» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
42 / 138
»»

gendale2018 ::

27" 4k oziroma 1440p (odvisno katera ločljivost ti je ljubša) je tudi super.

Za 32" bi jst že rad imel nekaj več od 4k :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

gendale2018 ::

Naročen 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

belo mleko ::

4000 jurje pa še vedno brez USB-C, kaj šele napajanja prenosnika preko USB-C. c-c-c-c
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

gendale2018 ::

za 8k bom pač potrpel... veš kolk tabov bi lahko imel naenkrat
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

scipascapa ::

pero50 je izjavil:

zamenjaj mizo za širino vsaj 80 cm, po dolžini pa lahko od ventila za radiator do stene - cca 2m. Poglej ga vraga. Prostorska stiska bo izginila. 32" bp :D


eh ne bom to delal, ker je takoj levo omara.....edino če dvignem gor omaro nad monitorjem :(

MrStein ::

Acer XB271HUA (27" 2560x1440@165 TN, G-Sync ULMB)

Ima kdo? Testov je nekako malo na web-u.

PS: Pet stavkov kopiranih iz brošure ni test.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

freesty ::

https://www.limscave.com/acer-xb271hua

Meni je zal, da tega nisem vzel. Sicer IPS razlicice. Je bil na voljo za 500eur v MediaMarktu :\
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Fritz ::

Ekola, dobil drugega Dell-a U2715H in moram reči, da sem zelo zadovoljen (prvega sem vrnil zaradi dveh mrtvih pixlov, še sreča, da imamo možnost odstopa od nakupa v 14-ih dneh). Je pa to drugi QHD Dell v hiši, glede na to, da se je že 24-palčnik zelo dobro obnesel.

Ker za prikaz slike skrbi 1080ti me zanima, kje naj bi bile težave klasičnih IPS monitorjev s 60Hz osveževanjem, ker do sedaj še nisem naletel na kakšno 'trganje slike' ali kaj podobnega. Sem razmišljal o G-sync monitorju a bi reč skorajda podvojila ceno.

Pa še pohvala za mimovrste..monitor, ki je bil preko spleta kupljen popoldan, je v Zasavje prispel že naslednji dan zjutraj:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

DamijanD ::

trganje boš opazil v igrah, kjer ti bo FPS padel pod 60. Glede na tvojo kartico, malo verjetno...

MihaK3 ::

Tako je - po moje trenutno ni špila, kjer 1080ti ne bi dosegala konstantnih 60fps+ pri 1440p (16:9), edino če kje cpu ne bi vedno handlal, ampak spet glede na gpu ne verjamem da imaš kak G4560 notri...

PARTyZAN ::

Honestly, če smo lahko do zdaj preživeli brez žnj-syncov tudi zdaj ne boš ničesar pogrešal. Sploh pa imam odpor do trenutnih rešitev, ker so idiotsko vezane na vendorja, te stvari bi se morale standardizirat.

Truga ::

AMDjova varianta je standardizirana, in na voljo v vseh novih standardih (hdmi 2.1+ in dp1.4+), in tudi ze nekaterih televizorjih, nvidija pa je noce implementirat, ker z gsyncom lahko racunajo extra 200-400e na monitor. :D

MrStein ::

Acer Predator XB1 XB271HUA (malo prej omenjen)
sem dobil, kot "kompenzacijo".

Če koga zanima, lahko prodam še neodprtega, za 500 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Exactly. Standard je sam sebi namen, če ga industrija ne sprejme. V tem primeru bi rabil regulatorja, da se ustavi nategovanje.

Kostolomac ::

Truga je izjavil:

AMDjova varianta je standardizirana, in na voljo v vseh novih standardih (hdmi 2.1+ in dp1.4+), in tudi ze nekaterih televizorjih, nvidija pa je noce implementirat, ker z gsyncom lahko racunajo extra 200-400e na monitor. :D



Se pravi, nvidia računa proizvajalcem monitorjev, da lahko noter v monitor ruknejo gsync?. Kdo od proizvajalcev monitorjev bi hotu kej tazga? Plačevati nekomu nekaj, če je na drugi strani zastojn varianta - AMD-jev freesync? Al kje je točno keč, ker ne razumem...

PARTyZAN ::

Keč je v tem, da ima nvidia večino tržnega deleža pri gaming grafiki.

lopov ::

Hoj, moji dragi bi nabavil U2715H, a ima še Q6600 in neko pisarniško grafo z VGA/HDMI/DVI izhodi in je HDMI je zaseden, ker je nanj priključen TV.

