» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
32 / 137
»»

BeerBelly ::

Mogoče sem samo jaz tak, ampak se mi nekako ne zdi smiselno kupiti 4k monitor če moraš potem scaling uporabiti da vidiš normalen font. Pri 32 inčih bi ga sigurno moral, če bi želel imeti 4k resolucijo...sam imam 43 inčni 4k monitor (brez scalinga seveda) in mi je idealno za imeti 4 x FHD okna na ekranu oz. 2x vertikalna ali horizontalna po celi dolžini/širini.

Šmorn ::

Zaenkrat brez problema prebavljam 15.6" full HD na 100 % scalingu. Načeloma bi potem tudi 32" 4k moral v večini programov. Itak je pa polno enih izjem. Poleg tega gledam v monitor na razdalji nekje 50-60 cm. So pa mnenja deljena glede 4k brez scalinga na 32", kolikor berem razne tuje bloge. Ne vem pa, če bi kupoval monitor z ločljivostjo 2560x1440. Ni future proof.

MrStein ::

2560x1440 na 27" je prej premala kot prevelika resolucija.

15.6" full HD je ravno enaka gostota pikslov kot 4k na 32" : 137 DPI
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

jaz mam 2560x1700 na 12.5" in se vedno pravim da brez scalinga je to ravno prav. :D

Ciklamen ::

Iščem en soliden 144Hz monitor, 1440p ali 1080p mi ni tak važno (imam 1080Ti in ta bi morala poganjat oboje dovolj dostojno na 144Hz), katerega izbrati:

ASUS VG248QE
Viewsonic XG2401
ACER GN GN246HLBbid

Sem tudi odprt za predloge iz drugih trgovin, ni nujno funtech. Budget tam okrog 300€ (kak € gor ali dol nima veze)
- End of the Post ->

theVB ::

Hja, vso sreco najt GSync verzijo za 300€. Zvisaj budget, ce ne, je skoda 1080 ti :)

Ciklamen ::

Saj pravim, € gor ali dol nima veze, kar pogumno s predlogi na plan :)
- End of the Post ->

theVB ::

Prvo kot prvo, če je budget omejen, 1440p odpade. Drugo, po vsej verjetnosti tud ips panel, so se vedno drazji.

Torej prakticno isces:
1080p
144hz
Tn panel
Gsync

To, dobis v slo za okoli 450-500e, naj me kdo popravi ce se motim :) Razen seveda kaksne cheap variante, kar pa nebi priporocal z 1080ti.
Nisem pa profic za svetovat v tem cenovnem rangu. Prepuscam ostalim mojstrom da dajo predloge:P

Šmorn ::

Če slučajno koga zanima, sem včeraj dobil AOC U3277PWQU. Zaenkrat sem zelo zadovoljen. Barve so svetlobna leta pred starim monitorjem. Slike nisem nastavljal, ker mi privzeta ustreza in ker se ne grem grafičnega oblikovanja. Velikost zaslona je ravno prava, da imam v Windows 10 lahko scaling na 100%, brez da utrujam oči in da mi ni treba preveč obračati glave. Odzivnost zaslona, čeprav je po raznih opis na internetu slaba (30 ms) je dovolj dobra za občasno igranje iger. Preizkusil sem Path of Exile in ni opaznega blura (AMD FX-8350 + RX480 8GB, vse na max, 8xMSAA, vsync, 60 FPS. Gre do 80 FPS če vsync izključim). Opazil sem, da je na levem in desnem robu rahel gradient oz. cca 5 mm preliva v zelo rahlo temnejši odtenek, kar pripisujem ne najboljšemu vidnemu kotu, ampak ni moteče.

Spy ::

Zdravo Smorn,
ali si uspel primerjati monitor s kaksnim boljsim Dellom, na primer 2717D? Mene tudi mika ta monitor, a tukaj na obali ga nimam kje videt/preizkusit.
LP, Spy.

Šmorn ::

Ne, odločal sem se na podlagi cene in spletnih opisov.

Ciklamen ::

AOC G2460PG
Benq Zowie XL2430
Acer Predator XB241Hbmipr

Kaj pa tile? 144Hz, Gsync monitorji (1080p) se mi ne zdijo napačni.
- End of the Post ->

abyssus ::

Že nekaj časa gledam oziroma iščem cenejše variante 1440p monitorjev, ki bi ga uporabljal zraven že obstoječega 1080p monitorja. Primarno gledano bi ga imel za programiranje, morda občasno kakšna single player igra v 1440p - torej refresh rate in input lag nista tako primarnega pomena, za multiplayer imam dovolj 1080p z 1ms in 75Hz refresh rate.

