» »

ZDA, volitve 2016 in politična ureditev

ZDA, volitve 2016 in politična ureditev

Temo vidijo: vsi
««
5 / 158
»»

Martin Krpan ::

Ja , in ko bo Trump zmagal na volitvah za presednika USA bo Melaniji kupil mesto predsednika/premjerja Slovenije.:D

Zheegec ::

republikanec bo zmagal samo, če bo majhna volilna udeležba. Vsaj zaenkrat kaže, da temu ne bo tako. bomo še videli, volitve so še daleč :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Martin Krpan ::

Kot da je kakšna razlika ! Isto sranje , drugo pakovanje!

Jim Jones ::

mtosev je izjavil:

tale trump me vedno znova nasmeje. zadnja o prepovedi vstopu v Zda pa zmaga.
upam, da bo on dobil nominacijo, da vidim kak bo popušil proti hillary


Če Hillary zmaga se Ameriki piše slabo.

jest10 ::

V bistvu se ji piše slabo v vsakem primeru. Bo pa z demokrati malo manj slabo.

7tom1ja ::

Martin Krpan je izjavil:

Kot da je kakšna razlika ! Isto sranje , drugo pakovanje!


Sanders je ornk razlika

bambam20 ::

DarwiN je izjavil:



Sicer pa put your money where your mouth is in se greva stavit za 100€.? :)



Lahko greva za 50€ , če ti je volja.

DarwiN ::

bambam20 je izjavil:

DarwiN je izjavil:



Sicer pa put your money where your mouth is in se greva stavit za 100€.? :)



Lahko greva za 50€ , če ti je volja.


Seveda je volja. Dogovorjeno! Roka!

Ampak tale bo še dolga. Slabo leto dni in potem te ne bo na spregled, ko bo treba nakazat. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bambam20 ::

DarwiN je izjavil:

bambam20 je izjavil:

DarwiN je izjavil:



Sicer pa put your money where your mouth is in se greva stavit za 100€.? :)



Lahko greva za 50€ , če ti je volja.


Seveda je volja. Dogovorjeno! Roka!

Ampak tale bo še dolga. Slabo leto dni in potem te ne bo na spregled, ko bo treba nakazat. :)


No, potem pa zmenjeno :).

jype ::

7tom1ja> Sanders je ornk razlika

Sanders je prvi, ki kampanjo vozi na podlagi racionalne analize stanja v ZDA in prvi, ki ima kot ateist možnost, da ga izvolijo.

Slovenistan ::

jype je izjavil:

7tom1ja> Sanders je ornk razlika

Sanders je prvi, ki kampanjo vozi na podlagi racionalne analize stanja v ZDA in prvi, ki ima kot ateist možnost, da ga izvolijo.


Pa kako je lahko tip ateist če je sam izjavil da je žid, tko k frau merkl :D

jype ::

Slovenistan> Pa kako je lahko tip ateist če je sam izjavil da je žid, tko k frau merkl :D

Mnogo posameznikov iz židovskih skupnosti je ateistov.

Slovenistan ::

jype je izjavil:

Slovenistan> Pa kako je lahko tip ateist če je sam izjavil da je žid, tko k frau merkl :D

Mnogo posameznikov iz židovskih skupnosti je ateistov.


Je, ali "pravijo da so ateisti, pa to niso"

jype ::

Je. Sem se pogovarjal z njimi, ni nobenega dvoma, da boga razumejo podobno kot božička, dedka mraza in druge podobne pajace.

gruntfürmich ::

trump je tako svež in direkten da bi bilo edino pravilno na tem svetu da bi zmagal. ima dobre ideje in jih tudi upa na glas povedati.

vsa ostala politična srenja tega sveta vključno s slovensko pa samo leporeči in sladka ljudem, dela pa čisto drugače. in ljudje so tudi že tako zabebani da dejansko menijo da je normalno stanje če politiki govorijo eno, delajo pa povsem drugo. slovenčki zelo pljuvajo po trumpu, a v resnici so sami še 10× bolj nestrpni. ampak ker so vsi volilci po vrsti zabiti, menijo da pač morajo voliti tistega ki jim najlepše sladka z besedami in jih na koncu nategne kolikor so dolgi in široki; pa še veseli so za to...

skratka upam da bo enkrat za vselej prišel čas ko bo konec idiotije sladkanja in politične korektnosti (predvsem iz leve 'dušebrižniške' strani), ampak bo folk in politiki dejansko govorili tisto kar mislijo in delajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

bambam20 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

bambam20 je izjavil:

DarwiN je izjavil:



Sicer pa put your money where your mouth is in se greva stavit za 100€.? :)



Lahko greva za 50€ , če ti je volja.


