» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
30 / 137
»»

MrStein ::

Slovenci... Gospodar me je pretepel, ampak ne do krvi, tako da ocenjujem 4 in pol zvezdic od 5. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

theVB ::

@MrStein

Tak da morem vzet
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Ni druge ane :D

MrStein ::

Ni slabo. ;)
Freesync variante dobiš sicer od 500 EUR dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

theVB ::

Freesync pa nvidia negre lih najbol skup menda, tak da bo pac treba kupit gsync pol pa en mesc sam konzerve jest ocitno :P

Seba22 ::

barocco je izjavil:

Sam imam Della2312Hm vendar gre počasi po gobe..Zgleda takole,razbarvanost z leve strani,pa še"valove" vidim po levi -------) do sredine ..

2012-Mi je dobro služu, vendar Della,po vsej verjetnosti več ne bom imel oz. bom vzel raje kaj drugega.
Gledam in niham glede na mojo Konjfig:(i76700k+Msi1070) ali raje 144Hz 27" TN ali IPS 27"+ 60Hz ..
ASUS ROG SWIFT PG278QR 27" 2560x1440 1ms 165Hz G-SYNC Eye žal se je treba stegnit..
ROG PG248Q- "moti" me 24
Acer TN XB2 Predator XB272bmiprzx
Asus IPS Gaming 4K monitor ROG MG28UQ -IPS 60Hz
V glavnem bo za brskanje kako video obdelavo in igre..Predvidevam,da TN paneli niso več "slabi" kot moj trenutni Dell2312Hm ips..Težko se bo odločit.
Če imam kateri izkušnje z zgoenjimi ,da pove in deli mnenje..


Vzami ROG PG248Q.Nimaš kaj zrešit je pa eden izmed boljših TN panelov,razen če te 24" tako zelo moti za moje pojme je več kot 24" brezveze vsaj za mene.Dobiš ga pod 500EUR kar je redko ker gsync je vse nad 500EUR
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

MrStein ::

theVB je izjavil:

Freesync pa nvidia negre lih najbol skup menda, tak da bo pac treba kupit gsync pol pa en mesc sam konzerve jest ocitno :P

Lahko sicer poganjaš z fiksnim sync. Je res potem to na nek način/delno "stran vržen denar".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

theVB ::

Če bi mel namen vsync uporablat pol nima smisla freesync mislimda. Sam 144hz pa jokat ko bi frejmi dropali ;((

MrStein ::

Seveda, gre za to, da freesync skoraj vsi monitorji z 120Hz podpirajo.
(beri: če nimajo dragega G-sync, potem 99% imajo Freesync)

Z drugimi besedami: če kupiš 120/144 Hz monitor, dobiš freesync zraven "zastonj". (zelo redki monitorji nimajo ne G- ne Free- sync)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

johanblond ::

Si kdo lasti 32'' 4k monitor.
Bi si enega omislil za "inženirsko delo", rabi se "dober monitor", barvna kalibracija ni pommbna, kašni ultra odzivni časi tudi ne.
Gledalo se bo od blizu, rabi se površina, skaling na uporabljanih programih, dvomim da bo dobro delal.

masevc ::

Jaz sem tole narocil.
Ultra wide, deljenje povrsine. Priklop dveh virov naenkrat. Se mi zdi bolj uporaben, kot 16:9

https://edigital.si/monitor/lg-34um88-p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

hudick ::

Kakšna je razlika med Dellovima U2715H in U2717D. Slednji je malo novejši in naj bi bil naslednik prvega, se potem bolj splača tega, ali je še vedno boljši U2715H?

Han ::

Geekoo ::

Pozdravljeni,
Kupujem monitor, ki ga bo uporabljal mali za šolo, filme, youtube in igranje iger (CS GO...) V oči mi je padel tale v akciji na amazonu. A je to ok, oz. kaj se priporoča? Hvala.

https://www.amazon.de/Samsung-Curved-Mo...

Lp

Invictus ::

Prenizka ločljivost.

Pa mulc ne rabi tako velikega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

yoco ::

Še vedno uporabljam Samsungov SyncMaster monitor (1080p 60Hz). A zadnje čase opažam, da me pri malo daljšem gledanju v monitor začne glava bolet pa malo me oči pečejo. Pa me zanima, če so ti novi monitorji, 120Hz in 144Hz, kaj bolj "prijazni" do očeh?

Han ::

Večina novejših ekranov je precej bolj prijaznih za oči in glavo - ni nujno, da imaš 100+ Hz.

Tudi mene pečejo oči in boli glava, ko gledam v 10 let star SyncMaster 214T. Ko se vsedem za Dell U2415, ni ne glavobola ne pekočih oči.

yoco ::

Pa so 1080p monitorji, ki imajo 144Hz? A mors za to že večjo ločljivost kupit?

