» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
61 / 373
»»

PaX_MaN ::

Da je to trea brisat si pa nisn js zmislu.
Nacije je pa treba v jame.

Reycis ::

FXMagic je izjavil:

Predlagam ogled tega videa za vse gorece zagovornike multikulti evrope. To se je dogajalo pred 2-3 leti tako da mislim da bo v prihodnosti same se hujse.

Sem si ogledal video. V temu trenutku smo si največji sovražniki sami sebi. Tako zelo želimo biti strpni do drugačnih, da smo postali nestrpni do enakih. Ta video je videlo več kot pol miljona ljudi. Kar težko verjamem, da se islamistični imperializem tako odkrito dogajat brez, da bi svetovni voditelji vedeli za to. Če so po ogledu tega videa vsi tisti, ki bi lahko kaj ukrenili glede grožnje, samo zamahnili z roko in si mislili "ah to so samo eni islamofobi", potem bo tole ena zelo draga lekcija iz politične korektnosti. Video sicer nakazuje, da je v prihodnosti možen samo en scenarij in sicer EUrabija in izumrtje bele rase. In isti rak že imajo tudi v USA in AUS le, da je tam šele v drugi fazi.

Jaz se sicer ne strinjam, da se bo zgodila Evrabija in izumrtje bele rase. Tako kot muslimani v svojih genih nosijo IS, tako tudi mi nosimo v svojih Hitlerja. In 20 točk višji IQ.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

PrihajaNodi ::

NLight je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Jaz nisem kriv, če ti nočeš verjeti v dejstva in rajši verjameš v blodnje katere na svet spravljajo slaboumni možgani. Tebe to bolj tepe kot mene.

Dejstva? Govoriš o končanju revščine, istočasno pa se večina evropskih držav sooča z največjo gospodarsko krizo. Evropa bo zagotovo bolje živela v prihodnosti, ker smo pač Evropa - razvita celina. Smo del tistega sveta, kjer nam je na voljo vse, kar svet ponuja, vsa zdravila, vsa tehnologija. Česar nimamo si vzamemo z vojaškim posredovanjem (nafta, zlato, diamanti). Ne vidim pa kako bo Afrika bolje živela. Če danes, pri 1.1 milijarde prebivalcev, niso sposobni sami preživet, se hranit, gradit objekte, odkrivat zdravila, razvijat medicino, razvijat tehnološko, vojaško opremo... kako bodo pri tem uspešni ko jih bo 2, 3, 4 milijarde?

Živiš v zablodah in pričakakuješ, da se bodo farmacevtske multikorporacije usmilile nerazvitega sveta in jim podarjale zdravila? HIV zdravilo (približek) stane cca. 800 dolarjev. Zdravilo je težko dostopno mnogim v razvitem svetu, kako naj si ga privošči Afrika, Indija? A res misliš da bodo multikorporacije pokleknile od empatije in celemu sveto zastonjo delile zdravila, cepiva? Nazoren primer je ebola. Ko se je začela širiti po Afriki je zahodu bilo prav malo mar. Ko je ebola udarila po ameriških in evropskih državljanih, je zahod takoj stopil v akcijo in namenil milijone in milijarde za zdravilo. Le to pa je bilo v večji meri na voljo samo zahodu. Afrika je dobila zelo zelo malo zdravil, če sploh kaj. Sklep? Razviti svet nima empatije do nerazvitega. Ulagamo tisto minimalno, da lahko krademo surovine v teh državah, ko pa izčrpamo vse, kar se izčrpati da, Afrika za nas ne bo več zanimiva.



Tipo bere preveč zgodbice Ayn Rand. Pozablja pa omeniti da zapori v ZDA še nikoli niso bili tako polni. Vzrok tega je nižanje standarda in manjko delovnih mest. Ne smeš jemati osebkov tipa Yjpe, Zaphod, Matijadmin preveč resno. Ti ljudje živijo v fiktivnem svetu in mislijo da se stvari obračajo kot v igri Sims, torej po principu če dobro delaš boš imel veliko hišo, jahto in posledično tudi ne boš umrl. It's a free world you only pay for a ride...

Zgodovina sprememb…

lexios ::

PaX_MaN je izjavil:

Da je to trea brisat si pa nisn js zmislu.
Nacije je pa treba v jame.


A tko dosledno klikate tudi na ostale linke brez povzetka? ;) Works for me: "Na Češki neodvisni televiziji (CNTV) je Petr Richard Ortek prebral pismo češke zdravnice z Bavarske."

O tem ali gre za bullshit, sovražni govor ali pa je mogoče nekaj resnice v tovrstni "propagandi" pa naj vsak sam... Za komijie že itaq vemo, da imajo tendenco, da opazijo propagando na vsakem vogalu, najbrž tudi v poročanju RTV o smučarskih uspehih Tine Maze, ko pa je vendar jasno, da Tina sploh ne smuča, temveč poje. >:D

V fojbe z (islamo)fašisti vred...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Cervantes ::

Po temle, kar berem, bom šel prostovoljno prvi v fojbo jest.;(

PrihajaNodi ::

lexios je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Meni ste vsi fašisti enaki.