Seveda je volja. Dogovorjeno! Roka!

Ampak tale bo še dolga. Slabo leto dni in potem te ne bo na spregled, ko bo treba nakazat. :)


No, potem pa zmenjeno :).


Done!

Torej stava 50€

DarwiN - zmaga demokrata
rupsi31 - zmaga republikanca

Se čujeva novembra.

DarwiN ::

Pa kako je lahko tip ateist če je sam izjavil da je žid, tko k frau merkl


Sanders je zagotovo ateist, ampak tega ne sme direktno izjavit, ker bi mu škodovalo. Žalostno, a resnično.

Kimmel: ... You say you're culturally Jewish, you don't feel religious. Do you believe in God, and do you think that's important to the people of the United States?

Sanders: Well, you know, I am who I am. And what I believe in and what my spirituality is about is that we're all in this together. That I think it is not a good thing to believe that, as human beings, we can turn our backs on the suffering of other people...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Red_Mamba ::

gruntfürmich je izjavil:

trump je tako svež in direkten da bi bilo edino pravilno na tem svetu da bi zmagal. ima dobre ideje in jih tudi upa na glas povedati.

vsa ostala politična srenja tega sveta vključno s slovensko pa samo leporeči in sladka ljudem, dela pa čisto drugače. in ljudje so tudi že tako zabebani da dejansko menijo da je normalno stanje če politiki govorijo eno, delajo pa povsem drugo. slovenčki zelo pljuvajo po trumpu, a v resnici so sami še 10× bolj nestrpni. ampak ker so vsi volilci po vrsti zabiti, menijo da pač morajo voliti tistega ki jim najlepše sladka z besedami in jih na koncu nategne kolikor so dolgi in široki; pa še veseli so za to...

skratka upam da bo enkrat za vselej prišel čas ko bo konec idiotije sladkanja in politične korektnosti (predvsem iz leve 'dušebrižniške' strani), ampak bo folk in politiki dejansko govorili tisto kar mislijo in delajo...


je pa tudi edini, ki ni podkupljen in se mu gladko malo jebe za vse koorporacije.
tu vidim njegovo veliko prednost pred ostalimi. Sam financira kampanijo in zato kasneje ni "dolzan" nikomur vracat usluge.
Ampak bo odlocitev padla glede na to kaj bo bolje za volilce in zda.

Zalostno je pa to, da bi morali vsi predsedniki/politiki delovati na tak nacin.
Naj bi bli vzor pravicnosti/moralnosti. So pa najvecji cigani v drzavi.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morbo ::

gruntfürmich je izjavil:

trump je tako svež in direkten da bi bilo edino pravilno na tem svetu da bi zmagal. ima dobre ideje in jih tudi upa na glas povedati.

Meni tip deluje kot da bi križal Berlusconija in G.W.Busha, ter od rezultata odštel 30 IQ. Totalen populistični idiot, skratka. (res pa da ne spremljam preveč podrobno, tako da se lahko motim :)). Ostali ki so še "resni" na strani repubsov, pa so krščanski fundamentalisti.

Torej zmagala bo manipulatorka, vojna hujskačica in prijateljica islamistov, Hillary. Itak nima veze, vojne bodo tako ali drugače. Več njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

Martin Krpan ::

7tom1ja je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Kot da je kakšna razlika ! Isto sranje , drugo pakovanje!


Sanders je ornk razlika


Bom prej jaz izvoljen kot on.:))

gruntfürmich ::

morbo je izjavil:

Meni tip deluje kot da bi križal Berlusconija in G.W.Busha, ter od rezultata odštel 30 IQ. Totalen populistični idiot, skratka.

se strinjam. ampak ni žalostno da si 'populist' če govoriš kar v resnici misliš in kar tudi raja misli, če nisi 'politično korekten', če sladkaš in recimo uporabljaš besedo 'problem' namesto moderne 'odprto uprašanje' itd?

folk se bo enkrat moral enostavno zbuditi iz te zabebanosti. in upam da ne z vojno kot se to nakazuje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jim Jones ::

Kdo ve kdaj je naslednja debata? Vem da je 1 krat v decembru kdaj točno pa ne vem...

jype ::

Ne, ni brez dlake na jeziku, samo butast je.

