» »

Westworld (Tv serija 2016- )

Westworld (Tv serija 2016- )

««
«
1 / 21
»»

oo7 ::



The story revolves around a futuristic theme park staffed by robots that can help guests live out their fantasies. The park breaks down, however, and two guests taking a Wild West adventure find themselves stalked by a gun-slinging android.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0475784/


Westworld: Tease (HBO)

driver_x ::

Izgleda da bodo delali na ideji istoimenskega filma iz leta 1973. Tudi pisec prve epizode je isti kot pri filmu (Michael Crichton). Film mi je bil OK. Zaradi serije ga bom kmalu spet pogledal.

oo7 ::

Igralska zasedba je pa močna :)

driver_x ::

Je. Čeprav najmočnejšega aduta vidim v Nolanu.

oo7 ::

driver_x je izjavil:

Je. Čeprav najmočnejšega aduta vidim v Nolanu.


Sem šele zdaj opazil, da je to brat od Chistopher Nolan-a :)

driver_x ::

Bolj kot sorodstvo šteje to, da je podpisan pod scenarije nekaj filmov, ki pri meni kotirajo visoko (Interstellar, The Prestige, Memento).

windigo ::

Kot fan Michaela Crichtona si nameravam tole gotovo ogledat, čeprav scenarij meni ni ravno med njegovimi boljšimi pisnimi izdelki, kljub omembah digitalnih virusov, pa je bil film povsem razred zase za mojo deško domišljijo v nekih davnih časih. Danes strašiti s kompleksnostjo tehnologije nima smisla, ima pa, vsaj kot kaže teaser precej odprtih možnosti na področju konstruiranja in dekonstruiranja realnosti. Upam, da ne bo ratalo kaj podobnega, kot so novi 12 Monkeys, kjer ni v seriji skoraj nič od tistega, kar mi je bilo najbolj všeč v filmu (Piazzollina glasba, igra Pitta, kup detajlov, ironizirana paranoja, lo-tech (brez s) primeren odnosom) in gradi v glavnem na nekih časovno prostorskih predrkavanjih.

driver_x ::

Že to, da je film 12 Monkeys režiral sam Terry Gilliam, pomeni, da ga je precej težko preseči.

oo7 ::

HBO's Westworld's sexually explicit contract calls for extras to 'perform genital-to-genital touching' and nude bareback riding.


http://news.nationalpost.com/arts/hbos-...

Izi ::

HBO je povsod kodiran naročniški TV kanal in kot tak si lahko brez skrbi privošči prikazovanje ne samo golote ampak prav vse kar jim pade na pamet.
Nihče se ne more pritožiti ali zgražati, ker moraš gledanje posebej naročiti in zanj plačati. Komur njihov svobodni pogled na goloto ni všeč pač nima naročenega HBO.

oo7 ::

Oktober 2016

Westworld: Teaser Trailer (HBO)

oo7 ::

Premiera 2 oktobra 2016

The one-hour drama series WESTWORLD (ten episodes) is a dark odyssey about the dawn of artificial consciousness and the evolution of sin. Set at the intersection of the near future and the reimagined past, it explores a world in which every human appetite, no matter how noble or depraved, can be indulged. The cast includes Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Sidse Babett Knudsen, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward, Ingrid Bols? Berdal, Ben Barnes, Simon Quarterman, Angela Sarafyan, Luke Hemsworth and Clifton Collins, Jr. Inspired by the motion picture "Westworld," written and directed by Michael Crichton. Production companies, Bad Robot Productions, Jerry Weintraub Productions and Kilter Films in association with Warner Bros. Television. Executive producer/writer/director, Jonathan Nolan; executive producer/writer, Lisa Joy; executive producers, J.J. Abrams, Jerry Weintraub, Bryan Burk.

yoco ::

Zgleda obetavno! :)

Izi ::

Končno. Sem mislil, da ne bomo nikoli dočakali. Sedaj pa skoraj na isti dan kar 2 odlični novi sci-fi seriji 8-)

2. oktober: Westworld
3. oktober: Timeless

oo7 ::

Westworld Trailer (HBO) - MATURE VERSION

scipascapa ::

serijo bom gledal že zaradi bejbe :)

oo7 ::

Močna igralska zasedba :)

oo7 ::

Se splača pogledati film predno se začne Tv serija ali raje ne?

