» »

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Begunska kriza v Sloveniji 2015

Temo vidijo: vsi
««
59 / 373
»»

blackpirat ::

Zadnji dve objavi sta korektno napisani. Zanima me feedback "drugih". :)
"I do not argue with people, I correct them"

PaX_MaN ::

NLight je izjavil:

Imaš težave z vidom? Napisal sem da morajo dobiti varno zavetišče, hrano in zdravila...

Hm, se oproščam glede hrane in zdravil, res je, nisi napisal tega.

NLight je izjavil:


...vse ostalo (denar) spada pod luksuz, kar jim definitivno ne pripada.

Lažeš. Mi smo dolžni ljudem omogočiti streho nad glavo, hrano in medicinsko oskrbo. Nikjer ne piše, da smo jim dolžni dajat DAVKOPLAČEVALSKI DENAR, še manj pa kakšen znesek jim pripada, če jim sploh.

Denar jim definitivno pripada:
95. člen
(socialno varstvo oseb, ki jim je priznana mednarodna zaščita)
Osebe, ki jim je priznana mednarodna zaščita, so pri uveljavljanju pravic iz socialnega varstva izenačene z državljani Republike Slovenije. Sredstva za socialno varstvo oseb, ki jim je priznana mednarodna zaščita, zagotavlja ministrstvo, pristojno za socialne zadeve.


NLight je izjavil:

Seveda sem govoril o razvitih državah kamor so begunci namenjeni in ne o slovenski sociali. Danska je do zdaj izplačevala tudi do 1600EUR samski osebi, mladoletnim osebam pa še več. Zaradi begunske krize so znesek prepolovili, kar je še vedno več kot pa dobi nek delavec v tovarni za delo v SLO. Delavec, ki dela 8-12 ur na dan dobi tistih bogih 650 evrov, nekdo, ki ni državljan pa za počivanje na danskem, Nemčija, Švedska dobi 800EUR? To je pošteno?

Trditev da dobivajo denar "za počivanje" je nestrpnost.

NLight je izjavil:

Torej praviš če odvržem štetilnik v gozd in me pri tem dobi inšpektor... ne bom dobil kazni? Zanimivo, zakaj pa potem mediji vsake toliko časa objavijo kak prispevek o globah in odlaganju smeti? To se ne razlikuje od početja beguncev. Sem gledal slike iz hrvaške, prišli na čisto polje, za sabo pustili deponijo (karikiram).

Mariborski študentje vsako leto pustijo za seboj deponijo, pa jih nihče ne kaznuje.

NLight je izjavil:

Kera neumnost. A veš v kakšnih razmerah živijo Afričani? In se ti zdi povsem normalno, da Evropa sprejme 2 milijarde na svoj kontinent? A veš v kakšnih razmerah živi večina ljudi v Aziji, Afriki? Po nobeni konvenciji ne spadajo med begunce. Begunec je kdor beži pred vojno, in NE zaradi slabega ekonomskega stanja v državi iz katere prihaja

Lažeš. Avstrija in Nemčija sta že rekli, da se beguncev ne sme vračat na Madžarsko in v Grčijo ravno zaradi tega: ker so tam življenjske razmere za begunce tako slabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

blackpirat je izjavil:

Zadnji dve objavi sta korektno napisani. Zanima me feedback "drugih". :)

A ti resno zahtevaš da je pod mus treba argumentirano, s podatki, linki, številkami, odgovorit na 60 strani bullshita, stavek za stavkom, sekundo za sekundo *fobnih jutub videov (sploh ker je mod že rekel da žalitev milijona ljudi ni žalitev)?
OK, evo: ti zadnji dve objavi sta pjur BS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

NLight ::

PaX_MaN je izjavil:


Trditev da dobivajo denar "za počivanje" je nestrpnost.

Zate je itak vse nestrpnost. Če izrazim negativno mnenje oz. svoje lastno mnenje, ki zagovarja, da moramo poskrbeti zase in ne za tujce... sem nestrpen? Zato ker skrbim za svojo prihodnost? Sicer pa sem napisal resničen stavek. Kaj počne oseba, ki prejema socialno pomoč? Mogoče dela? Je koristna državi?

NLight je izjavil:


Mariborski študentje vsako leto pustijo za seboj deponijo, pa jih nihče ne kaznuje.

Res je. Ampak... starši teh študentov plačujejo davke (oz. mogoče celo študenti sami), več let, več desetletij.

NLight je izjavil:


Lažeš. Avstrija in Nemčija sta že rekli, da se beguncev ne sme vračat na Madžarsko in v Grčijo ravno zaradi tega: ker so tam življenjske razmere za begunce tako slabe.
Spuščaš se v ekstreme. Čemu potem meje obstajajo, če vsak lahko gre kamor želi, pa če tudi zaradi boljšega ekonomskega položaja? Zakaj je praktično nemogoče dobiti ameriško državljanstvo in se preseliti v ZDA, tam živeti, delati? Po tvoje namreč vsak, ki si želi boljšega ekonomskega statusa ima to pravico. Zakaj je za migracije po legalni poti potrebno izpolniti tisoč in en papir, plačati večjo vsoto denarja, na koncu pa če se te usmilijo lahko migriraš, če pa ne... Po drugi strani ilegalna migracija traja 5 dni, po poti vse dobiš zastonj, na cilju pa državljanstvo (čez čas), stanovanje, denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

NLight ::

Še enkrat. Pomagat je treba državljanom Sirije, ker so njihovi domovi uničeni, nimajo kje živet in nimajo kje delat. Nismo pa dolžni pomagati ostalim. Ni naš problem kakšne plače imajo v Pakistanu, tako kot ni naš problem kakšne plače imajo na Češkem, tako kot ni problem Nemcev kakšne plače imamo pri nas. Za ekonomske migracije obstaja legalna pot, za migracije kjer ni časa izpolnjevat papirjev ker padajo bombe, pa se meje 'spregledajo'.

lexios ::

Dobro jutro Slovenija! Upam, da se bo trenutna politika Merklove nadaljevala, čeprav na to nič ne kaže. Pa ne zato, ker bi se pridružil mnenju, da pri vprašanju azilantov "ni pomembno na kateri strani imaginarne črte na zemljevidu so begunci rojeni", temveč zato ker upam, da imaginarni balonček v glavah nekaterih končno poči. Heh, očitno jype le ni edini anarhist tule! ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

