» »

Čakanje na odgovor podjetja

Čakanje na odgovor podjetja

Ascendor ::

Pozdravljeni!

Prejšnji teden (V sredo) sem imel intervju za študentsko delo v nekem podjetju. Intervju je potekal normalno, prav tako nas ni bilo veliko, ki smo prišli do samega intervjuja in kadrovka mi je omenila, da bojo "rezultati" znani do konca tedna oziroma ob začetku naslednjega ter da se slišimo glede tega. Danes je že torek, zato me zanima ali je vljudno poslati nekakšen mail, in kako naj bo ta spisan, če je že kakšna odločitev padla. Ne bi ga napisal še danes, ampak mogoče jutri oziroma proti koncu tedna (razen, če je glede na vaše izkušnje to bolje storiti takoj?).

Lp
  • spremenilo: Ascendor ()

Machete ::

Maili so za kar so. Za prijazno diplomatsko dobrodušno teženje so boljši telefoni. Oldskul je velikokrat boljša izbira.
(Ne)Vljudnost pa je odvisna zgolj od tvojega pristopa. Lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Wrop ::

Ja, kar pošlji kak mail. Še bolje pa, da kar danes pokličeš in se pozanimaš. Tako vsaj pokažeš zanimanje za službo. Pri meni je 1/1 to pomagalo.

Ascendor ::

Pa je morda danes prekmalu, glede na to da naj bi sporočili ob začetku tedna, kar torek sigurno še je, ali ne?

Machete ::

Pa briga te no. Če še niso, ti bodo pač povedal, da še niso izbrali. Česa se bojiš?
Pristop mej taprav pa je. Odločno, prijazno, malo se opraviči, če si 'slučajno prehiter' pa še tajnico malo nasmej pa je. Kaj imaš pa za izgubit?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Matako ::

Nič te ne stane če takoj po intervjuju (naslednji dan) napišeš diplomatsko "zahvalno sporočilo". Vsebina je sicer na prvi pogled "sem samo hotel reči hvala za zanimiv sestanek včeraj, res sem se dobro počutil na obisku v tako super podjetju, mogoče se pa še kaj vidimo (kdo ve!) - samo povem, tako bajdavej" ... ampak namen je bolj opomnik ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Blinder ::

Wrop je izjavil:

Tako vsaj pokažeš zanimanje za službo.


Ce je clovek sel osebno na razgovor in zato porabil vsaj par ur zivljenja plus vse ostalo... zate ni znak zanimanja za sluzbo?
Mozno, da so zbrali ze drugega kandidata. Verjetno se jim ne da sporocit ostalim pac da niso bili izbrani (obicajna praksa).

Meni enx recimo so tudi rekli da bodo javli do tega pa tega dne. Pa ni blo nic. V glavnem pozneje enx sm jih poklical, bila like 13. ura. pa mi pravijo, da je 'sefica na sestanku in da me bodo poklicali ko sekonca sestanek. Ker ravno v tem trenutku na sestanku se odlocajo o tem'. Potem jih ni bilo slisat :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Wrop ::

Blinder je izjavil:

Wrop je izjavil:

Tako vsaj pokažeš zanimanje za službo.


Ce je clovek sel osebno na razgovor in zato porabil vsaj par ur zivljenja plus vse ostalo... zate ni znak zanimanja za sluzbo?
Mozno, da so zbrali ze drugega kandidata. Verjetno se jim ne da sporocit ostalim pac da niso bili izbrani (obicajna praksa).