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Se splača pogledati film predno se začne Tv serija ali raje ne?


Ne mi rečt, da nisi nikoli pogledal klasike :). Seveda se splača.

opeter ::

driver_x je izjavil:

Izgleda da bodo delali na ideji istoimenskega filma iz leta 1973. Tudi pisec prve epizode je isti kot pri filmu (Michael Crichton). Film mi je bil OK. Zaradi serije ga bom kmalu spet pogledal.


Pokojni Michael Chrichton (Jurski Park, Timeline ipd.)? Kako je to mogoče?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Se splača pogledati film predno se začne Tv serija ali raje ne?


Ne mi rečt, da nisi nikoli pogledal klasike :). Seveda se splača.


Mogoče sem gledal, ko sem bil mlajši ampak se ne spomnim.

opeter ::

V resnici sta bila dva filma Westworld in Futureworld.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

HBO has plotted out at least five seasons for its sci-fi drama Westworld :)



HBO's next big series Westworld ran into its share of problems last fall when the network halted production so that its writers could "get ahead of the writing." It turns out that "getting ahead" meant laying out a roadmap for the show's next five years.

http://www.theverge.com/2016/9/9/128663...

Cruz ::

WTF, to bo tako počasno zzzz
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

oo7 ::

Dreams Trailer: Westworld (HBO) - MATURE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

2 okotber 2016




Welcome to Westworld | About The Series - Westworld (HBO)








Zaenkrat dobre kritike :)

RT sezona 1 - https://www.rottentomatoes.com/tv/westw...

oo7 ::

Že kdo pogledal pilota? Kakšen se vam je zdel?

.

Tr0n ::

Zvecer, ko bo cajt. :)

oo7 ::

SPOILER!!!!



SPOILER!!!

V tej simulaciji človek ne more biti ranjen? npr Ed Harris?

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

SPOILER!!!!



SPOILER!!!

V tej simulaciji človek ne more biti ranjen? npr Ed Harris?


To ne more biti spoiler. če bi gledal film bi vedel, da je bilo zasnovano varovalo, ki je to onemogočalo. Dokler se zadeva ni pokvarila. :))

Cruz ::

oo7 je izjavil:

SPOILER!!!!



SPOILER!!!

V tej simulaciji človek ne more biti ranjen? npr Ed Harris?


Ne more, ne.
Drugače pa glede pilota, nevem... bom moral še pogledati par delov. Po pravici povedano me ni preveč prepričalo. Sicer je bilo kvalitetno vse skup narejeno, ampak bomo videli.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Izi ::

SPOILER iz filma

Ne vem kako je v seriji, še nisem gledal, ampak v filmu je imelo varovalko orožje.
Vsako orožje je imelo toplotni senzor in čim si ga usmeril v toplo telo se je zaklenilo, če pa si meril v androide pa si lahko streljal, ker ti nimajo toplote.
Zadeva je kasneje ušla iz nadzora, ko je nek "pokvarjeni" android ubil gosta z mečem.
Potem so ugasnili vso elektriko, kar pa ni ustavilo androidov, ker so preklopili na rezervno napajanje, ki so ga imeli vgrajenega. Začel se je boj na življenje in smrt...

oo7 ::

Filma še vedno nisem gledal čeprav je bil včeraj na HBO.

Cruz ::

Samo ta serija se pomoje dogaja 30 let kasneje. Ker so rekli, da so nazadnje imeli napako 30 let nazaj. Pomoje je ta napaka bila originalen film.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

oo7 ::

Če sem prav razumel iz prve epizode bogataši hodijo v to simulacijo, da se iživljajo nad prebivalci. Me pa trenutno najbolj zanima Ed Harris ali je on eden izmed bogatašev ali je zaposlen pri tej firmi. On ima neke svoje namene, ker na tistem skalpu je bil nekakšen načrt ampak to je samo ugibanje z prve epizode :P





Cruz je izjavil:

Samo ta serija se pomoje dogaja 30 let kasneje. Ker so rekli, da so nazadnje imeli napako 30 let nazaj. Pomoje je ta napaka bila originalen film.