Mislim da sem nekje v tej temi zasledil, da so problemi z adapterjem/kablom iz DVI na HDMI --> tako bi namreč reševal priklopm.

Lahko kdo to komentira, je res tak način priklopa tega monitorja problem? gre striktno za "pisarniško" uporabo, nobenih iger. Sicer sem ji predlagal tudi nov računalnik, pa ga noče :P

Kostolomac ::

Če bi pred enim letom, ko sem sestavljal PC, vedel za gsync in freesync, sigurno ne bi noter v kišto dal gtx 1080.

Pa še nekaj malo off topic. Vse štarcune v slo oglašujejo specifikacije za nek monitor napačno. Recimo, da jaz ta monitor kupim in doma ugotovim, da specifikacije niso enake tistim, ki jih je navedel proizvajalec. Kaj lahko v tem primeru, kot potrošnik, storim? Lahko uveljavljam kakšne pravice? Razen tega da povrnejo kupnino izdelka...

Truga ::

Kostolomac je izjavil:

Se pravi, nvidia računa proizvajalcem monitorjev, da lahko noter v monitor ruknejo gsync?. Kdo od proizvajalcev monitorjev bi hotu kej tazga? Plačevati nekomu nekaj, če je na drugi strani zastojn varianta - AMD-jev freesync? Al kje je točno keč, ker ne razumem...

Tako je. Nvidia razvije in proda gsync modul monitorasem, oni se pa lahko prilagodijo, ali pa zgubijo biznis od high end gamerjov ki grejo h konkurenci, ker so vse dobre high end grafike trenutno od nvidije.

Ce monitor ni to kar pise v trgovini ali na skatli ga lahko neses nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

MrStein ::

lopov je izjavil:

Hoj, moji dragi bi nabavil U2715H, a ima še Q6600 in neko pisarniško grafo z VGA/HDMI/DVI izhodi in je HDMI je zaseden, ker je nanj priključen TV.

Mislim da sem nekje v tej temi zasledil, da so problemi z adapterjem/kablom iz DVI na HDMI --> tako bi namreč reševal priklopm.

Problemi s tem monitorjem? Ker sicer DVI->HDMI pretvorba deluje.

Lahko pa kje kako poceni grafično kupiš, ki ima moderne izhode.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

MrStein je izjavil:

lopov je izjavil:

Hoj, moji dragi bi nabavil U2715H, a ima še Q6600 in neko pisarniško grafo z VGA/HDMI/DVI izhodi in je HDMI je zaseden, ker je nanj priključen TV.

Mislim da sem nekje v tej temi zasledil, da so problemi z adapterjem/kablom iz DVI na HDMI --> tako bi namreč reševal priklopm.

Problemi s tem monitorjem? Ker sicer DVI->HDMI pretvorba deluje.

Lahko pa kje kako poceni grafično kupiš, ki ima moderne izhode.

Thx, kabel + adapter že imam, menjava grafe pa tudi pride če se izkaže, da bo (pre)slaba slika ali bi bili kakšni problemi.
Enostavno nočem vlagat v tako staro mašino zato jo prepričujem, da se ji nabavi komplet nova mašina ampak noče slišat. PC je nek HP majhnega formata s Q6600 in dodano pasivno grafo (pozabil, je AMD al NV) in čisto neslišen. To je pa tko, če vgradiš SSD in potem vse špila :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

MihaK3 ::

SFF pc s Q6600 notri je čisto neslišen? Kako čudo tehnike ga pa hladi?:O

d0rK ::

Evo, upam da tudi ta zdržita 12 let.

 U2415

U2415

gendale2018 ::

Kostolomac je izjavil:

Truga je izjavil:

AMDjova varianta je standardizirana, in na voljo v vseh novih standardih (hdmi 2.1+ in dp1.4+), in tudi ze nekaterih televizorjih, nvidija pa je noce implementirat, ker z gsyncom lahko racunajo extra 200-400e na monitor. :D



Se pravi, nvidia računa proizvajalcem monitorjev, da lahko noter v monitor ruknejo gsync?. Kdo od proizvajalcev monitorjev bi hotu kej tazga? Plačevati nekomu nekaj, če je na drugi strani zastojn varianta - AMD-jev freesync? Al kje je točno keč, ker ne razumem...

Tudi delničarji morajo jest
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

kuglvinkl ::

d0rK je izjavil:

Evo, upam da tudi ta zdržita 12 let.



