» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
60 / 137
»»

Mare3 ::

Zakaj se vsi tako obremenjujete s TN in njegovimi vidnimi koti? A gredate monitor iz strani da vas to toliko moti? Če sediš normalno naravnost pred monitorjem sploh ne opaziš nobene razlike. Isto je veliko govora o teh vidnih kotih pri telefonih... V čem je težava?

Cveto ::

Problem je tudi če si direkt pred monitorjem. Na robove že gledaš pod kotom in je slika drugačna. Pri večjih monitorjih pa sploh.

Poglej recimo s tem testom:

http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_an...

Eni recimo niso občutljivi na to, mene pa kar moti.

scipascapa ::

Mare3: še kako se pozna.

pivo ::

IPS je superioren panel (tudi dražji za proizvodnjo) napram TN, edina prednost TNja je v nižjem odzivnem času (1 ms) ampak tudi 4 ms (top IPS paneli) če ima osveževanje 144Hz (ali več) ne boš opazil laga.
Pač same barve so bistveno boljše, tudi kontrast je boljši. Vidni koti niso tak problem ampak sama kvaliteta slike.
Tako da idealno je imeti (za gaming seveda )IPS monitor, z 144-165Hz osveževanjem, Syncom (G-sync preveč dvigne ceno, Freesync deluje pri večini z nvidio normalno) ampak taki monitorji so še vedno dragi.
Zato sem se sam odločil za kompromis in vzel take specifikacije ampak TN panel. Točno 1x cenejši od IPSa (pa Freesync napram G-syncu).
Konkretno govorim o DELL S2719DGF napram ASUS PG279Q recimo (imaš tudi podobne Acerje).
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

DownPurr ::

Mja sem bral to z TM vs IPS sam ...meh.
Velik monitor rabim zato da lahko splitam dva dokumenta normalno in delam vse na enem ekranu (pač da nimam multi screen ker je pol hitro izgovor da mam na enem kak pointless shit v ozadju)
144hz pa je sam bonus zato da mal sprobam če je res kaj bolje v streljačinah (sicer sam Overwatch nabijam, pa polno strategij kjer pa itak ne rabiš več ko 60...no ja mogoče pri Starcraftu.)
View angle me ne moti tak, itak gledam direkt notr, nč s strani. mam 4k OLED tv za serije itd.

Tale lagom stran je zanimiva jo bom sprobal na novem ekranu. itak bo rezultat porazen koker tu berem ker je 27 big af,

Cveto ::

27 je kul če imaš 1440p. Pri 1080p je pa slika res preveč zrnata.

MrStein ::

DownPurr je izjavil:

Mja sem bral to z TM vs IPS sam ...meh.

Eni pa imamo izkušnje iz prve roke.



View angle me ne moti tak, itak gledam direkt notr, nč s strani.

To je kot če bi motorist rekel: Ne rabim čelade, saj nikoli ne padem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Čelado ima motorist predvsem za to, da ga ne prepiha v glavo... :P

crcfail ::

Cveto je izjavil:

27 je kul če imaš 1440p. Pri 1080p je pa slika res preveč zrnata.


Ne sedimo vsi 15cm stran od monitorja.

Mare3 ::

Enim nam je pač vseeno za view angle in nas minimalna razlika ob robovih ne moti oz. jo sploh ne opazimo če pozabimo na njo. Vsak pa pač kupi tisto kar potrebuje in mu odgovarja, težko je pametovati kaj je bolje, še dobro da je toliko izbire da si vsak najde ustrezno stvar :)

Cveto ::

Jah, za nakup TN sta samo dva dobra razloga: cena (najpogosteje) in večja hitrost/odzivnost (če si HC gamer).

Mare3 ::

Iz teh dveh razlogov sem jaz kupil TN.

DownPurr ::

MrStein je izjavil:

DownPurr je izjavil:

Mja sem bral to z TM vs IPS sam ...meh.

Eni pa imamo izkušnje iz prve roke.



View angle me ne moti tak, itak gledam direkt notr, nč s strani.