Meni enx recimo so tudi rekli da bodo javli do tega pa tega dne. Pa ni blo nic. V glavnem pozneje enx sm jih poklical, bila like 13. ura. pa mi pravijo, da je 'sefica na sestanku in da me bodo poklicali ko sekonca sestanek. Ker ravno v tem trenutku na sestanku se odlocajo o tem'. Potem jih ni bilo slisat :)


Ko ima delodajalec pred sabo več izbir, bo pri izbiri verjetno upošteval tudi to, kdo po razgovoru pokaže največ zanimanja. Eni so pač taki, da raje namerno malo počakajo, da vidijo, če koga služba bolj zanima kot druge. S tem tudi pokažeš nekaj svojih osebnih lastnosti, da se rad pozanimaš o stvareh, ki se te tičejo, da nisi jebiveter.

O delodajalcih , ki niso niti toliko, da sporočijo ostalim, da niso izbrani, si pa mislim svoje. Ponavadi pri takih ne zamudiš veliko.

Invictus ::

Če si bil na razgovoru za službo, mislim da celo obstaja zakonska obveza da te obvestijo o rezultatu.

če si samo poslal prošnjo, jim ni treba nič odgovoriti.

Ampak to je bilo včasih. Danes ne vem kako je s tem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

videc ::

Pokličeš in vprašaš.

jalovec09 ::

Pusti e-mail, poklič !!! Saj ne grizejo, če pa že jih pošlji v tri PM.

Apple ::

Kitajski pregovor lepo pravi:
He who asks a question is a fool for five minutes; he who does not ask a question remains a fool forever


Jaz bi poklical in jih vprašal.
LP, Apple

Invictus ::

Ja, pokliči. Saj ne grizejo ...

Saj veš kaj pravijo o cagavem fantu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Veliko več šanjs je, da z mailom kaj 'zajebeš', kot s telefonskim klicem.
V mailu napišeš eno napačno besedo (funkcionalna pismenost danes ni ravno odlika slovencev), pa te nazadnje skenslajo, čeprav si morda že bil v najožjem izboru.

Namesto da dve uri tuhtaš in prebiraš besede, ki bi jih zapisal v mail, da nebi izpadel nevljuden, nadležen ali celo predrzen, dvigneš slušalko in se pogovoriš.
V pogovoru slišiš sogovornika in ton v katerem se pogovarja s teboj. Ena sama napačna beseda tu ne igra tolikšne vloge.

St235 ::

Invictus je izjavil:

Če si bil na razgovoru za službo, mislim da celo obstaja zakonska obveza da te obvestijo o rezultatu.

če si samo poslal prošnjo, jim ni treba nič odgovoriti.

Ampak to je bilo včasih. Danes ne vem kako je s tem.


To je samo po zakonu o javnih uslužbencih. ZDR tega ne pozna, niti nikoli ni poznal.

otago ::

Menim, da če te želijo zaposliti, te bodo obvestili.

Počakaj do petka in takrat pokliči.

Če boš takrat poslal mail, je enako kot če bi ga poslal v nedeljo zvečer. Z maili pa je tako,kakor že napisano. Se malce nerodno izrazis ali pa lahko kadrovska narobe razume... da je telefonski klic dosti boljša izbira.

Podjetja pri 110k brezposelnih in mladih diplomantih lahko izbirajo. Tudi če ni najboljšega kandidata, je vsaj nekaj zadovoljivih kandidatov.

Vem da so zajebani časi, ampak "prostituiranje"; opomnjanje, klicanje, pošiljanje mailov po razgovoru, za katerega imaš dober občutek, je meni povsem mimo.

Ascendor ::

Torej na eni strani imam velik predlogov da naj kar pokličem, po drugi strani pa imam tebe "otago", ki praviš da naj ne opominjam, klicarim... Definitivno pa bom poklical, kot pa poslal mail.

otago ::

@Ascendor
to je samo osebno mnenje... Vsekakor pa uporabi blagi ton; "Sem bil na razgovoru v vašem podjetju, pa me zanima kdaj ocenjujete da boste izbrali kandidata?"

