» »

Westworld (Tv serija 2016- )

Westworld (Tv serija 2016- )

««
4 / 21
»»

bluefish ::

Še nekaj ozadja glede slednjega: http://www.theverge.com/2016/11/6/13541...

Qcube ::

Jaz sem med gledanjem opazil samo je bil preveč zamegljen da bi bil 100%.

Drugače dober del z dosti odgovori, edino tista scena z Meave, Felixom in Sylvestrom je bila res malo pod nivojem. Preveč na izi so ji spreminjali atribute.

Qcube ::

Mogoče sem kritiziral prehitro, v tem intervjuju Nolan pravi da bo v 8. epizodi razloženo. http://www.ew.com/article/2016/11/06/we...

Sarkozy ::

ja
Felix in Sly sta robota 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Meni je pa bila ta epizoda razočaranje. Ker očitno se roboti ne zavedajo sami sebe, ampak jim nekdo dobesedno vsili samozavedanje. In kateri odgovor smo že dobili? Vse skupaj je samo bolj zmedeno. In zdi se mi, da smo v tej epizodi videli nekaj stvari, ki uničijo teorijo o dveh časovnicah.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

karafeka ::

Tale Meave bo sedaj povišala inteligenco še ostalim svojim kolegom, ki se bodo začeli zavedati in se uprli (beri streljanje in klanje). Na koncu bo Arnold rešil zadevo s pomočjo Harrisovega lika.
Samo za Dolores še ne vem kam bi jo dal. Mogoče bo celo na strani ljudi, zaradi Williama. THE END.

Phantomeye ::

Zakaj točno ju ma Meave v šahu? kvaj fora?

Nikec3 ::

karafeka je izjavil:

Tale Meave bo sedaj povišala inteligenco še ostalim svojim kolegom, ki se bodo začeli zavedati in se uprli (beri streljanje in klanje). Na koncu bo Arnold rešil zadevo s pomočjo Harrisovega lika.
Samo za Dolores še ne vem kam bi jo dal. Mogoče bo celo na strani ljudi, zaradi Williama. THE END.

In kaj bi naj Arnold rešil? Koliko jaz trenutno vidim je Arnold tisti, ki bi rad stvar požgal do tal.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

Nikec3 je izjavil:

karafeka je izjavil:

Tale Meave bo sedaj povišala inteligenco še ostalim svojim kolegom, ki se bodo začeli zavedati in se uprli (beri streljanje in klanje). Na koncu bo Arnold rešil zadevo s pomočjo Harrisovega lika.
Samo za Dolores še ne vem kam bi jo dal. Mogoče bo celo na strani ljudi, zaradi Williama. THE END.

In kaj bi naj Arnold rešil? Koliko jaz trenutno vidim je Arnold tisti, ki bi rad stvar požgal do tal.


Zgleda je Arnold imel nek contingency plan. In tista familija od Forda so sigurno neke vrste 'switch'.

globoko grlo ::

Zanimiv epizoda :)
Na K mi gre edin dejstvo, da en robotk emocionalno in umsko nadvlata dva techija in ju prepriča glih o vsem in to še pred spremembo parametrov. Krneki.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Nikec3 ::

globoko grlo je izjavil:

Zanimiv epizoda :)
Na K mi gre edin dejstvo, da en robotk emocionalno in umsko nadvlata dva techija in ju prepriča glih o vsem in to še pred spremembo parametrov. Krneki.

Baje da je tukaj še neko ozadje, ki nam ga še niso predstavili.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Jst ::

Nikec3 je izjavil:

Meni je pa bila ta epizoda razočaranje. Ker očitno se roboti ne zavedajo sami sebe, ampak jim nekdo dobesedno vsili samozavedanje. In kateri odgovor smo že dobili? Vse skupaj je samo bolj zmedeno. In zdi se mi, da smo v tej epizodi videli nekaj stvari, ki uničijo teorijo o dveh časovnicah.


Ravno sem hotel napisati en rant na ta del. Kakšno zgodbo hočejo sploh povedati v tej sezoni oz. seriji. Vse je scary mysterious scenes riddled with hidden clues. Na koncu se bo Westworld sesul sam vase z tem pretiravanjem, tako kot se je Lost.

Možno, da bom ob koncu sezone gledal na ta del drugače, ampak ...