Dolores je bila v filmu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Če sem prav razumel iz prve epizode bogataši hodijo v to simulacijo, da se iživljajo nad prebivalci. :P




Da podoživljajo fiktivni prikaz ameriškega zahoda, ki ga je pridno prikazoval hollywood. vse lepo, malce peska, prahu. V resnici je pa bilo v stilu Revenanta.

Kdo si ne bi zaželel dogodivščine v zabaviščnem parku z ( verjetno so to androidi ).

Izi ::

bambam20 je izjavil:

Da podoživljajo fiktivni prikaz ameriškega zahoda, ki ga je pridno prikazoval hollywood.

Treba je omeniti, da so bili v filmu na voljo trije različni svetovi. Divji zahod, Srednjeveška Evropa in Rimski imperij v Pompejih. Se je pa potem film usmeril na enega obiskovalca, ki je stalno obiskoval Divji zahod.
In to so bili zabaviščni parki izključno za odrasle. Seks in umori so bili glavne zadeve.
In jaz bi rekel, da je šlo bolj za izživljanje kot za podoživljanje. Plačati si moral $1000 na dan in lahko si nekaznovano ubijal. Ker si v real svetu kaznovan če kršiš zakone si tukaj lahko proti plačilu izživljal svoje frustracije.

Izi ::

Evo, sem pogledal. Fantastično, mojstrski izdelek, skoraj brez napak.
HBO ponovno udarja. Tole bi znalo prekositi celo njihov Game of Thrones.
Seveda pa zgodba še zdaleč ni tako lahkotna kot GoT, zato tako velike fan baze verjetno ne bo imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Official Opening Credits: Westworld (HBO)

bambam20 ::

tako bom rekel. Razumem, da ker je tole serija, da bodo vlekli zadevo kot čigumi.

Za štart lahko rečem, da nisem impresioniran sploh. Film je odličen, z enostavno zgodbo in ne komplicira.

oo7 ::

'WESTWORLD' PREMIERE SCORES HUGE RATINGS FOR HBO

The combination Western/Sci-fi series debuted on Sunday night to impressive ratings, attracting 3.3 million viewers between the two initial airings and streaming on HBOGo. It was the largest audience for an HBO debut since True Detective premiered in 2013. Not only that, it blew away the ratings for the series premiere of Vinyl, an expensive production that failed to catch on with viewers and was cancelled after just a single season. Vinyl managed roughly 750,000 viewers on its premiere, perhaps sending an early message that it was doomed.

http://www.goliath.com/tv/westworld-pre...

matobeli ::

Pogledal, zelo kul zadeva, čeprav sem najprej domneval da so v virtualnem svetu. Ampak seveda niso :) Dodano na weekly list

Tr0n ::

It's the next gen MMO. :)

Izi ::

matobeli je izjavil:

Pogledal, zelo kul zadeva, čeprav sem najprej domneval da so v virtualnem svetu. Ampak seveda niso :)

Če bi bili v virtualnem svetu potem ne bi rabili robotov oziroma androidov ;)
Je pa čudno, da so celo živali robotske. Vsaj za konje je pokazalo, da jih izdelujejo spodaj v laboratoriju. To bi lahko nakazovalo, da je nekaj narobe z resničnim zunanjim svetom. Morda ga sploh ni več in je to edino kar je še ostalo od ljudi. Postapokalipsa?

Pa zakaj spodaj, 83 nadstropij v globino, shranjujejo pokvarjene robote? To je tempirana bomba, ki samo čaka da no izbruhnila. Če bi jih sproti razstavili in uničevali ne bi bilo nobene nevarnosti.
Ni videti, da bi bilo kakšno pomanjkanje robotov, saj jih zgoraj štancajo kar po tekočem traku v tisti mlečni tekočini, zato so tudi vsi pokvarjeni roboti obsedeni z mlekom, če kdo ni opazil zakaj so morilci polivali svoje žrtve z mlekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jst ::

Jaz sem gledal film leta nazaj in je bil zabaven sci-fi.

Tole pa deluje po pogledanem pilotu zelo premišljeno in se bo zgodba vlekla, ker imam feeling, da so jo planirali/napisali za vsaj nekaj sezon. Glasba je bila tudi fenomenalna in je dodala piko na i mračnem vzdušju.

In na koncu Johnny Cash Ain't No Grave komad.