To je kot če bi motorist rekel: Ne rabim čelade, saj nikoli ne padem.


Enako jaz, monitorja ki sem ju imel sta TM

Ne ni isto, oz je, samo če maš ta zaslon za še miljon drugih reči, jaz imam pc zaslon vedno samo pred sabo / ne ležim v postelji pa gledam not ali kaj podobnega

Han je izjavil:

Čelado ima motorist predvsem za to, da ga ne prepiha v glavo... :P



:D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DownPurr ()

Cveto ::

Problem je da ko imaš enkrat IPS; gledaš samo še to.

Jaz imam scer zdaj doma MVA. Slika huda, kontrast za popi*dit, samo ga pa že malo dajejo koti, tudi barve niso tako lepe kot na ips-u.

IPS ima pa slabšo črno. Nikoli ni prav za vse. Čakamo na OLED. :) A je že kaj pametnega za kupit? TV-jev je že cel kup.

Alien123 ::

Cveto je izjavil:

Problem je da ko imaš enkrat IPS; gledaš samo še to.

Jaz imam scer zdaj doma MVA. Slika huda, kontrast za popi*dit, samo ga pa že malo dajejo koti, tudi barve niso tako lepe kot na ips-u.

IPS ima pa slabšo črno. Nikoli ni prav za vse. Čakamo na OLED. :) A je že kaj pametnega za kupit? TV-jev je že cel kup.


nemoreš imet OLED za monitor. Burn in problemi..
najboljše je kupit IPS z velikim osveževanjem, za filme pa si normalno kupiš TV.

MihaK3 ::

Obstaja:

Samo cena te pa vrže na rit... :))

MrStein ::

DownPurr je izjavil:

MrStein je izjavil:

DownPurr je izjavil:

Mja sem bral to z TM vs IPS sam ...meh.

Eni pa imamo izkušnje iz prve roke.



View angle me ne moti tak, itak gledam direkt notr, nč s strani.

To je kot če bi motorist rekel: Ne rabim čelade, saj nikoli ne padem.


Enako jaz, monitorja ki sem ju imel sta TM

A TN pa nisi imel? ;)
Kaj pa IPS?

Sicer če je kvaliteten TN, ni nič narobe. Govorimo o splošnih oziroma tipičnih lastnostih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SlimDeluxe ::


TL;DR: ni rečeno, da OLED ne bo nikoli za PCje, pač tehnologija se mora izboljšati :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

aleksander85 ::

Burn in je stvar prve generacije OLED ekranov(tore3+leta staro)..da se to zgodi sedaj je NEMOGOČE zaradi vseh zaščit,ki jih ti ekrani imajo.Tako,da že enkrat prenehajte s tem,ker enostavno ni res.Prepričan sem,da ti ki to pišete s tem nimate nobenih izkušenj in ste to samo nekje prebrali in pač ''floskate'' naprej.

Cveto ::

Jest imam TV Panasonic Plazmo, letnik 2009. TV laufa vsak da praktično cel dan, neštetokrat se je že zgodilo da je ostalo na vmesniku od medisjkega predvajalnika, včasih tudi po več ur (3 ure ima off timer) in ni še nič burn-ina. Ok, monitor kaže določene segmente (taskbar) še večkrat isto, samo če imaš pretežno za gaming (ali pa daš auto hide) bi moralo biti ok.

aleksander85 ::

Ima kdo LG 32GK850G-B?LAhko poveste kaj več o sami kvaliteti slike?Predvsem zaradi resolucije 2560-1440 na 32 inch
Bom opazil veliko razliko napram Asuspg279Q(tega sem pred kakim letom prodal in je bil super ekran) ki je IPS?

