» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
115 / 137
»»

gusto ::

jellychelsea je izjavil:

A ima kdo izkušnje z UW gamingom? Se še vedno odločam a bi vzel UW monitor ali pa bi kar kupil 2x 27".

Jaz sem imel 34" UW 3440×1440 in je bil za gaming top. Za delo mi je pa vseeno malo manjkalo prostora in nekako mi bolj ustreza glavna vsebina na sredi, ostalo na strani in sem zamenjal za 2x27" 2560x1440. Na 34" moraš vedno imet nekaj levo, drugo desno, mi ni ustrezalo, če razdeliš na 3 dele, mi je bilo pa posamezno okno preozko. Tudi ukrivljenost 1500R mi je bila pri delu nekoliko prehuda, vrstica kode/besedila je dokaj ukrivljena.

Včasih sicer pogrešam UW monitor, za gaming je bil res top. Mogoče nekoč, ko bodo 38" in 40" malo ceneje, zamenjam nazaj. Zaradi kompromisa z delom pa še malo manj hudo krivuljo vzamem (1800-2300R).:P
Have you tried turning it off and on again?

7damjan7 ::

Zdravo.

Kupujem nov monitor za gaming, autocad in photoshop. Budget do max 400 €

Velikost 32", resolucija 2560*1440

Gledal sem spodnja dva modela

https://www.mimovrste.com/gaming-monito...

https://www.mimovrste.com/gaming-monito...

Imam laptop Lenovo Legion Pro 5, grafična kartica NVIDIA RTX 3060 6GB

Prav tako nisem najbolj na tekočem s G-sync, freesync... Glede na to da imam NVIDIA grafično kartico, ki podpira G-sync ali bi moral potem izbrati tudi monitor, ki podpira G-sync... Za zgornja dva namreč piše da podpirata freesync...

Ali imate mogoče kakšen drug predlog v tem rangu?

Najlepša hvala za pomoč

Yohan del Sud ::

1. Zelo dobro izražene želje in zahteve. Lahko bi malo bolj edino definiral "gaming".
2. Glede na specifikacije, oba ustrezata, če nisem kaj spregledal.
3. Prvi ima malo boljšo generalno oceno.
4. VA zasloni so bili do pred kratkim bolj domena DTP (kontrast pa to), so pa vedno bolj popularni v gaming sektorju. Napredek v smeri ms in fps pa to.
www.strancar.com

scipascapa ::

Jaz bi vzel tega

https://www.avtera.si/monitor-dell-s322...

Drugače pa imaš oba za super ceno.

ali tega z akcijsko ceno

https://www.avtera.si/monitor-acer-nitr...
275+ddv preko mene.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

@7damjan7:

Vsekakor bi/bom jaz vzel v tem primeru 32" 1440p high refresh IPS + KVM switch:

Gigabyte M32Q

432€ z dostavo in placilom po povzetju.

G-Sync dela, slika je super, HDR, nizki odzivni casi in ugodna cena.

...preveri.

scipascapa ::

Od Buggyja je najboljša izbira.

jellychelsea ::

Ma nič, sem se odločil, da bom nabavil UW. Glede na to, da tist LG ni bil ok, gledam sedaj spodnjega. Kakšna mnenja?

https://www.mimovrste.com/monitorji-po-...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

pa sej sem ti dal ZSje ;)

DELL-a vzameš :) imajo samo še 1 kos.

rini ::

Buggy je izjavil:

@7damjan7:

Vsekakor bi/bom jaz vzel v tem primeru 32" 1440p high refresh IPS + KVM switch:

Gigabyte M32Q

432€ z dostavo in placilom po povzetju.

G-Sync dela, slika je super, HDR, nizki odzivni casi in ugodna cena.