NLight ::

lexios je izjavil:

Dobro jutro Slovenija! Upam, da se bo trenutna politika Merklove nadaljevala, čeprav na to nič ne kaže. Pa ne zato, ker bi se pridružil mnenju, da pri vprašanju azilantov "ni pomembno na kateri strani imaginarne črte na zemljevidu so begunci rojeni", temveč zato ker upam, da imaginarni balonček v glavah nekaterih končno poči. Heh, očitno jype le ni edini anarhist tule! ;)


Se pridružujem. Čim več naj jih gre v Nemčijo, da bo Aneglca videla kakšen kaos je povzročila. Hkrati upam da višjegrajska skupina še naprej nadaljuje s svojo anti-migrantsko politiko. Upam tudi da VB čim prej izstopi iz EU, lepo bi bilo če se temu pridruži tudi vzhodna Evropa. Na kratko, EU naj čim prej razpade. Dovolj je bilo nemške diktature. To bo lekcija vsem naslednjim generacijam, nekdo pač mora biti testni zajček in kot kaže bo to naša generacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Jarno ::

PaX_MaN je izjavil:

blackpirat je izjavil:

Zadnji dve objavi sta korektno napisani. Zanima me feedback "drugih". :)

A ti resno zahtevaš da je pod mus treba argumentirano, s podatki, linki, številkami, odgovorit na 60 strani bullshita, stavek za stavkom, sekundo za sekundo *fobnih jutub videov (sploh ker je mod že rekel da žalitev milijona ljudi ni žalitev)? OK, evo: ti zadnji dve objavi sta pjur BS.

PaX MaN, ne podcenjuj situacije in ne podcenjuj cenjenih kolegov s Slo-Techa, ki na situacijo gledajo vsak s svoje perspektive.
Že je tako, da se spremembe dogajajo in so v teh pojavnostih za nas nekaj novega in pretresljivega.
Žal marsikje na svetu stanje presega meje dobrega okusa in razumljivo je, da ljudje bežijo.
A situacija je žal taka, da nas je večina pripravljena pomagati na način, ki ohranja pot v spodobno prihodnost.
Zavedaj se, da bomo poskušali pomagati tudi čez 50 let in 500 let in večina si nas želi, da bi ohranili to sposobnost.
Kot pa kaže situacija že sedaj ni več idealna in je vredna kvalitetnega razmišljanja.
Ne bodi tak kot ljudje nekoč, ko so na sestankih samoupravnega odbora citirali Marxa, prepričani, da govorijo besede ultimativne modrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

lexios ::

Jarno je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

blackpirat je izjavil:

Zadnji dve objavi sta korektno napisani. Zanima me feedback "drugih". :)

A ti resno zahtevaš da je pod mus treba argumentirano, s podatki, linki, številkami, odgovorit na 60 strani bullshita, stavek za stavkom, sekundo za sekundo *fobnih jutub videov (sploh ker je mod že rekel da žalitev milijona ljudi ni žalitev)? OK, evo: ti zadnji dve objavi sta pjur BS.

PaX MaN, ne podcenjuj situacije in ne podcenjuj cenjenih kolegov s Slo-Techa, ki na situacijo gledajo vsak s svoje perspektive.
...
Ne bodi tak kot ljudje nekoč, ko so na sestankih samoupravnega odbora citirali Marxa, prepričani, da govorijo besede ultimativne modrosti.


Ne se trudit. ;) Lepše ne bi mogu "zapakirat":

Kako sploh pričakovati od evrobirokratov, da bi znali odpreti oči in opaziti tisto, kar je, ne zgolj tistega, kar piše v zakonih in resolucijah? Saj so vendarle vzgojeni priznavati le svet na papirju! Sploh pa so evrobirokrati v tej zgodbi že od začetka del težave, zato ne pričakujte od njih kakršnekoli rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Reycis ::

Jaz sem mnenja, da se lahko tudi Sircem, ki so prehodili toliko varnih držav in v njih niso zaprosili za azil, prošnjo za azil zavrne. Poleg tega bi rad še enkrat povdariti tudi, da sam institut mednarodne zaščite ne zagotavlja pravice do stalnega bivanja ali državljanstva. Lahko pričakujemo izredno zaostritev pogojev. Poleg tega je treba upoštevati tudi, da je desnica dobila ogromen politični kapital na račun že obstoječih neintegriranih islamistov in te debate se ne bo dalo več skriti. Še ena stvar je tudi zelo pomembna. Če dovoliš demokratične volitve muslimanom bodo vedno izvolili najbolj radikalne islamiste na oblast. Švedi bodo nekoč v učbenikih zgodovine kot primer kaj se zgodi z narodom, ki je pretirano altruističen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

Ne ga srat, ne gre za hujskanje nestrpnosti. Ni mi jasno kako lahko nekateri zagovarjajo multikulturalizem, če niso sposobni razumeti niti svojih sodržavljanov, pridigajo o strpnosti, demokraciji in pravicah, istočasno pa vse drugače misleče zmerjajo z nacisti, fašisti in ksenofobi...

Ravno zato ker jih razumemo pravimo bobu bob.

lexios je izjavil:

Nekateri vsak tretji post v tej temi pod krinko boja proti "sovražnemu govoru in hujskanju nestrpnosti" predlagajo za izbris, nato pa se čudijo, ko je govora o medijski cenzuri. Halo!? Gre pač za različne ljudi, za različna mnenja, pa naj vam je to všeč ali ne!

Saj bi še enkrat XKCD prlimu, pa se mi ga ne da iskat.

lexios je izjavil:

Fanatiki sanjajo o humanosti, idealisti o priložnosti, da si zagotovijo pokojnine, preperji o pripravah na konec sveta, ostali vmes pa o poceni delovni sili in ostalih scenarijih. Za povrh vsega smo še vsi ekonomisti, pa čeprav nekateri mislijo, da v EU denar raste na drevesih.

