» »

Računalniške trgovine, kjer ti sestavijo izbrane komponente

Računalniške trgovine, kjer ti sestavijo izbrane komponente

zagi555555 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo pozna kakšno trgovino, kjer ti kar oni sestavijo želene komponente. Sam ne znam sestavljati računalnikov, vendar pa bilo to zame veliko bolj ugodno, zato bi prosil, da nekdo tukaj napiše seznam računalniških trgovin v Sloveniji, kjer ti po želji sestavijo računalnik
Zaenkrat vem za Funtech in AGT, Vendar pa naj bi AGT imel težave z dobavo, pri Funtech pa ne dobiš dokonca sestavljenega. Prosim za pomoč

zagi555555 ::

In prosim, da mi tokrat ne izbrišete teme, saj sem pogledal tudi druge teme in nikjer nisem našel rega

joze67 ::

Ali to ne velja več?

xda develope ::

zagi555555 je izjavil:

Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo pozna kakšno trgovino, kjer ti kar oni sestavijo želene komponente. Sam ne znam sestavljati računalnikov, vendar pa bilo to zame veliko bolj ugodno, zato bi prosil, da nekdo tukaj napiše seznam računalniških trgovin v Sloveniji, kjer ti po želji sestavijo računalnik
Zaenkrat vem za Funtech in AGT, Vendar pa naj bi AGT imel težave z dobavo, pri Funtech pa ne dobiš dokonca sestavljenega. Prosim za pomoč


V konfiguratorju imas sestava in testiranje komponetnt res da je 20 evrov ampak sestavijo do konca. Sistem si pa sam namestis.

solatko ::

Dino iz A pripelje sestavljen komp. Funtech ne vgradi RAM-a.
Sicer pa skoraj v vseh nemških trgovinah lahko naročiš sestavo, samo pozanimaj se koliko stane.
Delo krepa človeka

konspirator ::

Vsak lokalni pc servis sestavi kišto.

solatko ::

konspirator - Res je, tudi večina sosedovih mulcev to več ali manj zna, problem pa nastane, ko je potrebno ugotoviti, kaj je narobe, če kaj ne dela. Takrat, ti bodo v trgovini, kjer si naročil sestavo, opravili diagnostiko v okviru garancije, ter zamenjali potrebno komponento, pri vseh drugih, pa boš najmanj ob 20€.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Seveda ga funtech sestavi do konca, meni so še vsakega. Seveda ni zastonj.

Ali rabiš še nekoga, da ti ga doma všteka v elektriko?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Glugy ::

Sigurn kej na internetu piše pa se pozanimaš kaj lahko skp sestaviš in kaj ne, ter kako se zadeve lotit. Mislm ja verjetn ni čist tko kot lego kocke enostavno ampak sej vprašaš na forumu pa je. Jz bi tko naredu..pač izbral bi si komponente, potem povprašal po forumu če to gre skp ...če se dobr skladajo kompenente in potem šele kupil in sam sestavil itd...mislm to bi mi bil izziv ker tega recimo še nikol nism naredu. Da bi pa prov sam vedu katere komponente so med seboj kompatibiline in katere ne pa ne vem. Mislm me prov zanima kako to drugi vedo ampak to bi bila že stvar za drugo temo.

zbrisan ::

Izogibaj se AGT. na slo-techu mas 2 temi jamranj kako cakajo po 3 mesece na dostavo.

solatko ::

Glugy - Če slediš navodilom, je sestava dokaj enostavna, paziti moraš le pri vstavitvi procesorja in hladilnika, pa pri priklopu USB2, da slučajno ne vklopiš na Firewire, ki je enak, samo po navadi je obrnjen okoli, pa oznaka je napisana poleg na MB.
Sicer pa imaš na youtube polno filmčkov, ki nazorno pokažejo, kako se stvari streže.
Delo krepa človeka

zagi555555 ::

Jaz nočem sam sestaviti računalnika ker nimam pojma kako in se bojim da bi kej uniču že med sestavljanjem, pa še če bi se pozneje kej pokvarilo nebi blo ravno dobro zato pač iščem trgovine ki ti sestavijo računalnik po želji, ker je to najbolj poceni rešitev in sem tudi pripravljen porabiti 20€ več če mi oni sestavijo in testirajo skladnost komponentov.

