» »

Nvidia Pascal

Nvidia Pascal

Temo vidijo: vsi
««
67 / 147
»»

D3m0r4l1z3d ::

Napajalc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Truga je izjavil:

Najhitrejsa grafika v zgodovini pride ven vsake pol leta, tko da to ni nek presezek, just saying :D

vsako leto pa res, tako da vem zakaj vedno tako zaokroževati

rx 295 več let ni imela konkurence, potem je še "nano" duo... Nevem o čem se vi to pogovarjate.

Res ne veš, pa ne samo v tej temi
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Nvidia owns the uber enthusiast, the enthusiast, the performance gamer, and the mainstream gamer (along with AMD and the 480X). :-D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

uff, tole je pa kr blow to the head za amd... S čim bojo na to odgovoril ?
#brezpodpisa

Machete ::

4xCF neki.. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Vega,Vulkan,DX12

Zanimivo mi je, da bo Nvidia ruknila ze cetro karto na trg pocas, AMDjasi pa so skos govoril, da bo pascal zamudil.

Radeonke pa:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m0r4l1z3d ::

Uf, titan že 2. Avgusta, bo pr3j kot aib rx 480-ke
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

scipascapa ::

cena pa 1000€+?

hojnikb ::

1200$ actually.
Ne ravno za slovence na sociali
#brezpodpisa

NightHawk ::

Je kakšna omembne vredna razlika med Gainward in Palit? Sestavljam eno mašino in se mi tidve zdita najboljši nakup za 1060...za 279€.

hojnikb ::

nope, isti shit je, ker je palit lastnik gainwarda
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Moja 1080 ma dva biosa (gainward).

Jst vam pravim, AMD bo z 2. generacijo 14nm raztural.
Zle polagajo temelje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Place your bets guys, amd delnice že čakajo :)
#brezpodpisa

NightHawk ::

Ce bi bila dobra aib 480 8g 230e bi jo vzel.
Ampak sej, amd ze sedaj ne dohaja svojih narocil kljub tej ceni in referencni izvedbi tako da jim ni hudega. Dobro so naredili, da so bili prvi na trgu.

Ce amd pade, je glede vseh zakonov o konkurenci poslovanje za nvidio tezje kot sedaj? Ali jim je v interesu da amd zivi to na njih nima vpliva?

D3m0r4l1z3d ::

Ima vpliv, zato pa gredo pri gaming grafah high midrange first in potem highend ala gx104 potem pa gx100 oziroma tokrat gp102

Vedno pripravljeni z odgovorom na konkurenco, zato še toliko bolj rabimo močan amd, da ne bodo imeli takega maneverskega prostora za cene polagat, recimo 1080 je super grafična, že leta ne tolk dobra, ampak cena pa ubitačna

scipascapa je izjavil:

cena pa 1000€+?

Glede na stanje konkurence bo tole ostalo za neigričarje, enostavno ni potrebe po 1080ti na gp102, razen če mislijo prvi biti s 4k in da jih konkurenca še vsaj pol leta ne ujame
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Kot sem rekel pred več kot mesecem dni, HBM2 ne bo videl noben retail GeForce še lep čas.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

D3m0r4l1z3d ::

Bili tudi rumers, da bo gp102 in ne gp100 v titan preobleki, to se je tudi uresničilo, ne ve pa se koliko časa bodo s Ti izvedbo 1080 čakali, lahko da jo prišparajo za kakšno novo serijo, rebrand gp104 in kao nova gp102 v recimo gtx 1100 seriji

tiborrr je izjavil:

Kot sem rekel pred več kot mesecem dni, HBM2 ne bo videl noben retail GeForce še lep čas.

Tokrat tudi brez Geforce pred Titan imenom
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Mah sj nvidia niti nerabi hbm na consumer partih, ker majo dost efficient use memory bandwidth-a, da lahko furajo 384bit+10g
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

1080 je precej na meji glede na teste. Jo memory premza obcasno
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

AapocalypseE ::

Me zelo zanima performance novega Titana. 3584 cuda cores 8-O

Verjetno pa bo tudi prišla 1080 Ti 3072 cuda cores?

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

1080 je precej na meji glede na teste. Jo memory premza obcasno

zato pa ma titan x 50% več memory bandwidth-a
#brezpodpisa

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

AMDjas tk nima za dva monitorja, kako downvoltanje neki.
Ce pa ma ze dva, pa das youtube na 240p drugega pa izstekas.
Redrevolution pa to.