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Cveto je izjavil:

Jest imam TV Panasonic Plazmo, letnik 2009. TV laufa vsak da praktično cel dan, neštetokrat se je že zgodilo da je ostalo na vmesniku od medisjkega predvajalnika, včasih tudi po več ur (3 ure ima off timer) in ni še nič burn-ina. Ok, monitor kaže določene segmente (taskbar) še večkrat isto, samo če imaš pretežno za gaming (ali pa daš auto hide) bi moralo biti ok.
Tukaj je govora o novejši tehnologiji ne pa o zgodovinki plazmi.ki jih ni več,ker so žrle štrom za 10 novih TV.

aleksander85 ::

Hotel ti je povedat,da so bile takrat plazme veliko bolj občutljive(bile so brez zaščite) na burn in kot novejša tehnologija pa ga je bilo vseeno skoraj nemogoče dobit.Imel plazmo 5 let za uporabo kot ekran in sedaj OLED 2 leti isto in ne duha ne sluha o burninu.Folk ne paničarite za brezveze.
Do burnina lahko pride samo,če bi par dni fural isto sliko,ki bi mirovala na enem mestu kar pa je nemogoče.Kot pravim ima varovala.Ohranjevalnik se vklopi in če še vedno nič ne premikaš se kmalu izklopi.Torej panika odveč.

Cveto ::

Točno to sem hotel povedat. Moja plazma je sicer že long overdue, sam hudič kar noče crknit, da bi žena odobrila nakup novega. :) Pa tudi, če sem pošten, vse manj od OLED bi bil korak nazaj, saj še nisem našel LCD-ja s tako sliko.

PARTyZAN ::

Zakaj se pogovarjate o TVjih v temi za računalniške zaslone? Burn-in JE issue na OLED zaslonih. To je en izmed razlogov, da ni praktično nobenega modela (monitorja) na voljo na tržišču.

Desktop ima ogromno statičnih elementov. To v kombinaciji s tem, da se zaslon uporablja po 8+ ur na dan bo zagotovo privedlo do zapečenih ikon/taskbara.

Alien123 ::

pusti ti vseznalce tukaj... ne mi rečt da ne bo burn in-a pri orodni vrstici na oledu.. prosim

aleksander85 ::

Večina vas je tu gor na način ''rekla-kazala'' izkušenj pa nobenih.Včasih je,ko nekaj ne veš,ne poznaš bolje biti tiho.
5 let plazma NOBENEGA burn in-a
2 leti+ oled NOBENEGA burn in-a

Kolega ima popolnoma iste izkušnje.Oba uporabljava oled 55inch kot ekran za pc.
Do burn in-a lahko pride samo,če bi se na ekranu predvajala ena in ista stvar v mirovanju za res dolgo obdobje-2 dni plus..Kdaj pa se dejansko to zgodi??????? NIKOLI!!!!Čim recimo vklopiš nekaj kar zamenja sliko (youtube,film,kar koli na full screen)se to obdobje ponovno začne iz nule.Torej kako bi ti sliko zapekel?KAPIŠššš?!

No in to je iz moje strani vse..navsezadnje kot je nekdo omenil je tema o LCD ekranih.

PARTyZAN ::

Nič nisi povedal o tvoji uporabi zaslona. Recimo, koliko časa na dan uporabljaš zaslon? Kakšne vsebine zaslon prikazuje procentualno med recimo desktopom in videom?

Sicer pa, super zate in tvojega kolega. Če pa narediš eno kratko poizvedbo o tematiki na tvojem priljubljenem iskalniku boš pa ugotovil, da ogromno ljudi težave ima. Nikjer nisem zasledil priporočila uporabe OLED zaslona kot računalniški monitor.

CES 2019 gave us some insights into new models such as Alienware's 55 OLED screen for gaming, plus numerous OLED-equipped laptops. However, the pending issues of OLED use in PCs such as burn-in due to steady images like toolbars are still largely unsolved at this time.


https://www.monitornerds.com/oled-pc-mo...

Nismo še tam. Pa vprašanje, če sploh kdaj bomo. Ko se začne proizvodnja MicroLED zaslonov, bodo OLEDi tako kot plazme počasi šli v pozabo.

papiga82 ::

Živjo!
Iščem 27", IPS in 144Hz monitor in ker je izbire kar nekaj, mogoče tu dobim kakšen dober nasvet katerega kupit? Gledamo pa, da za čim manj denarja dobim čim več.