9/10.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Izi je izjavil:



Pa zakaj spodaj, 83 nadstropij v globino, shranjujejo pokvarjene robote? To je tempirana bomba, ki samo čaka da no izbruhnila. Če bi jih sproti razstavili in uničevali ne bi bilo nobene nevarnosti.


Mogoče jih ne uničijo, ker se Antony Hopkins rad druži z njimi. Spodaj v kleti se je pogovarjal z enim robotom.

McMallar ::

@Jst: pa instrumentalni Paint it Black od Rolling Stones med ropom mesta.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

bambam20 ::

Izi je izjavil:

matobeli je izjavil:

Pogledal, zelo kul zadeva, čeprav sem najprej domneval da so v virtualnem svetu. Ampak seveda niso :)

Če bi bili v virtualnem svetu potem ne bi rabili robotov oziroma androidov ;)
Je pa čudno, da so celo živali robotske. Vsaj za konje je pokazalo, da jih izdelujejo spodaj v laboratoriju. To bi lahko nakazovalo, da je nekaj narobe z resničnim zunanjim svetom. Morda ga sploh ni več in je to edino kar je še ostalo od ljudi. Postapokalipsa?

Pa zakaj spodaj, 83 nadstropij v globino, shranjujejo pokvarjene robote? To je tempirana bomba, ki samo čaka da no izbruhnila. Če bi jih sproti razstavili in uničevali ne bi bilo nobene nevarnosti.
Ni videti, da bi bilo kakšno pomanjkanje robotov, saj jih zgoraj štancajo kar po tekočem traku v tisti mlečni tekočini, zato so tudi vsi pokvarjeni roboti obsedeni z mlekom, če kdo ni opazil zakaj so morilci polivali svoje žrtve z mlekom.


So mi všeč te tvoje ugotovitve in analize.

Kurzweil ::

@Izi, če bi šlo za post-apokaliptičen svet in bi bilo to vse, kar je še ostalo, potem se verjetno ne bi šli nekega entertainmenta za višji družbeni razred, ampak bi to zasnovali, kot realnost oz. nadomestilo za realnost.

Mimogrede, tisti, ki še niste pogledali filma, predlagam da to storite čimprej, namesto da mlatite prazno slamo in pišete neke hipoteze. Film je bil za tisti čas, mislim da za leto 1973 zanimiv, sicer pa je premisa in zgodba nasplošno za današnji čas čisto povprečje oz. prav nič posebnega. HBO se je odločil, da bo po GoT tole kao naslednji AAA naslov, ki ga bodo terali verjetno to leta 2020-2025. Scene in kadri so posneti vrhunsko oz. bolje kot večina filmov, igralska zasedba je po eni strani vrhunska, kar velja za 4-5 igralcev, ostali igralci pa so povprečni in slabi. Zgodba bo verjetno malce bolj dodelana in kompleksna, kot v filmu, ni pa to predloga, da bi lahko govorili o neki strašni mojstrovini. Jaz osebno preveč ne bom ocenjeval, dokler ne vidim še 2-3 dele, ker sem prepričan v bodoče bo nivo gotovo malce padel, soundtrack ne bo tako na mestu in kot je za serije značilno samo vprašanje delov je kdaj se bodo znebili Harrisa ali Hopkinsa (recimo pri Vikingih in Game of Thrones, da ne naštevam dalje,...). Seriji je treba dati priložnosti, ampak da bi pa Westworld posekal Game of Thrones pa se mi zdi nemogoče, kot prvo gre za neka remake oz. adaptacijo, zgodba je preveč simple in flat in konec koncev Game of Thrones je narejen po fantastični knjižni predlogi (95%).

Bo pa brez dvoma tole za gledat in veseli me, ter upam da bo nivo in globina te serije samo še pridobivala. Kar pa se pogovarjate zgoraj, po škoda komentirat, kdor bo pogledal film in tale pilot, milim, da bi moralo vsem kapnat za kaj gre.

Mimogrede pilot je stal 25.000.000$, celotna sezona pa 100.000.000€, tako da lahko pričakujemo malce manj v bodoče, kot sem že povedal. So pa pri HBOju že povedalo, da tako kot je normalno za serije. če serija ne bo tako uspešna, kot sami govorijo in reklamirajo da bo, potem jasno 2. sezone oz. naslednjih sezon ne bo.
««
«
1 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692211709 (3401) oo7

Več podobnih tem