Če bi podedovano premoženje zbasal v banko, bi bil danes precej bogatejši - tako dober je.

7tom1ja ::

Red_Mamba je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

trump je tako svež in direkten da bi bilo edino pravilno na tem svetu da bi zmagal. ima dobre ideje in jih tudi upa na glas povedati.

vsa ostala politična srenja tega sveta vključno s slovensko pa samo leporeči in sladka ljudem, dela pa čisto drugače. in ljudje so tudi že tako zabebani da dejansko menijo da je normalno stanje če politiki govorijo eno, delajo pa povsem drugo. slovenčki zelo pljuvajo po trumpu, a v resnici so sami še 10× bolj nestrpni. ampak ker so vsi volilci po vrsti zabiti, menijo da pač morajo voliti tistega ki jim najlepše sladka z besedami in jih na koncu nategne kolikor so dolgi in široki; pa še veseli so za to...

skratka upam da bo enkrat za vselej prišel čas ko bo konec idiotije sladkanja in politične korektnosti (predvsem iz leve 'dušebrižniške' strani), ampak bo folk in politiki dejansko govorili tisto kar mislijo in delajo...


je pa tudi edini, ki ni podkupljen in se mu gladko malo jebe za vse koorporacije.
tu vidim njegovo veliko prednost pred ostalimi. Sam financira kampanijo in zato kasneje ni "dolzan" nikomur vracat usluge.
Ampak bo odlocitev padla glede na to kaj bo bolje za volilce in zda.

Zalostno je pa to, da bi morali vsi predsedniki/politiki delovati na tak nacin.
Naj bi bli vzor pravicnosti/moralnosti. So pa najvecji cigani v drzavi.



Sanders

Fritz ::

jype je izjavil:

Ne, ni brez dlake na jeziku, samo butast je.

Če bi podedovano premoženje zbasal v banko, bi bil danes precej bogatejši - tako dober je.

Glede na to, koliko ljudi v ZDA in celo v Sloveniji kaže navdušenje nad njim, počasi zgubljam vero v človeštvo :|
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

bluefish ::

Jim Jones je izjavil:

Kdo ve kdaj je naslednja debata? Vem da je 1 krat v decembru kdaj točno pa ne vem...
Demokrati jo imajo 19. decembra, republikanci pa 15.

razerznak2 ::

no nominacijo na cbs za republican ma trump 35% , drugi uvrščeni ted cruz pa 15% ,
in še tole
https://twitter.com/realDonaldTrump/sta...
Vesoljec nacist

jype ::

razerznak> no nominacijo na cbs za republican ma trump 35% , drugi uvrščeni ted cruz pa 15% ,

To je načeloma dobra novica, ker bo zaradi Trumpa volilo veliko več tistih, ki niso republikanci.

bambam20 ::

Fritz je izjavil:


Glede na to, koliko ljudi v ZDA in celo v Sloveniji kaže navdušenje nad njim, počasi zgubljam vero v človeštvo :|



Jaz jo pa pridobivam. Več akcije in dejanj in manj leporečenja.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

jype ::

rupsi31> Več akcije in dejanj in manj leporečenja.

Pri Trumpu je ravno obratno. Ogromno naklada, pa ničesar ne stori.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

SimplyMiha ::

Kaj da ne. Dvignil je gledanost televizijskih debat!

jype ::

Sodobna oblika gladiatorja torej? Morda.



Bernie wins.

Jim Jones ::

razerznak2 je izjavil:

no nominacijo na cbs za republican ma trump 35% , drugi uvrščeni ted cruz pa 15% ,
in še tole
https://twitter.com/realDonaldTrump/sta...


lol kaj jih trolla

jype je izjavil:

rupsi31> Več akcije in dejanj in manj leporečenja.

Pri Trumpu je ravno obratno. Ogromno naklada, pa ničesar ne stori.


Kako pa to veš? Povej mi, kaj naj bi naredil kot kandidat? Kako veš da naklada? Je že bil predsednik? Zaenkrat lahko rečemo da vsi nakladajo, kaj bodo pa potem izpolnili in kaj ne bomo pa lahko govorili šele potek ko bo nekdo izvoljen.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Smurf ::

Jim Jones je izjavil:


Kako veš da naklada?