Vnaprej hvala za predloge!

Truga ::

https://geizhals.eu/acer-nitro-xv2-xv27...

Trenutno je tale dalec najboljsi nakup. Cena pri nas bo okoli 500, ostali podobni so ~700.

Mato989 ::

Pozdravljeni!

V naslednjih 2 mesecih bi si kupil nov monitor, Gaming + ostalo... Ker sem zaradi drugačne narave dela malo padel ven iz časov pred 2017 me zanima kakšno priporočilo koga ki bolje pozna zadevo... sicer raziskujem ampak načeloma je želja tole:

- 24-27 inch
- 1ms response
- Hz??? (načeloma je želja 75 ali več kolikor je pač pomembno)

Imam GTX 1060 Palit, kar pomeni da vsaj še 1-2 leti ne bom menjal, torej verjetno ne bom igral na 4k ničesar.

Nekaj sem gledal zadeve in kot best gaming ponujajo BenQ
https://www.amazon.co.uk/dp/B01H07FVPE?...


Predlogi =)

Edit: Pozabil Budget... Načeloma ga ni, če je res razlog za izplačilo več keša toliko več "muzike" ampak okvirno pa rečmo do 250-300 ampak to mora bit s poštnino!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pivo ::

Mato989 je izjavil:

Pozdravljeni!

V naslednjih 2 mesecih bi si kupil nov monitor, Gaming + ostalo... Ker sem zaradi drugačne narave dela malo padel ven iz časov pred 2017 me zanima kakšno priporočilo koga ki bolje pozna zadevo... sicer raziskujem ampak načeloma je želja tole:

- 24-27 inch
- 1ms response
- Hz??? (načeloma je želja 75 ali več kolikor je pač pomembno)

Imam GTX 1060 Palit, kar pomeni da vsaj še 1-2 leti ne bom menjal, torej verjetno ne bom igral na 4k ničesar.

Nekaj sem gledal zadeve in kot best gaming ponujajo BenQ
https://www.amazon.co.uk/dp/B01H07FVPE?...

Predlogi =)

Edit: Pozabil Budget... Načeloma ga ni, če je res razlog za izplačilo več keša toliko več "muzike" ampak okvirno pa rečmo do 250-300 ampak to mora bit s poštnino!



Če govorimo o full hd (1920x1080) potem 24":
AOC C24G1
ASUS VG248QE
DELL S2419HGF

27" pa:
AOC C27G1
ASUS VG278QR

imaš tudi ostale to je iz glave.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivo ()

MihaK3 ::

PARTyZAN je izjavil:


https://www.monitornerds.com/oled-pc-mo...

Nismo še tam. Pa vprašanje, če sploh kdaj bomo. Ko se začne proizvodnja MicroLED zaslonov, bodo OLEDi tako kot plazme počasi šli v pozabo.

Pri MicroLEDu je pa vprašanje do kake mere bojo uspeli pomajšati posamezne diode za še sprejemljivo ceno - da bo v dogledni prihodnosti na voljo recimo 27-32 4k micro led zaslon za manj kot celo premoženje sem močno v dvomih...

Mato989 ::

pivo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pozdravljeni!

V naslednjih 2 mesecih bi si kupil nov monitor, Gaming + ostalo... Ker sem zaradi drugačne narave dela malo padel ven iz časov pred 2017 me zanima kakšno priporočilo koga ki bolje pozna zadevo... sicer raziskujem ampak načeloma je želja tole:

- 24-27 inch
- 1ms response
- Hz??? (načeloma je želja 75 ali več kolikor je pač pomembno)

Imam GTX 1060 Palit, kar pomeni da vsaj še 1-2 leti ne bom menjal, torej verjetno ne bom igral na 4k ničesar.

Nekaj sem gledal zadeve in kot best gaming ponujajo BenQ
https://www.amazon.co.uk/dp/B01H07FVPE?...