Pri funtechu pa ti ne sestavijo do konca računalnika. RAM ti pošljejo posebej in ga moraš sam vgradit

Ali ti pri Dinokomp sestavijo računalnik do konca?

zagi555555 ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje s temi trgovinami in mi pove, če ti računalnik sestavijo ali ne, ker imajo vse napisano nejasno:

-Mlacom
-Sestavi.si
-Dinokomp
-AGT

Roadkill ::

Ker vidim,d a se ti ne ljubi brati tem ki so temu namenjene:
- ponavadi so bili kul. dolgo na sceni in vejo kaj delajo. Cene OK.
- Boljše cene ker so bližje avstrijski meji. Jemljem pri njih... so OK.
- Dinokomp enako kot ceneje.si. Sem jemal stvari pri njem in je ok. Včasih te malo nateguje z dobavo posametnega kosa, ker ga nima na zalogi in je treba v nemčijo pičit. :)
- AGT se izogibaj. Firma je šla ene trikrat v stečaj že, dobavni roki so bili vmes po par mesecev. Če se fantje mislijo kdaj še z računalniki ukvarjat naj najprej ime zemanjat. Še prej pa odnos.
Ü

zagi555555 ::

Roadkill je izjavil:

Ker vidim,d a se ti ne ljubi brati tem ki so temu namenjene:
- ponavadi so bili kul. dolgo na sceni in vejo kaj delajo. Cene OK.
- Boljše cene ker so bližje avstrijski meji. Jemljem pri njih... so OK.
- Dinokomp enako kot ceneje.si. Sem jemal stvari pri njem in je ok. Včasih te malo nateguje z dobavo posametnega kosa, ker ga nima na zalogi in je treba v nemčijo pičit. :)
- AGT se izogibaj. Firma je šla ene trikrat v stečaj že, dobavni roki so bili vmes po par mesecev. Če se fantje mislijo kdaj še z računalniki ukvarjat naj najprej ime zemanjat. Še prej pa odnos.


Hvala za odgovor ampak moje vprašanje je, ali ti lahko sestavijo računalnik po želji ali si ga moraš sestaviti sam.

Roadkill ::

So ti že povedali. Vsaka trgovina ti sestavi PC za par evrov.
Ü

Furbo ::

zagi555555 je izjavil:

Hvala za odgovor ampak moje vprašanje je, ali ti lahko sestavijo računalnik po želji ali si ga moraš sestaviti sam.


Tole se mi zdaj bere, kot da bi en inšpektor iskal firme, ki bi jim lahko zatežil zaradi kakega blesavega zakona. A ni bila neka oslarija o atestih in zaradi tega ne sestavijo več računalnikov do konca?

Sicer naj ti pač sestavijo 99%, nato pa jih prosi, naj ti vgradijo še ram, kdo ve, morda celo naredijo gratis. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

zagi555555 ::

Furbo je izjavil:

zagi555555 je izjavil:

Hvala za odgovor ampak moje vprašanje je, ali ti lahko sestavijo računalnik po želji ali si ga moraš sestaviti sam.


Tole se mi zdaj bere, kot da bi en inšpektor iskal firme, ki bi jim lahko zatežil zaradi kakega blesavega zakona. A ni bila neka oslarija o atestih in zaradi tega ne sestavijo več računalnikov do konca?