Smem vprašati čemu šale?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

NightHawk je izjavil:

Ce bi bila dobra aib 480 8g 230e bi jo vzel.
Ampak sej, amd ze sedaj ne dohaja svojih narocil kljub tej ceni in referencni izvedbi tako da jim ni hudega. Dobro so naredili, da so bili prvi na trgu.

Ce amd pade, je glede vseh zakonov o konkurenci poslovanje za nvidio tezje kot sedaj? Ali jim je v interesu da amd zivi to na njih nima vpliva?


Moraš drugač gledat zadevo, zadovoljstvo kupca, v smislu kdo ima več za manj denarja in kdo bo primoran prej posečt po novem GPU:
hd 7870 vs 660ti
hd 7970 vs gtx 680
r9 280x vs gtx 770 (tukaj bi lahko dal celo r9 290 ker je bila nekaj časa enaka cena z gtx 770)
r9 290 vs gtx 780
r9 390 vs gtx 970
r9 380x vs gtx 960
r9 nano/fury navaden vs gtx 980

Slika je več kot očitna, AMD je v vsah teh primerih hitrejši in ima boljši futureproff.
Pri tebi je očitno pomembno samo koliko nvidija lupi kupce.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Me zelo zanima performance novega Titana. 3584 cuda cores 8-O

Verjetno pa bo tudi prišla 1080 Ti 3072 cuda cores?


Performance bo tak, ko boš dal 1200$ bo čez tri mesece 1080Ti za boljši denar.

Molzenje neučakanih.

Napajalc je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Ce bi bila dobra aib 480 8g 230e bi jo vzel.
Ampak sej, amd ze sedaj ne dohaja svojih narocil kljub tej ceni in referencni izvedbi tako da jim ni hudega. Dobro so naredili, da so bili prvi na trgu.

Ce amd pade, je glede vseh zakonov o konkurenci poslovanje za nvidio tezje kot sedaj? Ali jim je v interesu da amd zivi to na njih nima vpliva?


Moraš drugač gledat zadevo, zadovoljstvo kupca, v smislu kdo ima več za manj denarja in kdo bo primoran prej posečt po novem GPU:
hd 7870 vs 660ti
hd 7970 vs gtx 680
r9 280x vs gtx 770 (tukaj bi lahko dal celo r9 290 ker je bila nekaj časa enaka cena z gtx 770)
r9 290 vs gtx 780
r9 390 vs gtx 970
r9 380x vs gtx 960
r9 nano/fury navaden vs gtx 980

Slika je več kot očitna, AMD je v vsah teh primerih hitrejši in ima boljši futureproff.


HD 7970 je od 680, ki je bila takrat boljša prilezel do 770/780/780Ti po performancu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

v vulkanu ziher ;)

D3m0r4l1z3d ::

Na 270w pa lahko tud 680 visoko prileze :-/
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

gddr85 je izjavil:

v vulkanu ziher ;)


Ne samo Vulkan. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

gddr85 je izjavil:

v vulkanu ziher ;)


Ne samo Vulkan. :)

Uf, ne se delat kot da zadnje leto šele spremljaš nv vs amd, dobro veš kako se stvari obračajo, teenutno so pač radeonke ta kratko potegnile, ne moreš se kar uporati v neskončno
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

A lej je prišla čustvena oseba v debato. Kako si? Si vzel 1060 ali čakaš še na RX 480 custom?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Emotikoni so tvoja posebnost

Drugače se ok, hvala ker vprašaš, kako kaj s tvojo 390x?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Ne spomnim se, da bi kdaj imela debato o 390X?

Logično, če si malo v levo in desno. :)

Anyway shall we continue?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

gddr85 je izjavil:

v vulkanu ziher ;)


Ne samo Vulkan. :)

Uf, ne se delat kot da zadnje leto šele spremljaš nv vs amd, dobro veš kako se stvari obračajo, teenutno so pač radeonke ta kratko potegnile, ne moreš se kar uporati v neskončno


Smešne tolažbe za imetnike nvidije. "gtx 1060 je trenutno boljaš v dx11"
011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Ne spomnim se, da bi kdaj imela debato o 390X?

Logično, če si malo v levo in desno. :)

Anyway shall we continue?

Oprosti, zamenjal sem te za nekoga, ki dejansko ima izkušnje z 250+w tdp grafično
Danes si še ekstra brez relevantnih informacij glede dejanske teme, mogoče si vsaj poknjižil vse račune pred vikendom in skuhal kavico šefu?