Če bi bil nek hud kader, bi te kadrovska poklicala naslednji dan. Izjema so kakšne multinacionalke, ki pa v razpisu/na razgovoru razpišejo točen timeline kdaj razgovori, odgovori in pričetek dela..in se tega držijo.

msjr ::

No pa še z druge strani: ko sem opravil razgovore s prvim krogom kandidatov, mi je nadrejeni (ki je hotel biti pri drugem razgovoru) "ušel" na službeno pot in sem moral počakati, preden sem sporočil kdo je izbran. Če bi vmes kdo poklical ali mi napisal mail, to ne bi vplivalo na odločitev, tako da brez panike.

Mordecai ::

Moje izkušnje so tak: v slo nima noben hrbtenice in računalniške podkovanosti, da bi zavrnjenim bili sposobni podati odgovor. V Avstriji so mi še na sleherni mail odgovorili. Absolutni kontrast.

m0LN4r ::

@Mordecai
Pa večinoma ti povrh tega še zaželijo obilo uspeha za naprej...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dukedl ::

Mordecai je izjavil:

Moje izkušnje so tak: v slo nima noben hrbtenice in računalniške podkovanosti, da bi zavrnjenim bili sposobni podati odgovor. V Avstriji so mi še na sleherni mail odgovorili. Absolutni kontrast.


+1

od poslanih 50+ ponud, dobil odgovor < 10..žalostno
lp dukedl

jalovec09 ::

Oni iščejo kader ves čas, dokler ne dobijo vrhuski kader in ga plačajo manj kot v Avstriji pri min.plači.

SeMiNeSanja ::

'Nespodobnost' je obojestranska. Ti nekdo pošlje ponudbo na mail, lepo odpišeš 'žal trenutno ne iščemo....veliko uspeha pri nadaljnem iskanju....' - pa ravno tako ni povratnega odziva v smislu 'hvala ker ste si vzeli čas....'

Koneckoncev tudi takšen povratni odziv ti lahko marsikaj pove o osebi, ki ti je poslala svojo ponudbo. Morda si boš celo premislil, ali pa iskalca nekam pribeležil za takrat, ko boš imel neko dejansko potrebo po kadru, ki bi ji kandidat ustrezal.

Mislim, da se ima povprečni slovenec še veliko za naučiti, kar se tiče kulture komuniciranja.

getfe ::

stem da je je razlika v tem, da ko ti odpišeš človeku da ga ne rabiš si mu sporočil pomembno informacijo, ko se ti on zahvali ti je pa samo polizal rit

Machete ::

Niti ne. V bistvu se ti je vljudno odzval. Tudi zavrnitev je lepo sprejeti z vzdignjeno glavo.
Sam isto vsaki prošnji odgovorim, jim razložim zakaj ne ali pa koga se išče in zaželim srečno pri iskanju. Ker se mi zdi to prav. Sicer jih nekaj 10 na leto. Sem pa letos samo od dveh dobil odgovor, ko so se zahvalili za odgovor.

Čisto kot zanimivost. Dobili smo tudi na roke napisano prošnjo letos. Koliko jih je gospod moral spisat, vsako posebaj, raje ne pomislim :/ Se mi je kar zasmilil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SeMiNeSanja ::

getfe je izjavil:

stem da je je razlika v tem, da ko ti odpišeš človeku da ga ne rabiš si mu sporočil pomembno informacijo, ko se ti on zahvali ti je pa samo polizal rit
Praviš, da je iskalcu informacija pomembna, hkrati pa smatraš za ritolizništvo, če bi se zahvalil zanjo?

