» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
91 / 137
»»

Meizu ::

Potem ni druge kot Dell S3220GDF. Se ponavljam ko stara kaseta, sam to je res dober monitor, dvomim, da dobiš boljši allrounder v tem cenovnem segmentu. Perfektna kombinacija gaming monitorja in monitorja za stalno rabo (beri prijazen očem, ko ga kalibriraš, ter žive barve).

AapocalypseE ::

Se strinjam. Dell S3220GDF je top. Za tak denar pa sploh.

scipascapa ::

Vsi kupci S3220GDF kaj menite o tej konkurenci?

https://www.gigabyte.com/Monitor/G32QC#...
https://b2b.elkotex.si/gigmo-g32qc-ek.h...

Meizu: kako ga kalibriraš, če nimaš kalibratorja?

Overall, the Dell S3220DGF and the Gigabyte G32QC are very similar. The Dell has better ergonomics, black uniformity, and gradient handling. On the flip side, the Gigabyte has faster response time, and its higher brightness makes it more suitable for well-lit rooms.

lp

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

scipascapa ::

Kaj je vam (bivšim 27'' 1440p uporabnikom) bilo boljše iti na 32'' 16:9 ali 34'' 1440p 21:9, seveda 144Hz+

Jaz sem zdaj močno v dilemi.

scipascapa ::

ignore.

Zgodovina sprememb…

tomazic89 ::

scipascapa je izjavil:

Kaj je vam (bivšim 27'' 1440p uporabnikom) bilo boljše iti na 32'' 16:9 ali 34'' 1440p 21:9, seveda 144Hz+

Jaz sem zdaj močno v dilemi.

Jaz 32" 16:9 nisem probal. ampak 34" 21:9 curved, me je pa takoj preprical. Ce rabis veckrat dve stvari eno ob drugi je 21:9 zmaga. Govorim za delo.. za igranje nimam pojma.

AapocalypseE ::

scipascapa je izjavil:

Kaj je vam (bivšim 27'' 1440p uporabnikom) bilo boljše iti na 32'' 16:9 ali 34'' 1440p 21:9, seveda 144Hz+

Jaz sem zdaj močno v dilemi.


Sem imel 34 inch 21:9 flat za igre in mi 32 16:9 bolj odgovarja. Sploh curved zmaga.

LunKi ::

Tudi jaz kupujem monitor za M1 maca in kolebam med 27 ali 32 4k. Curved ali ne? Gre predvsem za delo, multitasking, browser tabi in podobno. Nekaj malega photoshop.

Gledam te modele:
lg-32bn67u
lg-27ul500-w
samsung-monitor-u28r554uqu
Ali Samsung 32 curved 4k monitor VA panel?

Hvala za infi, predvsem tistih, ki so testirali curved in navadne ter primerjali Samsung VA in ostel IPS panele.

roko11111 ::

Meizu je izjavil:

Volta je izjavil:

Izgleda, da me po dolgih skupaj preživetih letih zapušča moj LG IPS236 (verjetno je šel inverter, naenkrat je enkrat postal veliko manj svetel, sicer slika ok), zato kupujem drugega. Ker nimam absolutno nobene ideje kaj se dandanes splača, vas prosim za nasvet glede nakupa.

Enkran se bo največ uporabljal za glasbeno produkcijo (verjetno bom zaenkrat imel samo 1 velik zaslon), tu in tam kako konstruiranje in za igre. Nimam ideje ali ukrivljen ali flat. Kaj je tu boljše overall? V ekran bom buljil kar lep čas dneva, tako da kupujem nekaj kar mi bo "prišparalo" vid in sklepam, da je 144Hz ali več boljše za oči. Prostora na mizi je za 32" zaslon. Denarja do nekje 300€. Če bi se mi res splačalo, bi se morda stegnil do 400. Hvala za nasvete!


https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/z...

Tole bo zate. Tu sicer nimajo na zalogi, poglej še v kakšno drugo trgovino.


ok tle ga ni na zalogi. zakaj je pa tukaj https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/z... isti model podvojen oz dobavljivost 1-2 dni ter višja cena? a js slabo vidim al kaj?8-O

Argica ::

2 dobavitelja.

AapocalypseE ::

60Hz ;((

roko11111 ::

aha ok, pol nisem slep.

bom kr tukaj vzel https://eigre.si/viewsonic-vx3211-4k-mh... se mi zdi da je trenutno najceneje, očitno na zalogi in tudi brezplačna dostava...

Meizu ::

scipascapa je izjavil:

Vsi kupci S3220GDF kaj menite o tej konkurenci?

https://www.gigabyte.com/Monitor/G32QC#...
https://b2b.elkotex.si/gigmo-g32qc-ek.h...