Najcenejši je načeloma tale: https://www.mimovrste.com/led-monitorji.... Kakšen se vam zdi? Ima 8ms input lag-a, kar je verjetno kar veliko? Ta je v 24inch varianti, obstaja pa še v 25inch in 27 (seveda za večjo ceno). Bom razočaran, če nabavim tegale?

Odprt tudi za druge predloge, tudi za višjo ceno - mora pa biti IPS in 1440p.

Han ::

8 ms je povprečen odzivni čas, gray-to-gray je 5 ms, kar je zadovoljivo.

MrStein ::

8 ms lag je odličen, ampak dvomim da z "odzivni čas" mislijo input lag.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spy ::

Smorn,

sem nabavil enak AOC tudi jaz. Kaj mi lahko obrazlozis kako se nastavi visina monitorja?

Hvala.

LP, Spy.

Spy ::

Spy je izjavil:

Smorn,

sem nabavil enak AOC tudi jaz. Kaj mi lahko obrazlozis kako se nastavi visina monitorja?

Hvala.

LP, Spy.


Uredil.

Monitor je cool, primeren za gledanje videoposnetkov :) Rdeca barva izvrstna, barve na splosno vec kot odlicne. Za resno delo z grafiko (HDMI izhod na MacBook Pro) ni oz. ob dolocenih nastavitvah se kar dobro obnese, toda niso po mojem okusu (le-ta je brightness po navadi skoraj 0, contrast zelo skromen). Na splosno se mi vsekakor ne zdi na nivoju posrecenega iMAC IPSa.

Locljivost je za velikost super - uporaba brez scalinga ni problematicna.

Kaj pa vem, popoldan sem gruntal, da bi ga vrnil in si vzel U3417W kljub temu, da se z grafiko ne ukvarjam resno ze en cas.

Zdaj pa ze spreminjam mnenje (na boljse) in najbrz ga bom kar obdrzal. Jutri ga bom testiral z boljsimi karticami (Vega56) in presenetljivo RX550pulse (ena boljsih slik na raznih budget monitorjih).
Delovne povrsine je ogromno, za glasbeno produkcijo top shit!, za delo z vec dokumenti pa BP 3 listi in ostane ogromno prostora za razna pomozna okna.

Ce se kdo sprasuje kupiti/ne kupiti, pri meni za zdaj ne bo nasel odgovora.

LP, Spy.

opeter ::

Ker mi je crknil stari 21" ekran ... sem našel en LG 25UM58-P (Ultrawide) monitor
Mika me že zaradi tega, da imaš lahko hkrati odprtih oken, brez, da bi imel dva ekrana.

Za ceno 150 EUR mislim, da ne bi smel biti slab nakup, ali se motim?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

I7I ::

Pozdravljeni. Ker se ne spoznam zelo dosti na tehnologijo monitorjev (nisem v koraku s časom) prosim za vašo pomoč. Razmišljam o nakupu novega monitorja velikosti okrog 23.8 v glavnem pa bi se uporabljal za vsakodnevna opravila ter tudi nekaj grafičnega modeliranja (solidworks, auto ad, in podobno . Cenovni rang sem v začetku imel v mislih nekje d0 150€ .. po možnosti če mi lahko priporočate kaj iz slovenije (mimovrste in podobno). Hvala za pomoč
lp

Han ::

https://www.mojpaket.si/benq-ips-led-mo...

Precej boljši je DELL U2415, a je cena ×2.

Aphanisis ::

Odločam se med naslednjimi 3 monitorji. Dva sta 32' in en je 27'. Za 27' se bojim, da je 1440 prevelika resolucija in bodo črke, ikone itn premajhne. Nočem softwersko povečevat, ker to nikoli ne deluje najbolje. Imam dioptrijo -2,25, torej vid ni perfekten. Poleg tega imam tudi preobčutljivost na močno svetlobo (migrene).

Za zdaj se bo monitor uporabljal samo za pisarniško delo (več oken prikazanih na zaslonu: npr: 1 Excel in 1 Chrome in podobne kombinacije), v prihodnosti, ko bom nadgradil računalnik, pa tudi za občasno igranje iger.