Če ne poznaš razlike med vljudnostjo in lizanjem zadnjice, potem sodiš v hosto, ne pa med kulturne ljudi.

oemdzi ::

Matako je izjavil:

Nič te ne stane če takoj po intervjuju (naslednji dan) napišeš diplomatsko "zahvalno sporočilo". Vsebina je sicer na prvi pogled "sem samo hotel reči hvala za zanimiv sestanek včeraj, res sem se dobro počutil na obisku v tako super podjetju, mogoče se pa še kaj vidimo (kdo ve!) - samo povem, tako bajdavej" ... ampak namen je bolj opomnik ;)

To sem že videl kot enega izmed nasvetov pri iskanju zaposlitve. Me pa zanima ali se ljudje tega resnično poslužujejo in če "pali". Potem ni čudnega da nisem dobil na tistih razgovorih dela, ker jaz kaj takega niti v sanjah ne bi naredil, ker se mi to zdi "asskissing level over 9999".
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

SeMiNeSanja ::

Ljudje pač 'začutijo' druge ljudi. Določene reči preprosto spadajo pod bonton, kulturo, oliko, ki jo pridobimo z vzgojo in zgledi v naši okolici.

Jaz zagotovo ne želim, da mi kdorkoli hodi s svojimi ustnicami v bližino moje zadnjice, spoštujem pa ljudi, ki vedo, kaj je kulturno obnašanje. Slednje pa nikakor ne izključuje iskrenosti in resnicoljubnosti. Prav nič ni narobe, če ti nekdo reče 'upal sem, da boste imeli kaj primernega zame....' - ker je to zagotovo resnica. Da bi pa nekdo začel prepevati neke hvalespeve, ali bog ne daj metati se na kolena, pa je popolnoma druga kategorija obnašanja, ki spada v predal z oznako 'neprimerno'.

Skratka - če kdorkoli nekaj naredi zate, če si mu ukradel čas, če ti je povedal nekaj, kar mu nebi bilo treba - tudi če informacija ni razveseljujoča, se spodobi, da se zahvališ.
Spodobi se celo, da se zahvališ za stvari, ki jih nekdo zate naredi po svoji dolžnosti! Npr. ko ti kolega na mizo dostavi neko poročilo, se reče 'hvala!'.

Ne rabiš se pa zahvaljevati policistu, ki ti je posredoval informacijo, da si v naselju prekoračil dovoljeno hitrost za 100%.

Presneto, pa kaj so vas starši učili?

getfe ::

SeMiNeSanja je izjavil:

getfe je izjavil:

stem da je je razlika v tem, da ko ti odpišeš človeku da ga ne rabiš si mu sporočil pomembno informacijo, ko se ti on zahvali ti je pa samo polizal rit
Praviš, da je iskalcu informacija pomembna, hkrati pa smatraš za ritolizništvo, če bi se zahvalil zanjo?

tocno tako ker potem mu lahko ti še odpišeš nazaj in se mu zahvališ za zahvalo (zakaj pa ne, saj ti je očitno pomembna?) in on tebi za zahvalo za zahvalo in tako naprej

se pravi komunikacija brez vsebine

m0LN4r ::

jalovec09 je izjavil:

Oni iščejo kader ves čas, dokler ne dobijo vrhuski kader in ga plačajo manj kot v Avstriji pri min.plači.

Za 9 od 10 podjetij je res tako. Žalostno. Ljudje rabijo izkušnje, praktično znanje iz realnega sektorja in nekaj za osnovni živež, večina jih pa dobi prst v rit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

'Nespodobnost' je obojestranska. Ti nekdo pošlje ponudbo na mail, lepo odpišeš 'žal trenutno ne iščemo....veliko uspeha pri nadaljnem iskanju....' - pa ravno tako ni povratnega odziva v smislu 'hvala ker ste si vzeli čas....'

Koneckoncev tudi takšen povratni odziv ti lahko marsikaj pove o osebi, ki ti je poslala svojo ponudbo. Morda si boš celo premislil, ali pa iskalca nekam pribeležil za takrat, ko boš imel neko dejansko potrebo po kadru, ki bi ji kandidat ustrezal.

Mislim, da se ima povprečni slovenec še veliko za naučiti, kar se tiče kulture komuniciranja.


