» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
85 / 121
»»

D3m ::

Jaz ugibam...ermmmm....skrajno desno?

Anyway očitno so male razlike pri 470 in 480 in bodo še malo počakali, da ne bo tako, kot pri 390 in 390X.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

https://www.overclockers.co.uk/sapphire... tole je vse kar majo angleži... to je pa cirka 300e

Čez 3 dni boš dobil tudi referenčno 480 4gb za 219€

Referenčno si lahk nekam zataknejo. Nej cuknejo ven nek solidn hladilnik (nerabi Nbit devil, SUPER OC ali kej takega) tolko da ohladi proper. Pa ene +10€ na to ceno.
And you got yourself a winner


To se pa nebi mogel bolj strinjati. Na svoje kilave CPUje so zaceli lepiti boljse hladilnike. Na GPU ki naj bi naredil revolucijo pa prilepijo tak rahiticen blower. Meh, vse za 2 eur prihrant :S

hojnikb je izjavil:

Sorry ampak Mal bolj se potrudi. V idle je tolk glasna kot vse kartice.

Liar


Nothin' beats good ol' fan off feature


Dej nehaj trolat. k je pateticno. al to sam sebi govoris med psihoticnim napadom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

cena bo malo cez 8gb 480 in nic vec..


ne bo. japonci trdijo, da< bo cez 300

igor0203 ::

Gledam če bo geizhals pokleknil zaradi novih GTX1060 in RX480, pa...(še) nič. :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

scipascapa ::

idealo.de glej hehe.

slonic-tonic: meni modi za manj brišejo komentar.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Dej nehaj trolat. k je pateticno. al to sam sebi govoris med psihoticnim napadom?

A sem jst kriv, če se ti lažeš ?
Trdiš, da so vse kartice enako glasne ali glasnejše in moj graf te postavi na laž.
#brezpodpisa

Truga ::

Predvsem mi je vsec da se namiguje da ce si 1440p ekran kupis pol ti ni problem kupit se graficne za 500e, ignorira pa da graficna zdrzi 2-3 leta, monitor pa 10.

Pa da ne kupijo vsi monitorja sam za igre. Jaz mam ze 7 let 2560x1600, in je noro dober predvsem izven iger (sicer tudi v igrah, jasno, samo glavna prednost je desktop size)

Eni pac ne dajo vsega na high in igrajo na 1440p na graficni za 200e in jim nic ne manjka.

Truga ::

Sicer se strinjam, ce kupis 1440p kupi se 1070, da lah das vse na high in ostanes na 60fps. Ne pa kupit GTX 1080, ker je za 1440p vec kot se rabi, za 4k pa se vedno ne dovolj :D

AapocalypseE ::

Meni je pa to smešno, da je grafična za neko resolucijo trenutno predobra. A bo predobra tudi čez dve leti recimo?

Pomoje ne bo in bo takrat mogoče ravno prav za to resolucijo in še ne bo potrebe po menjavi nove...

damirez ::

Pa sj tud grafične ne zzastarijo tolko hitro, če si kupil 5 let nazaj recimo 7950 je to danes še zmeraj OK grafična.

Truga ::

AapocalypseE je izjavil:

Meni je pa to smešno, da je grafična za neko resolucijo trenutno predobra. A bo predobra tudi čez dve leti recimo?

Pomoje ne bo in bo takrat mogoče ravno prav za to resolucijo in še ne bo potrebe po menjavi nove...

Takrat bos za teh 300e ki si jih danes prisparal ko si kupil raje cenejso dobil 50% boljso.

FireSnake ::

damirez je izjavil:

Pa sj tud grafične ne zzastarijo tolko hitro, če si kupil 5 let nazaj recimo 7950 je to danes še zmeraj OK grafična.


Jaz pa ravno za to grafično iščem zamenjavo :)
Rad bi tudi zbil porabo. 480 bo kar OK zamenjava (počakat je treba še na zelen tabor in se nato odločiti).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Cveto ::

Enako jaz. 7950 mi sicer zaenkrat zadovoljivo poganja zadeve, vseeno pa bi nadgradil na nekaj močnejšega, zdaj ko prihaja močnejši Playstation in ko bodo določeni špili iz xboxa delali tudi na pc-ju.

