» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
27 / 137
»»

mauriciofabi ::

dej ti nehi trollat ker ni smešno (trollin is a a art), Tsunamii se pa lahko mal več razpiše al me pa pošlje v pm

Brane22 ::

Vprašanje - se da normalno delat na sicer solidnem IPS/VA 27 colarju s 4K res v smislu da recimo komot bereš dve A4 strani po širini v nekem normalnem fontu ?

Ali ej za to treba nujno vsaj 32 cole ? Za 3-monitor setup so trije 32-colarji le raahlo preveliki...
On a journey of life I chose a psycho path...

mauriciofabi ::

bi rekel da je odvisno kako dober vid imaš, od oddaljenosti zaslona in a te bolj moti videt posamezne piksle al da vse ni super gladko

jaz na 21,5 (al neki takega) 1080p včasih vidim posamezne piksle, če ti to kaj pomaga

DarwiN ::

Brane, jaz imam na 43"@4k nastavljen scaling na 150%.. Potem veš... Res je, da si od 43" zaslona oddaljen kakšnih 20cm več kot pri 27tki, ampak vseeno, če izklopim scaling so črke grozno majhne - bi moral sedet bliže in si naprezat oči, kar lahko skozi leta pusti posledice.

Skratka, 27@4k brez scalinga uporabljajo izključno sadomazohisti. ;) Osebno bi si naštimal 200% scaling in lepo sproščene oči. Ampak IMO zato tudi nima smisla tega kupovat, čeprav je slika dejansko bolj ostra.. Raje vzameš 32" in naštimaš scaling 150%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mauriciofabi ::

čeprav če dobro vidiš je 43"@4k pa 150% scaling že malo huda.. vidi imaš 20/20 ali rabiš očala (ne zajebavam just interested)

DarwiN ::

Dobro vidim in nimam očal, ampak bi rad, da tako tudi še dolgo ostane, zato imam raje malo večji tekst, da so oči ves čas na paši. 125% scaling bi bil povsem doable in povprečen uporabnik bo najbrž res uporabil 125%.. Sicer gre tudi brez scalinga pri 43", ampak enostavno nimam nič od tega, ker je potem delovna površina overkill. Vsebina večine spletnih strani je denimo prikazana čez 20-30% površine zaslona, preostalih 70-80% pa imaš beli rob ali whatever.. Štirih oken pa tudi nimam nikoli odprtih, četudi se igračkam s forex trejdanjem, ipd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tsunamii ::

Hah. Ta tvoj monitor je še danes hud, zato tudi cena še naprej blizu 600€.. 32", več kot sprejemljiv PPI in pa 75Hz oz. lahko naviješ na 85Hz. Danes težko upgredaš tole. Mogoče bi bil 38" 3840x1600@75Hz pravi upgrade. Naslednje leto pridejo še kakšni boljši modeli, ali pa počakaš na 2019, ko bo LG začel ponujati OLED televizorje v velikosti 40-49". En tak 40" 4k OLED bo bomba kot monitor, in cena pod jurja, če jih bodo zmogli dovolj hitro proizvajat. :P


Jup da se ga na 85hz. Res da sem utopicno pricakoval za drugo leto da bo 120hz in brez TN matrike plus G-Sync.. Ampak tako velika nuja ni drugo leto in bomo pocakali modelno 2019 za OLED pa da vidimo, ce bodo 40" OLED primerni za igre/ostalo.

nisem googlal amak sem te vprašal kot novopečenega lastnika

lahko mi zameriš lenobo al pa stvar uporabiva kot izhodišče za še kako rečt, tvoja izbira

predvidevam da je blo vse skupaj 1.8k? če ne wtf... kak komp si pa vzel? ryzen 7 1700 ali intela? teli ryzeni so blazno ugodni glede na ponujeno samo jih zjebejo kartelni dogovori proizvajalcev rama, da umetno držijo cene ddr4 gor (ti je zneslo 32 gb ali životariš na 16).... ssd? hdd? gpu?

no sicer pa važno da si/sta zadovoljen


Weee nobenu nic se ne ocita :D Tudi sam vprasam strokovnjake preden googlam :D REcimo DarwiNa in ostale. Da vse skupaj comp(plus 240€ tipkovnica..miska..orenk podloga) + monitor je bilo 1.8k€. In vzel sem davnega leta 2016 ;) in ja INTEL i7. MAybe zdaj bi konkurenta. Zato sem se odlocil za ta kompromis monitorja in mi ni zal. :D Ajd resni gejmerji pod 120hz/G-Sync in se ostale bomboncke niti ne gledajo. Ampak tolk zagrizen igralec atm nisem :D Plus monitor tudi zena za svoje delo uporablja in je res happy zaradi velikost in slike.

