» »

Prenosnik Toshiba Satellite L675 - Pregrevanje

Prenosnik Toshiba Satellite L675 - Pregrevanje

skico ::

V delo sem dobil prenosnik Toshiba Satellite L675-122 (PSK3EE), ker se lastniku stalno ugaša.

Po par testih sem ugotovil, da je temperatura procesorja že takoj ob zagonu 75 stopinj. Prenosnik sem odprl, ter ga hotel očistiti, vendar je ta od znotraj nezaprašen. Za vsak slučaj sem zamenjal termalno pasto med procesorjem in heatpipe-om.

Sestavil skupaj.. in.. prenosnik se še vedno pregreva.. CPU kaže tudi do 95 stopinj po pou ure idlanja v windowsih..

ali je možno, da je cpu defekten?

Malo me skrbi, da bom naročil drug cpu, pa bo ostal isti problem..

lp

solatko ::

skico - Zanič je hladilno telo - heatpipe. Nekje se je prelomilo in ni več prenosa temperature ali pa ti je izpustil plin.
CPU ne more bit tako defekten, da bi se samo grel in bi še vseeno normalno delal.
Ti ventilator dela?
Delo krepa človeka

skico ::

ja, ventilator piha normalno..

misliš, da je v heatpipe-u plin?

Zheegec ::

Ja, cel hladilni sistem je za zamenjat. Druge ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Ga ni, moral bi pa biti.
Pri tej temperaturi, bi moral pihat tako vroč zrak, da bi te speklo, če bi malo dlje držal roko tam, kjer piha ven. Visoka temperatura zraka, pri taki temperaturi procesorja je tudi znak, da je hladilnik v redu. Verjetno si ga poškodoval, ko si razdiral računalnik, pri menjavi termalne paste.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

skico ::

ja ne.. je že prej pihal hladen zrak ven, kljub visoki temperaturi cpu-ja..

solatko ::

Potem je hladilnik že dlje časa v okvari, se tudi zgodi.
To pa si moral opazit na delovanju računalnika, saj ti nikoli ni delal s polno močjo, Intel ob problemih s temperaturo, najprej zmanjšuje množilnik, potem ustavi eno jedro, če še ni dovolj tudi na tem zmanjša množilnik, kar pa se pri delovanju mašine krepko pozna, saj deluje približno tako, kot najšvohnejši celeroni izpred 10 let+.
Delo krepa človeka

skico ::

hja, problem je da ni moj prenosnik.. lastnik pa je vedno "jamral" da se mu stalno greje.. ampak kaj čmo če je trajal leto in pol da ga je spravil do mene:)

dvihtelic ::

najbolj da nabaviš nov hladilni sistem:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=To...

skico ::

dvihtelic je izjavil:

najbolj da nabaviš nov hladilni sistem:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=To...


sem že poslal lastnika prenosnika na nek servis v LJ, kjer so imeli hladilni sistem naprodaj.. (iz pokvarjenega laptopa), tako da bomo videli čez kako uro če je to to..

tnx

skico ::

samo, da sporočim.. res je bil kriv heatpipe!

po zamenjavi se temperatura cpuja giblje okrog 50-55 stopinj.

hvala za nasvete!

lp

tadoo ::

Imam isti problem in isti model prenosnika. Toshiba Satellite L675-122
Problem je v tem da nikjer ne najdem hladilnika saj ima za razliko od večine teh modelov hladilni sistem samo na procesorju, moj ma pa tudi za grafiko in ga ne najdem na ebayu, aliexpressu, amazonu, ..

Zgleda pa tako


me lahko mogoče kam usmerite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tadoo ()

solatko ::

Lepo v googla prepiši številke na hladilnem telesu in boš dobil ponudbo na vseh ponudnikih rabljene in nove opreme za računalnike.
Po modelu prenosnika težko kaj najdeš, ker so hladilniki za enak model računalnika lahko precej različni.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrednost kovancev?

Oddelek: Loža
133344 (1742) Shkorc
»

Razlita tekočina po tipkovnici prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
51103 (956) Seljak
»

Hudo pregrevanje prenosnika - Acer 571g

Oddelek: Pomoč in nasveti
191169 (628) Shadow666
»

Bolšji sejem Maribor

Oddelek: Loža
51596 (1265) Yossarian
»

Ovitki za telefon

Oddelek: Loža
133370 (2976) Limona

Več podobnih tem