1. Zgodba? Kakšno zgodbo hočejo povedati?
2. Kaj naj bi bil nauk / veliko spoznanje?

Ker če bodo še nadaljevali z takimi scary mysterious scenes riddled with hidden clues kaj je sploh point?

Čeprav je serija visually aesthetic, ima dober CGI in povprečno-do-dobro glasbo, če je samo to point, da se govori na internetu in išče hidden clues, postavlja teorije in z vsakim delom še bolj zmede gledalca,... Ne vem no. Vse dobre serije (z sci-fi vred) so bile dobre, ker so imele ZGODBO, ki je nekaj sporočala. Kaj nam Westworld sporoča? Trenutno nič. Damn sem jezen, ker že toliko časa ni bilo dobre scifi serije in sem mislil, da je to to.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Evo, po "naključju" našel tole, ker me je zanimalo, kaj si drugi mislijo: The Verge je pred štirimi dni postal tole:

Question Club: Westworld threatens to collapse under its endless mysteries

Očitno nisem edini, ki ima skoraj podobne "probleme" z serijo.

Ne rečem, lahko bo masterpiece. Ampak tega trenutno ne vidim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

Se mi zdi, da so do serije pristopili preveč kot da gre za film. Pri filmu lahko prvo polovico povsem zapleteš, pa potem z drugo polovico narediš razplet in je lahko film zelo dober, pa čeprav si malo težje prišel čez prvo polovico, oziroma ni bilo vse logično.

Pri seriji pa je drugače, ker ni veliko ljudi, ki so pripravljeni čakati recimo 8 epizod (ali pa kar večno) na odgovore za skrivnosti, ki jih je preveč da bi o vseh sploh lahko razmišljal. Meni je bilo do sedaj gonilo gledanja serije opcija, da se roboti začenjajo zavedati sami sebe in da se spominjajo svojih preteklih stvari. Sedaj pa so v zadnji epizodi fokus iz tega prestavili na povsem druge teme. Vohunjenje, politika Westworlda, ugotovimo da nekdo spreminja robote (in da se zavedajo sami sebe zgolj zato, ker jim je nekdo "ukazal".), teorija dveh časovnic je sedaj že skoraj potopljena. Ne vem no kaka je finta za ta "shift" v focusu.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Modri dirkač ::

Za takšne serije je potreben binge-watching, vsaj pri meni, po enem tednu že 3/4 stvari pozabim.
Everybody lies!

Jst ::

>Za takšne serije je potreben binge-watching, vsaj pri meni, po enem tednu že 3/4 stvari pozabim.

Da, po eni strani je res, ampak vseeno, če ni neke zgodbe, ki bi stvari povezovala na seriji "interno logiko" logičen način, je ves "clues hunting", samo zaradi samega "clues huntinga".

Tako kot sem videl sliko, da ko MiB in Ford pijeta v tisti gostilni, pijeta whiskey "Lawrence." Waw, kako pomemben detajl, Lawrence je očitno pomemben in je sedaj na vlaku z Williamom in Dolores. Tega nisem opazil. Ampak te skriti detajli delajo iz serije "tekmovanje", ko bo opazil več razlik, podobnosti, enakosti in misterije. Zakaj? Do sedaj who the fuck knows. Dokler jih je ena na del, ki ni pomemben, če ga vidiš ali ne, potem OK, naj bodo tam. Ampak je vsega tega preveč, kot so enako ugotovili tudi v članku, ki sem ga linkal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MaterVola ::

oo7 ::

Uf zaostajam moram danes zvečer pogledati najnovejšo epizodo :)

Jst ::

The secret is that the show is shit and has no direction and is just using bad writing to create crap mysteries which exploit people's fascination with the unknown.


Random quote from random commenter which just so happens I agree with at the moment.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Cruz ::

Jst je izjavil:

The secret is that the show is shit and has no direction and is just using bad writing to create crap mysteries which exploit people's fascination with the unknown.


Random quote from random commenter which just so happens I agree with at the moment.


Čisto možno. Me spominja na film Donnie Darko, kjer so ljudje šli preveč deep.
Mogoče pa iščejo predloge kako nadaljevati od gledalcev. :))
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Jst ::

Jaz sem glede te serije trenutno, po pogledanih šestih delih v precepu.

Čisto odvisno kako bodo nadaljevali.