In ja sem zelo zadovoljen. Ker sem imel DarwiNa za pomoč pri sestavi. DarwiN zdaj ko gledam moje kompomente/cene bi zdaj kar lepo vec plačal. Plus Mindfactory je zaprl vrata za navadne smrtnike..? Skoda ce je res, ker sem orenk prisparal napram tukajsnim trgovinam.

janjan27 ::

Lep pozdrav, kupujem gaming monitor do 200EUR lahko kaj več..
zato me zanima kaj priporocate..

gledal sem tega kaj pravite? priporočate kaj boljše?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
imate kakšno izkusnjo z aoc?
gledal sem tudi tega https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Najlepša hvala. Jan

BeerBelly ::

Zanima me kakšen monitor bi priporočali za naslednje zahteve:

- 4K
- v uporabi za programiranje, grafični dizajn ter obdelavo fotk

Gledal bi 34 in več inčev. Na kaj moram paziti? Hvala že vnaprej.

lopov ::

DarwiN je izjavil:

Brane, jaz imam na 43"@4k nastavljen scaling na 150%.. Potem veš... Res je, da si od 43" zaslona oddaljen kakšnih 20cm več kot pri 27tki, ampak vseeno, če izklopim scaling so črke grozno majhne - bi moral sedet bliže in si naprezat oči, kar lahko skozi leta pusti posledice.

Debian 9 na istem računalu nima problemov, lepo nastaviš in se povsod pozna.

Skratka, 27@4k brez scalinga uporabljajo izključno sadomazohisti. ;) Osebno bi si naštimal 200% scaling in lepo sproščene oči. Ampak IMO zato tudi nima smisla tega kupovat, čeprav je slika dejansko bolj ostra.. Raje vzameš 32" in naštimaš scaling 150%.


Na 34" Dell U3415W imam scaling 125% in razmišljam, da bi še malce povečal. Novejše aplikacije kot na primer Office 2016 nastavitev lepo upoštevajo, kakšne druge pa kompletno ignorirajo ali pa celo grdo zgleda (recimo Affinity Designer & Photo ingnorirata, SumatraPDF pa poveča, a so ikone zelo grde). Idealna aplikacija je pravzaprav Blender, kjer znotraj aplikacije prilagodiš skaliranje 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

neo5468 ::

janjan27 je izjavil:

Lep pozdrav, kupujem gaming monitor do 200EUR lahko kaj več..
zato me zanima kaj priporocate..

gledal sem tega kaj pravite? priporočate kaj boljše?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
imate kakšno izkusnjo z aoc?
gledal sem tudi tega https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Najlepša hvala. Jan


Priporočam ti benq/zowie 24inch 144hz za 267€. Res je da je 70€ preko tvojega budgeta, ampak monitor boš imel sigurno 5 let+ in 144hz se bo zelo poznalo v igrah. Dosti bolje kot katerakoli 4k resolucija. Če ni 144hz refresh rate potem se monitor ne rabi imenovati "gaming". Visok refresh rate in nizek input lag je tisto kar naredi monitor primeren za igranje iger in to stvar boš dejansko opazil. Če imaš kakega kolega z 144hz monitorjem, pojdi testirat in ti garantiram da boš takoj opazil razliko. Če pa nimaš tako visok budget, potem sta pa tista 2 verjetno dovolj dobra. Poglej si kakšen review na youtubeu.

janjan27 ::

Najlepša hvala.

janjan27 ::

neo5468 je izjavil:

janjan27 je izjavil:

Lep pozdrav, kupujem gaming monitor do 200EUR lahko kaj več..
zato me zanima kaj priporocate..

gledal sem tega kaj pravite? priporočate kaj boljše?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
imate kakšno izkusnjo z aoc?
gledal sem tudi tega https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Najlepša hvala. Jan


Priporočam ti benq/zowie 24inch 144hz za 267€. Res je da je 70€ preko tvojega budgeta, ampak monitor boš imel sigurno 5 let+ in 144hz se bo zelo poznalo v igrah. Dosti bolje kot katerakoli 4k resolucija. Če ni 144hz refresh rate potem se monitor ne rabi imenovati "gaming". Visok refresh rate in nizek input lag je tisto kar naredi monitor primeren za igranje iger in to stvar boš dejansko opazil. Če imaš kakega kolega z 144hz monitorjem, pojdi testirat in ti garantiram da boš takoj opazil razliko. Če pa nimaš tako visok budget, potem sta pa tista 2 verjetno dovolj dobra. Poglej si kakšen review na youtubeu.


si mislil tega? https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

janjan27 ::

neo5468 ::

Za benq sem tega mislil ja. Tu imata 2 trgovini cenejše.

https://edigital.si/monitor/benq-zowie-...

https://www.electronic4you.si/benq-zowi...