Ožji izbor:

27' je DELL LED IPS monitor U2717D: link za 480 EUR

Prvi 32' je Asus LCD monitor VA32AQ: link za 481 EUR

Drugi 32' je AOC LED monitor Q3277PQU: link za 433 EUR

Sam se najbolj nagibam za Asusa.

Prosim vas za nasvet, lahko tudi predlog kakšnega drugega modela. Hvala!

drekodovce ::

kupi v nemčiji. Dobiš 100€ ceneje, ali pa za ta denar dobiš že 4k

Han ::

Če imaš prostor in poličko za Asusa, ki nima po višini nastavljivega stojala, je glede velikosti optimalen.

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

Dell je načeloma boljši U2715H, boš pa moral DPI povečat na vsaj 125%.

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

Osebno se mi sicer najbolj dopade DELL UP3017, a je cena zanj čez tisočaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

NejcSSD ::

Če delam na U2515H komot na 1440p pa imam prav tako dioptrijo in to -3.5 boš tut ti na 27 palcih komot delal.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Aphanisis ::

Sem se odločil za Asusa VA32AQ iz MF s poštnino za 320 EUR (na firmo brez DDV). Poročam, ko ga dobim in malo stestiram.

MrStein ::

Za dioptrije obstaja rešitev: očala. Ali leče.

Ker govorite, kot da tega še niso izumili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

theVB ::

Torej, naročil sem 75hz monitor.
Imam pa "rahlo" zakomplicirano vprašanje.

Screen tearing se menda pojavi, takoj ko imaš več frejmov, kot je hz tvoj zaslon.
Torej, kako to, da tega do sedaj nisem opazil? Igram ogromno špilov, trenutno imam 60hz zaslon, frejmi so normalno od 70-200 ves čas, jaz pa tearinga ne opazim??
Bo to pri 75hz monitorju bol opazno? Zadevo seveda lahko rešim z vsync, vendar me že v naprej zanima, kakšne so vaše izkušnje, da se nebom ubadal samo z nastavitvami celi dan :)

drekodovce ::

če bo kakšna dobra cena za dell u3417 se priporočam :)

MrStein ::

theVB je izjavil:


Screen tearing se menda pojavi, takoj ko imaš več frejmov, kot je hz tvoj zaslon.
Torej, kako to, da tega do sedaj nisem opazil? Igram ogromno špilov, trenutno imam 60hz zaslon, frejmi so normalno od 70-200 ves čas, jaz pa tearinga ne opazim??
Bo to pri 75hz monitorju bol opazno? Zadevo seveda lahko rešim z vsync, vendar me že v naprej zanima, kakšne so vaše izkušnje, da se nebom ubadal samo z nastavitvami celi dan :)

Tearing na 75 Hz ni nič drugačen kot na 60 Hz.

"Screen tearing se menda pojavi, takoj ko imaš več frejmov, kot je hz tvoj zaslon."
Po tej logiki boš na 75 imel manj tearinga kot na 60 Hz. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Real_Madrid ::

Kako se vam zdi tale monitor?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Se dobi kaj boljšega za tako ceno?
Monitor se bo uporabljal za pisarniška dela.

techuser ::

Vzem flicker free monitor, ti bodo oči hvaležne. Meni se je poznalo kot noč pa dan ko sem zamenjal monitor. Vzel sem samsunga LS24F350 24 in sem zelo zadovoljen z njim. Kakorkoli jemlješ vedno vzemi flicker free.

Invictus ::

techuser je izjavil:

Vzem flicker free monitor, ti bodo oči hvaležne. Meni se je poznalo kot noč pa dan ko sem zamenjal monitor. Vzel sem samsunga LS24F350 24 in sem zelo zadovoljen z njim. Kakorkoli jemlješ vedno vzemi flicker free.

Vsi LCD so flicker free ;).

Če ti na LCDju slika utripa, je ponavadi zadeva pokvarjena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techuser ::

http://www.tftcentral.co.uk/articles/fl...

Samo ni vseh noter. Niso vsi monitorji flicker free, to ni tisti flicker, ki bi ga ti opazil. Ampak se pozna takrat ko znizaš svetilnost. Daleč od tega, da imajo vsi flicker free tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

MrStein ::

techuser je izjavil:


Niso vsi monitorji flicker free, to ni tisti flicker, ki bi ga ti opazil.