Zato, ker niti v teoreticno ni sposoben naresti nekega resnega programa. Kako ga bo potem izvedel v praksi.

Priblizno tako kot bi osnovnosolki dali noz v roko in rekli, da naj se gre nevrokirurgijo. Sej ne moremo reci, da ne zna, ce pa se ni probala. Good logic.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Jim Jones ::

Smurf je izjavil:

Jim Jones je izjavil:


Kako veš da naklada?

Zato, ker niti v teoreticno ni sposoben naresti nekega resnega programa. Kako ga bo potem izvedel v praksi.

Priblizno tako kot bi osnovnosolki dali noz v roko in rekli, da naj se gre nevrokirurgijo. Sej ne moremo reci, da ne zna, ce pa se ni probala. Good logic.


Daj mi potem povej kdo je sposoben če ne Trump. Kdo je tvoj kandidat?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Slovenistan ::

Sandi ziher :D

Tam bo malo porezal pa tam še, naenkrat bo amerika bogata :)
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

morbo ::

gruntfürmich je izjavil:

se strinjam. ampak ni žalostno da si 'populist' če govoriš kar v resnici misliš in kar tudi raja misli, če nisi 'politično korekten', če sladkaš in recimo uporabljaš besedo 'problem' namesto moderne 'odprto uprašanje' itd?.

Absolutno imam raje ljudi ki direktno povejo kar mislijo, kot take ki vse skupaj zavijejo v 'PC' celofan, da nebi slučajno koga užalili.

Trump ni populist ker pove direktno kar misli narediti, ampak ker to pove na napihnjen, nastopaški način, brez konkretne utemeljitve in načrta. Obenem se baha z v praksi neizvedljivimi plani. Tip je "showman" in napihnjenec, takemu nebi zaupal niti "Ministrstva za pločnike brez čigumijev", kaj šele vodstvo najmočnejše vojaške sile na planetu.

Saj bi bilo smešno, če bi Ameri odločali le o lastni usodi (bi bil čas da se že enkrat skuhajo v lastnem zosu). Ampak odločajo tudi o tem koliko vojn bodo zakuhali v Evropi in na pragu Evrope - in oba glavna republikanska kandidata sta zelo slaba novica za preostali svet, predvsem EU. (mislim še na onega črnca, verskega fundamentalista ki verjame v apokalipso, ipd. fikcijo).

Jim Jones ::

Slovenistan je izjavil:

Sandi ziher :D

Tam bo malo porezal pa tam še, naenkrat bo amerika bogata :)


In zakaj tako misliš? Zaradi svojih govorov? Kako veš, da bo to vse uresničil? Enako velja za vse kandidate, tako to je. Vsi obljubljajo storijo pa bore malo. Tako, da izjave kot so, da Trump samo naklade nimajo neke vrednosti, ker konec koncev zaenkrat vsi samo nakladajo...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Slovenistan ::

Sandi ne more nič :)

Std. commie edition
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

bluefish ::

Jim Jones je izjavil:

In zakaj tako misliš? Zaradi svojih govorov? Kako veš, da bo to vse uresničil? Enako velja za vse kandidate, tako to je. Vsi obljubljajo storijo pa bore malo. Tako, da izjave kot so, da Trump samo naklade nimajo neke vrednosti, ker konec koncev zaenkrat vsi samo nakladajo...
Razlika je predvsem v tem, da je Bernie že pokazal rezultate, za komike na drugi strani to bolj težko rečeš.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Slovenistan ::

Kaj točno pa je pokazal ?:)

Nekaj grafov, ki naj bi veljali. Po njegovo

Amerrrika se s sandersom sesuje. Edino kar jo drži pokonci je vojaška sila in izsiljevanje
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

Jim Jones ::

bluefish je izjavil:

Jim Jones je izjavil:

In zakaj tako misliš? Zaradi svojih govorov? Kako veš, da bo to vse uresničil? Enako velja za vse kandidate, tako to je. Vsi obljubljajo storijo pa bore malo. Tako, da izjave kot so, da Trump samo naklade nimajo neke vrednosti, ker konec koncev zaenkrat vsi samo nakladajo...
Razlika je predvsem v tem, da je Bernie že pokazal rezultate, za komike na drugi strani to bolj težko rečeš.