Kewl :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

scipascapa ::

Fritz ::

lopov je izjavil:

MrStein je izjavil:


Lahko pa kje kako poceni grafično kupiš, ki ima moderne izhode.

Thx, kabel + adapter že imam, menjava grafe pa tudi pride če se izkaže, da bo (pre)slaba slika ali bi bili kakšni problemi.
Enostavno nočem vlagat v tako staro mašino zato jo prepričujem, da se ji nabavi komplet nova mašina ampak noče slišat. PC je nek HP majhnega formata s Q6600 in dodano pasivno grafo (pozabil, je AMD al NV) in čisto neslišen. To je pa tko, če vgradiš SSD in potem vse špila :)

Ne vem, če boš kje našel adapter iz DVI na 1.3 ali 1.4 HDMI, kar boš potreboval za QHD. SFF kartice z ventilatorjem (imel NV GT210) pa znajo biti nesramno glasne, če jih količkaj priganjaš. Drugač pa so tile upgradani SFF HP-ji odlična rešitev za nezahtevno rabo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

d0rK ::

Kugl, imaš ti oba priklošljena na isti komp? Mogoče preko daisy chain? Meni en monitor nikakor ne prikaže enake slike kot drug. Veliko manj svetla bela je. Pa tudi ne vem zakaj mi indetificira monitor na koncu verige kot primarni, ne pa tistega kateri je v računlanik vštekan.

klinker ::

MihaK3 je izjavil:

SFF pc s Q6600 notri je čisto neslišen? Kako čudo tehnike ga pa hladi?:O


Tej SFFji od HPja so odlicna zadeva. Venti so zelo kvalitetni, hlajenje pa je tudi dobro nastudirano.

Buggy ::

DamijanD je izjavil:

trganje boš opazil v igrah, kjer ti bo FPS padel pod 60. Glede na tvojo kartico, malo verjetno...


...pa ni cisto tako. Jaz na sicer non gaming oz. dizajnerskem 60Hz http://www.tftcentral.co.uk/reviews/nec... 1440p@1080ti vozim simulacije voznje in zaradi input laga, seveda ne uporabljam V-synca.
Konkretno pri Dirt Rally in Dirt 4 je trganje zelo opazno, ko iz ravnih predelov (dokaj staticna slika) priletis v ovinek v gozdu in takrat se slika vedno konkretno zalomi ravno, ko to ni treba.
Stvar sem saniral do neke mere tako, da sem v RivaTunerju fiksiral frame limiter na 2X monitior frekvenca (60Hz)+1 in je kar pomagalo.
Ne recem, da trganja ni vec, ga je pa dosti manj in manj izrazit. AMD je imel framelimiter v driverjih ze od pamtiveka, ne vem zakaj Nvidia tega ne zna narediti, brez da instaliras third party utility.

ce bo pa vse po sreci pride drugi teden do mene tale igracka:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

theVB ::

@Buggy te bom prosil za mnenje ko dobis, iscem nekej podobnega :)

kuglvinkl ::

d0rK je izjavil:

Kugl, imaš ti oba priklošljena na isti komp? Mogoče preko daisy chain? Meni en monitor nikakor ne prikaže enake slike kot drug. Veliko manj svetla bela je. Pa tudi ne vem zakaj mi indetificira monitor na koncu verige kot primarni, ne pa tistega kateri je v računlanik vštekan.


Ena kartica, dva izhoda, slika enaka.
Your focus determines your reallity

opeter ::

PARTyZAN je izjavil:

Keč je v tem, da ima nvidia večino tržnega deleža pri gaming grafiki.


Je kje kakšen graf o tem?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PARTyZAN ::

MrStein ::

Tu je še več, sicer za lani: https://wccftech.com/nvidia-amd-discret...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d0rK ::

kuglvinkl je izjavil:

d0rK je izjavil:

Kugl, imaš ti oba priklošljena na isti komp? Mogoče preko daisy chain? Meni en monitor nikakor ne prikaže enake slike kot drug. Veliko manj svetla bela je. Pa tudi ne vem zakaj mi indetificira monitor na koncu verige kot primarni, ne pa tistega kateri je v računlanik vštekan.


Ena kartica, dva izhoda, slika enaka.