Za grafične kartice sem vedno dal cca 230-290 eur in v tem rangu je trenutno Rx480. Že lani sem razmišljal o nakupu GTX 960, a Nvidia v tem rangu vedno tako poreže zadevo da ti potem ne daje nekega občutka da bo vsaj še za par let. 970 je bila recimo lani tukaj gor "kraljica", čez R9 3x0 serijo pa se je zabavljalo na veliko, zdaj so pa ti radeoni redno pred Nvidia karticami. 3,5 gb rama pač naredi svoje.

Machete ::

Ja danes in mogoče jutri. Leto in pol je meni 970 dobesedno cvetela od veselja nad poganjanjem iger. Razlika med 7950 pa je precejšnja, sem prešaltal iz 7950 na 280x in potem 970. Zelo opazna menjava.
Par nekih ekstremnih primerov, kjer je 3,5 zatrokiralo, še ne *ovrže pravila, da je bila 970 fantastična kartica. Še danes je super. Cveto, Bf3 in 4 laufajo na 1080p na 970 vrhunsko (ker vem, da jih rad nabijaš, oz. vsaj trojko :p )
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

AapocalypseE ::

ASUS shows off Radeon RX 480 STRIX and RX 480 DUAL

http://videocardz.com/62392/asus-shows-...

D3m ::

This translates to a performance boost of 15% in 3DMark Fire Strike and 19% in the latest games such as DOOM and Hitman compared to reference


hmmmmm

bolje, da je potlej primerjava GTX 1060 FE in RX 480.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tt2 ::

Napajalc ::

AapocalypseE je izjavil:

ASUS shows off Radeon RX 480 STRIX and RX 480 DUAL

http://videocardz.com/62392/asus-shows-...


Nov PCB dizajn, men se zdi da si mal žogco podajajo.
011011100111010101100010

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Dej nehaj trolat. k je pateticno. al to sam sebi govoris med psihoticnim napadom?

A sem jst kriv, če se ti lažeš ?
Trdiš, da so vse kartice enako glasne ali glasnejše in moj graf te postavi na laž.


Ti sploh ves o cem govoris? Jaz nisem rekel nicesar taksnega. In tvoj graf dokazuje, da je povprecno glasna, kot je bila trditev. Z izjemo tistih, ki imajo vent izkloplen v idle, kar bo pr aib brez dvoma prislo v postev.

AapocalypseE je izjavil:

Meni je pa to smešno, da je grafična za neko resolucijo trenutno predobra. A bo predobra tudi čez dve leti recimo?

Pomoje ne bo in bo takrat mogoče ravno prav za to resolucijo in še ne bo potrebe po menjavi nove...


Samo najvecji idiot lahko zagovarja placilo skoraj 100% vec za dodatnih 20% vecjo hitrost, ker bo kartica trajal kaksno leto vec. Prihranih denar in kupis takrat novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

Ti sploh ves o cem govoris? Jaz nisem rekel nicesar taksnega.

Sorry ampak Mal bolj se potrudi. V idle je tolk glasna kot vse kartice.

Tvoje besede.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Samo najvecji idiot lahko zagovarja placilo skoraj 100% vec za dodatnih 20% vecjo hitrost, ker bo kartica trajal kaksno leto vec. Prihranih denar in kupis takrat novo.

Ni nujno, zgleda bolj tko: lahko da ma ta "idiot" 100% viska v zepu, ki mu jih zavidas, ker jih bo zapravil za boljsi GPU.

Pac al bos kupu obicnega Golfa al Golf Plus
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Ti sploh ves o cem govoris? Jaz nisem rekel nicesar taksnega.

Sorry ampak Mal bolj se potrudi. V idle je tolk glasna kot vse kartice.

Tvoje besede.


Ki si jih ze vnaprej predvidil. A si prerok? Sem samo izpostavil tvojo trolovsko taktiko.

m0LN4r je izjavil:

Samo najvecji idiot lahko zagovarja placilo skoraj 100% vec za dodatnih 20% vecjo hitrost, ker bo kartica trajal kaksno leto vec. Prihranih denar in kupis takrat novo.