...preveri.


tudi moja izbira je zagotovo Gigabyte M32Q 31.5" IPS, ciljam pa zdaj stopnico višje Dell U3023E 30"

Buggy ::


tudi moja izbira je zagotovo Gigabyte M32Q 31.5" IPS, ciljam pa zdaj stopnico višje Dell U3023E 30"


...stopnica visje kakor za koga v primeru 7damjan7 verjetno ne. 16:10 format napram 16:9 je v dolocenih situacijah res bolj dobrodosel, predvsem za office taske a je v tem primeru skoraj prevec visine pri tako velikem monitorju.

Drugace pa kar se ostalih specifik tice, jaz osebno nocem 60Hz monitorja tudi vidt vec v blizini, kaj sele uporabljat ;)

Zato pa imas toliko razlicnih monitorjev, vsak najde kaj zase, ker ocenjevanje slike je zelo subjektivno in nehvalezno delo.

Fritz ::

jellychelsea je izjavil:

Ma nič, sem se odločil, da bom nabavil UW. Glede na to, da tist LG ni bil ok, gledam sedaj spodnjega. Kakšna mnenja?

https://www.mimovrste.com/monitorji-po-...

Sam imam tega in sem zadovoljen. Je pa težava, da pri bolj zahtevnih igrah GTX1070ti ne more več vsega poganjati na najvišjih nastavitvah. Tudi razmerje stranic slike mi je pri 32" QHD bolj všeč kot pri tem, je pa moja boljša polovica zadovoljna z UW, ker ima pri delu naenkrat odprta dva velika okna.

Ne vem kako je z Lenovom a Iiyama je na Amazon.de 150EUR cenejša kot na Mimovrste.

Tisti Dell, ki ti ga ponuja Sciapasciapa je zelo dober monitor za splošno rabo in igranje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

scipascapa ::

jo Friz: katera IIYAMA model? Daš linkić? :)

7damjan7 ::

Najlepša hvala vsem za odgovore.

Buggy hvala, bom preveril.

Fritz ::

scipascapa je izjavil:

jo Friz: katera IIYAMA model? Daš linkić? :)

Klikni na besedo 'tega' v prvem stavku mojega posta ;)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jellychelsea ::

Fritz je izjavil:

jellychelsea je izjavil:

Ma nič, sem se odločil, da bom nabavil UW. Glede na to, da tist LG ni bil ok, gledam sedaj spodnjega. Kakšna mnenja?

https://www.mimovrste.com/monitorji-po-...

Sam imam tega in sem zadovoljen. Je pa težava, da pri bolj zahtevnih igrah GTX1070ti ne more več vsega poganjati na najvišjih nastavitvah. Tudi razmerje stranic slike mi je pri 32" QHD bolj všeč kot pri tem, je pa moja boljša polovica zadovoljna z UW, ker ima pri delu naenkrat odprta dva velika okna.

Ne vem kako je z Lenovom a Iiyama je na Amazon.de 150EUR cenejša kot na Mimovrste.

Tisti Dell, ki ti ga ponuja Sciapasciapa je zelo dober monitor za splošno rabo in igranje.


Joj sem čisto pozabil na Amazon :)

https://www.amazon.de/-/en/HUAWEI-MateV...

https://www.amazon.de/-/en/S3422DWG-Inc...

EDIT: sem kar tega Della naročil. Upam, da mi bo služil :)

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

kok si dal?

jellychelsea ::

440€

7damjan7 ::

Naročen Gigabyte M32Q.

Hvala vsem za predloge. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7damjan7 ()

rini ::

Bravo!! Ta monitor je bila tudi moja prva izbira in je odličen. Tudi po testih lg 32gp850 vs gigabyte m32q je slednji bil bolje ocenjen.

