» »

Sanity check pred nakupom

Sanity check pred nakupom

cen1 ::

Jutri bom naročil kompleten nov build ampak za vsak slučaj vprašam še za končno mnenje.

http://pcpartpicker.com/p/MgzjVn

Kupil bom prek Funtech/Sestavi/Mlacom (vseh treh). Barvna tema je črno-bela, namen pa igranje iger in delovna postaja.

Bi karkoli spremenili?

Mitch ::

Zgleda kar dobra sestava, čeprav jaz osebno bi rajš izbral napajalnik od Seasonica ali XFXa, grafično pa ra je od Sapphire-ja...

cen1 ::

Bom pogledal še mal med napajalci, hvala.

Glede Sapphire grafe sem jo že gledal ampak je edini model ki nima backplate-a in to mi nekako ni kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

gembleru ::

V redu build.

DarwiN ::

144Hz freesinc s QHD resolucijo in zgolj Radeon 390 GPU?

You failed the sanity test. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::


Tole, plus I5-6500 cpu za ~200€, ki bo na zalogi v ponedeljek (predvidoma).. + ohišje.

In Acer Predator XB270HUBPRZ.. Tvoj Asus zgoraj ima namreč omejen Freesync na 35-90 Hz območje.. Res da to ni tolk big deal, ampak tale Acer špila med 40-144.

So how does that sound?

Predrago?
Koliko te sploh pride tvoja konfiguracija?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cen1 ::

Kolikor sem gledal benchmarke za 390 je v najslabšem primeru na ultra 40+FPS. Kako nastavitev manj v igrah pa bi moralo bit lepo nekje med 60 in 90 kar se mi zdi čist sprejemljivo.

Glede tvojega predloga pa ne vem, mislim da bi se rad še mal z overclockingom poigral. :)

Jinto ::

Za matično bi raje gledal kako z ALC1150 zvočnim čipom.

Za grafične bo naslednje leto veliko boljša izbira, sam bi vzel kako cenejšo začasno (280x z bolhe?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

DarwiN ::

Witcher 3 je že prvi, ki demantira tvojih "40+ fps"... Ampak ti kupuješ 144Hz monitor in potem ni smiselno laufat na ~60fps, a ne?.. Potem raje kupi 60Hz Samsung S34E790C 34..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cen1 ::

Saj vem.. ni idealno. Nekako tako sem razmišljal da grafično kupujem za ~2 leti, monitor pa po vsej verjetnosti za vsaj 5 let. Tako da 144Hz bi prišel v poštev čez par let ker trenutno itak nobena grafa ne more tega poganjat.

Glede monitorja bi pa raje šel ceneje kot dražje ker me že teh 600EUR skor zaboli srce ko jih vidim. :D
Je res IPS tolk boljši kot TN (iz prve roke)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

Mitch ::

Pri TN matrikah je slika veliko slabša, če ne gledaš monitor pod pravim kotom, pri IPS matrikah pa je slika dobra tud če gledaš na monitor malce pod kotom...

DarwiN ::

Sej danes ni več tolk velike razlike v ceni med TN in IPS/VA..

Lahko vzameš tudi kaj takšnega - Samsung ali Benq 32". IMO precej boljše kot nek 144Hz monitor, za katerega bi potreboval 980Ti, da bi prišel prav do izraza.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7719982 (10184) 6151
»

Nakup monitorja za gaming?

Oddelek: Strojna oprema
304211 (2747) tryhard
»

Gaming monitor 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
92111 (1938) fenix_
»

Gaming monitor pod 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
182291 (1787) Zoga

Več podobnih tem