A ti ne vidiš razlike med "fuck, kako bomo pa vse to plačal, če smo pa tolk v minusu?" od "fuck, te begunci se nikakor ne smejo prisesat na socialo!"?
Jaz jo.

lexios je izjavil:

Četudi ti s sekundo guglanja najdeš enega afganistanskega begunca, ki je v Sloveniji dobil azil med afganistansko vojno, ki je trajala več kot 10 let, to še ne pomeni, da je Evropa takrat odprla meje in se šla enako politiko kot se jo gre danes!

Ampak on ni tega trdil. On je trdil da v evropi _ni nobenega Afganistanskega begunca, ki bi prišel med vojno_.
Kar je pač laž. V kontekstu celega posta ("ma to niso begunci, nobene sociale se jim ne sme dat,...") pa pač nestrpnost.

lexios je izjavil:

Približno 99% ljudi na Zemlji si želi boljšega življenja, po definiciji, ki jo nekateri fanatiki navajajo je okoli 1/2 od 7 bilijonov ljudi potencialnih beguncev... Go figure! ;)

Fanatiki, a? Tkole ti povem:
Ni mi jasno kako lahko nekateri zagovarjajo multikulturalizem, če niso sposobni razumeti niti svojih sodržavljanov, pridigajo o strpnosti, demokraciji in pravicah, istočasno pa vse drugače misleče zmerjajo z nacisti, fašisti in ksenofobi...

Pa ta definicija je kar svetovna, niso si je kar eni partizani tam zmislil.

lexios je izjavil:

Po drugi strani pa vojna v Siriji traja že več let. Begunska kriza se ni začela septembra 2015, pa vseeno govorimo o šok terapiji, čeprav je bilo časa za priprave dovolj, vsaj od začetka pomladi.

Upanje da se bo stanje izboljšalo v nekem hitrem času ni neki novega (iz tega pol zamuda par let, ko je pač situacija taka da res ne gre več).

lexios je izjavil:

Ne čudi, da imajo nekateri pomisleke ob takšni politiki:

Saj imajo podobne tut kdo za šankom, pa to ne pomeni da je to mnenje kaj manj butasto.
Ker, fuck it, jst pravm da so to izvenzemeljci pod krinko, ki nas hočejo analno sprobat!

lexios je izjavil:

Čeprav ne gre za teorije zarote:

Tudi če bi res vojno tam lastnoročno vodil Kučan, to še ne naredi vseh par milijonov beguncev za ISIlovce.

lexios je izjavil:

In kdo se ob takšnem navalu množic, po vsej tej medijski tišini, zavlaćevanju in nehomogenosti EU politike ter "padcu schengenske meje" nebi strinjal z idejo, da gre za grožnjo

Zakaj se pa neb pol o tem pogovarjal (kako pobichslepat evropske države da se zresnejo)?
Zakaj je treba vsako temo načet "lejte, tam so eni muslimani eno posill, ODREŽTE JIM KURCE(props nebivedu)!"?

lexios je izjavil:

In nekateri še vedno vztrajate pri ideji cenzure, z mislijo da branite neke j. vrednote in pravice ter preprečujete nestrpnost? Go for it! A na ta način boste dosegli le nasprotno! >:D

Iz čisto enostavnega razloga:
"The amount of energy necessary to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it."
- Alberto Brandolini

lexios ::

Pravi sovražnik je notranji.


Res je, sam še odloč se kako se vam bo čez 50 let reklo: črni al beli. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

NLight ::

PaX_MaN je izjavil:


A ti ne vidiš razlike med "fuck, kako bomo pa vse to plačal, če smo pa tolk v minusu?" od "fuck, te begunci se nikakor ne smejo prisesat na socialo!"?
Jaz jo.

In kakšna je ta razlika? V obeh primerih gre za 'udarec' po žepu. Le da prvi stavek lepše zveni v mojih ušesih, drugi me pa takoj spomni da država od mojih davkov plačuje begunce, namesto da ta denar nameni v razvoj države in boljšo prihodnost.

PaX_MaN je izjavil:


Ampak on ni tega trdil. On je trdil da v evropi _ni nobenega Afganistanskega begunca, ki bi prišel med vojno_.
Kar je pač laž. V kontekstu celega posta ("ma to niso begunci, nobene sociale se jim ne sme dat,...") pa pač nestrpnost.

Prosim citiraj ZN konvencijo, ki pravi da je država dolžna beguncem izplačati bajne vsote socialne pomoči oz. da jim je dolžna izplačati kakršen koli denar. Povej mi tudi po katerem zakonu sem jaz, JAZ, JAZ OSEBNO dolžan financirati tujce, spomni me prosim kdaj je bil referendum kjer smo odločali ali bomo dva milijona (karikiram) namenili begunski krizi ali jih bomo raje porabili za šolstvo, zdravstvo, prosim povej kdaj smo mi, državljani, odločali o dublinski ureditvi, kdaj smo mi, državljani, podprli sprejem beguncev? To je vse naredila politika, brez da bi za privolitev vprašala državljane. V demokraciji bi naj narod predstavljal tisto glavno vejo tega sistema, politiki imajo nalogo le izvrševati naše ukaze oz. želje. Trenutna evropska ureditev deluje zelo daleč od demokracije, peščica politikov namreč odloča o usodi 600, 700 milijonov prebivalcev Evrope. Meni se to ne zdi preveč demokratično. Zakaj EU ne razpiše referendum na to temo? Zakaj mi nimamo nobene pravice odločati kdo bo prišel k nam in kdo ne? Mi smo tisti ki bomo na koncu vse to plačevali.


