» »

Webcam kot video nadzorna kamera

Webcam kot video nadzorna kamera

Ribič ::

Zdravo,

Iščem nek primeren webcam, ki ga želim predelati v nadzorno kamero. Zavedam se, da lahko nadzorne kamere tudi kupim, vendar se tule gre za moj hobi projekt, ki ga želim izpeljati do konca. Projekt imam že večinoma naštudiran, zataknilo se mi je pa pri izbiri spletne kamerice. Nadzorna kamera mora snemati tudi v temi, zato je potrebno odstraniti IR filter in ga nadomestiti s preklopnim filtrom (glej link spodaj), ki se v temi odmakne, na svetlobi pa vklopi (vezje imam že izdelano in deluje). Iščem pa nek modul UVC kamere, ki bi ga lahko z vijaki direktno privil na tale preklopni IR filter. Edina webcam, ki sem jo našel in ima primerno velik senzor (ploščo z luknjami) je Logitech QuickCam Pro9000, vendar pa je plošča pre dolga in ne paše v ohišje za nadzorno kamero.

Zanima me, ča kdo pozna kakšno podobno webcam, ki ima tako velik senzor (oz. luknje na plošči), kot omenjena kamera. Poskusil sem že Microsoft Lifecam HD3000, pa ima pre majhne dimenzije oz. je tale preklopni IR filter pre velik in ne paše na PCB kamere (glej slike).


Preklopni IR filter:

QuickCam Pro9000:

Lifecam HD3000:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WebCam - Ima kdo Logitech C270 ali C310

Oddelek: Strojna oprema
81266 (950) Oldi
»

Predelava webcam-a za Night Vision

Oddelek: Pomoč in nasveti
162555 (1915) romegregor
»

Katero Web kamero za Visto 64?

Oddelek: Kaj kupiti
69083 (8769) k4vz0024
»

Logitech predstavil novo spletno kamero

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
72643 (2043) Jst
»

Katero Web kamero kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82275 (2087) Tomson

Več podobnih tem