Če se Dell U3023E ne bo drastično spustila cena, bom seveda vzel Gigabyte M32Q, ker me res ni, da bi plačeval dvojno ceno za 1 cm višine.

scipascapa ::

Furb ::

Katera sta best buy monitorja za 27" 2k in 32" 4k?
Kateri tip zaslona? Igric se nebo igralo, bolj za pisarniska opravila, kaksen film,...

rini ::

ja ta gigabyte m32q zgoraj... predvsem pa kar je formatu 16:10, višji razred recimo Dell U3023E

4K je nepotrebno za pisarniško delo

MrStein ::

Odvisno kako pisarniško delo je.
Če odpira veliko PDF-ov, ki imajo besedilo v različnih velikostih bo razlika pri 4K še kako opazna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jonec ::

Furb je izjavil:

Katera sta best buy monitorja za 27" 2k in 32" 4k?
Kateri tip zaslona? Igric se nebo igralo, bolj za pisarniska opravila, kaksen film,...

Zelo priporocam Odyssey G5, sem z mimovrste narocil je super za kar se odlocis, (npr. grafike boljse= refresh rate na 60hz= 12 bit hdr, gamimg 144hz=8-bit z dethering) je 2k monitor 27".

Kleemen ::

Ukvarjam se s fotografijo in kupujem ips monitor, ki bi ga povezal na macbook pro 16" do sedaj sem vse fotke urejal na 16" (resolucija 3072 × 1920), ker pa me čez sezono čaka veliko dela (vsak dan 8-12ur obdelave) bi kupil še en dodaten monitor tam okrog 24" več kot dovolj za moje potrebe. Pred leti sem imel odličnega Della U2412M ips in resolucijo 1920 x 1200 sem bil zelo zadovoljen. Glede na to, da je starejši model je še vedno ok ali ima kakšnega naslednika, ki je še boljši? Hvala za pomoč in nasvete.

Han ::

Za malo več kot stane U2520D dobiš S2721QS ali S2722QC.

Kleemen ::

To je "naslednik" U2412M?

kuglvinkl ::

Kleemen je izjavil:

To je "naslednik" U2412M?


naslednik tega je recimo U2415. Sam bi gotovo šel na 4k, recimo tega, ki ga priporoča Han.
Your focus determines your reallity

Kleemen ::

4k se mi zdi previsoka resolucija, že tako bolj slabo vidim na ekran, pri 4k je pa vse še bolj na majhno razen če imaš 27"+ ekran kar mi je preveliko glede na to da sedaj delam vse na 16" ekranu bi bil 24" več kot preveč. :)

PrimozR ::

Display scaling. 4k je ločljivost, ne definira velikosti elementov. Oz. definira najmanjšo velikost elementov, ki jih pa lahko potem povečaš.

Prednost je bolj oster tekst in navsezadnje tudi prikaz slik.

Danes kupiti 16:9/16:10 monitor, ki ni 4k, mora za seboj imeti ZELO tehten razlog.

To, da zdaj delaš na 16", pa tudi ni pretirano dober faktor, zakaj vzeti 24" monitor namesto 27". TV imaš tudi 24"? Zakaj ne več kot tistih 6-7", kolikor imajo diagonale telefoni?
Hint: ključna je tukaj tudi razdalja, s katere gledaš ta zaslon.

Pat_MaGroin ::

Jaz sem ravno kar naročil tole:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Pomoje best buy do 300 EUR.

Imaš pa tudi Lenovo za nekoliko manj: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Kleemen je izjavil:

4k se mi zdi previsoka resolucija, že tako bolj slabo vidim na ekran, pri 4k je pa vse še bolj na majhno razen če imaš 27"+ ekran kar mi je preveliko glede na to da sedaj delam vse na 16" ekranu bi bil 24" več kot preveč. :)

Lej, tukaj imaš eno lepo rabljeno IPS QHD Dell-ovo 24-ko za 80€.
https://www.ebay.de/itm/255401249666?ha...

Jaz imam doma viška enega Dell-a P2416D (IPS, QHD, zaslon brez napak) in ga odstopim za enak denar + 1 mesec testa in vračilo denarja, če ti karkoli ne bi ustrezalo. ZS, če te bo zanimalo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Han ::

Ko boš s 16" @ 3072×1920 preklopil oči na 24" @ 1920×1200, bo vse kockasto. Zato je 25" @ 2560×1440 (U2520D) bolj za silo, 27" @ 3840×2160 (S2721QS ali S2722QC) pa optimalno.