Sicer pa statistika pove svoje, še posebej nemška. Nemci so vse manj naklonjeni migracijam, Angelci podpora pada, presenetljivo (ali tudi ne) pa skrajna ekstremistična desnica pridobiva na podpori, in to konkretno pridobiva. Ti podatki so zaskrbljujoči, Angelca pa zgleda ne vidi ali noče videti, da 'letalo' počasi pada in bo strmoglavilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

krneki0001 ::

Iz prve roke:
V avstriji (natančneje v Celovcu) dobivajo begunci iz sirije (tapravi sirijci, ne iračani, pakistanci, afganistanci,...)) na osebo 40 evrov mesečno. 200 jih je v begunskem centru, torej 8000 evrov denarja za cel center.
Seveda je to njim dovolj, večina si s tem kupuje cigarete ali pa kaj za otroke, saj hrano imajo redno, zdravniška oskrba je pa trenutno tudi begunec, doktor medicine, ki so mu odstopili eno ordinacijo in opremo, da jih lahko zdravi. S tem je razbremenil tudi redne zdravnike v bolnišnici.
Zanimivo je pa to, da so že za to, kar imajo hvaležni. Večina jih proba še pomagat domačinom (nekaj z obiranjem sadja, kakšen proba v delavnicah, samo dela pa ni prav dosti na koroškem), da dajo nekaj za povračilo, ker so jih domačini sprejeli. Pa tudi domačini se nič ne pritožujejo.
Večina jih pa čaka, da bo konec vojne in da bodo lahko šli nazaj domov. In v bistvu bi jim bila dovolj streha nad glavo in topel obrok.

Ampak to je en center, v drugem so ostali narodi (pakistanci, albanci, afganistanci, iračani, indijci,.... Tam so pa razmere čisto drugačne in se domačini centru izogibajo, policija ima ogromno dela,...

Reycis ::

Danes je bil tisti slavni nastop Merkelce in Hollanda v evropskem parlamentu. Kakšne neumnosti ta dva kvasita. Zato je bil zelo primeren odgovor od gospoda Farage. Youtube link in prepis:

Nobody in their right minds would not agree that it was a sensible thing to do to get France and Germany together, round the table, to break bread with each other, to have a trade deal with each other back in the 1950's and to work as sovereign, democratic, nations together for peace. All of that was absolutely right and high minded.

Sadly, the whole thing has become corrupted. Tony Blair said, "the EU today is no longer about peace, it is about power" and how right he was and how that power has shifted. When Kohl and Mitterand came here, representing their countries 25 years ago it was a partnership of equals but no longer. France is now severely diminished, trapped inside a currency from which frankly she can't recover and the French voice in this relationship and in Europe is little more now frankly than a pipsqueak.

It's an irony isn't it, that the project that was designed to contain German power has now given us a totally German-dominated Europe. Just look at the euro, Germany has a currency that is undervalued by twenty percent, a growing and massive trade surplus and most growth in the German economy since the collapse of 2008 has indeed been in exports to other Eurozone countries such as your very big arm sales to countries like Greece.

And when we have a General Election that says a country like Greece wants to change direction, well I'm sorry but that now must be brushed aside because the Germans don't want it. And in what must count as perhaps the worst piece of public policy seen in modern Europe for half a century, when you compounded the already failed and flawed EU Common Asylum Policy by saying to the whole world please come to Europe, and we saw frankly, virtually a stampede and we learnt that eighty percent of those that are coming are not Syrian refugees, in fact what you've done is to open the door to young, male, economic migrants. Many of whom I have to say behave in a rather aggressive manner, quite the opposite to what you would ever expect to see from any refugee, and yet when that failure is met by objections from countries like Hungary their opinions are crushed.

This isn't a Europe of peace, it's a Europe of division, it's a Europe of disharmony, it's a Europe that is a recipe for resentment. And yet faced with all this failure, both of you said the same thing today. You said Europe isn't working so we must have more Europe. More of the same failing, well there is I think a bright star on the horizon. It's called the British referendum and given that none of you want to concede Britain the ability to take back control of her own borders a Brexit now looks more likely than at any point in modern time and I hope and pray that Britain voting to leave the European Union will be the beginning of the end of a project, however noble its original intentions, has gone rotten.


Če si pogledate še komentarje s strani britancev glede trenutne imigrantske krize se hitro opazi, da so 100% vsi za brexit. Ne verjamejo več v evropski projekt. Ne gre jim zamerit. Še ogromno drugih Evropejcev ne verjame več vanj.

mailer ::

In v bistvu bi jim bila dovolj streha nad glavo in topel obrok.
Če bi jaz bežal iz katerekoli države zaradi vojne bi bil vesel, da imam samo streho in hrano. Če bi imel še zdravstveno oskrbo nebi potrebovačl ničesar drugega, razen (za začetek slikovnega)slovarja, da se čim prej naučim jezika in poskrbim sam zase.

Kolikor je Nigel Farage kot politik navaden kup gnoja

Vsak, ki ne razmišlja čredno je označen za negativca...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Unknown_001 ::

mailer je izjavil:


Vsak, ki ne razmišlja čredno je označen za negativca...


Mar ni bilo vedno tako? Vsak ki preveč izstopa iz povprečja je diskriminiran ali popljuvan.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

franseliski ::

Finski mediji imajo na pogovoru novo 'družino' imigrantov. Na koncu se sliši kako voditeljica zašepeta mali punčki: Lahko greš, kje imaš mami...



Očitno je tako malo otrok, da se jih morajo sposojati. Laži in zavajanje, a enim še zmeraj ni jasno, koliko je ura.

ZaphodBB ::

Pa ista finska televizija, ki je sprožila afero Patrija.

This is too good to be true.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

lexios ::

Aktivisti brez meja tule že kaj protestirate?

Očekuje se da će zahtjev za azilom biti odbijen za oko 400.000 ljudi koji su ušli u EU u prvoj polovici ove godine.

U Europskoj komisiji u srijedu ističu da nema nikakva tajnog plana, ali da postoji akcijski plan javno objavljen, koji predviđa povratak ekonomskih migranata u njihove zemlje.

Glasnogovornica Komisije Mina Andreeva rekla je da je još prošle godine vraćeno 40 posto ekonomskih migranata.


klik

Sporočite računovodstvu svoj naslov, da vam izstavijo račun. ;) Cifra bo še bistveno višja:

Pojedini mediji su objavili, pozivajući se na dokumente koji su procurili iz Vijeća EU-a, da će EU odvojiti 800 milijuna eura za vraćanje ljudi koji ne ispunjavaju uvjete za azil.

lexios ::

No, vsaj nekateri se strinjajo z poslovnim modelom jypa: "več ljudi, več ekonomije". >:D

klik

V prevodu, Albanci od drugih skupin v begunskem centru zahtevali pristojbino za uporabo sanitarij. Biznismeni! :)) >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Jim Jones ::

Bi mi znal nekdo na kratko odgovoriti, kaj se je zdaj zgodilo z begunci? Kar od 1x mediji ne pišejo več o begunski krizi. To se je zgodilo dejansko čez noč. Kje so zdaj vsi te begunci? Bilo jih je za pričakovati ne vem koliko tisoč+ pa ni ne duha ne sluha o njih? Me prav zanima, kaj se dogaja...

