» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
57 / 121
»»

neo5468 ::

D3m je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

daj youtubeChannel link da vidim kake videe maš ti, al videe lepiš samo na fb da car izpadneš?

To res ni poanta. Tukaj se sedaj vidi kakšen amd fanboy dejansko si, da ne acknowledge-aš kje je nvidia boljša. Osebno imam trenutno amd grafično, in veliko ljudem ko sestavljajo računalnike priporočam amd grafično zaradi price/performance, tako da nisem biased eni firmi. Ampak ko neka firma naredi feature ki je boljši in bolj preprost, si pripravljen za to tudi nekaj žrtvovati. Ne vem zakaj si tako defenziven.


Talk about fanboy. :))

Kje sem tukej fanboy, če to da je shadowplay boljši je fact?

Telbanc ::

Senitel je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Senitel je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Koncept ni napačen, sam nastavil si napačno.
Maš črpalko z 225ml/h in imaš črpalko z 400ml/h, s katero črpalko boš večkrat spraznil in napolnil 4l kanglco?

:))
Faili slovenskega šolskega sistema.


Kaj nimaš nič za cpoy paste na uprašanje?

Sem ti že povedal kam lahko pokličeš in nasloviš to vprašanje. Jaz nisem usposobljen za tankanje informirane vode v tvojo 4l kantico. :)) Informacije človek...


Menda se AMD jeve nove grafe prodajajo zlo dobr. Upam da 1060 gtx res pride z 3 gb vrama.....

V USA so 480 sold out.....nobenih poročil, da so gorele plate zaradi 5w več na pci-e...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

buttplugs ::

SimplyMiha je izjavil:

Odvisno. Katera črpalka deluje?

Napaka!
Pravilen odgovor se glasi:
Odvisno katera znamka je na etiketi.

Telbanc je izjavil:

Senitel je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Senitel je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Koncept ni napačen, sam nastavil si napačno.
Maš črpalko z 225ml/h in imaš črpalko z 400ml/h, s katero črpalko boš večkrat spraznil in napolnil 4l kanglco?

:))
Faili slovenskega šolskega sistema.


Kaj nimaš nič za cpoy paste na uprašanje?

Sem ti že povedal kam lahko pokličeš in nasloviš to vprašanje. Jaz nisem usposobljen za tankanje informirane vode v tvojo 4l kantico. :)) Informacije človek...


Menda se AMD jeve nove grafe prodajajo zlo dobr. Upam da 1060 gtx res pride z 3 gb vrama.....

V USA so 480 sold out.....nobenih poročil, da so gorele plate zaradi 5w več na pci-e...

Saj moja Palitka (750Ti) je tudi že spekla 3 računalnike, pa enih 12 kil mesa, 3 kile zelenjave, kakšno kilo čevapev, ražnjičev. Občasno je spekla tudi kakšne lignje.
A veš, zgodbice.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Sqj gorijo. V srceh navijačev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Aftermarket on 14th July.
Yay!

Glede overvoltanja - se mi zdi, da je AMD prve čipe kar lepo na 1.15V postavil.
Glede OCja, očitno je 1400MHz neka sweetspot meja. Zgledam, pa kako lepo folk undervolta svoje RX 480tice in navije na 1350MHz+-.

Uglavm za nekatere je to le dokaz, da Polaris ni tako neučinkovita arhitektura kot mislite.
Nekak typical gaming power consumption okol 100-110W za RX 480 je kr lepo...

Napajalc ::

PredatorX je izjavil:

Aftermarket on 14th July.
Yay!

Glede overvoltanja - se mi zdi, da je AMD prve čipe kar lepo na 1.15V postavil.
Glede OCja, očitno je 1400MHz neka sweetspot meja. Zgledam, pa kako lepo folk undervolta svoje RX 480tice in navije na 1350MHz+-.

Uglavm za nekatere je to le dokaz, da Polaris ni tako neučinkovita arhitektura kot mislite.
Nekak typical gaming power consumption okol 100-110W za RX 480 je kr lepo...