Ni nujno, zgleda bolj tko: lahko da ma ta "idiot" 100% viska v zepu, ki mu jih zavidas, ker jih bo zapravil za boljsi GPU.

Pac al bos kupu obicnega Golfa al Golf Plus


Ce ti ne razumes razlike med tem, da ti je vseeno in bos takrat tko al tko kupil najnovejso graficno in trditvijo, da je to financno smiselno. Potem potem spadas med I....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

m0LN4r ::

Torej vsak, ki si po dveh letih privosci nov 500EUR+ gpu je idiot?
Tist ki pa 250EUR na vsake 4 leta pa supersmart ?

Kok je komu smiselno je odvisno od TRR
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Hydros ::

m0LN4r je izjavil:

Samo najvecji idiot lahko zagovarja placilo skoraj 100% vec za dodatnih 20% vecjo hitrost, ker bo kartica trajal kaksno leto vec. Prihranih denar in kupis takrat novo.

Ni nujno, zgleda bolj tko: lahko da ma ta "idiot" 100% viska v zepu, ki mu jih zavidas, ker jih bo zapravil za boljsi GPU.

Pac al bos kupu obicnega Golfa al Golf Plus

boljša primerjava bi blo golf pa golf GTI :)

D3m ::

Izpadel je že tako bedak, ker je primerjal navadnega in plus.
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Malo ste šli OFF-Topic! (Golf plus ne obstaja več, nadomešča ga Sportsvan).

Drugače dokler ni bilo 1060 zunaj je bila 480 pač top izbira ne glede na stock blower. Zdaj pač več ni dokler ne pridejo AIB, ki ne bodo preko 280€.

D3m0r4l1z3d ::

tako, zdaj samo še za počakat custom rx 480 pa da vidimo, lahko kar mindfactory potem vzamemo v računico, da bomo lahko vsaj pri ceni enotni
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Napajalc ::

Fora je da glasnost rx 480 4 gb ni nič posebnega gledano s starejšimi modeli, mogoče je glasna za "150w". Še vedno je to p/p in to oreng. Upam da se bo dobilo za 200/240e zadeve v EU. Čist tako z osebnega vidika, r9 290 v cf ni slabo, ampak kle se že pogovarjamo o denarju zaradi porabe če se igra časovno nad povprečjem. Novi GPU z obeh taborov so pa zelo primerni za dual gpu zavoljo porabe.
011011100111010101100010

NightHawk ::

Napajalc je izjavil:

Fora je da glasnost rx 480 4 gb ni nič posebnega gledano s starejšimi modeli, mogoče je glasna za "150w". Še vedno je to p/p in to oreng. Upam da se bo dobilo za 200/240e zadeve v EU. Čist tako z osebnega vidika, r9 290 v cf ni slabo, ampak kle se že pogovarjamo o denarju zaradi porabe če se igra časovno nad povprečjem. Novi GPU z obeh taborov so pa zelo primerni za dual gpu zavoljo porabe.


Včasih si govoril, da je samo cca 10-20w razlike med 970 in 290.

Nova 480 ina enako porabo kot 970 ---> sledi, da je 480 za cca 10-20w boljša od radeon 290.

D3m0r4l1z3d ::

On pač 6na sam vodno gor našraufat pa ga res lahko zanima le p/p, večina nas mora še na kaj drugega, kot pri ostalih komponentah, samo on tega pač nikoli ne vzame v zakup, ker potem je treba še kaj razmišljat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

AMDje zaj. z kvasliteto teh čipov ... 1.15V+- na 14nm FF.

Napajalc ::

NightHawk je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Fora je da glasnost rx 480 4 gb ni nič posebnega gledano s starejšimi modeli, mogoče je glasna za "150w". Še vedno je to p/p in to oreng. Upam da se bo dobilo za 200/240e zadeve v EU. Čist tako z osebnega vidika, r9 290 v cf ni slabo, ampak kle se že pogovarjamo o denarju zaradi porabe če se igra časovno nad povprečjem. Novi GPU z obeh taborov so pa zelo primerni za dual gpu zavoljo porabe.