Hočeš reč, da vas "humanitarcev" in "aktivistov brez meja" ne moti, če se sredi Ljubljane ali Nemčije sprehajamo oblečeni v črno z motivom kljukastega križa? Tkole:



Sam vprašam, k pravte, da ni nič narobe, če se oblečemo tkole:




Prvo je kreacija Hugo Boss

lexios ::

Cervantes, če oblečeš burko, ti kot nindži mogoče ne bo treba. Ješ pa lahk kjerkoli. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

A tko dosledno klikate tudi na ostale linke brez povzetka? ;)

Sam tiste k še niso pobrisani.

lexios je izjavil:

O tem ali gre za bullshit, sovražni govor ali pa je mogoče nekaj resnice v tovrstni "propagandi" pa naj vsak sam...

Naciji še niso pripopali drugega.

lexios je izjavil:

V fojbe z (islamo)fašisti vred...

Samo fašiste, saj islamofašistov ni ker je Islam religija miru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Matako ::

ZaphodBB je izjavil:


Georgia Guidestones @ Wikipedia
Kako ne gre za newagerski bullshit, če pa gre za newagerski bullshit.


Meni se zdi precej bolj spomenik "pet-do-dvanajst" duha sedemdesetih, taka bolj... John Lennon/Yoko Ono šola, ki je potihem gledala tudi na old-school New Age (šestdeseta) kot nekaj kar bo, hočeš nočeš, treba preseči (imagine...). Ideja, da bo svet pokopala ali globalna termonuklearna vojna ali prenaseljenost, kar pride prej, je bila povsem mainstream in povsem razumna. Predhodnik tega je navada zakopavanja časovnih kapsul, pošiljanje zlatih plošč v vesolje itd. Jaz recimo čisto štekam ta vibe. ;)

Ironično, grožna obojega v resnici ni zmanjšana in je na nek način realnejša od paranoj, ki so postale moderne zadnjih dvajset let. Prej je bila ideja, da folk se bo zajebal, ker totalno nima pojma in tega ne more rešiti noben vpliven posameznik, ker ni zarote (in torej ne moreš kar tako deaktivirati tempirane bombe s tem, da prerežeš par žic). Zdaj je ideja, da folk ima totalno pojma - ampak kaj ko vplivni posamezniki vse pokvarijo, ker je zarota (in torej jih je treba samo skiniti in vse bo oki-doki).

Osebno kažem prst na občutek grandioznosti, ki pride od občutka neskončne informiranosti na netu. ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

lexios ::

PaX_MaN je izjavil:


Samo fašiste, saj islamofašistov ni ker je Islam religija miru.


It most certainly is. :))

"Muslim community position in the face of all provocations seems to be: Islam is a religion of peace, and if you say that it isn't, we will kill you." S.H.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

Reycis ::

Iz MMC: V Nemčiji letos že 490-krat napadli begunska zatočišča, kar je trikrat več kot lani. Samoohranitveni nagon se prebuja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

It most certainly is. :))

"Muslim community position in the face of all provocations seems to be: Islam is a religion of peace, and if you say that it isn't, we will kill you." S.H.

Še več naci propagande.
Muslimani v Jesenicah niso še nikogar obglavil, niti ne delajo kaznivih dejanj, saj so Jesenice med najbolj varnimi mesti Sloveniji.
Očitno Islam ni tisti razlog/povod da se režejo glave, zato so tudi kakršnekoli trditve v tej smeri čista nestrpnost.

morbo ::

PaX_MaN je izjavil:

saj islamofašistov ni ker je Islam religija miru.

Aha, skrajno-konzervativna, militantna versko-politična ideologija = "religija miru" :)

Verjetno zato je v muslimanskih državah toliko diskriminacije, ne-tolerance, segregacije, verske nestrpnosti, umorov iz časti, zatiranja svobode govora, versko motiviranega nasilja, srednjeveški kazenski sistem, državno sankcionirana mutilacija (sekanje udov / obglavljanje), ubijanja homoseksualcev, podjarmljenja žensk, antisemitizma, samomorilskih napadov, nasilja, vojne, uničevanja kulturne dediščine, preganjanje manjšin, davek na obstoj / ohranitev lastne religije (jizya)...

"religija" z največ terorističnimi organizacijami na planetu, kvečjemu.

Vanich ::

Profesor Srđa Trifković lepo razloži kako stojijo stvari.

PaX_MaN ::

morbo je izjavil:

Aha, skrajno-konzervativna, militantna versko-politična ideologija = "religija miru" :)

Verjetno zato je v muslimanskih državah toliko diskriminacije, ne-tolerance, segregacije, verske nestrpnosti, umorov iz časti, zatiranja svobode govora, versko motiviranega nasilja, srednjeveški kazenski sistem, državno sankcionirana mutilacija (sekanje udov / obglavljanje), ubijanja homoseksualcev, podjarmljenja žensk, antisemitizma, samomorilskih napadov, nasilja, vojne, uničevanja kulturne dediščine, preganjanje manjšin, davek na obstoj / ohranitev lastne religije (jizya)...

"religija" z največ terorističnimi organizacijami na planetu, kvečjemu.

Dokler obstajajo muslimani ki tega ne prakticirajo (in takih je mnogo) očitno Islam ni tisto zaradi česa se odločijo da bodo to delali, je Islam religija miru in je vsakršno drugačno zatrjevanje ena navadna naci propaganda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

connel ::

Bahaha, Jesenice pa varne, šala stoletja.

NLight ::

PaX_MaN je izjavil:


Še več naci propagande.
Muslimani v Jesenicah niso še nikogar obglavil, niti ne delajo kaznivih dejanj, saj so Jesenice med najbolj varnimi mesti Sloveniji.
Očitno Islam ni tisti razlog/povod da se režejo glave, zato so tudi kakršnekoli trditve v tej smeri čista nestrpnost.