Sicer naj ti pač sestavijo 99%, nato pa jih prosi, naj ti vgradijo še ram, kdo ve, morda celo naredijo gratis. :D


Noben inšpektor nisem, pač iščem Gaming PC za okoli 800€. Najprej sem ga šel iskat v večjih računalniških trgovinah npr. Big Bang, ANNI, Comshop, ... ampak tm so mel povsot zelo navite cene. Zato sem isku naprej in našu trgovino Funtech, kjer si lahko sam zbral, kakšen računalnik hočeš, in za 20€ ti ga lahko sestavijo oni. Potem pa sem vidu, da računalnika ne dobiš dokonca sestavljenega, ker moraš vgraditi še RAM. In ker nisem ravno navdušen nad sestavljanjem računalnika, sem šel na ta forum da bi videl, če obstajajo še druge take trgovine

Dr_M ::

In kaksnen problem je pritisnit ram not?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

loveJDM ::

caki tebi je problem RAM not vtaknit?upam da ti se mama kje drugje ne rabi pomagat kaj noter dat

gddr85 ::

mogoče ni še nikol videl komponent pcja in niti ne vem kam in kako

Dr_M ::

Kolikor jest poznam funtechovce, mu bodo narisal, ce bo treba.
Sicer je pa ram not vtaknit lazje, kot zamenjat zarnico z E27 navojem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Če te samo to muči, v najbližjem bifeju vparašaj, če zna kdo vstavit RAM in se ti bo takoj ponudilo nekaj takrat prisotnih. Ravno tako je za to primeren mulc v soseščini ali pa lokalni serviser, ki ti bo to naredil, če mu boš skuhal dobro kavico.

Sicer pa sestavljen računalnik iz A, D, I ali HR, ne rabi imet tiste čudežne nalepke, ki jo je zlobirala Avtera, katera je pač vložila nekaj denarja v laboratorij, za testiranje sestavljenih računalnikov za CE certifikat.

So si pač izborili status edinega možnega sestavljalca računalnikov, drugi pa morajo koristit njihove usluge ali pa ne smejo prodajat sestavljenih mašin na našem trgu (za tujino jih komot sestavijo in legalno prodajo na katerem koli evropskem trgu, če so vse vgrajene komponente s certifikatom CE.
Pač banana republika, kjer ni problem varnost, temveč možnost kasiranja.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zagi555555 ::

pač še nikol nisem delu teh stvari tko da ne znam. Bom pogledu na net za navodila

jonystar ::

Ko si bil še otrok a si videl/imel igračo, kjer so ble na pokrovu škatle različne oblike(kvadrat, trikotnik, krog) in si mogu poiskat kocko enake oblike kot na pokrovu, da si jo lahko pospravu v škatlo. Tako preprosto je sestavt računalnik, ker vsaka stvar paše samo v eno stvar. Če boš mel pa probleme pa poslikaj pa tukaj objavi, pa se bo najdu nekdo, ki ti bo rade vole pomagal, spotoma pa se boš še sam naučil in boš lahko tistih 20€ porabu za kakšno bolj pametno stvar.

DOOM_er ::

vtikanje rama je enako kot vtikanje moškega organa v ženskega. Če rabiš navodila boh pomagej :D
Nimaš kaj falit
Robots will steal your job. But that's OK

denis9 ::

Si že kdaj dal pismo v nabiralnik ? RAM ni niti mal težje vtaknat v matično.

7:10

šernk ::

mah sestavit računalnik z nule ni ravno tolk enostavno za nekoga, ki tega še ni niti videl, kaj šele razstavljal. sem tudi sam že N-prenosnikov razstavil, moja dva PCja večkrat razstavil in nazaj sestavil, pa kljub temu ko je sestra kupovala nov PC sem raje dal funtechu 20eur da mi ga oni dajo skupaj. pač da se prepričam, da sem vse prav povezal bi porabil 2 uri da preletim skozi knjigo.

zelo zabavno pa pride ko kombiniraš matično in kitajsko ohišje. na mojem prejšnjem kompu sem priklope od ohišja 1 uro spravljal skupaj in še 1x se mi po pravici ne da tega iskati kateri pin je zakaj ter se zajebavat s tistimi najhnimi konektorji, ki pridejo en zraven drugega.