Fif55 ::

LG 24GM79 ful dober monitor. Priporočam. Le žal mi je, da sem ga prehitro kupil, ker je sedaj cca 60€ ceneje
http://www.lg.com/in/monitors/lg-24GM79G
https://edigital.si/monitor/lg-24gm79g-...

abyssus ::

Tole je 144HZ za 200EUR? :O

Btw, kaj tole pomeni: Response Time 5ms GTG, 1ms MBR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Fif55 ::

Jap, 144hz z freesync.
Ima 5ms, z vključeno MotionBlurReduction nastavitvijo pa 1ms. Povem, pa da sam razlike ne opazim, pa igram fps igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

abyssus ::

Opažam pa, da je TN. Trenutno imam IPS, s 75HZ. Bo hudo gledat "sprane" barve, če grem na tole? Se splača?

Truga ::

Jaz v letu 2017 ne bi kupil TN ekrana.

abyssus ::

Ja, tudi jaz načeloma ne bi šel nazaj na TN, sploh sedaj, ko vem, kakšna je razlika. :)

NejcSSD ::

Na edigital zavajajo da je IPS, TN je
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

abyssus ::

Brez skrbi, sem gledal na uradni strani izdelka, sploh nisem opazil, da imajo napako na edigital.

Fif55 ::

Ta predlog sem dal za janjan27. Kaj pa ti potrebuješ in za kakšne stvari pa ne vem.
Sam sem šel v trgovino in pogledal razlike in se nato odločil. Če primerjaš poceni IPS z TN je največja razlika v vidnem kotu, ker poceni IPS, ni glih ta "pravi" IPS, uporablja le cenejšo IPS matriko. Kaj pa je komu bolj pomembno (odzivni časi ali slika in vidni koti) se pa naj sam odloči.
Sam se za IPS nisem odločil, ker so dražji in imajo black light bleed. To bi mene zelo motilo, ker sem na svojem računalniku le ob prostem času, kar pa je ob večerih. Res, da lahko dobiš primerek z skoraj brez, ampak da bom menjaval dokler ne dobim spremenljivega se pa ne bom šel. Primere najdete povsod. https://www.google.si/search?q=IPS+back...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

MrStein ::

Raje dober TN kot slab IPS.
(velja v bistvu za vse. Raje dober dizel kot slab bencinar (ali obratno). Itd...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Se ne strinjam. Če bi imel izbiro bi jaz vedno vzel IPS ne glede na cenovni razred. Vsaj dokler ne porihtajo OLED tehnologije, seveda.

Truga ::

najboljsi tn bo slabsi od najslabsega ipsa, cena pa verjetno podobna, ce ne celo visja pri tn opciji.

MrStein ::

Tega ne boš na TN videl (sploh boljšem):

Na IPS pa je to skoraj na vsakem. Na slabših sploh.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

Takega posljes nazaj ker je ocitno zanic.

MrStein ::

Taki so skoraj vsi. Res da je na enih za kaki odtenek manj, ampak to je lastnost IPS tehnologije in se nič ne more. (razen za nekaj odtenkov zmanjšat, kar pa potem nabije ceno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

chucki ::

Jaz sem kupil Asus ROG PG248Q , sem super zadovoljen :) Mi ni žal, da nisem vzel 27col, ker s 1070gtx težko prideš na 144hz.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

galu ::

@MrStein

Kaj ma backlight bleed veze s tipom panela?
Tako to gre.

Truga ::

Nekateri IPS paneli majo kr nasty backlight bleed. Malo ga majo vsi, ampak pri normalno delujocem IPSju bos to opazil samo pod pogoji da si v temi, in imas prizgan ekran ki je 100% crn. Ce je neka slika gor se praviloma ne sme nic vidit, drugace lahko mirno posljes nazaj. Pri skatlah za 200+e pac lahko pricakujes neko kvaliteto.

Doma imam en ~8 let star 30" IPS ki ima malo backlight bleeda ki se ga opazi na cisto crnem ekranu, in imam 3 leta star chomebook z 12" IPS ekranom, ki backlight bleeda nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

hudick ::

Kupujem 27 col monitor (2560x1440), ki bo uporabljen za delo in občasne igre. Zaenkrat imam po nasvetu kolega ogledanega DELL u2715H. Ima mogoče kdo še kakšen drug (lahko tudi malenkost cenejši) predlog? Ali je bolje, da kupim kar prej omenjenega?

Hvala!

MrStein ::

galu je izjavil:

@MrStein

Kaj ma backlight bleed veze s tipom panela?


A bo treba osnove razložit? OK.