Ker muslimani v Jesenica so isti kot tisti v arabskih deželah? Res, kakšne neumne izjave imaš ti. Muslimani, ki živijo v Evropi so v veliki meri integrirani v naše okolje. Govorim npr. o Turkih v Nemčiji. Oni vedo kakšna so pravila igre v Nemčiji, kakšni so zakoni, kaj smejo in česa ne. Enako je z muslimani v Sloveniji, ki so čisto vredu ljudje. Ni vse v religiji. Velik pomen ima tu kultura v kateri nekdo odrašča. Ne moreš od migranta, ki je 20 let imel 'pravico' posiljevat ženske v svoji državi, pričakovat da bo pa zdaj v Evropi kar na enkrat pridna ovčka. Od rojstva dalje jih učijo, da so ženske manj vredne, in tega se ne da spremeniti. Otroka še lahko spreobrneš oz. naučiš pravih vrlin, 25 letnika pa ne moreš več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Vanich ::

PaX_MaN je izjavil:

lexios je izjavil:

It most certainly is. :))

"Muslim community position in the face of all provocations seems to be: Islam is a religion of peace, and if you say that it isn't, we will kill you." S.H.

Še več naci propagande.
Muslimani v Jesenicah niso še nikogar obglavil, niti ne delajo kaznivih dejanj, saj so Jesenice med najbolj varnimi mesti Sloveniji.
Očitno Islam ni tisti razlog/povod da se režejo glave, zato so tudi kakršnekoli trditve v tej smeri čista nestrpnost.


Ehhh...muslimani (z veliko začetnico? z malo začetnico?) naredijo na Jesenicah najmanj ravno toliko kaznivih dejanj, kot ostali prebivalci Jesenic.
To, kao prvo.
Kao drugo -ravno na Jesenicah obstaja radikalna muslimanska ekstremistična vahabistična skupina muslimanov, ki so direktno povezani z muslimanskimi ekstremisti v BiH (Gornja Maoča) in ti so direktna ekspozitura ISIL-a na področju Balkana.
Zaenkrat se ti modeli še gredo al taqiyya-o. Vprašanje je , koliko časa še.

Drugače so pa Jesenice res razmeroma varno mesto; včasih samo koga ustrelijo ali zabodejo, medtem je pa kar mirno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

krneki0001 ::

PaX_MaN je izjavil:

Da je to trea brisat si pa nisn js zmislu.
Nacije je pa treba v jame.


Pa ti mogoče veš, da so tudi tisti, ki bi radi nacije poslali v jame, naciji?

PrihajaNodi je izjavil:

lexios je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Meni ste vsi fašisti enaki.


Hočeš reč, da vas "humanitarcev" in "aktivistov brez meja" ne moti, če se sredi Ljubljane ali Nemčije sprehajamo oblečeni v črno z motivom kljukastega križa? Tkole:



Sam vprašam, k pravte, da ni nič narobe, če se oblečemo tkole:




Prvo je kreacija Hugo Boss


Drugo pa kreacija muhamed hugo

Zgodovina sprememb…

lexios ::

PaX_MaN je izjavil:

lexios je izjavil:

It most certainly is. :))

"Muslim community position in the face of all provocations seems to be: Islam is a religion of peace, and if you say that it isn't, we will kill you." S.H.

Še več naci propagande.
Muslimani v Jesenicah niso še nikogar obglavil, niti ne delajo kaznivih dejanj, saj so Jesenice med najbolj varnimi mesti Sloveniji.


Si štel nindže? ;((

Bi verjel, da na Jesenicah muslimani v mestu predstavljajo 30 % prebivalstva?

Tko k jype imaš seveda spet v mislih cca. 50.000 - 60.000 muslimanov v Sloveniji, predvsem bošnjaškega porekla, ki so bili s stališča navad in kulture "integrirani" pred 20, 30, 50, 70, 100 leti in več?

Bi verjel, da je na pokopališču v Logu pod Mangrtom pokopanih več sto muslimanov, ki so se borili za Avstro-Ogrsko za naše zahodne meje na soški fronti?

Res je, štejejo posamezniki. Moji muslimanski kolegi iz Afrike so npr. super ljudje in ne vidim nikakršnega problema, v tem, da se vključijo v družbo v Evropi. Religija sama po sebi ni nikoli tisti razlog/povod, da se režejo glave, tako kot to tudi niso razni "izmi", ki so prav tako postali zelo popularna zmerljivka... Problem na katerega nekateri opozarjamo ni to, da k nam prihajajo muslimani, zaradi mene imamo lahko invazijo Kitajcev ali Japoncev pa je situacija kar se mene tiče povsem eneka. Niti to, da obstaja možnost, da se med begunce inflitrirajo potencialni teroristi/radikalci, temveč politika, ki jo sprejemajo eurobirkorati...

Seveda, ko je govora o muslimanih v Sloveniji, govorimo o ljudeh kot je npr. Ahmed Pašič z Jesenic, ne o muslimanih iz Bližnjega vzhoda:

"Rojen sem na Jesenicah, moji starši so sem prišli pred 30 leti. Za mene do 7. razreda osnovne šole sošolci niso vedeli, da sem Bosanec. Mati nas je doma učila poglavja iz Korana, ki smo jih rabili pri molitvah, nismo jedli svinjskega mesa, pili alkohola. Toda to je bilo skrito le znotraj družine. Generacija naših staršev je bila z islamskega stališča skoraj uničena. Šele osamosvojitev Slovenije, predvsem pa vojna v Bosni je prinesla paradoks, da so otroci po verouku prišli domov in starše začeli učiti o islamu. Spomnim se, kako se je leta 1991 550 muslimanskih otrok prostovoljno vpisalo, brez prisile, brez obveznega obiska. Takrat je bilo to nekaj novega, ljudje so na novo našli identiteto. Tudi vojna v Bosni je veliko pripomogla. Na Jesenicah je tekla nekakšna mini vojna, napetost med Srbi in Muslimani z ogromno konflikti. V tistem času so se ljudje spet vračali k veri, ki jim je pomagala razumeti tragedije."


