ni glih priporocljivo delat 2x slikanja v enem tednu? Sevanje pa to???

Smurf ::

2x slikanje v enem tednu ni problematicno, bolj je vprasanje koliko je smiselno, ce sliko ze imas.

starboi ::

Smurf je izjavil:

2x slikanje v enem tednu ni problematicno, bolj je vprasanje koliko je smiselno, ce sliko ze imas.


+1. Ni nobene logike v tem početju, saj bo ista slika . Perite z Paradontaxom in bodo vaše težave z dlesnimi stvar preteklosti. Govorim iz lastnih izkušenj. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

harmony ::

No vseeno vprasam, ce je problematicno. Slika je pa na A4 navadnem listu (formatu) - 10€ sem dal, da mi je sprintala. Upam, da bo taka slika zadostovala moji osebni zobozdravnici.

111111111111 ::

harmony je izjavil:

Vceraj sem bil ponovno pri zobarci. Pogledala mi je samo spodnji del, namrec po njenih besedah je vnetje manjse (mogoce na videz tudi sam opazim delno izboljsavo), ampak spodnji del me je zacel boleti.

Glede na izboljsave glede vnetja se mi postavlja sledece vprasanje. So se mi mogoce zobje premaknili, tekom tega kompletnega ciscenja oziroma tudi zaradi vnetja in me sedaj boli, namrec zobe imam dokaj krive in sedaj tudi na pogled imam filing, da so se bolj krivi.

Jutri imam se en pregled pri drugi zobozdravnici in se bom tam se enkrat posvetoval. Najbrz bo hotela opraviti ponovno slikanje, katero sem sicer prejsnji teden naredil - imam tudi sliko. Najbrz ni glih priporocljivo delat 2x slikanja v enem tednu? Sevanje pa to???


Preveč kompliciraš in cel kup enga dreka si si vrgel v usta, tako da so sedaj dlesni verjetno razdražene.
Moj nasvet:
- spiranje z žajbljevim čajem 3x na dan
- umivanje zob s Paradontaxom (zeleni), zobna ščetka Curaprox (nujno nežna s čim več ščetinami, da ne boš še bolj poškodoval dlesni oznaka 5000+)
- izogibaj se pikantni hrani, preslani, skratka vsemu kar ti lahko razdraži dlesen, ne jej jabolk in trdega sadaj ker je to namenjeno utrjevanju zdravih dlesni.
- nehaj komplicirat in testirat vse žavbe, ker si delaš več škode kot koristi, če ti zobozdravnica reče da je manjše vnetje potem še ni panike, zobje imajo precej globoke korenine tako, da je verjetnost da so se ti zaradi vnetja dlesni premaknili praktično nemogoča.

STASI ::

Uporabljaj zobno nitko.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Vajenc ::

Olje čajevca.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Crossfire ::

STASI je izjavil:

Uporabljaj zobno nitko.

+1

Ganon ::

STASI je izjavil:

Uporabljaj zobno nitko.


Skrbi naj za ustno higieno.

harmony ::

Hudi nasveti. Kot, da nisem za ustno higieno skrbel. Tisto kar sumim je zobotrebec od svicarja, katerega sem uporabil drug dan pa ze vse vneto...

omnimint ::

Še moja izkušnja.
Imel dolgo časa probleme s krvavljenjem iz dlesni, domačega jabolčnika in limonad še povohati nisem smel ali pa sem moral po pitju takoj izprati z navadno vodo. Na koncu mi je zadeva dala mislit in nisem hotel da mi uide izpod nadzora zato sem:
- nabavil zobno nitko, mehko ščetko, Parodontax in Sensodyne (nisem vedel, katera bo pomagala)
- sedaj ščetkam zvečer najprej s Parodontax
- nato zobna nitka
- ponovno še s Sensodyne
- zjutraj samo s Sensodyne
Rezultati so se pokazali šele po kakšnem mesecu, ko so se dlesni pozdravile in utrdile. Včasih še zakrvavi, vendar zelo poredko in bolj zaradi moje nepazljivosti - z najtanjšo zobno nitko se lahko pošteno zarežeš.

Šmorn ::

Jaz sem zadevo saniral z uporabo električne zobne ščetke brez prevelikega pritiska na dlesni ob čiščenju. Pač boljša ustna higiena. Trajalo je približno 3 mesece, da se je stanje izboljšalo. Zdaj skoraj nimam več težav, razen mogoče zelo redke manjše krvavitve.

harmony ::

Jaz sem sedaj na 2-3x dnevnem pranju zob z zobno pasto Parodontax ter z zobno nitko. Izpiranje z zajbljem in mazanje s propolisom. Koncno gre na bolje. Bil sem pa seveda ponovno pri zobarju, ki je tele zepke z necim spricala neka xyz hidro...kislina nimam pojma tocno kaj. Je pa bilo po tem obcutno bolje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215013 (2489) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499568 (1239) samovprasam
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325575 (4718) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661196 (33596) Andro457
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716945 (14319) harmony

Več podobnih tem