AC_DC ::

Čez HR, dalje v Madžarsko šibajo v DE.

Jim Jones ::

AC_DC je izjavil:

Čez HR, dalje v Madžarsko šibajo v DE.


Vseeno težko verjeti, da niti 10 beguncev ni na naši meji...

franseliski ::

Jop, novice v mainstream medijih so kar potihnile. Kar sploh ni čudno, ko je folk enkrat pogruntal da gre samo za kup lažnjive propagande in so izbrali molk kot najboljšo obrambo.
Kar pa ne pomeni da so 'begunci' kar na enkrat šli nazaj domov. Lahko najdete na youtubu posnetke z datumi, kje in koliko ljudi gre, imate druge neodvisne poročevalce...
Ali pa na FB, kjer ljudje objavljajo slike, seveda dokler Angelca in Mark ne uvedeta avtomatsko izstavljanje položnic za 'sovražni' govor.

Unknown_001 ::

Jim Jones je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Čez HR, dalje v Madžarsko šibajo v DE.


Vseeno težko verjeti, da niti 10 beguncev ni na naši meji...


Sam jaz sem se kar dosti motal okoli lokacij kjer naj bi se nahajali pa nisem niti enega še videl. Ne vem al sem uro vedno falil ali so jih pa že razvozil. Edino na en konvoj policijskih maric pa kombijev sem naletel, ko sem se vračal iz Ljubljane domov po avtocesti, pa vse so mele pržgane lučke.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

lexios ::

Fantje in dekleta, to je vse zrežirano, fotomontaža, USA propaganda... Beguncev sploh ni! Res no, je kdo tule že videl kakšnega v živo? ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

opeter ::

Čudni podatki se pojavljajo vsepovsod ...

Vračanje skoraj pol milijona ljudi?

Britanski časnik Times je v sredo ob sklicevanju na skrivni načrt Evropske komisije sicer pisal, da naj bi članice EU-ja v prihodnjih tednih vrnile 400.000 t. i. nezakonitih migrantov. V komisiji so v odzivu na poročanje sporočili, da ne vedo, od kod se je pojavila ta številka, ter da je končna številka odvisna od tega, kako učinkovito bodo članice izvajale politiko vračanja.

EU želi politiko vračanja oseb okrepiti tudi z uvedbo seznama varnih držav izvora, na katerem naj bi bile države t. i. Zahodnega Balkana in Turčija, a se pri slednji zapleta, saj imajo nekatere članice pomisleke, ali sodi na ta seznam.

Vir: RTVSLO: Notranji ministri EU-ja želijo boljše ločevanje beguncev od migrantov in lažje vračanje
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Reycis ::

Jaz sem videl objavo o vračanju neupravičenih v Jutranjem Listu. Govor je bil o vračanju 400.000 oseb in znesku 800m EUR. To je 2.000 EUR na osebo. Deportacije so sicer malo bolj komplicirane od turističnih potovanj ampak znesek se mi vseeno zdi visok. Spet dober posel za nekoga. Sicer pa meni ta ukrep pošiljanja nazaj ni najbolj všeč. Potrebujemo rešitve, ki bodo povsem zaustavile islamizacijo Evrope in ilegalne migracije pod krinko beguncev. Pri temu ukrepu vračanja pa obstaja strah, da se bo zadeva samo malo upočasnila. Ljudje se bodo malo pomirili, pozornost preusmerjena drugam, dolgoročna grožnja pa ostala. Gospod Cameron je povedal, da so se v luči doganj že odločili, da v Veliki Britaniji prenehajo s politiko "passive tolerance". In to je NAJMANJ kar potrebujemo po celotni Evropi. Šok terapija, ki smo jo prejeli je sicer sprožila nekatere spremembe. Ampak meni se zdi, da nekatere države (med njimi tudi Slovenija) rabijo še. Poleg ničelne tolerantnosti do islamistov potrebujemo tudi ničelno tolerantnost za dejanja (napeljevanje h kršitvi zakonov, nasilje na meji...), ki so jih v tej krizi storili aktivisti/anarhisti.

Na dolgi bo raznolikost med rasami, zaradi masovnih svetovnih migracij, ogrožena. Zaradi svoje naprednosti (vsaj trenutno) pa bomo najbolj ogroženi ravno belci, ker smo najbolj zaželjena destinacija. Čez xxx let bo prava blondinka prava redkost. Kakšna škoda...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

morbo ::

Reycis je izjavil:

Potrebujemo rešitve, ki bodo povsem zaustavile islamizacijo Evrope in ilegalne migracije pod krinko beguncev.

Saj to je poskušala Madžarska, kontrolirat zadevo in ločit zrno od plevel, ampak je takoj celotna skrajno liberalna propagandistična srenja iz EU udarila z "Nacisti" ipd. neumnostmi, ter zahtevala da se vsa ta nepregledna (in nepreverjena) begunska masa mimo vseh EU zakonov premika naprej, s plakati odrešenika Angelce v naročju.

Zdaj je folk tukaj in vsakršno vračanje (kam pa?) bo nekajkrat težje. Skrajno liberalni propagandisti in politični aktivisti, pa bodo imeli trikrat lažje delo.

In če Turčija ni varna, potem ni varna nobena muslimanska / arabska država, tako da Welkomm 'refugis'!