Meizu: kako ga kalibriraš, če nimaš kalibratorja?

Overall, the Dell S3220DGF and the Gigabyte G32QC are very similar. The Dell has better ergonomics, black uniformity, and gradient handling. On the flip side, the Gigabyte has faster response time, and its higher brightness makes it more suitable for well-lit rooms.

lp


Sem tudi jaz gledal ta monitor. Dobra alternativa, čeprav ja, black uniformity je kar precej slabši od dellovega, ni samo mala razlika.

Dell ima dovolj močno svetilnost ekrana, da meni osebno pri 60% žge skozi oči, je pa res, da imam bolj občutljive oči na svetlobo. HDR400 npr. je zame že kr too much za nekaj kar ni vsaj par metrov oddaljeno od mene.

Kar se kalibracije tiče - seveda ne delaš kalibracije z merilnimi instrumenti, lahko pa vzameš nastavitve npr. iz tomshardware, ko so dejansko kalibrirali ekran na testu pa je to to. Ja, ni 100% isto, ker paneli varirajo med sabo malenkost, je pa 99% tam.

Kalibracijske nastavitve, ki jih uporabljam tudi sam in sem z njimi super zadovoljen najdete tule:
https://www.tomshardware.com/reviews/de...

blink ::

Zanima me ali je LG CX 48, 4K OLED 48" TV dobra varijanta za nakup kot monitor? Vidim na youtube posnetkih, da si ga kar kupujejo. Skrbi me burn-in in baje krajša življenjska doba kot LCD...? Potreboval bi ga kot delovni monitor, torej ne-gaming (programiranje, grafični programi, video montaža...). Cena od 1250 eur.
https://www.lg.com/us/tvs/lg-oled48cxpu...

Druga varijanta je pa dual monitor setup 2x LG 32UN880, 32" 4K IPS monitorja za isti budget.
https://www.lg.com/us/monitors/lg-32un8...

Mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

JackOdpirac ::

To je najboljsi gamerski TV/monitor letos. Zanimivo je drazji od 55" brata, saj lahko 48" izdelujejo samo skupaj z 77", medtem je pa proizvodnja 55" bistveno cenejsa.

Ce ne isces gaming monitorja je gotovo precej cenejsa alternativa v 500e razredu.
https://geizhals.eu/viewsonic-vx4380-4k...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Volta je izjavil:

Da dodam še malo bolj podrobno in najdem res idealno opcijo zase. Trenutno imam v mašini GTX 1070 Ti, kar pomeni, da verjetno 4K zaslon za igre odpade, ker grafa ne bo sfolgala.

Igre lahko daš na nižjo ločljivost ali manjše detajle.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Igre lahko daš na nižjo ločljivost ali manjše detajle.


Lahko, samo je kar velika razlika. 2k sharpness na 4k monitorju ni isti kot 2k na 2k monitorju npr. (piksli niso istih dimenzij, če sta pri 4k monitorju 2 piksla 1x 2k piksel), zaradi česar pride slika precej bolj popačena.

MrStein ::

Stavim da 90% folka ne bi opazila razlike. Kje se dobimo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Stavim, da malo pretiravaš.

Volta ::

MrStein je izjavil:

Stavim da 90% folka ne bi opazila razlike. Kje se dobimo?


Jaz jo definitivno opazim zato ta opcija odpade.

roko11111 ::

AapocalypseE je izjavil:

60Hz ;((


ja in?

melvin ::

Kateri monitor mi priporočate rabljen Dell u2715h (za 250€) ali nov Dell P2720D?
Se priporoča kaj drugega v tem segmentu do 350€? Uporaba večinoma pisarniška, programiranje, web...
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

AapocalypseE ::

roko11111 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

60Hz ;((


ja in?


Zgleda še nisi občutil več kot 60Hz, ker drugače bi vedel za kaj se gre.

Han ::

melvin je izjavil:

Kateri monitor mi priporočate rabljen Dell u2715h (za 250€) ali nov Dell P2720D?
Če je U2715H brezhiben... P2720D je zgolj novejši.

melvin je izjavil:

Se priporoča kaj drugega v tem segmentu do 350€? Uporaba večinoma pisarniška, programiranje, web...
Ne, razen če greš nad 400 ali 600 eur in izbereš U2721DE ali U2720Q.

Fritz ::

Če kupiš nov monitor preko spleta, ga lahko testiraš in v primeru mrtvih ali zataknjenih pik lepo vrneš, saj ga v 14-ih dneh lahko vrneš, ne glede na to kak je razlog za vrnitev.

Pri rabljenem tega ne moreš storiti razen, če se ne dogovoriš s prodajalcem za test pred nakupom.