Jup, 1400 je realno. To se da tud z 1x6 napajanje, 1x8 bolje + bolši hladilnik. Tukej so se mal poigral z hardwerom:

Napajanje je razdeljeno na pci-e in 1x6, tako da teoretično lahko spremenijo parametre.
011011100111010101100010

DarwiN ::

Nekak typical gaming power consumption okol 100-110W za RX 480 je kr lepo...

Typical gaming je za tebe tetris?

Ker vse tiste bolj renomirane strani z reviewi navajajo cifro ~160W.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FX6300B ::

pa nevem kaj ste eni taki haterji, glede 6 pin priključka je itak iz strani nvidia fanov mal pretirano, izpolnila je tudi vsa pričakovanja, plus glede na ceno je trenutno best buy grafa
in nevem zakaj ste eni razočarani ker v primerjavi 1060 vs rx 480 kaže v prid 1060, saj bo tudi dražja joža
sicer je pa grafa mid-range
May the force be with you!

Napajalc ::

Dejstvo je to da ta čip ne potrebuje 6+8 napajanje v nobenmu primeru, mogoče 1x8 za OC in za razbremenit (beri umirit narod) pci-e.
011011100111010101100010

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

Nekak typical gaming power consumption okol 100-110W za RX 480 je kr lepo...

Typical gaming je za tebe tetris?

Ker vse tiste bolj renomirane strani z reviewi navajajo cifro ~160W.


Hehe.. sej maš google. Sem dal že kr nekaj primerov.
http://www.legitreviews.com/amd-radeon-...

Enako nekako pričakujem GTX 1060... z malce višjo V in okol 120-130W porabe v gamingu pa nekak 10% hitrejša.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Pusti zdaj undervolting. To je samo za geeke in to lahko počneš pri vseh karticah, ne samo pri 480tki.. In je tudi odvisno od kartice do kartice, kako nizko gre, preden se vse skupaj sesuje...

Pa na linku so z undervoltingom zbili porabo za 10-20W, torej iz 164 na ~150W. Daleč od tvojih 100-110W, četudi bi upošteval to tweakanje voltaže.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

Pusti zdaj undervolting. To je samo za geeke in to lahko počneš pri vseh karticah, ne samo pri 480tki.. In je tudi odvisno od kartice do kartice, kako nizko gre, preden se vse skupaj sesuje...

Pa na linku so z undervoltingom zbili porabo za 10-20W, torej iz 164 na ~150W. Daleč od tvojih 100-110W, četudi bi upošteval to tweakanje voltaže.


Kaj? Dej poglej si že spet.
35W+
http://www.overclock.net/t/1604690/rx-4...
eto 105W.

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

http://wccftech.com/amd-rx-480-4gb-card...

Jah očitno so 4Gb cartice = 8GB ... nice!

DarwiN ::

PredatorX je izjavil:

Kaj? Dej poglej si že spet.
35W+


Ti moram narisat?

The biggest improvement in Battlefield 4 was at the power outlet where we saw solid 10-20 Watt power decreases thanks to the undervolt!

We noticed 10-30W power reductions at the power outlet meter by undervolting the Radeon RX 480!

In še enkrat. Kaj ima tu veze undervolt? Undervoltamo referenčno GTX 1080 in bo ravno tako imela porabo 150W. So where does this leave us?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

buttplugs ::

Servermajmuni bodo lahko rekli, kako dobra je ta grafa glede na P/Watt. Na koncu bodo seveda ugotovili, da te grafe v serverjih ne bodo imeli.

Napajalc ::

Mogoče pa tudi za referenčno gtx 1080 velja to, manjša temepratura, manjša poraba, mogoče celo neha trotlat.
011011100111010101100010

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Kaj? Dej poglej si že spet.
35W+


Ti moram narisat?

The biggest improvement in Battlefield 4 was at the power outlet where we saw solid 10-20 Watt power decreases thanks to the undervolt!