Kako bi se definirali: slovenski musliman?

"Ne, Bošnjak-musliman, ki ima Slovenijo za domovino in govori slovensko ter bosansko."


Vi kot verski voditelj na Jesenicah govorite slovensko in bosansko. Muftija kot vrhovni poglavar slovenskih muslimanov pa v Sloveniji ne govori slovensko?

"To je resen problem. Na izbor muftije verniki nimamo vpliva, postavijo ga iz Sarajeva, ki je nadrejeno Ljubljani. Bilo bi zelo koristno, če bi znal slovensko. Mi je nelagodno, ko mi očitajo, da govori le bosansko."


Ob muslimanih skoči na dan asociacija turških vpadov?

"Uf, ne že spet."

V čem je bolečina?

"Zdaj mi plačujemo ceno, za nekaj, kar se je dogajalo pred 500 leti. Muslimani v Sloveniji nimamo direktnih problemov, latentne pa. Fraze v stilu Mihaela Jarca: "Mi nimamo nič proti muslimanov, smo pa proti islamskemu centru." Naj bo odkrit in reče, da je proti muslimanom in proti islamskemu centru. Musliman v Sloveniji mora vsak dan komu kaj razlagat. Da nismo teroristi, da smo lojalni slovenski državljani, da je Slovenija domovina, ki jo spoštujemo. Zdaj se moramo zagovarjati zaradi Bin-Ladna, zaradi turških vpadov. To gre folku počasi že na živce. Non-stop eno in isto. Ko sem pisal knjigo "Islam in muslimani v Sloveniji", sem ugotovil, da slovenski šolski učbeniku govore največ o islamu skozi turške vpade, zraven slikice turškega vojaka s sulico, na njej pa naboden otrok.

Ste liberalnemu šolskemu ministru predlagali, da odstrani te šovinistično naperjene risbe?

Ne, trenutno so večji problemi islamski center, prehrana. A poleg teh učbenikov se ohranjajo tudi procesije po slovenskih vaseh, kjer se ljudje zberejo ob cerkvicah in se spominjajo recimo leta 1473, ko je turški vojak na konju hotel vstopiti v cerkev, a se je njegov konj spotaknil, tako da je vojak padel in si zlomil nogo, potem pa so vsi turški vojaki zbežali - Bog je očuval cerkev! Vsako leto se obnavlja ta spomin na turške vpade. Kaj ima to z nami? Če hočemo rešiti kake konkretne prostorske zadeve, moramo najprej pojasnjevati turške vpade. Plačujemo davek na zgodovino. Mi bi lahko govorili o 200 letih križarskih pohodov, a kaj bi s tem dosegli? Brez veze."

Reycis ::

Problem je še vedno, da se vsak še tako integriran musliman zelo hitro zradikalizira. Če daš muslimanom demokracijo bodo garantirano zmagala najbolj skrajno islamistična stranka. V Angliji 40% muslimanov hoče šarijo. Dokler v Evropi ni bilo muslimanov je bilo mnogo manj nasilnega kriminala. Dejstvo je, da muslimani kot skupina prinašajo s sabo izjemno varnostno tveganje in tega tveganja nam ni treba prenašat. Sicer nimam nič proti integriranim muslimanom. Ampak smo lepo videli kako se integriran musliman lahko hitro radikalizira. Dogajanje v Evropi se nezaustavljivo premika v tej smeri, da Evropejci hočemo živeti brez muslimanske grožnje in večina Evropejcev si ne želimo postati manjšina v lastni državi / lastnem kontinentu. Izraelci se Evropi prav smejijo kako naivni smo bili.

Za Jesenice pa verjamem, da so varne. Tudi vsa druga mesta z muslimansko populacijo so bila varna dokler niso dosegla kritične mase. Sej je res, da večina muslimanov ni radikalna. Vendar pa iz populacije 10.000 neradikalnih muslimanov + 1 radikalen musliman hitro dobiš 5.000 radikalnih muslimanov.

Vanich ::

lexios:
Bi verjel, da je na pokopališču v Logu pod Mangrtom pokopanih več sto muslimanov, ki so se borili za Avstro-Ogrsko za naše zahodne meje na soški fronti?


:)) Bolj smešne stvari že dolgo nisem prebral.

[D]emon ::

4. bosansko-hercegovski pehotni polk Avstro-Ogrske kopenske vojske.

@Pepca: Nikar se ne smesi, ce ne poznas zgodovinskih dejstev.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

morbo ::

PaX_MaN je izjavil:

Dokler obstajajo muslimani ki tega ne prakticirajo (in takih je mnogo) očitno Islam ni tisto zaradi česa se odločijo da bodo to delali, je Islam religija miru in je vsakršno drugačno zatrjevanje ena navadna naci propaganda.