Sranje, jaz mam oba priklopljena na en vhod na grafi. Res je opazna razlika med belo barvo na enem in drugem.. Upam da bo potrebno česa vračati.

kuglvinkl ::

Lsj pa ce zamenjas priklop? Oz, si probal vse variante?
Your focus determines your reallity

d0rK ::

Obrnil sem zaporedje priklopa v verigi in je še vedno isto. Desni monitor je veliko svetlejši, kar je zelo moteče saj bi želel da sta oba taka. Dejansko je čista bela, medtem ko je na temu drugemu nekakšna sprana.

Jutri poskusim še s priklopom samo tega bolanega monitorja, pa dell sem kontaktiral. Pa še mimovrste bom. Grafične z dvema DP priklopoma pa nimam.

MrStein ::

Pa so nastavitve na obeh enake?
Najbolje factory reset narediti na obeh.

Vedno je isti, ki je svetlejši, če prav razumem?

Ena možnost so še nastavitve v Windows: night mode, color profile , itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

BenQ GW2765HT
se ga dobi pri nas, razen predragih 440€ conrad?

gendale2018 ::

d0rk, če je isti vedno svetlejši lahko da monitorja nista čisto enaka, kljub temu da je isti model.. lahko probaš spremenit nastavitve na monitorjih da dobiš enako svetlost
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

neo5468 ::

scipascapa je izjavil:

BenQ GW2765HT
se ga dobi pri nas, razen predragih 440€ conrad?


https://www.amazon.de/BenQ-GW2765HT-Mon...

d0rK ::

Hvala za pomoč fantje..

Vedno je isti, ki je manj svetel. Veliko manj svetel. Resetiral sem že na factory nastavitve, pa ni nič drugače. V Windows pa tudi nisem ničesar spreminjal, da bi bilo različno med monitorjema.

gendale2018 ::

lahko da je drug panel? ali pa je že obrabljn in zato manj svetel..

kaj če se poigraš z nastavitvami v windowsih/monitorju in ga probaš dat na bolj svetlo?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

d0rK ::

Ne vem kaj bi lahko bilo, ampak sploh mi ni do igračkanja z nastavitvami da bo enak kot drug. Potem bi moral to narediti vsakič ko se bo kaj spremenilo. Če ne bo direkt tak kot lev, ga bom vrnil na mimovrste oziroma bom uveljavljal stvarno napako. Moram še poskusiti z direktnim priklopom na komp, samo ta monitor. Zanenkrat moram reči da sem razočaran da se moram sploh ukvarjati s tem.

gendale2018 ::

upam da ti rata :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

d0rK ::

Ma ja, bomo videli, pognal sem še dellovo diagnostiko za vsak monitor brez priklopa na računalnik in je problem še vedno tam. En monitor ima definitvno problem z belino. Bom sporočil kaj bodo naredili na mimovrste.

Fritz ::

Če 14-dnevni rok ni potekel, ga vrni, ker ne ustreza tvojim pričakovanjem in kupi enakega pri drugem prodajalcu (v izogib težavam, če se bo zgodba ponovila).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

lopov ::

Fritz je izjavil:

lopov je izjavil:

MrStein je izjavil:


Lahko pa kje kako poceni grafično kupiš, ki ima moderne izhode.

Thx, kabel + adapter že imam, menjava grafe pa tudi pride če se izkaže, da bo (pre)slaba slika ali bi bili kakšni problemi.
Enostavno nočem vlagat v tako staro mašino zato jo prepričujem, da se ji nabavi komplet nova mašina ampak noče slišat. PC je nek HP majhnega formata s Q6600 in dodano pasivno grafo (pozabil, je AMD al NV) in čisto neslišen. To je pa tko, če vgradiš SSD in potem vse špila :)

Ne vem, če boš kje našel adapter iz DVI na 1.3 ali 1.4 HDMI, kar boš potreboval za QHD. SFF kartice z ventilatorjem (imel NV GT210) pa znajo biti nesramno glasne, če jih količkaj priganjaš. Drugač pa so tile upgradani SFF HP-ji odlična rešitev za nezahtevno rabo.


Hm, žal nisem tako tehnično podkovan in o teh omejitvah nisem razmišljal, kupil se ta kabel z adapterjem: https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/go...

TV bi ostal na HDMI ker se prenaša še zvok, monitor bi pa šel na na ta DVI2HDMI kabel, rabim samo sliko brez zvoka. Preveril sem kartico in je pasivni 2Gb radeon 5450, v specs je tole: Integrated dual-link DVI output with HDCP11 Max resolution: 2560x1600.
««
42 / 138
»»