Unknown_001 ::

Reycis je izjavil:

Jaz sem videl objavo o vračanju neupravičenih v Jutranjem Listu. Govor je bil o vračanju 400.000 oseb in znesku 800m EUR. To je 2.000 EUR na osebo. Deportacije so sicer malo bolj komplicirane od turističnih potovanj ampak znesek se mi vseeno zdi visok. Spet dober posel za nekoga. Sicer pa meni ta ukrep pošiljanja nazaj ni najbolj všeč. Potrebujemo rešitve, ki bodo povsem zaustavile islamizacijo Evrope in ilegalne migracije pod krinko beguncev. Pri temu ukrepu vračanja pa obstaja strah, da se bo zadeva samo malo upočasnila. Ljudje se bodo malo pomirili, pozornost preusmerjena drugam, dolgoročna grožnja pa ostala. Gospod Cameron je povedal, da so se v luči doganj že odločili, da v Veliki Britaniji prenehajo s politiko "passive tolerance". In to je NAJMANJ kar potrebujemo po celotni Evropi. Šok terapija, ki smo jo prejeli je sicer sprožila nekatere spremembe. Ampak meni se zdi, da nekatere države (med njimi tudi Slovenija) rabijo še. Poleg ničelne tolerantnosti do islamistov potrebujemo tudi ničelno tolerantnost za dejanja (napeljevanje h kršitvi zakonov, nasilje na meji...), ki so jih v tej krizi storili aktivisti/anarhisti.

Na dolgi bo raznolikost med rasami, zaradi masovnih svetovnih migracij, ogrožena. Zaradi svoje naprednosti (vsaj trenutno) pa bomo najbolj ogroženi ravno belci, ker smo najbolj zaželjena destinacija. Čez xxx let bo prava blondinka prava redkost. Kakšna škoda...


No ta znesek bi socialni izdatki v enem letu brez problema presegli, tako da je zadeva še poceni, če se ekonomskih migrantov znebimo in obdržimo samo Sirijce.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Jarno ::

More than 400,000 asylum seekers who have entered the EU in the first six months of this year are expected to have their claims rejected.

Mislim, da gre za precej visoko številko, ker pravzaprav precejšnjemu deležu kasneje prispelih še niso dodelili razsodbe o statusu.

NLight ::

Jaz ne razumem zakaj Angela tako vztraja pri multikulti. To je neizvedljivo. Po statističnih podatkih rodnost v Evropi upada, v arabskem / afriškem svetu pa eksponentno narašča. 1.4 otroka / družino v Evropi, 8 otrok / družino v arabskih državah. In kako lahko nekdo trdi, da je multikulti pozitivna stvar? Migrantje nas bodo v 50-ih letih prehiteli v številu, postali bodo večina na v Evropi, mi pa manjšina na lastnem kontinentu. Kaj se bo zgodilo s politiko? Ko vsi migrantje iste vere in kulture stopijo skupaj nas bodo 'pojedli' na volitvah. Izglasovali bodo svoje stranke, svoje zakone, uničili bodo našo kulturo. Kar Evropa danes počne je etnocid. Uničili bodo vse ampak res vse. Že tako so ekonomske napovedi za prihodnost zelo slabe, kolaps pokojninskega sistema, k temu pa še dodamo nekaj milijonov, deset, dvajset milijonov ljudi, kateri bodo deležni zastonj stanovanja in socialne pomoči. Recept za katastrofo.

ZaphodBB ::

Po statističnih podatkih rodnost v Evropi upada, v arabskem / afriškem svetu pa eksponentno narašča. 1.4 otroka / družino v Evropi, 8 otrok / družino v arabskih državah.

Verjamem, da ne boš imel nobenih najti virov, če te lepo prosim?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

lexios ::

Reycis je izjavil:

Jaz sem videl objavo o vračanju neupravičenih v Jutranjem Listu. Govor je bil o vračanju 400.000 oseb in znesku 800m EUR. To je 2.000 EUR na osebo. Deportacije so sicer malo bolj komplicirane od turističnih potovanj ampak znesek se mi vseeno zdi visok. Spet dober posel za nekoga. Sicer pa meni ta ukrep pošiljanja nazaj ni najbolj všeč. Potrebujemo rešitve, ki bodo povsem zaustavile islamizacijo Evrope in ilegalne migracije pod krinko beguncev. Pri temu ukrepu vračanja pa obstaja strah, da se bo zadeva samo malo upočasnila. Ljudje se bodo malo pomirili, pozornost preusmerjena drugam, dolgoročna grožnja pa ostala. Gospod Cameron je povedal, da so se v luči doganj že odločili, da v Veliki Britaniji prenehajo s politiko "passive tolerance". In to je NAJMANJ kar potrebujemo po celotni Evropi. Šok terapija, ki smo jo prejeli je sicer sprožila nekatere spremembe. Ampak meni se zdi, da nekatere države (med njimi tudi Slovenija) rabijo še. Poleg ničelne tolerantnosti do islamistov potrebujemo tudi ničelno tolerantnost za dejanja (napeljevanje h kršitvi zakonov, nasilje na meji...), ki so jih v tej krizi storili aktivisti/anarhisti.

Na dolgi bo raznolikost med rasami, zaradi masovnih svetovnih migracij, ogrožena. Zaradi svoje naprednosti (vsaj trenutno) pa bomo najbolj ogroženi ravno belci, ker smo najbolj zaželjena destinacija. Čez xxx let bo prava blondinka prava redkost. Kakšna škoda...


Me veseli, da nisem edini, ki se mu zdi, da je potrebno ohraniti prave blondinke. ;)

Money money... Številka bo na koncu še večja. Ne pozabimo, da se EU na nek način vrača v 17. stoletje, ko smo preganjali gusarje, le da so ti včasih rovarili po Karibih, danes pa po Sredozemlju. Včasih s španskimi fregatami, danes pa tudi s slovensko barko Triglav. ;)

Čas za hitre ukrepe je mimo, sedaj se EU lahko le še pripravi na dolgotrajn boj z tihotapci ljudi in omejevanjem števila migrantov, če nam je seveda sploh v interesu. Zakaj bi? Če se EU politika sedaj bistveno ne spremeni, birokrati ne prevetrijo zakonodaje in vzamejo v roke zaprašenih sporazumov in pogodb, kakršnokoli vračanje migrantov niti nima smisla. Zatika se že pri vprašanju kam bi jih vračali? Se delate norca? Najbolje, da vsak enega vzame domov. V nasprotnem primeru si z "vračanjem" zgolj nakopljemo dodatne večkratne stroške, saj se bodo ljudje vračali nazaj. Radi nas imajo. Zato se sprašujem zakaj bi jih sploh vračali, Angelca, Jype, Okapi, Mitja, Paxman pravijo, da jih rabimo, če ne mi pa vsaj Nemci, pa naj jih imajo. ;)

Butale over and over again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

NLight ::

ZaphodBB je izjavil:


Verjamem, da ne boš imel nobenih najti virov, če te lepo prosim?


