» »

Ali se splača kupiti Compaq N1020v

Ali se splača kupiti Compaq N1020v

BMW ::

Moje Vprasanje se glasi: Ali se ga splača kupiti.


Sem pred odločitvijo če naj kupim prenosni računalnik Compaq N1020v z naslednojo
opremo:

Procesor Intel Pentium 4 2.4GHz/512kbL2 - Pomnilnik 256MB 266MHz - do 1024MB(1 slot prost) - 40.0GB SMART ATA HDD - DVD/CD-RW pogon (combo) - disketna enota 1.44Mb (vgrajena) - Grafična karica ATI Radeon 4x AGP 32MB shared - Zaslon 15.1'' TFT 1024*768 XGA - Modem 56k V.90, mrežna karta 10/100 UTP - Multiport razširitveno mesto - Baterija High Capacity LiON - OS WIN XP Pro Edition Angleški - Vmesniki: 2xUSB 2.0, 1xParallel,1xmodem RJ11, RJ45, VGA, 2xAudio, PS/2, Infrared S-Video TV-out,Firewire 1394, BREZ COM porta. - Dimenzije: 3.95x32.75x26.75, teža od: 3,2Kg - Garancija 1 leto.
Zraven tega dobim še nekja dodatne opreme.

Dobim ga po zelo ugodni ceni zato se najvrjetneje bom odločil za ta prenosni računalnik.
Čakam še vaš nasvet:P
  • spremenil: boštjan ()

Klemenn ::

Za kaj boš pa računalnik uporabljal?

sam bi naredil naslednje:

256 bi zamenjal z 512mb 333mhz po možnosti
40gb bi zamenjal z 80
pozanimal bi se o vrsti grafične kartice, da ni kaki 7000
pa winse bi slo pro, ako se da

seveda upoštevaj da se `spoznam´samo na osebne pcje in ne vem kakšna je razlika v ceni pri prenosnikih 8-)

c3R4R ::

@BMW
Čemu ti bo služilo to računalo:D? Če ga imaš za programiranje ali za splet je to kar si si sam predlagal ČIST KUL...

Če ga boš uporabljal za nabijanje špilov, pol se pa strinjam z Jebediahom... Če maš keš:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

BaRtMaN ::

40.0GB SMART ATA HDD
Zamenjaj! Tole je po vsej verjetnosti IBMov disk, saj se mi zdi, da majo oni patentirano SMART tehnologijo. Zakaj ne IBMa? Ker mi je ta teden crknil 60-gigabajtnež!

BMW ::

Disk ni od IBM.
Disk je od Toshibe tako kot DVD and CD-RW

BaRtMaN ::

Pol pa kul. Prepričaj se o grafični kartici.

IceIceBaby ::

Če ga dobiš po ugodni ceni pol je kul.

Nevem kaj nabijajo ljudje, ampak verjetno ne kupukeš laptopa za igre nabijat (če ga še enkrat premisli) P4 2.4ghz je vrh glave, diska je pomoje dost 40, sicer pa lahko brez problemov en firewire disk dokupiš ko ti bo ta premalo. Rama je pa pomoje tut dost, če ne je pa dodatna 256mb palčka 15k sit.

Edina pripomba ki jo mam čez ta računalnik je resolucija. Glede na to da ima 15" LCD bi lahko mal večjo ločljivost prikazal, ampak ok, sej maš VGA izhod pa ga daš na en ornk monitor če rabiš več prostora.

Aja, grafična kartica je pa verjetno navaden Radeon mobility (M6) ki ni glih nevem kaj. Ampak s takšnim procesorjem verjetno nebo večjih težav tudi pri kakšni igri.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916208 (7169) Seb4
»

HP prenosnik, a je dobra cena?

Oddelek: Kaj kupiti
51127 (923) ganzi
»

Prenosnik Hp NX 5000 ali Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
61449 (1271) mitjaje
»

nakup prenosnika nekje do 400kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
61549 (1395) dejvidlj
»

Prenosnika GERICOM vs. COMPAQ

Oddelek: Kaj kupiti
81668 (1559) BigHugo

Več podobnih tem