Včasih si govoril, da je samo cca 10-20w razlike med 970 in 290.

Nova 480 ina enako porabo kot 970 ---> sledi, da je 480 za cca 10-20w boljša od radeon 290.


Morš pogledat max porabo, gtx 970 300w+, rx 480 230w max. Še to, gtx 970 160w potegne več na maximum kot 180w gtx 1080.
GTX 970 ne pride vpoštev v nobenem primeru, ni rama, dx 12 porazno, non async comp... sploh nevem kaj to primirjaš z dx 12 gpuji kot so r9 290 in rx 480.
011011100111010101100010

Napajalc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

On pač 6na sam vodno gor našraufat pa ga res lahko zanima le p/p, večina nas mora še na kaj drugega, kot pri ostalih komponentah, samo on tega pač nikoli ne vzame v zakup, ker potem je treba še kaj razmišljat


Zame ni razlike med 37 in 41 DB, oboje je občutno preglasno. Če pa nisi spremljal (bolje rečeno izluščil) "debate" kako z vodnim hlajenjem narest p/p in tišino je pač tvoj problem, ne pozabi da si jokal 2 leti zaradi glasnosti ventilatorja. Naredi si hiter predračun,referenčna cena r9 290x vs kar si imel, in kar boš kupil, refernčni model vs nekaj s spodobnim hlajenjem, zračunaj če že imaš za vodno hlajenje, tišino sem že omenil? baje ti full pomeni.
011011100111010101100010

NightHawk ::

Napajalc je izjavil:

NightHawk je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Fora je da glasnost rx 480 4 gb ni nič posebnega gledano s starejšimi modeli, mogoče je glasna za "150w". Še vedno je to p/p in to oreng. Upam da se bo dobilo za 200/240e zadeve v EU. Čist tako z osebnega vidika, r9 290 v cf ni slabo, ampak kle se že pogovarjamo o denarju zaradi porabe če se igra časovno nad povprečjem. Novi GPU z obeh taborov so pa zelo primerni za dual gpu zavoljo porabe.


Včasih si govoril, da je samo cca 10-20w razlike med 970 in 290.

Nova 480 ina enako porabo kot 970 ---> sledi, da je 480 za cca 10-20w boljša od radeon 290.


Morš pogledat max porabo, gtx 970 300w+, rx 480 230w max. Še to, gtx 970 160w potegne več na maximum kot 180w gtx 1080.
GTX 970 ne pride vpoštev v nobenem primeru, ni rama, dx 12 porazno, non async comp... sploh nevem kaj to primirjaš z dx 12 gpuji kot so r9 290 in rx 480.


Nič ne primerjam, samo pravim kar si rekel. In spet ene številke iz riti vlečeš, kot ponavadi. Zakaj je max poraba pomembna in ne average, če računaš koliko te bo elektrika prišla? Tu referiram na tvoj post.

Kot si tudi večkrat omenil, da so average FPS zavajujoči in je treba gledat samo min FPS, ker je to omejitveni faktor. Verjetno tudi to ne drži več. Ali pa je napaka v testu? Uporabna reč, da ti FPSje nabija čez 250, nekega solidnega minimuma pa ne more ohranit. Ampak ja, nova AMD tehnologija....Kot Mantle in HSA poprej, daleč so prišli. Vsak, ki si je kupil FX 8xxx namesto i5 mora biti tudi zelo zadovoljen s tem "futureproof", ko jih sedaj že i3 scat peljejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

Napajalc ::

Še vedno misli da max owerclockan i3 skylike pele scat medium OC fx. Mogoče boš kdaj razumel pravi p/p.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

Hydros ::

Napajalc je izjavil:

Še vedno misli da max owerclockan i3 skylike pele scat medium OC fx. Mogoče boš kdaj razumel pravi p/p.

vsi komentarji glede AMDjevij procesorjev so trenutno čist brezveze ker niso več aktualni release fx 8350 je bil oktobra 2012 release fx 8150 pa oktobra 2011
ko pa bo Zen se bomo pa naprej pogovarjal če se bo splačal kupt AMDjev CPU in ali je dober p/p

Zheegec ::

Potrditev s strani Futuremarka, da TimeSpy uporablja samo single path async compute bolj "prirejen za nVidia". - futuremark

O tem je prej tekla zelo razburjena debata :) Zanimivo, da niso sledili priporočilom AMD & Nvidia & Microsoft.

