» »

Ali je ta licenca legalna?

Ali je ta licenca legalna?

overklocker ::

Pozdravljen!

Zanima me, kupljena serial code na tej spletni strani:
https://www.g2a.com/microsoft-windows-8...

Si namestiš Windowse 8.1 Pro
z Iso iz Microsoftove strani

Koda deluje - Windowsi so nemudoma aktivirani po namestitvi (se zapečejo v bios)- dobiš povabilo za up grade na Windows 10 Pro

Posodobim na Windows 10 - nameščeni so že aktivirani.

Ali je ta licenca legana ali je "shekana"

Kako lahko dokažeš da so Windowsi nameščeni Licenčni in kako ne?

Spletna stran www.g2a.com - Je legalna? Po forumih sodeč vsak ki je kupil mu vse deluje in je kao "licenced"

Prosim za komentarje.
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

aerie ::

overklocker je izjavil:


Kako lahko dokažeš da so Windowsi nameščeni Licenčni in kako ne?

Z računom. Ampak tale z g2a ne bo OK, ker gre večinoma za ključe iz DreamSparka oz. ključe "sumljivega" porekla.

overklocker ::

aerie je izjavil:

overklocker je izjavil:


Kako lahko dokažeš da so Windowsi nameščeni Licenčni in kako ne?

Z računom. Ampak tale z g2a ne bo OK, ker gre večinoma za ključe iz DreamSparka oz. ključe "sumljivega" porekla.


Račun sem dobil (prvi njihov)
drugi od paypala

Dreamspark?

Kako je lahko ključ sumljivega porekla?

Ali dela ali pa ne? Suport imam update tudi, piše da je aktiviran.... Kje gre lahko narobe?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

BorutK-73 ::

Za osebno uporabo bi moralo biti ok.

Ales ::

Je legalen ali ni, ne obstaja nekaj "vmes" za kao "osebno" rabo.

shadeX ::

Hmm...

Dear Valued customer,
You have reached Microsoft Customer Service, South East Asia. My name is Rizky and I would address your enquiry. As I understand it, you have inquiry for Microsoft Windows 8 Pro from G2A website. If my understanding is inaccurate, please let me know.
For this information, we have to inform you that it is not recommended by Microsoft to make purchases of these softwares as they are not official and genuine versions that are support by Microsoft activation. Microsoft does not have any vendor agreements with G2A or any of it's resellers and so this in direct conflict to the Microsoft software license agreement since they are not an authorized electronic supplier of genuine Microsoft software. We cannot verify the genuine sales of the G2A third party seller but without authorization from Microsoft they cannot be genuine supplier.
Sincerely, it was a pleasure helping you. If ever you need further assistance please don't hesitate to send us an email and we will be more than happy to help you.
Thank you for contacting Microsoft. Have a nice day!
Regards,
Rizky

Pesimist ::

Na kratko povedano. Tvoj install windowsev je tako legalen, kot je legalen install iz Partisa in haxjeno z daz aktivatorjem, updejtano na Windows 10 in avtomatsko aktivirano. Torej sploh ne.

To je tudi tisti ko so govorili, da bodo pirati lahko updejtali na Windows 10 in aktivirali. Legalno pa vseeno nebo.
Vbistvu zdaj windows 10 ne potrebuje cracka vec, ker so ocitno ugotovili, da je tako ali tako brezveze zascito delat, plus potreba je po velikem sirjenju windows 10, da dobi Android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mitja73 ::

Ne, ni legalna zate.

zee ::

Poucno. Hvala za informacijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

radmannsdorf ::

overklocker je izjavil:


Kako lahko dokažeš da so Windowsi nameščeni Licenčni in kako ne?

z licenčno nalepko na ohišju.

Assass1n ::

Jaz imam kupljen laptop v hoferju z windowsi 8 pa ni nobene nalepke.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

issak ::

Assass1n je izjavil:

Jaz imam kupljen laptop v hoferju z windowsi 8 pa ni nobene nalepke.



nič takega? Na spodnji strani?

Niso več nalepke tako velike kot včasih s celo serijsko gor napisane.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Sims ::

A ni serijska v BIOS - u? Nekje je samo mala nalepkica z Win logotom, kot je prilepil issak

Invictus ::

Assass1n je izjavil:

Jaz imam kupljen laptop v hoferju z windowsi 8 pa ni nobene nalepke.

Daj baterijo ven. Mogoče je noter ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Pod baterijo, ja. Še bolj verjetno pa kot je issak nalimal... koda je zapečena v BIOS. In ker je vezana na prenosnik, če crkne osnovna plošča zgubiš tudi Windows licenco.
Čeprav tak ključ se da še vedno prej videti (Program RW everywhere npr.) Na istem računalniku jo lahko legalno spet uporabiš, na drugem pa ne.