Han ::

Google: 144Hz 1080p monitor

http://www.ign.com/articles/the-best-10...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

edi45 ::

yoco je izjavil:

Še vedno uporabljam Samsungov SyncMaster monitor (1080p 60Hz). A zadnje čase opažam, da me pri malo daljšem gledanju v monitor začne glava bolet pa malo me oči pečejo. Pa me zanima, če so ti novi monitorji, 120Hz in 144Hz, kaj bolj "prijazni" do očeh?


curved ekrani(ukrivljeni) so očem bolj prijazni

Truga ::

pozor: vecina 1080p 144hz ekranov so TN matrike. Nekatere so se posebej shitty.

yoco ::

je ta v redu? vreden denarja?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

morosito ::

Nekdo pozna znamko Yashi?
Prodaja se v Mediaworld model: Yashi YZ2437 Curved 24" 144 Hz gledam za nečaka kot darilo.

Tip panela: ips
odziv: 1ms 144 Hz
resolucija 1920x1080 350 cd/m^2

Več: http://www.yashiweb.com/it/specifiche_t...

Cena 149€...se splača?

Truga ::

To je zelo dobra cena za tak panel. Vprasanje samo, ce je res IPS? 1ms se mi zdi mal sumljivo..

Geekoo ::

Invictus je izjavil:

Prenizka ločljivost.

Pa mulc ne rabi tako velikega...

Aha. In kaj potem rabi mulc? Mogoče kakšen konkreten predlog?

Hulio ::

Kaj menite o AOC IPS monitor I2369VM. Je vreden nakupa za pisarniška dela?

Filip8 ::

morosito je izjavil:

Nekdo pozna znamko Yashi?
Prodaja se v Mediaworld model: Yashi YZ2437 Curved 24" 144 Hz gledam za nečaka kot darilo.

Tip panela: ips
odziv: 1ms 144 Hz
resolucija 1920x1080 350 cd/m^2

Več: http://www.yashiweb.com/it/specifiche_t...

Cena 149€...se splača?


to kr dobr zgleda, mislim napisano je fajn, bi še mene zanimal :D

polde66 ::

Kje je pa dobil ceno 149 eur, kolikor gledam je 262 eur amazon it.
polde

Tsunamii ::

Zivjo.
Frend me je prosil, da v njegovem imenu vprasam vas poznavalce za nasvet.
Ker mu bivsi monitor umira ( zasluzeno po tolikih letih) bi si rad kupil novega do 400EUR MAX oz raje manj. Ima graficno 10606gb. Seveda igra igre od Counter-Strike,DOTA in MMORG ter razno.
Prosi za nasvet katerega in seveda kje. Lahko je tujina, samo da je mozna dostava in EU garancija seveda. Rad bi 27"in 100+hz ce je mozno seveda.
Trenutno gleda 27" MSI Optix G27C2-305D.
Hvala vsem za nasvete. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

theVB ::

Moje skromno mnenje, ce misli vzet 27inch naj vzame 1440p, ce ima namen met monitor dalj casa, je 1080p ze zastarela tehnologija, mogoce kaksen mesec pocakat, pa vzet kar asusovga PG279Q ko bo cena padla zaradi releasa 4k 144hz tehnologije (vsaj tak imam jaz plan).

Tsunamii ::

Ne saj zdaj gleda za 1440p. Ni mu vazno da je IPS. Lahko je tudi VA oz TN. Kar je meni skoda za slednjega. Torej do 400€. 27inch in do 144hz. Tale Asus ki ga predlagas je pa predrag.

theVB ::

144hz pomeni da "mora" met monitor tudi gsync oz. Freesync funkcijo, kar se verjetno zavedata. (Da nebo kdo hud, se popravim- lahko tudi brez, in uporabljas v-sync)

Torej v 400e stišanih 1440p, 27inch, 144hz in gsync/freesync? Upam da ma amd grafo res ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theVB ()

theVB ::

Se opravičujem, vidim kar si napisal :)

MG278Q, za nekje 440€. Tega cenovnega področja nisem naštudiral tak da samo en predlog, da ne izpadem popoln bedak. ;((

Tsunamii ::

theVB je izjavil:

Se opravičujem, vidim kar si napisal :)

MG278Q, za nekje 440EUR. Tega cenovnega področja nisem naštudiral tak da samo en predlog, da ne izpadem popoln bedak. ;((


144hz pomeni da "mora" met monitor tudi gsync oz. Freesync funkcijo, kar se verjetno zavedata. (Da nebo kdo hud, se popravim- lahko tudi brez, in uporabljas v-sync)

Torej v 400e stišanih 1440p, 27inch, 144hz in gsync/freesync? Upam da ma amd grafo res ;)


Razum kaj hoces povedati. In to sem tudi njemu ze razlozil. Sicer seveda ce bo potrebno bo dodal par 10EUR vec da si kupi priblizek norlmalnega 27" game monitorja.
edino kar je Jeb.. ker ima Nvidio kar pomeni poceni Freesync odpade ( in s tem tudi MG278Q ) :( oz gsync, ker je cenovno potem ze 150EUR več.. Se bo ocitno sprijaznil Tn matrico oz ce kje dobi VA.
Mogoce ROG PG248Q. Sicer je res zastarel. Ima 1080p, TN matrica. Je pa 144hz in vec ter Gsync. Edino ga kje dobit za 400-50EUR oz tam nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