Kleemen ::

Aha, nevem ker nisem še nikoli sprobal 4k in 27" tako da niti ne morem vedet. Torej priporočate da probam 27" in 4k?

Kateri ips model model/znamka pa je ok glede na ceno in kvaliteto? Še vedno Dell klasa zase (vsaj za fotografe) kot pred leti ali kaj drugega na sceni? :)

Hvala vsem za mnenja in pomoč.

PrimozR ::

Iščeš v prvi vrsti panel, ne proizvajalca zaslona. Proizvajalec zaslona ti da specifičen OSD, ohišje, nogo, inpute, itd., tudi strategijo drivinga panela (overdrive in podobno).

Dva različna monitorja imata lahko enak panel ampak različen nabor funkcij. Case in point, samo dva monitorja imata 5120 x 1440 px resolucijo na 49" in imata IPS matriko:
https://geizhals.eu/lg-49wl95c-w-a19962...
https://geizhals.eu/dell-ultrasharp-u49...

Dell zelo slavno uporablja LG panele, tako da kaj misliš, različna panela? :)

Anney ::

Kleemen je izjavil:

Aha, nevem ker nisem še nikoli sprobal 4k in 27" tako da niti ne morem vedet. Torej priporočate da probam 27" in 4k?

Kateri ips model model/znamka pa je ok glede na ceno in kvaliteto? Še vedno Dell klasa zase (vsaj za fotografe) kot pred leti ali kaj drugega na sceni? :)

Hvala vsem za mnenja in pomoč.



S kje si?. pri meni se lahko prepiračaš, priporočam. Pa še profil za barvno kalibracijo ti pošljem.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

rini ::

Kleemen je izjavil:

Ukvarjam se s fotografijo in kupujem ips monitor, ki bi ga povezal na macbook pro 16" do sedaj sem vse fotke urejal na 16" (resolucija 3072 × 1920), ker pa me čez sezono čaka veliko dela (vsak dan 8-12ur obdelave) bi kupil še en dodaten monitor tam okrog 24" več kot dovolj za moje potrebe. Pred leti sem imel odličnega Della U2412M ips in resolucijo 1920 x 1200 sem bil zelo zadovoljen. Glede na to, da je starejši model je še vedno ok ali ima kakšnega naslednika, ki je še boljši? Hvala za pomoč in nasvete.


Če imaš denar vzami novi Dell U3023E, je tudi 16:10 z 2560 x 1600 in lahko še vedno postaviš na CVT, 1920 x 1200

Na monitorju se ne splača šparat, okvarjen vid več stane.

Kleemen ::

Primorska.

Ja res je, vid se mi je v zadnjih letih zelo poslabšal, ker delam veliko na računalniku. Mogoče tudi zaradi Retine, ki ima visoko resolucijo na majhnem ekranu. Sem probal tudi velikega iMaca 27" 5k pa je bila tako močna resolucija in ostrina, da nisem mogu zdržat več kot pol ure pred ekranom. Sem tudi bral na spletu, da ima veliko ljudi probleme s tem, ker drugače bi sigurno imel raje iMaca, kot 16" proja, na katerem pa sem lahko cel dan in me nič ne bolijo oči. Nevem pa kako je dolgoročno zdravo za oči.
(Sori za offtopic).

Pat_MaGroin ::

Sorry, ampak, a ne poznas koncepta oz nastavitve scalinga?

lp s 4k ločljivosti na 13" zaslonu.

