» »

Program Git

Program Git

lebdim ::

Prejle sem po nekem slučaju naletel na program Git. Kaj je bistveno pri tem programčku? Kakšna je njegova glavna namembnost? Kaj vse omogoča?

Sedaj imam na računalniku naloženo Git Shell in Git Bash. A vanjo zdaj lahko vpisujem Linux-ove ukaze in Linux-ove skripte? Je to neke vrste program, ki omogoča pisanje "Linuxovih stvari" na Windowsih? :D

janco ::

Git je program, ki omogoča sledenje spremembam na tekstovnih datoteka (večinoma se uporablja za sledenju spremembam na kodi). Narejen je bil za koordiniranje razvoja Linux jedra, je pa zelo uporaben tudi za čisto majhne, osebne projekte. Na določeni točki recimo imaš program, ki deluje, in z Git-om shraniš to kodo. Potem lahko brez skrbi eksperimentiraš naprej, saj imaš vedno shranjeno delujočo verzijo.

Par kratkih videov, ki razložijo uporabnost Git-a:
What is VCS? (Git-SCM)


Git Bash je pa (poenostavljeno) ukazna vrstica, ki je iz Linux-a portana na Windows. Uporabiš jo lahko za izvajanje git ukazov(git init, git status, git log, git commit, ...), so pa lahko tudi ostali programi zelo uporabni (recimo grep za iskanje teksta).

Kurzweil ::

Uporaben je tudi recimo pri projektih v večjih skupinah, da vsi med seboj vidijo kodo, spremembe in kar je dokumentiranega. Za boljšo predstavo preberi opis, kjer si downloadal, če pa te zanima še več, pa poglej malce po tutorialih pa boš še najboljše spoznal, kaj in kako se da z njim...

garamond ::

Če je tvoj program odprtokoden, ga naložiš na GitHub (zelo znana spletna stran za razvoj odprtokodnih projektov).
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

jl ::

Bom kar tukaj postavil vprašanje, da ne odpiram nove teme. Imam težave pri upload-anju repo branch (android). Šel se po navodilih na https://source.android.com/source/devel..., vendar mi nikakor ne uspe. Naredil sem sledeče:
1. repo init -u https://android.googlesource.com/platfo...
2. repo sync device/sample
3. repo start mybranch device/sample
4. po-editiral sem željeno datoteko
5. git init
6. git add .
7. git commit
8. repo upload (poskusil tudi z repo upload --cbr)
Javi mi napak:
"ERROR: Current branch (mybranch) not uploadable. You may be able to type "git branch --set-upstream-to m/master" to fix your branch.
no branches ready for upload"
V kolikor poskusim z git branch --set-upstream-to m/master izgleda, kot da ni prava komanda. Na netu ne najdem nič kaj oprejemljivega, kako rešiti zadevo.

Ima kdo morda kakšno idejo, v čem je problem? Hvala za pomoč.

LP, Jan

jl ::

OK, sem sam našel vzrok za težavo, 'git add' je bilo potrebno izvesti znotraj direktorija device/sample.

killa bee ::

A je možno videt log od remote brancha v gitu?

noraguta ::

Ne
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455551 (3813) BivšiUser2
»

git true merge

Oddelek: Programiranje
9947 (655) xordie
»

Git vaje

Oddelek: Programiranje
71224 (975) tomazic89
»

Facebook aplikacje - uploadanje na heroku

Oddelek: Programiranje
71072 (928) lambda
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356799 (5870) MrBrdo

Več podobnih tem