Resno. Kaj je pokazal me zanima...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

bluefish ::

Beri zgodovino njegovega političnega delovanja.

oo7 ::

Samo, da ne bo Clintonca, ker ni gladka.

morbo ::

oo7 je izjavil:

Samo, da ne bo Clintonca, ker ni gladka.

Kakorkoli obrneš, ZDA so leglo vojnih hujskačev, ki se o vojnah pogovarjajo kot o peki piškotov. Stanje na BV je že katastrofalno, ampak se ga vseeno da še poslabšat.

Če primerjaš posredovanja na BV, so demokati tisti ki BV potiskajo v objem islamskih skrajnežev (pod mentorstvom Saudove Arabije)! Sesutje režima v Libiji in Siriji je okrepilo salafizem / vahabizem, medtem ko je napad na Afganistan zmanjšal vpliv Talibanov, napad na Irak pa povečal vpliv in moč Irana.

Hillary bo delala za Saudske interese, 100%. Torej nadaljevanje boja proti šiitom in Iranu, ter izvoz sunitskega ekstremizma v Afriko, EU in širše.

joze67 ::

jype je izjavil:

Bernie wins.

Logični spodrsljaj, kot ga od osebe: jype pač ne bi pričakovali. Bernie wins ... kaj? Republikanskih kandidatov je več kot demokratskih; ob volitvah bodo bodisi za (edinega preostalega) kandidata ali pa ne. In tudi potem bo vprašanje razmerij volilnih teles. Vsi ameriški komunisti se lahko združijo za Johnom Bachtellom (na grafu: 100%), pa z 2000 glasovi ne bo prišel niti do trgovine.

gruntfürmich ::

morbo je izjavil:

Absolutno imam raje ljudi ki direktno povejo kar mislijo, kot take ki vse skupaj zavijejo v 'PC' celofan, da nebi slučajno koga užalili.

Trump ni populist ker pove direktno kar misli narediti, ampak ker to pove na napihnjen, nastopaški način, brez konkretne utemeljitve in načrta. Obenem se baha z v praksi neizvedljivimi plani. Tip je "showman" in napihnjenec, takemu nebi zaupal niti "Ministrstva za pločnike brez čigumijev", kaj šele vodstvo najmočnejše vojaške sile na planetu.

Saj bi bilo smešno, če bi Ameri odločali le o lastni usodi (bi bil čas da se že enkrat skuhajo v lastnem zosu). Ampak odločajo tudi o tem koliko vojn bodo zakuhali v Evropi in na pragu Evrope - in oba glavna republikanska kandidata sta zelo slaba novica za preostali svet, predvsem EU. (mislim še na onega črnca, verskega fundamentalista ki verjame v apokalipso, ipd. fikcijo).


lahko da je to res, lahko da pa ni.

upam samo da tisti ki to pravite, da so eni nakladači z neizvedljivimi plani in drugi razumni ljudje, enako mnenje tudi za slovenijo.

sploh se ne bi čudil če levaki to tudi pravijo za slovensko politiko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Jaz sem čedalje bolj prepričan, da vse kar Trump počne je zato, da je čim več pozornosti medijev usmerjenih vanj. Vmes pa je Hillary lepo tiho in ima pred seboj samo še 2 debati ob ZELO ne-gledanih časih in ima čedalje več šans, da zmaga. Mediji so o Trumpu govorili 1x več časa, kot o Hillary in 23x več, kot o Sandersu. 3x več kot o Sandersu so govorili o Bidenu, ki sploh nikoli ni kandidiral. Vse izgleda, da je to lepa strategija, da Hillary zmaga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Smurf ::

Zheegec je izjavil:

Jaz sem čedalje bolj prepričan, da vse kar Trump počne je zato, da je čim več pozornosti medijev usmerjenih vanj. Vmes pa je Hillary lepo tiho in ima pred seboj samo še 2 debati ob ZELO ne-gledanih časih in ima čedalje več šans, da zmaga. Mediji so o Trumpu govorili 1x več časa, kot o Hillary in 23x več, kot o Sandersu. 3x več kot o Sandersu so govorili o Bidenu, ki sploh nikoli ni kandidiral. Vse izgleda, da je to lepa strategija, da Hillary zmaga.

Jaz ze od zacetka trdim, da je Trump najboljse, kar se je lahko demokratom zgodilo. Z njem dejansko imajo sanse, da bo novi predsesnik ponovno demokrat.
««
5 / 158
»»