» »

C++ knjiga

C++ knjiga

Featur ::

Ker se učim C++ bi mi prav prišla tudi kakšna dobra knjiga. Nameravam si kupiti kakšno, ampak teh knjig je toliko, da nevem za katero se sploh odločit.

Torej priporočajte, grajajte ...

Ziga Dolhar ::

C++ na kolenih, Goran Bervar [upam da sem prav napisal]

Ljudje jo hvalijo, meni ni bila preveč všeč.

Ti pa predlagam zastonjske tečaje na www.codewarrioru.com -- meni zelo všeč :-).

[p.s.: nisem nek l33t coder...]
https://dolhar.si/

c3R4R ::

Tale knjiga je tud v redu..
Pozdravljen c++; avtor Dirk Ammelburger; prevod Aleš Šuler; izdala založba Flamingo d.o.o.

OwcA ::

Odlične so knjige Scotta Mayerja (Effective C++) in Andreia Alexandrescua (Modern C++ Design), samo mislim, da se jih pri nas ne da dobiti.
Tudi kakšna Thinking in C++ ni napačna, ampak zgoraj omenjenih še zdaleč ne doseže.

Ko izbiraš knjigo je dober pokazatelj njene kvalitete skladnost kode s standardom. V kolikor avtor ne uporablja STLja, imenskih prostorov (namespace) in kalupov (templates) se ji na daleč ognji.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Featur ::

Sem našel ter kr naročil knjigo, ki mi jo je predlagal OwcA [Scott Mayers: Effective C++] in sicer imajo na pasadena.si kr precejšno izbiro.

kihc ::

Zdej bo kmalu božiček naokorg skakljal, pa bi mu eno tako knjigo naroču, sam se tud približno ne sanja kero naj vzamem.

Na pasedani sem gledal zgoraj omenjene effective c++ in sta dve verziji (navadna, ter object oriented), ob sta iz leta '99.
Naj vzamem katero od teh, ali kaj tretjega?

Sem pa bolj začetnik, samo bi rad eno tako knjigo, da bo za neki časa, ker osnove se da tud v slovenščin na internetu dobit.
x

CCfly ::

Meni je všeč C++ How To Program, čeprav so Effective C++, More Effective C++ in Modern C++ Design zgodba čisto zase.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kihc ::

Lahko malo bolj obrazložiš "zgodba zase"(je bilo mišljeno pozitivno ali negativno?).

Namreč se še najbolj nagibam k navadnem Effective C++
x

Backup22 ::

Ve kdo kje se da dobit C++ na kolenih? Pasadena je nima :\
//

kihc ::

x

CCfly ::

@kihc: pozitivno seveda.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

davco ::

Tema je že zamrla, pa da jo malo obnovim. Ker so minila že 4 leta pa je pršlo že kej novih knig pa se je vse skupi malo spremenilo kero knjigo priporočate za začetnika lahko je v angleščini še bolš pa da v slovenščini.
Hvala

XKEKAX ::

Bom raje kar pisal v to temo, čeprav je že zamrla.
No, zanima me katero C++ knjigo priporočate za začetnika ? Pa mora biti v slovenščini.

p.s.: vem da so zgoraj že dosti knjig priporočali, vendar mislim da je v roku teh 2 let že kar nekaj novih prišlo (vsaj mislim).

Lp,
Marcel

krneki0001 ::

Zakaj mora biti v slovenščini?
- Learn to program with C++, John Smiley, iz leta 2003

roba87 ::

2 po moji oceni najboljši knjigi : Žumer: Strukturirano in objektno usemrjeno programiranje v C++, in pa še boljša knjiga: Goran Bervar: C++ na kolenih(2008). Potem še imaš C++ od začetka(te ne morem ocenit ker je nimam je pa dokaj starejša se mi zdi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje zaceti z c++ ?

Oddelek: Programiranje
323764 (2072) Monster
»

rd bi se nauču C++

Oddelek: Programiranje
212573 (2110) mte
»

Problem z DOSom in katera knjiga za C++

Oddelek: Programiranje
111753 (1551) Fury
»

C++ literatura

Oddelek: Programiranje
121766 (1529) Yohan del Sud
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192179 (1878) Blond

Več podobnih tem