Predlogi =)

Edit: Pozabil Budget... Načeloma ga ni, če je res razlog za izplačilo več keša toliko več "muzike" ampak okvirno pa rečmo do 250-300 ampak to mora bit s poštnino!



Če govorimo o full hd (1920x1080) potem 24":
AOC C24G1
ASUS VG248QE
DELL S2419HGF

27" pa:
AOC C27G1
ASUS VG278QR

imaš tudi ostale to je iz glave.


Je kak dober ko ni curved, ker ta prva dva 24 sta oba curved =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vedran ::

Kako se vam zdi ASUS MG28UQ (cena: 381 €)?

T_F_7 ::

Kupil bi dva monitorja za v službo, delovno mesto programer, z naslednjimi specifikacijami:

- ločljivost vsaj 1920x1080, raje 1920x1200
- velikost vsaj 21"
- cena do 200€ za oba, lahko kaj več, če se zares splača

Kaj mi svetujete?

Truga ::

Dellovi 24" ekrani od U2412 do U2415.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

T_F_7 ::

Truga je izjavil:

Dellovi 24" ekrani od U2412 do U2415.

kaj ko je en sam skoraj 200€ :8)

SlimDeluxe ::

Programer in budget 200€ za dva monitorja je precej čudna stvar, razen če si včeraj odprl s.p.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

aleksander85 ::

Pozdrav

vprašanje poznavalcem

Ali mi bo na GIGABYTE gaming LED monitor AORUS AD27QD delal G-sync?
Imam pa grafično msi 980ti lightning


hvala

Truga ::

Ne. Nvidia 900 serija ne podpira freesync ekranov.

MihaK3 ::

On sprašuje za G-sync, tako da bi moralo delati...

gddr85 ::

panel je pa freesync..

MihaK3 ::

https://www.aorus.com/AD27QD
Na njihovi strani sta označena oba, zdaj kaj to točno pomeni pa ni čisto jasno...

aleksander85 ::

ja mislim,da ne bi delovalo..

gddr85 ::

pomeni dva modela
..pri maxwell ni adaptive sync podpore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

aleksander85 ::

sranjeeeee..sploh nevem kateri monitor naj kupim?
mi lahko kdo svetuje kaj bi vzel..144hz,g-sync

Pred letom prodal asusa pg279q ,ki je bil dober ekran pa nočem sedaj kupit 3 leta stare tehnologije .Grafike res nebi menjal še kako leto.
Torej kaj?

MihaK3 ::

gddr85 je izjavil:

pomeni dva modela
..pri maxwell ni adaptive sync podpore

Ne, en sam model je (sem sedaj malo bolje prebral), samo ker ga je Nvidia certificirala, da na njem pravilno deluje freesync tudi z njihovimi karticami, so ga pri proizvajalcu označili kar za oboje, torej f + g-sync kar pa je po mojem precej zavajajoče. Sicer bo tudi najboljša karta, na kateri še ni freesync podpore, torej ravno 980ti kar precej sopihala pri 1440p 144Hz, ampak vseeno...
EDIT: kateri monitor imaš sedaj in kaj igraš? Verjetno bolje počakati, da upgradaš tudi grafično zaradi razloga zapisanega zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

aleksander85 ::

trenutno sem brez monitorja..v bistvu se nekako vračam v gaming po enoletni odsotnosti..špilal sem pa večinoma battlefield 4in 1

Sem pa z msi 980ti lightning dosega preko 100 frejmov na bf1..Mislim da vse na ultra

Zgodovina sprememb…

T_F_7 ::

SlimDeluxe je izjavil:

Programer in budget 200€ za dva monitorja je precej čudna stvar, razen če si včeraj odprl s.p.

Ne, monitorja rabim da ju odnesem v firmo, ker nemški mogotec nima denarja in nam da na razpolago kvečjemu par 4:3 monitorjev velikosti 17-19 palcev. Drugače hvala za spam odgovor, zelo mi je bil v pomoč.
««
60 / 137
»»