Kako je "Islam relija miru", če so sistemi temelječi na islamu nestrpni, totalitarni, diskriminatorni do žensk, morilski do homoseksualcev, ipd. glej pod Saudova Arabija, Iran, Kuvajt... (to so "cvetovi stabilnosti in reda v islamskem svetu"). Koliko so miroljubne islamske družbe, pa ti recimo pove že podivjana reakcija na Muhamedove karikature pred par leti.

Namesto na primerjaš tele naše "bošnjaške" muslimane, ki so plod ~50 letnega sekularnega komunističnega sistema, si poglej ljudi ki so v zahodne države prišli iz islamskih / arabskih držav pred kratkim, njihovo radikalno interpretacijo islama, zahteve po šariji, ipd..

Zakaj zahod rabi te ljudi? Kakšna je korist od njih? Zakaj zapravljat čas, denar in energijo za prisilno sekularizirat in de-islamizirat ljudi ki prihajajo iz diametralno nasprotnih kultur? Če EU rabi delavce jih ima veliko znotraj lastnih držav in širše Evrope (recimo Ukrajina), kateri so kulturološko blizu in dejansko izobraženi (spet Ukrajina).

krneki0001 ::

Vanich je izjavil:

lexios:
Bi verjel, da je na pokopališču v Logu pod Mangrtom pokopanih več sto muslimanov, ki so se borili za Avstro-Ogrsko za naše zahodne meje na soški fronti?


:)) Bolj smešne stvari že dolgo nisem prebral.


Tudi džamija je bila postavljena za njih, da so lahko molili. Bila je pa skoraj v celoti iz lesa, tako da od nje ni nič ostalo:



vir: http://www.logpodmangartom.si/Vojasko_p...

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

Vemo za to. Smešno je to, za čigave meje da so se borili!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Vanich ::

[D]emon je izjavil:

4. bosansko-hercegovski pehotni polk Avstro-Ogrske kopenske vojske.

@Pepca: Nikar se ne smesi, ce ne poznas zgodovinskih dejstev.


Čigave meje! Čigave? To je tisto, kar je urnebesno smešno.

PrihajaNodi ::

fantasycamp ::


Samo fašiste, saj islamofašistov ni ker je Islam religija miru.


Quran (2:191-193) - "And kill them wherever you find them, and turn them out from where they have turned you out. And Al-Fitnah [disbelief or unrest] is worse than killing...

but if they desist, then lo! Allah is forgiving and merciful. And fight them until there is no more Fitnah [disbelief and worshipping of others along with Allah] and worship is for Allah alone. But if they cease, let there be no transgression except against Az-Zalimun (the polytheists, and wrong-doers, etc.)"


pa maš še veliko tega od ¨''religije miru''!

http://www.thereligionofpeace.com/quran...

PaX_MaN ::

connel je izjavil:

Bahaha, Jesenice pa varne, šala stoletja.

Internet tko prav:
Tako Jesenice kot Velenje izstopata po številu Neslovencev. A medtem ko je prvo med najbolj mirnimi v Sloveniji, se v drugem soočajo z visokimi stopnjami nasilnega kriminala.

In če je na internetu, je zihr res!

NLight je izjavil:

Ker muslimani v Jesenica so isti kot tisti v arabskih deželah? Res, kakšne neumne izjave imaš ti.

Prakticirajo isto vero. Če se dve skupine ljudi, ki prakticirata isto vero, obnašata različno, očitno ni vera tisto, kar je temelj teh razlik.

NLight je izjavil:

Muslimani, ki živijo v Evropi so v veliki meri integrirani v naše okolje. Govorim npr. o Turkih v Nemčiji. Oni vedo kakšna so pravila igre v Nemčiji, kakšni so zakoni, kaj smejo in česa ne. Enako je z muslimani v Sloveniji, ki so čisto vredu ljudje. Ni vse v religiji.
Velik pomen ima tu kultura v kateri nekdo odrašča. Ne moreš od migranta, ki je 20 let imel 'pravico' posiljevat ženske v svoji državi, pričakovat da bo pa zdaj v Evropi kar na enkrat pridna ovčka.
Od rojstva dalje jih učijo, da so ženske manj vredne, in tega se ne da spremeniti. Otroka še lahko spreobrneš oz. naučiš pravih vrlin, 25 letnika pa ne moreš več.

Torej se v bistvu strinjaš, da Islam ni kriv, da so ISIL morilske svinje?
No fino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

Vanich je izjavil:

Ehhh...muslimani (z veliko začetnico? z malo začetnico?) naredijo na Jesenicah najmanj ravno toliko kaznivih dejanj, kot ostali prebivalci Jesenic.
To, kao prvo.

Ni res.

Vanich je izjavil:

Kao drugo -ravno na Jesenicah obstaja radikalna muslimanska ekstremistična vahabistična skupina muslimanov, ki so direktno povezani z muslimanskimi ekstremisti v BiH (Gornja Maoča) in ti so direktna ekspozitura ISIL-a na področju Balkana.
Zaenkrat se ti modeli še gredo al taqiyya-o. Vprašanje je , koliko časa še.

Nepomembno. Ker se naciji gredo naciste, ti pa se ne gredo fašistov - in kot praviš se tega še nekaj časa ne bodo šli -, je očitno kaj je "varnostna problematika" tukaj in zdaj:


krneki0001 je izjavil:

Pa ti mogoče veš, da so tudi tisti, ki bi radi nacije poslali v jame, naciji?


Partizani niso naciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Vanich ::

PaX_MaN je izjavil:

Vanich je izjavil:

Ehhh...muslimani (z veliko začetnico? z malo začetnico?) naredijo na Jesenicah najmanj ravno toliko kaznivih dejanj, kot ostali prebivalci Jesenic.
To, kao prvo.