Tomaz3 ::

Stran www.g2a.com je legitimna stran in je neke vrste eBay(bolha) za CD-Keye. Kar pomeni, da preko njih različni ljudje preprodajajo CD ključe.
Jaz kopujem igre na njej in do sedaj ni bilo problemov ampak vseeno ti priporočam da poleg CD-Keya kupiš se G2A Shield, kateri ti omagoča, če ključ ne dela oziroma je kaj narobe z njim, da dobiš nov ključ oziroma povrjen denar. Je pa njihov suport dokaj počasen, tako da ob problemih čakaš par dni.

Kdaj pa lahko nastanejo problemi, da neka oseba kupi CD keye z ukradeno kreditno kartico in jih preprodaja naprej. Zato pa G2A Shield :)

Assass1n ::

Bom pogledal popoldne vendar sem 99% da nimam nalepke. Imam pa kodo v biosu, ker jo ob fresh instalu win 8 nisem rabil vpisat(niti je ni nikjer napisane). Baterijo pa imam vgrajeno in je neodstranjiva.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Pithlit ::

Medioni (vsaj nekateri) res nimajo nalepke.
Life is as complicated as we make it...

mitja73 ::

Tomaz3 je izjavil:

Stran www.g2a.com je legitimna stran in je neke vrste eBay(bolha) za CD-Keye. Kar pomeni, da preko njih različni ljudje preprodajajo CD ključe.
Jaz kopujem igre na njej in do sedaj ni bilo problemov ampak vseeno ti priporočam da poleg CD-Keya kupiš se G2A Shield, kateri ti omagoča, če ključ ne dela oziroma je kaj narobe z njim, da dobiš nov ključ oziroma povrjen denar. Je pa njihov suport dokaj počasen, tako da ob problemih čakaš par dni.

Kdaj pa lahko nastanejo problemi, da neka oseba kupi CD keye z ukradeno kreditno kartico in jih preprodaja naprej. Zato pa G2A Shield :)


Niso pa vse licence ki jih kupiš legalne za način uporabe kot je na primer tvoj.
Lahko kupiš akademsko licenco za 5 €, ampak ti nisi upravičen do uporabe le te. Tko kot lahko kupiš kurilno olje, ne smeš ga pa uporabljat kot pogonsko sredstvo za tvoj osebni avto.

MIHAc27 ::

Ja windows ključi se v grobem delijo na 2 sklopa.
1. Ključi vezani na PC ali na kako ustanovo
2. Ključi ki niso vezani

Ključe v 1. sklopu se še vedno da ponovno uporabiti, ampak legalno gledano MS tega ne dovoli. Če te dobijo, je isto kot če imaš piratsko kodo.

G2A preprodaja ključe... in skoraj nemogoče je vedeti, v kateri sklop sodi kateri ključ, če ne pokličeš Microsoft.

Gerapa ::

Imam podobno vprašanje;

Z računalnikom sem kupil licenčne win7. Nato sem kupil SSD disk in na njih naložil nove win7 z neta, ter jih aktiviral s kodo z nalepke na računalniku. Bili so aktivirani, sedaj so posodobljeni na win10. So ti windowsi licenčni?

stalker ::

Da.

Invictus ::

DA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Trololololol ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja windows ključi se v grobem delijo na 2 sklopa.
1. Ključi vezani na PC ali na kako ustanovo
2. Ključi ki niso vezani

Ključe v 1. sklopu se še vedno da ponovno uporabiti, ampak legalno gledano MS tega ne dovoli. Če te dobijo, je isto kot če imaš piratsko kodo.

G2A preprodaja ključe... in skoraj nemogoče je vedeti, v kateri sklop sodi kateri ključ, če ne pokličeš Microsoft.

Spadajo v prvi sklop (pravkar kupil)
Domnevam, da zato, ker je potrebno aktivirati preko MS ali pa menjati ključ.
Jaz sem odprl kar ticket v katerem piše (....want my money back...)

Trololololol ::

Kasneje:
Tip odgovoril, da naj prvo inštaliram Win8 in ga aktiviram in šele nato nadgradim na Win10 (it makes no sense to me) . Trenutno delam na tem, če ne bo uspelo, se bo količina € za vračilo verjetno podvojila.

galu ::

To je dejanski postopek upgrejdanja Win7/8 licenc na Win10.
Tako to gre.

beni ::

Je možno s to licenco nadgraditi Win8.1 Home, že nadgrajen na Win 10 Home, na Win 10 Pro ?
Licenca za Win 8.1 je vpisana v Bios.

Za možnost, ki mi jo omogoči nadgradnjo na Pro sem seveda pripravljen plačati, a je uradna nadgradnja predraga za eno samo dodatno funkcijo ...

LP
Pojma nimam ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 10 preko kuponlandije za 28€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520571 (17019) PrimozR
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427636 (5659) Machete
»

Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
121534 (1040) hojnikb

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
488866 (7548) solatko
»

Nakup Diablo 3 CD keya preko Ebay

Oddelek: Kaj kupiti
193502 (2976) an3333

Več podobnih tem