Normalno in potem mu mora delodajlec napisat nazaj, da se mu zahvaljuje za prijazen odziv, na kar se pričakuje odziv prosilca in tako dalje dokler nista izmenjala vsaj 30 emailov.

SeMiNeSanja ::

Zdaj pa nehajte pretiravat! Točno veste, da 'vljudnost' ni 30 mailov v pingpong komunikaciji.

Od kje vam, da se za zahvalo rabiš zahvaljevati? Tu se zgodba zaključi.

Tisti, ki pa trdite, da ni nobene potrebe, da bi se zahvalil za odgovor, ki ga nekomu NI bilo potrebno podati, pa potem tudi ne serite, če kdaj odgovora ne boste prejeli: pisali ste pač nekomu, ki ima popolnoma enak odnos do kulturnega obnašanja, kot ga imate VI.

Invictus ::

Glede na to da folk ne pozna osnov komunikacij, se ne čudim da je toliko folka tukaj na forumu brez službe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Odgovora tak ne dobiš v 99% primerih, na tista dva, ki pa ga pa se ni težko zahvalit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SeMiNeSanja ::

Samo res, se eni obnašajo, kot da bi bolelo, če rečeš 'prosim' ali 'hvala'.

Ne znam si predstavljati lastnika podjetja (ki mu teoretično nebi bilo treba prositi delavcev, saj jih plačuje), ki bi delavcem zgolj ukazoval in nikoli uporabljal besede 'prosim' in 'hvala', pa tudi če 'samo' tajnici naroči "Mi lahko prosim prinesete eno kavico?". Zato šef komu leze v tazadnjo? Prej bi rekel, da ima spoštljiv odnos do svojih delavcev.

Glede na zgornje teorije nekaterih, moraš potemtakem 'spoštovati' podjetje, kamor pošlješ svojo prošnjo samo do točke, dokler od njih ne prejmeš negativnega odgovora? TO je zame dejansko ritolizništvo in hinavščina. Ne pa to, da se zahvališ, da so si vzeli čas in ti napisali (žal) negativen odgovor.

Koneckoncev tudi ko sem v vlogi kupca, prosim prodajalca za ponudbo in se zahvalim zanjo, ko jo prejmem. Pa mi načeloma nebi bilo treba, saj sem vendar kupec, kralj, prodajalec pa zgolj.... prodajalec pač?

m0LN4r ::

Ne znam si predstavljati lastnika podjetja ..., ki bi delavcem zgolj ukazoval in nikoli uporabljal besede 'prosim' in 'hvala'...

Ti nisi od tukaj? Jaz poznam takega šefa, ki delavcem niti "dober dan" ne reče, ko se po dveh mescih pojavi v pisarni, da pobere keš iz kaselca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bambam20 ::

OP.. ne boš dobil službe.

Drugače bi te že obvestili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SeMiNeSanja ::

m0LN4r je izjavil:

Ne znam si predstavljati lastnika podjetja ..., ki bi delavcem zgolj ukazoval in nikoli uporabljal besede 'prosim' in 'hvala'...

Ti nisi od tukaj? Jaz poznam takega šefa, ki delavcem niti "dober dan" ne reče, ko se po dveh mescih pojavi v pisarni, da pobere keš iz kaselca.

Na koncu tistega 'ne znam si predstavljati...' manjka še "KI BI GA DELAVCI SPOŠTOVALI" (sem mislil, da boste stavek razumeli v tem smislu).

Spoštovanje delavca si ne moreš kupiti z plačo, ki mu jo daješ.
Spoštujejo te zaradi odnosa, ki ga imaš do njih.

m0LN4r ::

Že videl tudi šefa, ko kurca delavca, ker ni bele barve ne prvič in ne zadnjič.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112090 (8414) Invictus
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636597 (29008) Vitez

Povabilo na službeni razgovor

Oddelek: Loža
335631 (4095) zee
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816297 (13816) bluefish
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426830 (22924) IceIceBaby

Več podobnih tem