We noticed 10-30W power reductions at the power outlet meter by undervolting the Radeon RX 480!

In še enkrat. Kaj ima tu veze undervolt? Undervoltamo referenčno GTX 1080 in bo ravno tako imela porabo 150W. So where does this leave us?


Ja, sam tale model je na wccfju že undervoltal grafo. Sej vidiš, da ima 1.05V na 0.98V.
V njegovem reviewu pa ima 1.15V stock. Pa GPU-z kaže mnogo višjo porabo.

hojnikb ::

PredatorX je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Pusti zdaj undervolting. To je samo za geeke in to lahko počneš pri vseh karticah, ne samo pri 480tki.. In je tudi odvisno od kartice do kartice, kako nizko gre, preden se vse skupaj sesuje...

Pa na linku so z undervoltingom zbili porabo za 10-20W, torej iz 164 na ~150W. Daleč od tvojih 100-110W, četudi bi upošteval to tweakanje voltaže.


Kaj? Dej poglej si že spet.
35W+
http://www.overclock.net/t/1604690/rx-4...
eto 105W.

A ti se delaš retarda al si dejansko tako smotan ?

105W je poraba GPU čipa, ne celotnega boarda. To smo ti v teh dnevih povedal že ene 10x
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Zakaj pišete, da rabi 480 5W več na pci-e? To bi bilo potem 80W.
Ko sem jaz bral na netu o tem je pisalo, da rabi 90W in več.

FX6300B ::

AapocalypseE je izjavil:

Zakaj pišete, da rabi 480 5W več na pci-e? To bi bilo potem 80W.
Ko sem jaz bral na netu o tem je pisalo, da rabi 90W in več.


zato ker imaš še 6 pin priključek
May the force be with you!

AapocalypseE ::

Kaj ma 6 pin priključek veze s pci-e priključkom?

Gre se o tem, da na pci-e priključku rabi več kot 5W nad mejo 75W.

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Street bo počakal 1x8, ostali bomo imeli pa 5w več na pci, sm že testiral plato z gtx 750ti pci-e vodilo, bo zdržalo rx 480 za sigurno.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

FX6300B ::

jah če je to pretiravanje če so taki geniji da so sposobni grafično, potem vrjemte da nebi naredl take napake, da bi dal 6 pinski priključek namesto 8 pinskega
sicer je pa plata zelo zanič kvalitete če bi ti tiste 5W skurlo vodilo
May the force be with you!

D3m ::

Vprašanje kakšn PCI reže so pri "military grade components" :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

Hoj pravi 1x8 = 150w, torej je 1x6 112.5W, teoretično bi lahko vleklo z pci-e samo ~40w. Ne gre se za goljufanje, je pač zanemarljiva napaka.
011011100111010101100010

SuperVeloce ::

ima hojnik prav. Ti si shizofrenik.. tupis svoje, si zmisljujes svoje standarde, se ti 10x razlozi, pa se vedno ne razumes... pogovarjas se sam s seboj.
btw 6pin je definiran za 75w. ze desetic.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

ima hojnik prav. Ti si shizofrenik.. tupis svoje, si zmisljujes svoje standarde, se ti 10x razlozi, pa se vedno ne razumes... pogovarjas se sam s seboj.
btw 6pin je definiran za 75w. ze desetic.


Amd kljub temu uspešno tala karte, ma 3 mesece da odpravi napakico, prihajajo novi gonilniki, glej, začuda zemlja se ni ustavila.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

SuperVeloce ::

In kaj ima veze to s tem, ko se Napajalc laže in servira konstantno napačne podatke? Ni potrebno takoj v AMD defensive mode. Spremljaj raje debato o tem, kaj se trdi in kaj ne, da ne boš vedno tako splošno odgovarjal.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Napajalc ::

SuperVeloce je izjavil:

In kaj ima veze to s tem, ko se Napajalc laže in servira konstantno napačne podatke? Ni potrebno takoj v AMD defensive mode. Spremljaj raje debato o tem, kaj se trdi in kaj ne, da ne boš vedno tako splošno odgovarjal.