Lahko da mi bo serija vrhunska, če bo postala sezona neka koherentna celota.

Če bo pa all over the place in namenjena "pixel huntingu" za clues, riddles, parallels, pa za to jaz nimam časa.

Čeprav če iz enega zornega kota pogledam samo šesti del, brez da bi vzel v obzir prvih pet, potem se nakazuje neka zgodba. Če jo pa vzamem kot nadaljevanje pete epizode oz. v obzir vzamem vse, kar smo do sedaj videli, sem (bil) pa totalno razočaran.

ps: Ne gledam "sneak peaks" in trailerjev, tako da nikoli za nobeno serijo ne vem, kaj nam bodo servirali v naslednji epizodi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Kot sem predvideval je Arnold živ :)

Qcube ::

Po čem ti to predvidevaš? Po tem da se je nekdo loginal v njegov account? Kaj pa če samo nekdo zunanji uporablja njegov super unlimited access account?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

jizzer ::

Qcube je izjavil:

Po čem ti to predvidevaš? Po tem da se je nekdo loginal v njegov account? Kaj pa če samo nekdo zunanji uporablja njegov super unlimited access account?

wat? Na IT forumu smo, itak da se account disejbla :))

zlobcek ::

Ne razumem, zakaj na koncu te sezone unadva dripca, ki nastavljata to žensko konzervo, ne pritisneta shut down na uni tablici;D Al pa kakšen demoliš button.

Hopkins z glavo pomiga, pa so vsi na miru, tadva pa mašina izsiljuje... Hecno.

oo7 ::

Qcube je izjavil:

Po čem ti to predvidevaš? Po tem da se je nekdo loginal v njegov account? Kaj pa če samo nekdo zunanji uporablja njegov super unlimited access account?


o tem sem pisal že 2 tedna nazaj :)

oo7 je izjavil:



Jaz mislim, da je Arnold še živ in se skriva nekje v parku.

Qcube ::

Ne vem katero serijo ti gledaš da si videl Arnolda. Tisti host v hiši je narejen po očetu od Forda.

Jst ::

Tisti host, ki naj bi bil njegov oče, je tako podoben tistemu na sliki, ki je Ford pokazal Bernardu, ko sta bila mlada. Didn't catch that? Now that's why I don't like this kind of non-storytelling.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

globoko grlo ::

Ne razumem, zakaj na koncu te sezone unadva dripca, ki nastavljata to žensko konzervo, ne pritisneta shut down na uni tablici;D Al pa kakšen demoliš button.

Hopkins z glavo pomiga, pa so vsi na miru, tadva pa mašina izsiljuje... Hecno.



to je šlo tut men na jetra
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

Qcube je izjavil:

Ne vem katero serijo ti gledaš da si videl Arnolda. Tisti host v hiši je narejen po očetu od Forda.


Saj nisem napisal, da sem ga videl ampak, da je še živ.

bambam20 ::

Oh :). Lepo se zadeva zapleta :).

svecka ::

današnji del mi je dal upanje za serijo, da bo tole res top zadeva lahko.

jtothek ::

Se mi je zdelo, da bo neki taki plot twist, nisem pa bil ziher, kdo bo plot twister.

Hopkinsov lik pa kot, da je direkt iz Ko jagenjčki odmoklneje.

bambam20 ::

jtothek je izjavil:

Se mi je zdelo, da bo neki taki plot twist, nisem pa bil ziher, kdo bo plot twister.

Hopkinsov lik pa kot, da je direkt iz Ko jagenjčki odmoklneje.



Čist. Stari ima vse niti v svojih rokah in igra igro mačke z mišjo. To mi je všeč.

Magic1 ::

Se mi zdi, da izgublja niti, a se tega ne zaveda. Seveda ne nad ljudmi, temveč nad boti. Možno da je tudi Arnolda on dal pokončati, ker je hotel narediti preveč človeške androide. Vendar je le ta že prej nastavil androide, da se n loopov učijo, preden se aktivira samozavedanje (ko se je to zgodilo, so se še atributi karakterjev povečali). In zdaj bo to naredilo raztur.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

JC Denton ::

bambam20 je izjavil:

jtothek je izjavil:

Se mi je zdelo, da bo neki taki plot twist, nisem pa bil ziher, kdo bo plot twister.