Ni problema, na internetu je (uradne, ZN-ove) statistike na to temo veliko. Sicer pa že same napovedi, da se bo do leta 2050 število prebivalcev na svetu povečalo vsaj za milijardo povedo veliko. Še več pa dejstvo da bo število prebivalcev v razvitem svetu ostalo približno enako, torej gre prej omenjena rast populacije v nerazviti svet.


http://www.prb.org/Publications/Datashe...
 Source: United Nations Population Division, World Population Prospects: The 2010 Revision, medium variant (2011).

Source: United Nations Population Division, World Population Prospects: The 2010 Revision, medium variant (2011).





PrihajaNodi ::

Največja težava vsega skupaj pa je povečevanje revščine in izginjanje srednjega sloja.

ZaphodBB ::

Ni problema, na internetu je (uradne, ZN-ove) statistike na to temo veliko. Sicer pa že same napovedi, da se bo do leta 2050 število prebivalcev na svetu povečalo vsaj za milijardo povedo veliko. Še več pa dejstvo da bo število prebivalcev v razvitem svetu ostalo približno enako, torej gre prej omenjena rast populacije v nerazviti svet.

Se mi je zdelo da nabijaš. Gor si trdil, da rodonost eksponentno narašča - kar je laž. V resnici močno pada. V skladu z razvitostjo. S tem je cel tvoj argument razbit. Res je, da bo populacija naraščala - to bi pa tudi, če bi že danes njihova rodnost padla na zahodni nivo.

Glej tudi:
https://www.ted.com/talks/hans_rosling_...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

NLight ::

ZaphodBB je izjavil:


Se mi je zdelo da nabijaš. Gor si trdil, da rodonost eksponentno narašča - kar je laž. V resnici močno pada. V skladu z razvitostjo. S tem je cel tvoj argument razbit. Res je, da bo populacija naraščala - to bi pa tudi, če bi že danes njihova rodnost padla na zahodni nivo.

Glej tudi:
https://www.ted.com/talks/hans_rosling_...


Ok priznam, moja napaka. Gre za naraščanje populacije in ne rodnost. Ampak to ne spremeni dejstva, da število prebivalcev v revni Afriki narašča. Ti podatki so zaskrbljujoči, ker če že zdaj ne morejo poskrbeti sami zase, kako bodo skrbeli zase ko jih bo 3, 4 milijarde? Afrika je danes odvisna od (ne)milosti zahoda. Kako se bo 700 milijonov Evropejcev soočilo z 6, 7 milijardami ljudi, ki živijo v revščini? Evropa bo (če ne bo prej uničena) relativno dobro živela. In če so že danes navalili na naš kontinent, kaj bo šele čez 50, 100 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

ZaphodBB ::

Ok priznam, moja napaka. Gre za naraščanje populacije in ne rodnost. Ampak to ne spremeni dejstva, da število prebivalcev v revni Afriki narašča. Ti podatki so zaskrbljujoči, ker če že zdaj ne morejo poskrbeti sami zase, kako bodo skrbeli zase ko jih bo 3, 4 milijarde? Afrika je danes odvisna od (ne)milosti zahoda. Kako se bo 700 milijonov Evropejcev soočilo z 6, 7 milijardami ljudi, ki živijo v revščini? Evropa bo (če ne bo prej uničena) relativno dobro živela. In če so že danes navalili na naš kontinent, kaj bo šele čez 50, 100 let.

V revščini je čedalje manj ljudi. Kot sem ti že rekel - poglej si Roslina, ki lepo razloži da če bo standard še naprej tako lepo naraščal, bomo imeli okrog 2050 peak pri 10 miljardah, nakar bodo populacije začele upadati, življenje bo pa še boljše.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

V revščini je čedalje manj ljudi. Kot sem ti že rekel - poglej si Roslina, ki lepo razloži da če bo standard še naprej tako lepo naraščal, bomo imeli okrog 2050 peak pri 10 miljardah, nakar bodo populacije začele upadati, življenje bo pa še boljše.


Mhm a tisto statistiko si pa izpustil koliko se je dvignila plača višjemu sloju in koliko se je znižala nižjemu? Še posebno v ZDA? Tega pa ni omenil?

PrihajaNodi ::

ZaphodBB Pa pozabil je omeniti sužnjelastništvo prekercev za delo 12/h dan, pozabil je omeniti selitve narodov zaradi manjka služb, prav tako visok bdp ki pa ne pomeni zmanjševanja nezaposlenoti pač pa tekmovanje z robotizacijo. Letnice se ne spomnim a vsaj 20 let nazaj je bila vertikalna možnost napredovanja v zahodnem svetu 25% danes manj kot 10%. Vse več ljudi v ZDA živi v prikolicah, šotorih...ti moram res iskati statistiko, kako nam gre na "bolje"?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ja ti si največji siromak na svetu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

morbo je izjavil:

Reycis je izjavil:

Potrebujemo rešitve, ki bodo povsem zaustavile islamizacijo Evrope in ilegalne migracije pod krinko beguncev.

Saj to je poskušala Madžarska, kontrolirat zadevo in ločit zrno od plevel, ampak je takoj celotna skrajno liberalna propagandistična srenja iz EU udarila z "Nacisti" ipd. neumnostmi, ter zahtevala da se vsa ta nepregledna (in nepreverjena) begunska masa mimo vseh EU zakonov premika naprej, s plakati odrešenika Angelce v naročju.

Zdaj je folk tukaj in vsakršno vračanje (kam pa?) bo nekajkrat težje. Skrajno liberalni propagandisti in politični aktivisti, pa bodo imeli trikrat lažje delo.

In če Turčija ni varna, potem ni varna nobena muslimanska / arabska država, tako da Welkomm 'refugis'!