Ni res.

Vanich je izjavil:

Kao drugo -ravno na Jesenicah obstaja radikalna muslimanska ekstremistična vahabistična skupina muslimanov, ki so direktno povezani z muslimanskimi ekstremisti v BiH (Gornja Maoča) in ti so direktna ekspozitura ISIL-a na področju Balkana.
Zaenkrat se ti modeli še gredo al taqiyya-o. Vprašanje je , koliko časa še.

Nepomembno. Ker se naciji gredo naciste, ti pa se ne gredo fašistov - in kot praviš se tega še nekaj časa ne bodo šli -, je očitno kaj je "varnostna problematika" tukaj in zdaj:


krneki0001 je izjavil:

Pa ti mogoče veš, da so tudi tisti, ki bi radi nacije poslali v jame, naciji?


Partizani niso naciji.


Kje imaš procent kriminalnih dejanj po narodnosti na Jesenicah?

Jaz pravim, da so na Jesenicah muslimani udeleženi v kriminalu najmanj z istim procentom, kot vsi ostali - ti mi pa daš primerjavo z Velenjem, kjer spet ni nobene analize glede na narodnost & vero?

Zate je nepomembna ISIL celica na Jesenicah? Kul. Sploh veš, kaj je al taqiyya?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Reycis ::

Iz 24ur.com: Novi napadi na begunce, tokrat tudi na Nizozemskem. Kar tri četrtine Belgijcev bi medtem na mejah svoje države, članice območja schengna, znova uvedle nadzor.

To se pa zgodi, če si namesto zdrave debate kako rešiti problem rajši furaš propagando za kontrolo množic.

Cervantes ::

Vanich je izjavil:

[D]emon je izjavil:

4. bosansko-hercegovski pehotni polk Avstro-Ogrske kopenske vojske.

@Pepca: Nikar se ne smesi, ce ne poznas zgodovinskih dejstev.


Čigave meje! Čigave? To je tisto, kar je urnebesno smešno.

Ti se smešiš.
Tiste meje so bile naše kaksnih 900 let.
No, mogoče ne tudi vaše.

NLight ::

Reycis je izjavil:

Iz 24ur.com: Novi napadi na begunce, tokrat tudi na Nizozemskem. Kar tri četrtine Belgijcev bi medtem na mejah svoje države, članice območja schengna, znova uvedle nadzor.

To se pa zgodi, če si namesto zdrave debate kako rešiti problem rajši furaš propagando za kontrolo množic.



... kjer je takrat potekala zabava dobrodošlice za begunce
Evropa gre res v k*.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Vanich ::

Cervantes je izjavil:

Vanich je izjavil:

[D]emon je izjavil:

4. bosansko-hercegovski pehotni polk Avstro-Ogrske kopenske vojske.

@Pepca: Nikar se ne smesi, ce ne poznas zgodovinskih dejstev.


Čigave meje! Čigave? To je tisto, kar je urnebesno smešno.

Ti se smešiš.
Tiste meje so bile naše kaksnih 900 let.
No, mogoče ne tudi vaše.


Hmmm...čudno. Ker, tudi na strani antante so se borili za naše meje. Tudi Slovenci. Celo Hemingway.
Kdo se je pa dejansko izboril za naše meje, pa lahko preberemo tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

PaX_MaN ::

Vanich je izjavil:

Kje imaš procent kriminalnih dejanj po narodnosti na Jesenicah?

Nepomembno. Narodnost ne implicira vere.

Vanich je izjavil:

Jaz pravim, da so na Jesenicah muslimani udeleženi v kriminalu najmanj z istim procentom, kot vsi ostali - ti mi pa daš primerjavo z Velenjem, kjer spet ni nobene analize glede na narodnost & vero?

Da so ti muslimani miroljubni, nekršitelji KZ-1, zadostuje že ugotovitev da tam ti muslimani niso izsilili šarije in kalifata, ter da prav tako ne prakticirajo:
diskriminacije, ne-tolerance, segregacije, verske nestrpnosti, umorov iz časti, zatiranja svobode govora, versko motiviranega nasilja, srednjeveški kazenski sistem, državno sankcionirana mutilacija (sekanje udov / obglavljanje), ubijanja homoseksualcev, podjarmljenja žensk, antisemitizma, samomorilskih napadov, nasilja, vojne, uničevanja kulturne dediščine, preganjanje manjšin, davek na obstoj / ohranitev lastne religije (jizya)

kar sledi že iz tega da je na Jesenicah kriminalitete znatno manj od drugih slovenskih krajev (torej, glede na navedbe v tej temi, v bistvu šarijo hočejo kleni hribovski slovenci (ker se tolk pobijamo/posiljujemo med seboj)?)

Vanich je izjavil:

Zate je nepomembna ISIL celica na Jesenicah?

Nobene take celice ni.

Vanich je izjavil:

Sploh veš, kaj je al taqiyya?

Pojma nimam in je nepomembno. Če se navzven ne kaže v kršenju zakonov, je nepomembno koliko se nam lažejo v fris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

NLight ::

Pa se je začelo. Jaz upam, da se bo Evropa zbudila, ker to postaja že res neokusno. Jaz ne mislim financirat beguncev prek nobenih davkov.

Nov davek?