Na podlagi prispevkov in izkušenj uporabnikov tukaj in drugje sem kupil Dell-a S3220DGF in moram reči, da mi ni žal. Je pa reč konkretno velika v primerjavi s prejšnjim 24".
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

scipascapa ::

Tudi jaz bom vzel tega Dell-a. Čeprav delno bi tudi 34'' 21:9 bil ok?

Zdaj imam combo 27 + 24.

MihaK3 ::

32 palcev in 1440p je po mojem mnenju ravno sweet spot, pri 4k na tej velikosti se moraš že igrati s scalingom in ne deluje vse kot bi moralo, 40-43 so mi pa kot monitor preveliki v absolutnem smislu (mogoče bi se na daljši rok navadil, samo v dobrih dveh tednih se nisem), ne razumem zakaj noben ne ponuja vmesne velikosti, ker mislim da bi bilo 37 (kot so bili včasih TVji) ravno prav za marsikoga.
Aja, govorim seveda o 16:9 formatu, vem da obstajajo 34, 35 in 38 v 21:9 samo to je spet drugo (in ta zadnji, torej 38 21:9 je tudi dobra zadeva, samo so bili vsaj do nedavnega čisto vsi modeli nesramno dragi, če se sedaj kaj bolje pa ne vem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

scipascapa ::

38'' 21:9 so okoli jurja takoj.

MihaK3 ::

No, torej nič kaj bolje kot 2 leti nazaj... :|

lubej1 ::

se dobi kaj pametnega za 500 EUR:

27" do 32" (raje okrog 32")
raven ekran
ne previsoka ločljivost (da niso črke... premajhne)
nastavljiv po višini
kvalitetna slika, barve...

uporabljal bi ga za office, net in adobe programe

hvala

LP

scipascapa ::

manjši razpon daj...27 ali 32'' ne od do, ker je potem težje.

če že, tega potem Dell-a S3220DGF...ukrivljen ampak pride prav.

Fritz ::

lubej1 je izjavil:

se dobi kaj pametnega za 500 EUR:

27" do 32" (raje okrog 32")
raven ekran
ne previsoka ločljivost (da niso črke... premajhne)
nastavljiv po višini
kvalitetna slika, barve...

uporabljal bi ga za office, net in adobe programe

hvala

LP

Velikost črk in vsega v uporabniškem vmesniku Win OS poljubno nastavljaš. Predvidevam, da enako velja tudi za MAC OS in Linux.

Ločljivost je pomembna zato, da na večjih zaslonih nimaš preveč zrnate slike zaradi jasno vidnih posameznih pik, ker sediš relativno blizu zaslona. Nad 24" se zato priporoča 2k ali QHD ločljivost in naprej.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

JackOdpirac ::

lubej1 je izjavil:

se dobi kaj pametnega za 500 EUR:

27" do 32" (raje okrog 32")
raven ekran
ne previsoka ločljivost (da niso črke... premajhne)
nastavljiv po višini
kvalitetna slika, barve...

uporabljal bi ga za office, net in adobe programe

hvala

LP

Če iščeš raven 32" zaslon in ne potrebuješ neke hude barvne natančnosti, ti svetujem AOC Q3279VWFD8, ki je za 200€ best bang for the buck.
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

lubej1 ::

hvala za vaše odgovore

potem pa popravim moje želje:

32"
raven ekran
ne previsoka ločljivost (da niso črke... premajhne)
nastavljiv po višini
kvalitetna slika, barve...

vsekakor raven ekran, bi odštel tudi kakšen eur več kot 200-300 eur, torej cca 500 eur, če se seveda dobi kaj boljšega za to ceno
pa ekran mora biti nastavljiv po višini, še najraje bi imel kakšnega dell, hp..., če seveda niso veliko dražji od ostalih znamk

hvala

LP

Argica ::

kuglvinkl ::

Čaki lubej, sej smo ti že večkrat povedal, da se velikost črk odpravi s scalingom.
Your focus determines your reallity

MrStein ::

Scaling včasih čudno dela, eni programi so čudni.
Sicer pa sem jaz to že pred 10 leti razlagal, da lahko povečaš črke... ene se pač ne prime. (ali imajo zgoraj naštete težave)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Meni je recimo 27ka 2k, ki jo imam na firmi že res maksimum, kar se 1:1 scale tiče. Če bi imel težave z dioptrijo npr. bi bilo tole razmerje velikost:resolucija že way too much. Strinjam se, da je 32'' 2k optimum, isto kot recimo 24'' 1080p.

kuglvinkl ::

Čaki, sam da vem, ti razumeš scaling ali ne?
Your focus determines your reallity

Meizu ::

Jp. Kaj pa je tle tako mističnega za razumet? Al se misliš obesit na kakšno besedo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

melvin ::

Fritz je izjavil:

Če kupiš nov monitor preko spleta, ga lahko testiraš in v primeru mrtvih ali zataknjenih pik lepo vrneš, saj ga v 14-ih dneh lahko vrneš, ne glede na to kak je razlog za vrnitev.