Hair ::

Je pa morda pomembna zanimivost za fotografa to, da Photoshop CS6 in starejši (če slučajno imaš starega licenčnega, jaz sem se znašel v tej situaciji) ne podpirajo 4k monitorjev in scaling za del user interface-a ne dela. Crusor npr. ostane majhen, layer style tabi so brez teksta, pa še kaj bi se našlo. Kar boleče
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Kleemen ::

Ne ne imam licenčnega ker imam s.p. tako da se raje ne zafrkavam in plačam. :D Delam pa 90% v Lightroom, tako da kar se tega tiče vse ok. Samo malo večjo sliko bi rad mel, ker se mi zdi da ko sem kdaj 10ur+ dnevno na kompu bi se kar poznalo dogloročno ali gledam na 16" ali 24-27".

Je na Mimovrste kakšen ok monitor, ker tam lahko sprobam in vrnem če ne bi bil ok? :D

Han ::

Fritz ::

Kleemen je izjavil:

Ne ne imam licenčnega ker imam s.p. tako da se raje ne zafrkavam in plačam. :D Delam pa 90% v Lightroom, tako da kar se tega tiče vse ok. Samo malo večjo sliko bi rad mel, ker se mi zdi da ko sem kdaj 10ur+ dnevno na kompu bi se kar poznalo dogloročno ali gledam na 16" ali 24-27".

Je na Mimovrste kakšen ok monitor, ker tam lahko sprobam in vrnem če ne bi bil ok? :D

Vsakega, ki ga kupiš na daljavo, lahko v največ 14-ih dnevih vrneš brez navajanja razloga za vrnitev. Jaz uporabljam ta način, da si zagotovim zaslon brez mrtvih pikslov ipd. ker proizvajalci tolerirajo določene napake oz. ti ne bodo zamenjali monitor zaradi enega mrtvega piksla. Če kupiš novega, pričakuješ, da je brez napake pa še ugotoviti moraš ali ti ustreza.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bircaboy ::

Pozdravljeni, potreboval bi monitor za občasno rabo, youtube, srfanje, cca 1 uro na dan. Razmišljam o 27". Cena do 200€.
Ogledanega imam tegale Della. Kaj menite? Je keri boljši price/performance za omenjeni budget?
https://www.bigbang.si/dell-s2721h-moni...

mtosev ::

27" na full hd ni najboljša izbira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bircaboy ::

Mtosev, kaj mi priporočaš?
Gre se za 50-letnika, ki vklopi računalnik parkrat na teden za kakšno urco, razmišljal sem o 27"-ki.
Kej takega rajši?
https://www.mimovrste.com/monitorji/aoc...

mtosev ::

Ta res je bolj primerna. Če človek slabo vidi mogoče tudi full hd na 27 ni tak slabo. Za večino ljudi pa tekst pri full hd 27 ni oster.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

Moogoče raje 32" QHD?

Kleemen ::

Fritz je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Ne ne imam licenčnega ker imam s.p. tako da se raje ne zafrkavam in plačam. :D Delam pa 90% v Lightroom, tako da kar se tega tiče vse ok. Samo malo večjo sliko bi rad mel, ker se mi zdi da ko sem kdaj 10ur+ dnevno na kompu bi se kar poznalo dogloročno ali gledam na 16" ali 24-27".

Je na Mimovrste kakšen ok monitor, ker tam lahko sprobam in vrnem če ne bi bil ok? :D

Vsakega, ki ga kupiš na daljavo, lahko v največ 14-ih dnevih vrneš brez navajanja razloga za vrnitev. Jaz uporabljam ta način, da si zagotovim zaslon brez mrtvih pikslov ipd. ker proizvajalci tolerirajo določene napake oz. ti ne bodo zamenjali monitor zaradi enega mrtvega piksla. Če kupiš novega, pričakuješ, da je brez napake pa še ugotoviti moraš ali ti ustreza.


Res je ja, na Mimovrste tudi nič ne komplicirajo, če samo sprobaš in vrneš brez znakov uporabe, tako da za takšne stvari tudi jaz vedno prej sprobam in če slučajno ni ok vrnem.

rini ::

Ali ima kdo 42" 3840x2160 IPS monitor, kako se obnese?
««
115 / 137
»»