» »

kako rešiti podatke z diska če se sesuje

kako rešiti podatke z diska če se sesuje

miha251296 ::

LP zanima me če je možno dobiti z diska podatke dol če se ti windows sesuje oz skreša ali bi lahko dobil kako podatke iz njega. od mojga kolega mame se ji je sesu in ma veliko podatkov gorih od firme čeprav sm rekel zakaj si ne dela varnostne kopje.... zdaj jo je izučilo.. proso bi lepo za pomoč če obstaja kakršni koli način... da bi dobil podatke iz diska ....

LP, hvala za pomoč za naprej :)

eales ::

Sem imel podoben problem. Podatke sem resil z live cdjem, na katerih so bili xp-ji. In tudi mene je sele takrat izucilo :)

gddr85 ::

na usb en live linux in pobereš dol kar rabiš

miha251296 ::

res hvala vam za pomoč vam sporočim kako je šlo :) hvala še nekrat

LP

solatko ::

Sesutje OS-a ne vpliva na podatke, lahko pa je v igri kak virus, ki bo te podatke naredil neberljive, zato pazljivo, najprej pregled dotičnega diska s kakšnim AV, nato kopiranje podatkov in, če je vse vredu, šele format in nova instalacija.
Se veliko uporabnikom zgodi, da prekopirajo podatke, na novo naložijo sistem, podatki pa so na frišnem sistemu nevidni, vidi se samo zasedenost medija.

Operacijski sistem se redko sesuje sam od sebe, če je vzrok okuženost, zna bit obnavljanje podatkov draga zadeva, sicer pa redni backup pomembnih podatkov, ne škoduje.
Delo krepa človeka

miha251296 ::

ja mi je povedal kaj je naredil.... CD-player je preklopo gor in račulanik je bil pod tokom in se je račulanik sesu... to ko se spravijo delat ko neki ne znajo -.- sm probo z live... in ni najdlo gorih podatke oz jih ni


LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win10 back-up in namestitev Linux OS (dual boot, en notranji disk na laptopu)

Oddelek: Operacijski sistemi
252518 (2216) zero_max
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303553 (3034) Malajlo
»

Win7, mandriva, ne bere win particije

Oddelek: Operacijski sistemi
6910 (779) ManDriver
»

Sesut DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
111037 (901) mohha53
»

Quantum disk data recovery

Oddelek: Pomoč in nasveti
161208 (1094) Thomas

Več podobnih tem