Pri rabljenem tega ne moreš storiti razen, če se ne dogovoriš s prodajalcem za test pred nakupom.

Na podlagi prispevkov in izkušenj uporabnikov tukaj in drugje sem kupil Dell-a S3220DGF in moram reči, da mi ni žal. Je pa reč konkretno velika v primerjavi s prejšnjim 24".

Zgleda zanimiv. Kako se pa kaj tekst vidi na njemu?
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

kuglvinkl ::

Meizu je izjavil:

Jp. Kaj pa je tle tako mističnega za razumet? Al se misliš obesit na kakšno besedo?


Ne razumem tvoje izjave, da je na 32 2k optimum. V cem je to drugace od 32 4k s recimo 150% scalingom? V redu, cena je 2x najmanj, ampak to zanemarimo.

melvin je izjavil:

Fritz je izjavil:

Če kupiš nov monitor preko spleta, ga lahko testiraš in v primeru mrtvih ali zataknjenih pik lepo vrneš, saj ga v 14-ih dneh lahko vrneš, ne glede na to kak je razlog za vrnitev.

Pri rabljenem tega ne moreš storiti razen, če se ne dogovoriš s prodajalcem za test pred nakupom.

Na podlagi prispevkov in izkušenj uporabnikov tukaj in drugje sem kupil Dell-a S3220DGF in moram reči, da mi ni žal. Je pa reč konkretno velika v primerjavi s prejšnjim 24".

Zgleda zanimiv. Kako se pa kaj tekst vidi na njemu?



Ej prjatu, za scaling si slisal? ;)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ej prjatu, za scaling si slisal? ;)


http://letmegooglethat.com/?q=windows+s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

melvin ::

kuglvinkl je izjavil:

Meizu je izjavil:

Jp. Kaj pa je tle tako mističnega za razumet? Al se misliš obesit na kakšno besedo?


Ne razumem tvoje izjave, da je na 32 2k optimum. V cem je to drugace od 32 4k s recimo 150% scalingom? V redu, cena je 2x najmanj, ampak to zanemarimo.

melvin je izjavil:

Fritz je izjavil:

Če kupiš nov monitor preko spleta, ga lahko testiraš in v primeru mrtvih ali zataknjenih pik lepo vrneš, saj ga v 14-ih dneh lahko vrneš, ne glede na to kak je razlog za vrnitev.

Pri rabljenem tega ne moreš storiti razen, če se ne dogovoriš s prodajalcem za test pred nakupom.

Na podlagi prispevkov in izkušenj uporabnikov tukaj in drugje sem kupil Dell-a S3220DGF in moram reči, da mi ni žal. Je pa reč konkretno velika v primerjavi s prejšnjim 24".

Zgleda zanimiv. Kako se pa kaj tekst vidi na njemu?



Ej prjatu, za scaling si slisal? ;)

Nisem tebe vprašal.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: melvin ()

Meizu ::

Evo, da vam pomagam še takole:



Zdej mi ne moreš rečt, da se niste podučili.

kuglvinkl ::

Pa saj so zrihtal skozi ta leta. Najbrz ni idealno, da bi bil pa to razlog, da ne nabavil 4kje pa huda.
Your focus determines your reallity

Meizu ::

Ni potrebe. Sploh pa, 4k 144hz paneli ne obstajajo, ali pa stanejo premoženje, tako da trenutno res še ni čas za 4k.

kuglvinkl ::

Ok, men je dovolj 60Hz, bolj crisp tekst bi pa imel. Zal je okol jurja za dva monitorja momentalno nekolk prevec.
Your focus determines your reallity

Volta ::

Fantje, razmišljam, da bom verjetno vseeno raje vzel 27" namesto 32". Bo 32" za gledanje iz razdalje okoli enega metra verjetno prevelik. Sploh ukrivljen. Oz. kakšno velikost bi priporočali za tako razdaljo?

Torej:
Načeloma okoli 27", 144Hz, 1440p, IPS, dobre barve in kontrast, nastavljiv po višini. Ekran se bo uporabljal za glasbeno produkcijo, multimedijo, tudi kake igre (vendar večinoma ne FPS). Gledam LG 27GL850, ki jih kar hvalijo. Obstaja v tem cenovnem razredu (oz. raje malo ceneje) kaj res vredno nakupa?
««
91 / 137
»»