daš 20 eur funtechu, ti še lepo kable uredijo ram pa vstaviš potem sam in je zadeva rešena. opcija je pomojem tudi, da računalnik daš prvi dan na servis, ker ne deluje in ti ga potem "popravijo". RAM zna drugače pa res 99% ljudi vstavit, ker se ne da zgrešit. še nastavijo ti, tako da pustijo jezičke odprte kamor ga moraš vstavit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

zagi555555 je izjavil:

pač še nikol nisem delu teh stvari tko da ne znam. Bom pogledu na net za navodila

Naročiš kišto za 20% ceneje iz Nemčije, daš za sestavo 20-30EUR in uporabiš kupon za 10-20EUR (nov kupec) in dostava je cirka 12EUR in si prišparal 200EUR pa maš vse kaj si htel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zagi555555 ::

Zaenkrat se še odločam med Funtech in Dinokomp. Katera trgovina je boljša?

solatko ::

Poglej cene za posamezne komponente, rok dobave je pri Fantech-u naslednji dan, oziroma še isti, če kličeš do 10 ure, en od prodajalcev je ob 9-ih v firmi, če je roba, ki jo naročaš na zalogi.
Tam kjer piše do 23 dni je po navadi 10 dni, vendar je potrebno to robo naprej plačat.

Pri Dinu je po navadi v cca 10-ih dneh roba pri tebi.
Delo krepa človeka

zagi555555 ::

sem pogledal cene in so približno enake

solatko ::

Torej samo še izbereš željeno in naročiš.
Delo krepa človeka

Bellzmet ::

Funtech.

Furbo ::

Funtech je v redu, meni so sestavili že nekaj mašin, lepo naredijo, vse dela b.p.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mesoreznica ::

To, da Funtech ne vgradi rama je pač zakonska zahteva (bedarija) v sloveniji (če je komplet računalnik sestavljen more opravit potem atest). In to velja za vse pri nas, ne samo Funtech.

Je pa trenutno Funtech res najboljša izbira. Tako po ponudbi kot odlični podpori.

AGT pa je res groza postal kar se dolgih časov dostave tiče. Se vidi, da že dolgo nisem naročeval online in nisem šel nič preverjat (AGT je včasih bil eden najboljših)..sedaj pa čakam kot tele na dostavo vnaprej plačanega produkta. Grafično sem pri njih naročil ker je bila 7 evrov cenej kot pri Funtech...sedaj pa se po glavi tolčem.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

zagi555555 ::

Ali ti na Hardwareversand.de sestavijo računalnik

m0LN4r ::

seveda

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zagi555555 ::

Kaj pa se bolj splača, funtech ali hardwareversand?

m0LN4r ::

Sestavi pa boš videl, za hvw in computeruniverse in caseking in mindfactory greš pa zmečeš artikle preko idealo in geizhals v košarico, glej da je UPS dostava in vorkasse pa boš videl kaj ti izpiše na koncu skupno ceno. Verjetno bo ceneje iz tujine. Več, kot je komponent v igri, ceneje bo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Glugy ::

Torej večina podjetij ne sestavi do konca ker za to rabiš en poseben test al kaj? A je ta zafrknjen/drag?

šernk ::

če se ne motim se ta test vrti v višini par 1000€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zagi555555 ::

Glugy je izjavil:

Torej večina podjetij ne sestavi do konca ker za to rabiš en poseben test al kaj? A je ta zafrknjen/drag?


To velja samo za Slovenijo od 2011 ko je bil sprejet nov zakon da mora imeti vsak prodan računalnik nek certifikat za katerega je potrebno opraviti test. Test pa je okoli 3000€ (se mi zdi)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava Pc-ja - čas sestave pri različnih podjetjih

Oddelek: Kaj kupiti
204323 (3728) NewAgeisHere
»

Srednjerazredni gamerski PC za okoli 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8513206 (11843) Tomi
»

Gaming Laptop!

Oddelek: Kaj kupiti
408120 (7463) fr4nc
»

AGT računalniki d.o.o. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6815513 (11311) gendale

Več podobnih tem