» »

Exchange 2010 - Renew certifikata

Exchange 2010 - Renew certifikata

psychoshorty ::

Pozdrav!

Pri pregledu logov na enem izmed serverjev pri stranki, sem videl, da jim bo kmal potekel certifikat in sicer je sporocilo:

The STARTTLS certificate will expire soon. The certificate must be renewed to preserve mail flow.

Stevilo ur: Nekaj cez 200. Ne bi rad odlasal s tem, zato se bom tega lotil danes zvecer, ko nobeden ne dela. Zdaj, ce se prav spomnim (ja, se en zaprasen okostnjak :) ), je procedura:

1. Naredis nov certifikat, na vprasanje z Y/N odgovoris seveda Y
New-ExchangeCertificate

2. Nato prikaz certifikatov:
Get-ExchangeCertificate | fl

3. Thumbprint novega certifikata (pazis na datum in uro) copy v clipboard ali kam drugam

4. Certifikat aktiviras:
Enable-ExchangeCertificate -Thumbprint * -Services IIS,POP,IMAP,SMTP
( * Thumbprint iz clipboarda)

5. Po aktivaciji certifikata MS Exchange Transport Service restart.

Gre se za exchange 2010. Mislim, da je to to, ali? Sem kaj pomembnega izpustil? Hvala za info, help, nasvete.

jamiroq ::

procedura je ok, ce te ne moti self-signed certificate (owa/activesync klienti bodo jamrali, ce ne bodo imeli namescenega CA certifikata). ne pozabi si zapisati thumbprinta starega certifikata, ce bos moral povrniti v originalno stanje. star certifikat odstrani, ko enkrat potestiras z novim. ali pa ga exportas, ce ni se potekel.

wini ::

Ma če me spomin ne vara ne daš new cert, ampak renew na obstoječega. Dobiš req file in nrdiš cert na startssl

psychoshorty ::

Certifikat je itak ze od prej self signed, tako da jamranje ne bo nic novega. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344329467 (69470) Macketina
»

Self-signed cert na iPhonu?

Oddelek: Informacijska varnost
388124 (6217) poweroff
»

Samopodpisan certifikat na Outlook Office 365/Win10

Oddelek: Operacijski sistemi
162852 (2461) poweroff
»

Siol bo blokiral port 25

Oddelek: Informacijska varnost
71939 (1666) ABX
»

SSL certifikat

Oddelek: Programska oprema
141204 (1070) 64202

Več podobnih tem