Hopkinsov lik pa kot, da je direkt iz Ko jagenjčki odmoklneje.



Čist. Stari ima vse niti v svojih rokah in igra igro mačke z mišjo. To mi je všeč.


Se strinjam, zanimivo bo videti kdo vse je sploh človek.

Lahko da sem malo pomešal, ampak a ni bil Tedy v prvi epizodi predstavljen kot gost. Vsaj tiste scene na vlaku so tako delovale. Mogoče ko si enkrat v parku si za vedno v parku in zato obstaja deeper level. Prideš kot človek, te "zmanjka" in si bot.

Qcube ::

Teddy je prišel z vlakom ja. Zanimiva teorija samo hosti bi morali potem ven iz parka, če ne bi jih ljudje pogrešali. Zaenkrat tudi ni videt da lahko uploadajo človeka v hosta in bi zunaj ljudje opazili da nekaj ne štima.

Me zanima če je Ford na isti način, s hostom, ubil Arnolda. Mogoče celo Dolores ali tisti stari ki je govoril z njim spodaj pod zemljo.

oo7 ::

Grem zdaj pogledat na HBO tekočo epizodo :)


Ena dobra novica :)

Westworld Renewed for Season 2 :D
HBO makes it official.


http://www.gamespot.com/articles/westwo...

oo7 ::

jtothek je izjavil:



Hopkinsov lik pa kot, da je direkt iz Ko jagenjčki odmoklneje.


Samo res :)
Tista babnca mi je šla že pošteno na živce ji je le Ford pokazal kdo je gospodar parka.

SambaShare ::

Upam da zgodba ima neko rdečo nit, ker zaenkrat je tole hudo dobra serija. Da le ne bo Lost like flop. Igralska zasedba vliva upanje v kaj več.

globoko grlo ::

Sam veš kako to gre. Recimo, da se Hopkins ne strinja v katero smer gre serija in noče več sodelovat.
Enostavno ga zbootajo pa grejo producenti naprej v smeri Losta :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

jtothek ::

Veš kaj meni gre na živce?

Kako Bernard nosi očala.

Naj si jih enkrat da do konca gor in ne da jih vedno na koncu nosa nosi. Pa vseeno če je daljnoviden, to ni razlog, da bi lenaril in napol očala nosil.

Bernard, prestar si, da bi se delal frajerja. Enkrat mu bodo očala na tla padla in si jih bo spraskal. It this what you want, Bernard? Is it?

Immersion ruined. Thanks, Obama.
Sorry, sem mislil reči: Thanks, Donald.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

SambaShare ::

globoko grlo je izjavil:

Sam veš kako to gre. Recimo, da se Hopkins ne strinja v katero smer gre serija in noče več sodelovat.
Enostavno ga zbootajo pa grejo producenti naprej v smeri Losta :)


Bomo vsaj vedeli kdaj nehati gledat :).

oo7 je izjavil:


Tista babnca mi je šla že pošteno na živce ji je le Ford pokazal kdo je gospodar parka.


Eh bolje če bi se znebili ta mlade frajle.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

A BlackSally bi se znebu?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

SambaShare ::

Mislil sem tole
 Tessa

Tessa

. Prišla prejšnjo serijo kot predstavnica nadzornega sveta. Brezvezen in nerealen karakter. Pa magari če bi se še tistemu piscu zgodb zgodila kakšna nesreča.

globoko grlo ::

se opravičujem, sem mislil Black Betty :)


drgač pa ja, sva mela isto v mislih
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Na koncu se bo izkazalo, da so zunanji svet ne obstaja in da so vsi razen Hopkinsa umetni.

oo7 ::

Tam na koncu v tisti kleti, ko je Bernard ubil tisto babnco se je že delalo novo telo po moje je bilo kar njeno, da jo bo Ford nadomestil ;)
Me prav zanima koliko ljudi je že pobil Ford in jih nadomestil z boti.

drvo ::

To da je Bernard robot je bilo možno slutiti že nekaj minut prej, ko ni zaznal tistih vrat skozi katera sta potem šla.

bambam20 ::

drvo je izjavil:

To da je Bernard robot je bilo možno slutiti že nekaj minut prej, ko ni zaznal tistih vrat skozi katera sta potem šla.



Zakaj?
««
4 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692211709 (3401) oo7

Več podobnih tem