SlimDeluxe ::

Naj se potem psihično začne pripravljati tudi na novo grafično, ker za 1440p bi rabil vsaj 1070, če želiš biti komot. CSGO lahko komot dobiš 144fps/144hz tudi na 1060, za kakšne novejše pa si lahko srečen če je 50fps :)
Ampak vseeno mislim da je to prava poteza, naj bo 1440p/144Hz monitor novi tehnični minimum za mid range potrošnika.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Alien123 ::

Brez TN matrike in kot smo rekli z free/g-sync.. ne razumem kako lahko nekateri šparajo pri monitorjih, a v racunalnik bojo pa vložli vse

zavajon ::

SlimDeluxe je izjavil:

Ampak vseeno mislim da je to prava poteza, naj bo 1440p/144Hz monitor novi tehnični minimum za mid range potrošnika.

Kdo naj bi bil "mid range potrošnik"?
To temo spremljam, ker imam namen zamenjati skoraj 15 let star monitor.
Od novega pričakujem, da bo delal 10 let, zato mi 100€ gor/dol ni tako pomembno.
Na piki imam Dell U2717D, za katerega vse recenzije pravijo, da naj bi bil najboljši izum po rezanem kruhu.
A ima "le" 2560 x 1440 at 60Hz.
Je morda teh 144Hz pomembnih le za igre?

Invictus ::

Ja, 144 Hz je bolj kot ne samo za igre.

60 Hz je povsem dovolj za delo. Če delo ni ravno igranje igric ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SlimDeluxe ::

zavajon je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

Ampak vseeno mislim da je to prava poteza, naj bo 1440p/144Hz monitor novi tehnični minimum za mid range potrošnika.

Kdo naj bi bil "mid range potrošnik"?

Pardon, mislil sem mid range gamerja :)
IPS de facto, G/Free-Sync pa bi tudi res lahko omenil ja :) Slabo sem spal.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

polde66 ::

Kaj pa je srednji razred 24" monitorja, občasno pade BF3, ali je vseeno TN ali IPS. monitor je "stacioniran" na delovni mizi v kotu tako da pogledi z desne ali levi spodaj ali zgoraj nimajo veze. Gleda se vedno naravnost. Bi blo pa fajn da ima 2x hdmi (ali hdmi in DVI) pa 24" mi je preko glave. Imam dell U2312HM pa je v igrah bolj bogi.

Hvala
polde

morosito ::

polde66 je izjavil:

Kje je pa dobil ceno 149 eur, kolikor gledam je 262 eur amazon it.


sorry...bili so refurbished al ko se temu reče zato je bila taka cena. imeli so samo 2 komada

pierch ::

BTW en mali off topic .... včasih se splača pogledat te Amazon warehouse deals, ker imajo noter tudi izdelke s poškodovano/odprto embalažo, ki pa so drugače nerabljeni. Tako sem kupil Ryzen R5 1600 za 147€ s poštnino vred ;)
Pierch

yoco ::

Kje pa to pogledaš? A ma vseeno garancijo zraven?

pierch ::

Primer za Acer XF270HUA monitor.
BTW tega imajo večkrat v kakem flash dealu (in warehause dealih) in sem ga osebno tudi tako kupil (novega) za 440.

Na tej strani klikni na "3 used".

Potem pa imaš seznam rabljenih artiklov. Običajno zraven tudi piše kaj je narobe z artiklom, ni pa nujno. Sicer poleg Amazon warehouse deals imaš tle tudi druge prodajalce, ampak nevem kako je s tem in ne bi riskiral. Amazon pa nudi iste pogoje za te artikle oz. običajno piše zraven kakšni so pogoji. V vsakem primeru pa lahko vrneš amazonu in ti povrnejo kupnino in vse stroške pošiljanja do tebe in nazaj.

Osebno nisem še nič vračal ampak poznam ljudi ki pa so in ni bilo problemov.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

theVB ::

Wow, super! :o

MrStein ::

XF270HUA (vsaj moj) ima sence na določenih slikah.
Mogoče so jih ravno zato vrnili. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pierch ::

Ja, mogoče. Moj tudi ni perfekten, ampak nikoli nisem bil preveč občutljiv na backlight bleeding, če je v mejah normale seveda. Ostalo pa mislim da je ok. Sicer ga mam komaj 14 dni, mogoče se kaj spremeni.
Pierch

MrStein ::

http://www.lagom.nl/lcd-test/inversion....
Tu daj na full-screen (tipka F11) in klikaj "next").
Vsi delajo OK (sivo, enakomerno)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pierch ::

Ok bom probal doma, v službi Dellov U2412M tudi kaže sence na nekaterih slikah, nekatere pa cel "migetajo".
Pierch

MrStein ::

Jezus, a pol sploh je kaki kvaliteten monitor ? 8-O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Definiraj kvaliteten monitor... ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
30 / 137
»»