Nemški Süddeutsche Zeitung je medtem danes poročal, da se Nemčija in Evropska komisija pogovarjata o možnosti uvedbe posebnega solidarnostnega davka EU, namenjenega pomoči v begunski krizi. Uvedli bi ga lahko v obliki dodatnega davka na bencin ali morda kot višji prometni davek, zbiral pa bi se neposredno v proračunu EU. Del denarja bi šel za pomoč državam, kot so Španija, Italija, Bolgarija in Grčija, ki so glavne vstopne točke za begunce, del državam, ki so njihove glavne ciljne destinacije, del pa državam, od koder begunci prihajajo. Tako v nemški vladi kot pri Evropski komisiji so sicer te navedbe danes že zavrnili, poroča Deutsche Welle.

PaX_MaN ::

Kaj se je začelo?
Objavljanje ksenofobne propagande?
To počnete že nekaj časa.

Reycis ::

Komentarji in izmenjevanje mnenj v Sloveniji je dokaj podobno kot na Švedskem. Še nasprotniki islamizacije smo politično korektni. Sumim, da verjetno zaradi cenzure / moderiranja. Če prebereš kakšen tuj članek in komentarje ljudi pod "begunskimi" članki potem hitro vidiš, da so tam toni mnogo bolj ostri. Ne samo, da so zelo sovražni do tujcev. Njihov hate speech je dokaj inteligentno zastavljen saj znajo lepo zapakirat skupaj z argumenti. Poleg tega zahtevajo tudi izjemno radikalne rešitve kot naprimer: tujce dat v delovni kamp kot sužnje, kemična kastracija vseh tujcev, ponoven zagon koncentracijskih taborišč... Tudi retorika tujcev je kakšnih 14 dni pred nami. Ko Slovence begunci še sploh brigali niso, so tujci že na glas govorili, da to niso begunci ampak imigranti. Ko smo to mi ugotovili so tujci že ugotovili, da gre za invazijo. No mi smo zdaj v fazi ko smo ugotovili, da gre za invazijo. Tujci so medtem že ugotovili, da je življenski prostor belcev pod invazijo drugih ras in da se dogaja beli genocid. Primere komentarjev si lahko pogledate tukaj. To je en filmček iz youtube, ki je bil prilepljen včeraj. Na 300k ogledov ima preko 6k prispevkov. Večina njih je radikalnih celo zame. Pa sem ostro proti beguncem.

Vseskupaj gre v eno zelo neugodno smer. V Nemčiji ogromno zdravnikov noče več delati z begunci. Policaji dajejo odpovedi. Na Češkem in Poljskem je ogromno oglasov, kjer Nemci z dobrimi plačami vabijo zdravnike in varnostnike k sebi. Tudi pri nas so že iskali varnostnike. Vse ankete kažejo, da nestropnost proti beguncem hitro raste. Napadi na begunske centre so vse pogostejši in so se že začeli razširjat tudi na države, kjer teh težav "ne poznajo". Kot dodaja Deutsche Welle, so stanovalci sosednjih zgradb nasilneže vzpodbujali in jim ploskali. Bojim se, da je mnogo evropskih držav na pragu državljanske vojne.

morbo ::

Nemški Süddeutsche Zeitung je medtem danes poročal, da se Nemčija in Evropska komisija pogovarjata o možnosti uvedbe posebnega solidarnostnega davka EU

Solidarnostni davek? Torej mislijo obdavčit progresivne liberalce, skrajno-levičarske akademike, hipsterje in bleeding-heart propagandiste?

"Taxes Welcome"

PaX_MaN ::

Em, slepa pega mogoče:
Tako v nemški vladi kot pri Evropski komisiji so sicer te navedbe danes že zavrnili, poroča Deutsche Welle.

Skratka, spet so eni "novinarčki"(so piškotke dobil!) mimo novinarskega etičnega kodeksa (ki pravi, da je potrebno informacije prevert) v eter spustil "šokantno! škandalozno! nedoumljivo!" novico, vse v smeri da se še nadalje podpihuje zgražanje nad begunci (pa valjda moniezi od klikov tut niso slabi).

Reycis ::

PaX_MaN je izjavil:

Em, slepa pega mogoče:
Tako v nemški vladi kot pri Evropski komisiji so sicer te navedbe danes že zavrnili, poroča Deutsche Welle.

Skratka, spet so eni "novinarčki"(so piškotke dobil!) mimo novinarskega etičnega kodeksa (ki pravi, da je potrebno informacije prevert) v eter spustil "šokantno! škandalozno! nedoumljivo!" novico, vse v smeri da se še nadalje podpihuje zgražanje nad begunci (pa valjda moniezi od klikov tut niso slabi).

Mah tako se začne, da se folk mal omehča. Sicer pa bi večina evropejcev z veseljem plačala davek, da se ponovno zalaufa Auschwitz.

lexios ::

Vanich je izjavil:

[D]emon je izjavil:

4. bosansko-hercegovski pehotni polk Avstro-Ogrske kopenske vojske.

@Pepca: Nikar se ne smesi, ce ne poznas zgodovinskih dejstev.


Čigave meje! Čigave? To je tisto, kar je urnebesno smešno.


Kaj ni jasno? Avstro-ogrske seveda.

Sicer pa povsem irelevantno v tejle debati, primer zgolj s stališča integracije, ko govorimo o bošnjakih v Sloveniji/Evropi.

lexios ::

NLight je izjavil:

Pa se je začelo. Jaz upam, da se bo Evropa zbudila, ker to postaja že res neokusno. Jaz ne mislim financirat beguncev prek nobenih davkov.