 Dražji IPS (slika naknadno malo osvetljena)

Dražji IPS (slika naknadno malo osvetljena)



 Cenejši IPS

Cenejši IPS



 Poceni IPS

Poceni IPS



Za primerjavo en poceni TN:


(kot vidno po dialogu/OSD je slika zelo (pre)osvetljena, pa vseeno nobenih svetlih senc v vogalih)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BeerBelly ::

Nobenih predlogov za en 4K monitor, primeren za programiranje, grafični dizajn, obdelavo fotk in 34"+?

SlimDeluxe ::

MrStein, prva slika je tvoj Acer?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

harmony ::

Berem vase odgovore in se pocutim, kot da zivim v kameni dobi. Toliko nekih izrazov o katerih nimam pojma.

Vem le, da je treba kar nekaj denarja odsteti za dober monitor. Jaz niti ne vem kaj pomeni dober monitor. Kako bi laiku na tem podrocju razlozili kaj naj kupi.

Trenutno imam nek Benq monitor, ki je bolj za pisarnisko delo. Potrebujem monitor za igre in da me po vecurnem delu na racunalniku ne bolijo oci. Ta monitor, katerega imam je en podn za oci, saj me ze po 2-3 urah oci pecejo.

Kupil bi pa 24", odstel pa ne bi rad 500€...

galu ::

:) Backlight bleed nima veze s tipom panela. Veze ima samo to, kako šlampasti so v tovarni pri sestavljanju ekrana.
Tako to gre.

mauriciofabi ::

BeerBelly je izjavil:

Nobenih predlogov za en 4K monitor, primeren za programiranje, grafični dizajn, obdelavo fotk in 34"+?

ker je to neobstoječe ali ap redko v pm

4k 34" hdr, bt2020 barve, 60Hz+ refresh

PARTyZAN ::

@harmony: V resnici ne rabiš nobenega posebnega monitorja, če si že zdaj zadovoljen s svojim. Ob nakupu pazi, da ne utripa, kar bi lahko bil en od povzročiteljev za utrujene oči. Vse kar je na tem spisku, recimo.

Preden greš v nakup pa poskusi s temi triki: v temnem prostoru imej vedno prižgano luč. Med uporabo redno poglej stran od zaslona in oči fokusiraj na nekaj, kar je daleč. Mogoče bo to že dovolj, da bodo tvoji problemi izginili.

BeerBelly ::

mauriciofabi je izjavil:


ker je to neobstoječe ali ap redko v pm

4k 34" hdr, bt2020 barve, 60Hz+ refresh


Sprašujem bolj v smislu praktičnosti...ne potrebujem da je zadeva bt2020 HDR (seveda pomaga, ampak nujno ni). Bolj mi je važno da je panel dober in da je izkoristek delovne površine čimboljši.
Pri programiranju npr pride prav več oken odprtih hkrati, pri fotkah je pomembna delovna površina in kalibracija barv...

mogoče kaj v stilu: https://edigital.si/monitor/lg-34um88-p... (čeprav ni 4k)

mogoče celo nekaj v tem stilu: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Philips ima težave z image retentionom in občasno burn-inom, če se prav spomnim. Razišči malo po internetu.

MrStein ::

SlimDeluxe je izjavil:

MrStein, prva slika je tvoj Acer?

Ja. Imena monitorjev piše na imgur strani
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

Nekaj časa imam na mimovrste ogledanega Dell U2717D, a je vsak dan cena višja.
Ve kdo, če je to morda trik, da bodo decembra prodajali s "popustom" ali se res cene monitorjev višajo?

Alien123 ::

chucki je izjavil:

Jaz sem kupil Asus ROG PG248Q , sem super zadovoljen :) Mi ni žal, da nisem vzel 27col, ker s 1070gtx težko prideš na 144hz.


jaz pa sem naročil pg348q.. upam da ne bo imel preveč blb-ja, ker berem da se kar najde..

Han ::

Cene DELL UltraSharp monitorjev ves čas nihajo. Če gre pol leta navzgor, sledi potem ponavadi padec na ceno pred dražitvami... V Nemčiji je U2717D trenutno 50 eur cenejši.

Tsunamii ::

Alien123 je izjavil:

chucki je izjavil:

Jaz sem kupil Asus ROG PG248Q , sem super zadovoljen :) Mi ni žal, da nisem vzel 27col, ker s 1070gtx težko prideš na 144hz.


jaz pa sem naročil pg348q.. upam da ne bo imel preveč blb-ja, ker berem da se kar najde..


Nice :D Naj ti dobro sluzi! PA porocaj kako si zadovoljen! Men je zmankal denarja lani za kaj takega!

Alien123 ::

Bom ja. Čakam, da mi ga dostavijo :D
Sem gledal tudi od della aw3418dw, sam sem dobil vreji ponudbo za tegale :P

mx440 ::

Mnenje od tem 27" 1440p monitorju oz. kaj priporočate v tem rangu: https://www.mindfactory.de/product_info...
lol?
««
27 / 137
»»