Napajalc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

gddr85 je izjavil:

v vulkanu ziher ;)


Ne samo Vulkan. :)

Uf, ne se delat kot da zadnje leto šele spremljaš nv vs amd, dobro veš kako se stvari obračajo, teenutno so pač radeonke ta kratko potegnile, ne moreš se kar uporati v neskončno


Smešne tolažbe za imetnike nvidije. "gtx 1060 je trenutno boljaš v dx11"

Rx pa v hitmanu in doomu
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Tolažba? Tolažba od česa? Od preveč uživanja v tekočem gejmanju neglede na dx? Vulcan no vulcan. Tolažbo in upe za svetlejšo prihodnost rabi edino se ve katera firma to je :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Napajalc ::

Machete, važno je da kupec izbere pravi GPU z čimboljšim p/p in futureproff, in to v zadnjih nekaj letih ni bila nvidija. Ti si več kot očitno žrtev/sodelujoči pri propagandi gtx 1080 ki trenutno definitivno ni best buy, ni ne iger ni ne konkurence. Zelo majhna možnost da sploh kdaj bo best buy ta kartica. Aktualna je debata rx 480 vs gtx 1060, kmalu bomo ugotovili tvoje skille. Podpora NON SLI, mar je to prvi znak tvojega skilla?
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Kaj boš z SLI na takšni kartici? Nič ni narobe, da ga ni!

V EU pač 480 ni cenovno ugodna glede na cene 1060 AIB. Mogoče se to spremeni kar je lahko samo dobro.

DarwiN ::

Napajalc, nehaj že s tem SLI brain fartom. Koliko ljudi uporablja SLI/CF? Če bi vse igre skalirale z 90%, potem bi bili dve 1060tki podobno hitri kot 1080 ali celo malo hitrejši, ampak v realnosti sta v povprečju bliže eni 1070tki+... In plačaš 560€+ za dva komada, plus 30€ doplačaš pri štromu skozi leta, ker dve 1060tki pijeta še celo več kot ena 480tka. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

machete, kaj ti si si kupil 1080ko samo zato da boš na vlko dissal amd? posluši se malo..
Še hojnik je bolj normaln..

kolko vidim so 480ke out of stock, lahko se vi drkate kolko gre, sam amdju biznis laufa nvidiaboti

Napajalc ::

Kaj fali 2x gtx 750? SLI nič drugega.
011011100111010101100010

hojnikb ::

dx12 boys... nerabte sli >:D
#brezpodpisa

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

dx12 boys... nerabte sli >:D


Ma kaki 12dx, mi hočemo grafe za sedaj, z dx 11. Z 2gb Vrama, še bolje 1gb, sli....Dx 12 je utopija, kdo bo to uporabljal "LOL"...

Sedanje igre bomo igrali še 10 let najmanj.

Sarkazm "ON".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

dx12 boys... nerabte sli >:D

Dejansko smešno, p/p ji ne mormo imet gtx 1060 v primeru da se ne bo dalo več dobit stock rx 480, oz da z nekega razloga zaklenejo bios.
011011100111010101100010

Machete ::

Alien123 je izjavil:

machete, kaj ti si si kupil 1080ko samo zato da boš na vlko dissal amd? posluši se malo..
Še hojnik je bolj normaln..

kolko vidim so 480ke out of stock, lahko se vi drkate kolko gre, sam amdju biznis laufa nvidiaboti


Hihi. Delno. And it was worth it. Ne sej drgač mam celo raj AMD kartice, samo zdaj ni nič pametnega, plus zelo se zabavam s komentarji. Saj vem, da je otročje, sam me zabava dissing humor.

Napajalc je izjavil:

Ti si več kot očitno žrtev/sodelujoči pri propagandi gtx 1080 ki trenutno definitivno ni best buy, ni ne iger ni ne konkurence.


Niti približno nisem žrtev, ker dobro vem da ni best buy. Sem si pa zaželel imet enkrat top line in nisem ciljal na p/p. Plus z odprodajo 970 me je koštala 430€. Dokaj nobrainer ane?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

te veš kak low maš življenje, da ti je važenje fulkul humoristično z neko grafo k bo čez leto dni podn, tak kot še vse do zdaj :D majster

gddr85 ::

čez en let bojo itak vsi gpuji soooo yesterday...