Kdo laže? imamo samo paničnega nVidia fenboya ki ne more požret svojega ega, pač boš prodajal AMD dokler ne pride gtx 1060 3fb, v tem času moraš samo še ljudi nategnt da je 3gb vrh glave.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

In kaj ima veze to s tem, ko se Napajalc laže in servira konstantno napačne podatke? Ni potrebno takoj v AMD defensive mode. Spremljaj raje debato o tem, kaj se trdi in kaj ne, da ne boš vedno tako splošno odgovarjal.


Bodi zadovoljen da ma Nvidia konkurenco. Tistih par watov po bakrenih povezavah na plati ni pomenmbno sploh ne, potrebno je zadevo samo formalno spravit v okvirje, da se ne zgubi certifikat.

Čipi so različne kvalitete, zato so pač mal dvignili napetost, da so dobili več dobrih jeder, kar ni nič narobe. Zato tud ene kartice mal več potegnejo štroma.

Ja no, men se zdi da se konstantno ..... tud na drugi strani, ko se servira da je 3gb rama za 1060 zadost, ko se ve da ni, sploh ker gre za dokaj dobro kartico.

Men se zdi 3 gb na taki kartici sramota. Katastrofa in kriminal.

Sam ni nobenga k bi reku, da je to res en shiit. Glede na razmere, bi morala 1060 priti z 6 in 12 gb vrama. Zmogljiva bo čist zadost.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

SuperVeloce ::

Ko se stvar poskuša dopovedati in izpostaviti kozlarije od napajalca, potem kar naenkrat nič ni več narobe ali pomembno itd... wtf. Sedaj nismo več zadovoljni, da ima nvidia konkurenco? Kje si to prebral? Sem mogoče Nvidia fanatik? Nisem imel za dlje časa njihove kartice že ene 5 generacij... jaz govorim o eni stvari, ti mi odgovarjaš čisto nekaj tretjega. 3GB na 1060 nima nobene veze s prebijanjem standarda na pcie za 20W. Standard je definiran z razlogom in "malo čez" pač ni "nobenega problema". Če pa vam vleče 150W preko pci-e, ko navijate, pa ni več AMD/Nvidia problem. Simple as that.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Napajalc ::

Ni to gtx 970 ki povleče 300w, 230w je limit kot sistem z rx 480, to je še vedno veliko nižja poraba na pci-e kot gtx 750ti, seveda v furmarka ki je nepogrešljivo orodje za OC. Ne paničari kar dejansko tukaj ni problema.
011011100111010101100010

SuperVeloce ::

Napajalc je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

In kaj ima veze to s tem, ko se Napajalc laže in servira konstantno napačne podatke? Ni potrebno takoj v AMD defensive mode. Spremljaj raje debato o tem, kaj se trdi in kaj ne, da ne boš vedno tako splošno odgovarjal.

Kdo laže? imamo samo paničnega nVidia fenboya ki ne more požret svojega ega, pač boš prodajal AMD dokler ne pride gtx 1060 3fb, v tem času moraš samo še ljudi nategnt da je 3gb vrh glave.

Ok, vidim da misliš, da sem ti konkurenca pri prodaji... Še enkrat, pozabi vse ostalo, skoncentrirajma se le na tvoje nebuloze. 1x6pin je definiran 75W z razlogom. In tudi z razlogom je 1x8pin definiran na 150W. Samo število vodnikov tukaj nima nobene direktne veze. Pci-e je definiran z razlogom. 12V linija na pci-e mora dopustiti 66W v takšnem configu, kot jo ima rx480 in ne 80W. To ni ne "5W čez" in ne "5-10% čez". Undervoltan gpu ima mogoče 105W porabe, vendar to ne drži za porabo celotne kartice. Če že mislite, da prebijanje standardov ni problem, to mogoče res velja za 1x6 pin leta 2016, ampak ne za pci-e. Tvoja preljuba 750ti ne prebije standarda, pa niti navita ne vleče toliko preko pci-e, kot vleče 480 na 1.15V.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