Nov davek?

Nemški Süddeutsche Zeitung je medtem danes poročal, da se Nemčija in Evropska komisija pogovarjata o možnosti uvedbe posebnega solidarnostnega davka EU, namenjenega pomoči v begunski krizi. Uvedli bi ga lahko v obliki dodatnega davka na bencin ali morda kot višji prometni davek, zbiral pa bi se neposredno v proračunu EU. Del denarja bi šel za pomoč državam, kot so Španija, Italija, Bolgarija in Grčija, ki so glavne vstopne točke za begunce, del državam, ki so njihove glavne ciljne destinacije, del pa državam, od koder begunci prihajajo. Tako v nemški vladi kot pri Evropski komisiji so sicer te navedbe danes že zavrnili, poroča Deutsche Welle.


V Sloveniji temu rečejo "bencinski cent za urejanje cest". ;)

Martin Krpan ::

Bodo lahko zdaj dosegli še večji "gospodarski uspeh" ko so dobili okrepitve.;(
http://www.siol.net/novice/svet/2015/10...
Več ljudi , več "gospodarstva" bi rekel yupe.

lexios ::

Dokler obstajajo muslimani ki tega ne prakticirajo (in takih je mnogo) očitno Islam ni tisto zaradi česa se odločijo da bodo to delali, je Islam religija miru in je vsakršno drugačno zatrjevanje ena navadna naci propaganda.


Eee, PaxMan, še en citat (iz linka ki sm ga že podal), ko že govoriš o prakticiranju. ;)

V začetku aprila 1916 so prišli na bovški odsek fronte med Avstro-Ogrsko in Italijo tudi ti hrabri vojaki - pripadali so mostarskemu 4. bosansko-hercegovskemu pehotnemu polku. Na Bovškem je polk ostal do oktobra 1917, do preboja, ki je končal soško fronto, njegovi možje pa so v tem času predstavljali skoraj polovico od približno 10.000 avstro-ogrskih vojakov 93. pehotne divizije, ki je branila fronto med Rombonom in Krnom. Samo Rombon je leto in pol branilo kar 2000 Bošnjakov.

Vključno z žrtvami preboja pri Kobaridu jih je od aprila 1916 do oktobra 1917 na Bovškem umrlo približno tisoč....

Štiristo na Rombonu padlih Bošnjakov so pokopali na avstro-ogrskem vojaškem pokopališču v Logu pod Mangrtom, kjer se skupaj z gorskim strelcem upodobljen v kamnu eden od njih še dandanes ozira proti Rombonu.

Na tem zloglasnem vrhu je bilo najhuje od 16. do 18. septembra 1916, ko je I. bataljon 4. bosansko-hercegovskega pehotnega polka ubranil več zaporednih napadov petih italijanskih alpinskih bataljonov. Bošnjaki so iz svojih utrjenih skalnih položajev dobesedno zdesetkali napadalce, ki so imeli več kot 1600 padlih in ranjenih. V prvih dveh dneh spopadov so imeli hude, a neprimerno manjše izgube tudi sami, a so, zavedajoč se, da obvladujejo položaj, ostali povsem hladnokrvni. Ko se je 18. septembra ob desetih zjutraj jalovo končal še zadnji italijanski poizkus zavzetja vrha Rombona, je nadporočnik bosansko-hercegovske stotnije, ki je na koti 1992 preživela nekaj najsilovitejših italijanskih napadov, poslal v polkovni štab samo še kratko sporočilo: "Italijani spet postavljajo svoje žične ovire. Telefonske povezave so pretrgane na najmanj desetih mestih! Drugače nič novega. Skrbi so odveč! Nič izgub. Razpoloženje moštva zelo dobro - vojaki so si zaželeli ruma. Prosim, pošljite ga. Pa ne premalo!"


Vojaki 4. bosansko-hercegovskega pehotnega polka, natanko tisti, ki so si v Julijcih zgradili Džamijo, so imeli navado reči: "ako ima ruma bit će i šturma, ako nema ruma nema ni šturma". ;) Praktirciranje Korana? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

[D]emon ::

lexios je izjavil:

"ako ima ruma bit će i šturma, ako nema ruma nema ni šturma". ;) Praktirciranje Korana? ;)


Hanafi Sunni, nothing new. :P

Saj v Afganistanu so se ga tudi vsi nacukavali razen za Ramadan in potem se kak teden po njem. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

lexios ::

Za vsakega "begunca", ki pride na slovensko mejo dejmo za vsak slučaj met pripravljen en kozarček al pa dva. >:D

vostok_1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne. Nobene ironije ne vidim. Bi jo moral?


Škoda. Ja bi moral.

ZaphodBB je izjavil:


V moji družini ni takih prašičev. Bi pa pričakoval od morebitnih najemnikov, da spoštujejo zakonodajo in pogodbo. V primeru, da jo ne - bi jih moral pa tožit. In vklolikor bi jih jaz tožil po krivem, bi sodišče seveda razsodilo njim v prid. Da bi se pa na tvoj način napenjal in ljudi "ven metal", pa mi res ne dogaja. Za razliko od tebe, mene izvajanje nasilja nad drugimi ne vzburja.


Torej nisi multikulturalist. Glad we cleared that up. Na koncu se bo še izkazalo, da si closet fašist...namreč ti bi kar policijo klical, da jih izseli.

Sicer pa izselit nekoga, ki se noče držat pravil ni nasilje, ampak popolnoma legalno in legitimno dejanje.
««
61 / 373
»»