Se komot opazi. Zato sem vrnil prejšnji monitor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Saj, pokvarjen ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gddr85 ::

lcd nima veze ampak ccfl/led osvetlitev in afaik niso vsi flicker free, razen če ga imaš na 100% svetilnost, kar je manj od 100% se vklopi pwm in ti pulzira s frekvenco glede na jakost osvetlitve

Invictus ::

Danes kupiš monitor, ki ima LED osvetlitev...

Kakšen CFL ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gddr85 ::

torej noben led panel nima pwmja?

MrStein ::

Seveda ga imajo. Zakaj pa tisti, ki nimajo, to na veliko poudarjajo?

PS: LED panel = LCD panel z LED osvetlitvijo
PPS: OLED tudi utripa
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techuser ::

http://www.samsung.com/uk/business/busi...

Flicker Free: Samsung's Flicker Free technology minimises distracting screen flicker to let you work and play for longer in greater comfort

Testirani so bili za PWM in pomembno je da tudi pri 0% brightness dajo 100% flicker free. Veliko jih to zanemarja, čeprav ni drag monitor, se je pomeni poznalo kot noč pa dan, ko sem nehal uporabljat stari monitor in prenosnik. Tablice tudi ne uporabljam več, ker je to res trend sodobnega časa, njegov avtor je pa že umrl. Drugače pa večja kot je resolucija, bolj ostra je slika, večja ostrina pa pomeni tudi večji napor za oči. Včasih je blo luštn. ko smo igral 320x240 igre, veliki piksli pa nikol ni blo problemov, res pa sem mel tudi ornk monitor, pa frekvenco osveževanja kar 140hz. Jaz si znižam resolucijo, veliko lažje delam kokr pa v 1920x1080 pa večje ikone. Za surfanje pa recimo še kakšen chrome dodatek kot je invert colors tudi pomaga, da ne blešči bela barva, pri youtube imaš pa itak dark theme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

petrus ::

gddr85 je izjavil:

torej noben led panel nima pwmja?

Imajo, glej opise na www.tftcentral.co.uk kjer vedno testirajo tudi "backlight dimming and flicker".
stati inu obstati

bambam20 ::

Imam vprašanje, če si kdo lasti monitor , ki je na linku?

http://www.bbt.si/24-dell-ultrasharp-u2...

drekodovce ::

osebno ne bi šel kupovat monitorja, ki je star 5 let.

valdo ::

bambam20 je izjavil:

Imam vprašanje, če si kdo lasti monitor , ki je na linku?

http://www.bbt.si/24-dell-ultrasharp-u2...
ne vem kolika je razlika med "m" in "f"
a novi U2412M stane ~240€
Lp

bambam20 ::

drekodovce je izjavil:

osebno ne bi šel kupovat monitorja, ki je star 5 let.


Zakaj ne. Zdajšnjega sem kupil, ko je bil ene 4 leta star in še danes dela BP.

kuglvinkl ::

VSaj pri CFL je bilo tako, da je padala svetilnost. Najbrž je tudi pri LED osvetlitvi tako.
Your focus determines your reallity

MrStein ::

Ali pa se barva spremeni... (različni LED-i različno starijo... ponavadi socer potem modeega ne uporabijo, ampak nikoli ne veš ... če ne pogledaš v podroben test)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fireX88 ::

ima kdo tezave s scaling na 27" 4K ekranih? Ob vsakem zagonu moram ponovno scaling nastimat s tem, da se izpisem in ponovno vpisem v winse. Graficna je rx290.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Real_Madrid ::

techuser je izjavil:

Vzem flicker free monitor, ti bodo oči hvaležne. Meni se je poznalo kot noč pa dan ko sem zamenjal monitor. Vzel sem samsunga LS24F350 24 in sem zelo zadovoljen z njim. Kakorkoli jemlješ vedno vzemi flicker free.


Hm, saj ta monitor je Flicker free ali ne?
Govora je bilo o tem monitorju: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

floks24 ::

Kupil bi si nov monitor za igranje na PS4 pro konzoli. In sicer sem do sedaj vedno igral na TVju in s tem nimam nobenih izkusenj, zato me zanima, kaj priporocate. In sicer iscem nekaj kar podpira pro verzijo playstationa, sepravi da je 4K slika, diagonale 24-26 v rangu nekje 500-600€, v primeru, da za kaksnih 100 oz 200€ dobim se kaj, kar res naredi razliko je lahko cena tudi 800€.. Hvala za pomoc!:)
««
32 / 137
»»