Napajalc ::

Mačeta.
Vem da nisi zaskrbljen igralec nad pogledom kako se nateguje gamerje z temi polizdelki, nisi p/p, drugo me pa ne zanima.
011011100111010101100010

Machete ::

Alienček, nikjer in nikol se ne važim z grafo. Dejansko si čist kontra zadel od dejanskega karakterja. Polarizacija mi je zelo tuja in sem precej alergičen nanjo v rlajfu, sploh v sloveniji, kjer je to že nacionalna motnja z dejanskimi posledicami za vse. Ampak tale amd\nv mi je pa tolk nedolžna, da me zabava oz. bolje rečeno kratkočasi, ker sem službeno skor cel dan za kompom in rabim vmes nek live stream živahne debate in pc kosi so mi blizu.
Pri gejmingu, ki je čisto preseravanje in hobi ne iščem p\p. Hobi je dokaj skregan s p\p. Pri poslu in nujnih stvareh pa verjemi, da je precej na prvem mestu. Ok but nuff abot me, lets talk about me al kako je rekel j.bravo.

Zdaj pa back on topick. Molnar si že prodal 1060? Dejansko bi rabil AIB za okol 250, samo slabo kaže :( AMD pa štrajka, plus cene zgledajo daleč od revolucije :\
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Telbanc ::

Machete je izjavil:

Alienček, nikjer in nikol se ne važim z grafo. Dejansko si čist kontra zadel od dejanskega karakterja. Polarizacija mi je zelo tuja in sem precej alergičen nanjo v rlajfu, sploh v sloveniji, kjer je to že nacionalna motnja z dejanskimi posledicami za vse. Ampak tale amd\nv mi je pa tolk nedolžna, da me zabava oz. bolje rečeno kratkočasi, ker sem službeno skor cel dan za kompom in rabim vmes nek live stream živahne debate in pc kosi so mi blizu.
Pri gejmingu, ki je čisto preseravanje in hobi ne iščem p\p. Hobi je dokaj skregan s p\p. Pri poslu in nujnih stvareh pa verjemi, da je precej na prvem mestu. Ok but nuff abot me, lets talk about me al kako je rekel j.bravo.

Zdaj pa back on topick. Hojnik si že prodal 1060? Dejansko bi rabil AIB za okol 250, samo slabo kaže :( AMD pa štrajka, plus cene zgledajo daleč od revolucije :\


Advanced Micro Devices, Inc.
NASDAQ: AMD - 22. jul. 13:03 GMT-4
5,87USD Price increase0,65 (12,45%)

Zgleda da so podatki o prodaji rx 480 res dobri. Delnice grejo gor.

grafe so mal precenjene, ampak zgleda da jih prodajajo ko žemlje.

http://finance.yahoo.com/chart/AMD
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

D3m0r4l1z3d ::

skrajni čas, da mu gre bolje, ker lansko leto je samo nad 500 EUR grafe dal ven pa še to vse z 4gb rama :-) #futureproof

p/p Napajalc, si tako skopušen ali na vsake dve leti želiš nujno vsaj 50 EUR prišparati pri igračkah?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

Telbanc je izjavil:

Machete je izjavil:

Alienček, nikjer in nikol se ne važim z grafo. Dejansko si čist kontra zadel od dejanskega karakterja. Polarizacija mi je zelo tuja in sem precej alergičen nanjo v rlajfu, sploh v sloveniji, kjer je to že nacionalna motnja z dejanskimi posledicami za vse. Ampak tale amd\nv mi je pa tolk nedolžna, da me zabava oz. bolje rečeno kratkočasi, ker sem službeno skor cel dan za kompom in rabim vmes nek live stream živahne debate in pc kosi so mi blizu.
Pri gejmingu, ki je čisto preseravanje in hobi ne iščem p\p. Hobi je dokaj skregan s p\p. Pri poslu in nujnih stvareh pa verjemi, da je precej na prvem mestu. Ok but nuff abot me, lets talk about me al kako je rekel j.bravo.

Zdaj pa back on topick. Hojnik si že prodal 1060? Dejansko bi rabil AIB za okol 250, samo slabo kaže :( AMD pa štrajka, plus cene zgledajo daleč od revolucije :\


Advanced Micro Devices, Inc.
NASDAQ: AMD - 22. jul. 13:03 GMT-4
5,87USD Price increase0,65 (12,45%)

Zgleda da so podatki o prodaji rx 480 res dobri. Delnice grejo gor.

grafe so mal precenjene, ampak zgleda da jih prodajajo ko žemlje.

http://finance.yahoo.com/chart/AMD



Sej je trenutno tud GTX 1060 precenjena... sej bodo cene padle, samo da se naredijo zaloge.
««
67 / 147
»»