Need IHV specific paths - use DX11 if you can't do this

potrdilo developerja spodaj
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Torej vsak, ki si po dveh letih privosci nov 500EUR+ gpu je idiot?
Tist ki pa 250EUR na vsake 4 leta pa supersmart ?

Kok je komu smiselno je odvisno od TRR


Lej, ce ne dojames pointa ti ne morem pomagati.

m0LN4r ::

Pointa ni, kupis to kar hoces met.
Al bo to blower 4gb 480ka za mazohiste,
ali pa ena izmed boljsih za idiote.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Pointa ni, kupis to kar hoces met.
Al bo to blower 4gb 480ka za mazohiste,
ali pa ena izmed boljsih za idiote.


Dej neucis se prebrati kar je bilo napisano.

D3m ::

molnar ga spet seka. Blower ni slab, če ga primerjaš s prejšnimi produkti.

Si pa zame slab prodajalec in raje vidim, da te ponucajo v servisu, kot pa na prodajnem mestu.

Zheegec je izjavil:

Potrditev s strani Futuremarka, da TimeSpy uporablja samo single path async compute bolj "prirejen za nVidia". - futuremark

O tem je prej tekla zelo razburjena debata :) Zanimivo, da niso sledili priporočilom AMD & Nvidia & Microsoft.

Need IHV specific paths - use DX11 if you can't do this

potrdilo developerja spodaj


Senitel ti bo izprašil rit. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

A če bi pa bil code path optimiziran za amdjov GCN, bi blo pa vse vredu v rdečem taboru ?
#brezpodpisa

D3m ::

Morali bi uporabiti vse tri po priporočilu pa niso.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

aha, sepravi za vsako karto svoj codepath... In kakšen fer bench je potem to ?
#brezpodpisa

D3m ::

Kdo pa pravi, da mora biti fer?

Sicer pa ne vem zakaj se sekiraš?

Si leta nazaj pravil, da ni važno, ko je Intel ICC klal AMD procesorje.

Zdaj je pa, kar naenkrat važno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Kdo pa pravi, da mora biti fer?

aha, ko se gre za amd ne rabi bit fer.
Gotcha.

Si leta nazaj pravil, da ni važno, ko je Intel ICC klal AMD procesorje.


In kdo je kriv za to ? Nihče ni amd ustavljal, da razvije svoj c++ compiler, ki je ravno tako dober kot intlov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

hojnikb je izjavil:

Kdo pa pravi, da mora biti fer?

aha, ko se gre za amd ne rabi bit fer.
Gotcha.

Si leta nazaj pravil, da ni važno, ko je Intel ICC klal AMD procesorje.


In kdo je kriv za to ? Nihče ni amd ustavljal, da razvije svoj c++ compiler, ki je ravno tako dober kot intlov.


No vidiš. Zato pa zdaj vsak dela svoje.

Malo še manjka in boš kupoval GPU po specifiki iger.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Grey ::

hojnikb je izjavil:

aha, sepravi za vsako karto svoj codepath... In kakšen fer bench je potem to ?

To je najbolj fer. S tem vidis dejansko zmogljivost hardwarea. Vec fpsjev, vec detajlov zmaga.

hojnikb ::

Grey je izjavil:

hojnikb je izjavil:

aha, sepravi za vsako karto svoj codepath... In kakšen fer bench je potem to ?

To je najbolj fer. S tem vidis dejansko zmogljivost hardwarea. Vec fpsjev, vec detajlov zmaga.

aha in ker bo vsaka igra out there obrala tudi takšen način. Ne pa mogoče kakega skupnega.

C'mon folks, get real.

Malo še manjka in boš kupoval GPU po specifiki iger.

To delaš že zdaj, če nisi ultra fanboy.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Truga ::

hojnikb je izjavil:

C'mon folks, get real.

Ce bos nehal skos odgovarjat bojo nehal nebulozirat. Prej ne.
««
85 / 121
»»