Pa sej se te očitni ekonomski migranti sploh ne mislijo vračat, pa če bo tam 100 let miru..Nemci so po domač povedan zajebal vso Evropo in če ne ukrepa ustrezno in predvsem modro, bo hudič. Objektivno je treba tud kdaj razmišlat
Mors omnia aequat

Reycis ::

No po včerajšnjem nastopu v evropskem parlamentu ga gospa Merkel še kar serje. Javno mnenje v Nemčiji se je vedno bolj nagiba proti beguncem. Na focus.de so imeli anketo "Ali ste zadovoljni z begunsko politiko Merkelce". Zjutraj preko 140.000 glasov 96% proti.. V raziskavi T-Online 89% ni zadovoljnih z delom vlade. Je bila Merkelca gostja v enem talk showu z Anne Will in je soočila Merkelco s temi rezultati. Merkelca je odgovorila, da se trudijo narediti formulo, ki bi zajezila begunski val. Na vprašanje kaj bo naredila z begunci, ki so že tu ni dala nobenega pametnega odgovora. Ko ji je voditeljica rekla, da s tem ko noče dat nekega jasnega stop signala, da pravzaprav še spodbuja nove begunce. Merkelca je na to odgovorila, da ne ve koliko jih bo še prišlo. S tem pač bomo morali živeti. Potem jo je voditeljica vprašala še kaj bodo storili če se bodo povečali nemiri v Nemčiji in je Merkelca odgovorila, da to za zdaj še ni pomembno. Na koncu je Merkelca še zaključila z "we can do it".

A se samo meni zdi ali je gospa Merkel povsem izgubila stik z realnostjo?

NLight ::

ZaphodBB je izjavil:


V revščini je čedalje manj ljudi. Kot sem ti že rekel - poglej si Roslina, ki lepo razloži da če bo standard še naprej tako lepo naraščal, bomo imeli okrog 2050 peak pri 10 miljardah, nakar bodo populacije začele upadati, življenje bo pa še boljše.


Pozitivni rezultati se že kažejo v zadnjih letih //sarcasm off. Nisi resen. Revščine bo čedalje manj? Ravno nasportno, bogatejši postajajo še bolj bogati, srednjega sloja skoraj ni več. Danes, v tem trenutku je v Sloveniji, v Evropi 23 000 000 brezposelnih. Iz Eritreje, Etiopije, Pakistana, Bangladeša k nam prihajajo ljudje, ker baje v njihovih državah ni za živeti. In ti navkljub temu praviš, da revščina pada? Ampak to je res neumnost. Večina denarja je v rokah peščice in zakaj misliš da bodo ti, ki so do zdaj grabili denar, od danes, jutri dalje denar podarjali ljudem? Zakaj misliš da se bo zahod odrekel standarda, in s tem mogoče omogočil lažje življenje Afričanom? Zakaj misliš, da se bi kdorkoli odrekel standarda ki ga imamo in za voljo ljudi (tisoče kilometrov stran) živel v pomanjkanju? Evropejci smo razvajeni in tega ne moreš spremeniti. Takoj ko bo nekdo skušal posegati v naš standard oz. vzeti nam in dati drugim... se bo to končalo krvavo, z državljanskimi vojnam...

nagobčnik ::

mailer je izjavil:


Kolikor je Nigel Farage kot politik navaden kup gnoja

Vsak, ki ne razmišlja čredno je označen za negativca...


Reycis je izjavil:

No po včerajšnjem nastopu v evropskem parlamentu ga gospa Merkel še kar serje. Javno mnenje v Nemčiji se je vedno bolj nagiba proti beguncem. Na focus.de so imeli anketo "Ali ste zadovoljni z begunsko politiko Merkelce". Zjutraj preko 140.000 glasov 96% proti.. V raziskavi T-Online 89% ni zadovoljnih z delom vlade. Je bila Merkelca gostja v enem talk showu z Anne Will in je soočila Merkelco s temi rezultati. Merkelca je odgovorila, da se trudijo narediti formulo, ki bi zajezila begunski val. Na vprašanje kaj bo naredila z begunci, ki so že tu ni dala nobenega pametnega odgovora. Ko ji je voditeljica rekla, da s tem ko noče dat nekega jasnega stop signala, da pravzaprav še spodbuja nove begunce. Merkelca je na to odgovorila, da ne ve koliko jih bo še prišlo. S tem pač bomo morali živeti. Potem jo je voditeljica vprašala še kaj bodo storili če se bodo povečali nemiri v Nemčiji in je Merkelca odgovorila, da to za zdaj še ni pomembno. Na koncu je Merkelca še zaključila z "we can do it".

A se samo meni zdi ali je gospa Merkel povsem izgubila stik z realnostjo?


Merklca očitno ne razmišlja čredno (kot preostalih 96 %).

lexios ::

Haha, mogoče bi bil presenečen kolk ljudi "zgubi stik z realnostjo" okoli 60-tega leta. ;) Menim, da se gospa ni povsem dobro zavedala kakšno težo lahko nosijo javno izrečene besede za politika njenega kova. Situacija je bolj kompleksna kot si nekateri predstavljate. Najbrž ji to sedaj postaja jasno in to kar smo videli v sredo, ko sta z Hollandom nagovorila Evropski parlament je rezultat tega. Gospa je sicer imho počasi že zrela za v pokoj...

Aktivisti brez meja pa razmislite predvsem o tem, kdo od vas pri zdravi pameti ljudi vabi domov, pri tem pa ne pomisli na vse možne posledice in efekte takšnih dejanj? Gospa, ki na leto zasluži več kot 251.000 eurov (na dan zasluži skor več kot "našga" minimalca) je s svojo politiko in politično gesto "refugiees welcome" na 2000 km dolgo peš pot vzpodbudila ljudi, ki so praktično brez vsega. S tem je navdušila cel kup ekonomskih migrantov, mnogi so za pot zbrali zadnje družinske prihranke, sedaj pa govorimo o tem, da jih bomo vračali? Mnogi begunci, ki si takšne poti niso mogli privoščiti pa so ostali zadaj, v bedi in kaosu. Se vam zdi to humano?

Imho moraš bit dobesedno bedak brez občutka za realnost ali pa vsaj prekleto nepremišljen, da se greš kaj takšnega, pa najsi so nameni še tako dobri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

Za piko na i pa praktično sodržavljane, pa čeprav zapakirano na lep način, še" zmerja z naciji in ksenofobi". Če razumete, nekateri najbrž ne... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Gaius ::


Priporocam ogled.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()
««
59 / 373
»»