še enkrat, 6pin je rejtan za 75W, tvojih imaginarnih 112.5w je čez spec (kar pa še ne pomeni, da ni sposobn furat)
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Napajalc je izjavil:

Ni to gtx 970 ki povleče 300w, 230w je limit kot sistem z rx 480, to je še vedno veliko nižja poraba na pci-e kot gtx 750ti, seveda v furmarka ki je nepogrešljivo orodje za OC. Ne paničari kar dejansko tukaj ni problema.

750ti ima sedaj po tvoje 100W povprečne porabe? Pokaži mi en review, ki je meril dejansko porabo same kartice in je to izmeril.

reference rx480 je limit 150w in ne 230W. Amd si ga je sam postavil. Od kod ti spet te nebuloze?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

Ko se stvar poskuša dopovedati in izpostaviti kozlarije od napajalca, potem kar naenkrat nič ni več narobe ali pomembno itd... wtf. Sedaj nismo več zadovoljni, da ima nvidia konkurenco? Kje si to prebral? Sem mogoče Nvidia fanatik? Nisem imel za dlje časa njihove kartice že ene 5 generacij... jaz govorim o eni stvari, ti mi odgovarjaš čisto nekaj tretjega. 3GB na 1060 nima nobene veze s prebijanjem standarda na pcie za 20W. Standard je definiran z razlogom in "malo čez" pač ni "nobenega problema". Če pa vam vleče 150W preko pci-e, ko navijate, pa ni več AMD/Nvidia problem. Simple as that.


Pri navijanju vleče okoli 90 watow, edino če si ti navijal s tekočim dušikom??? Preko pcie. tud so pršli do 95w.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

SuperVeloce ::

Tega za rx480 nisem trdil lol. Bralno razumevanje much? Daj preberi si še enkrat. Če ti katerakoli grafika vleče 150W, ko je stvar moddana, pa če je to 750ti ali pa fury x, to ni več proizvajalčev problem.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Napajalc ::

SuperVeloce je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Ni to gtx 970 ki povleče 300w, 230w je limit kot sistem z rx 480, to je še vedno veliko nižja poraba na pci-e kot gtx 750ti, seveda v furmarka ki je nepogrešljivo orodje za OC. Ne paničari kar dejansko tukaj ni problema.

750ti ima sedaj po tvoje 100W povprečne porabe? Pokaži mi en review, ki je meril dejansko porabo same kartice in je to izmeril.

reference rx480 je limit 150w in ne 230W. Amd si ga je sam postavil. Od kod ti spet te nebuloze?

Pogovarjamo se o furmarku kot sistem. Če bi tvoje manifestacije držale, bi že kdaj umaknili izdelek z vseh štacun. Kupi ta GPU, teh 5W je očitno edina napaka. GTX 1060 z performensom gtx 980 oz celo fury bo zasedla ceno 300-350e z namenom da jim ni treba spšuščat ceno gtx 1070 na ~325e. Torej budget kartica je še vedno rx 480.
011011100111010101100010

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

Tega za rx480 nisem trdil lol. Bralno razumevanje much? Daj preberi si še enkrat. Če ti katerakoli grafika vleče 150W, ko je stvar moddana, pa če je to 750ti ali pa fury x, to ni več proizvajalčev problem.


Nisi trdil, pa sem ti vseeno odgovoril, ker celo zadevo bizarno vzdigujete do ne vem kam? Eni čipi grejo pri stock do 5W čez specifikacije, to bojo porihtal z gonilniki, folku se za to u glavnem jebe in kupujejo hvalabogu naprej.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Machete ::

Javna uprava ali počitnice? :8)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SuperVeloce ::

"teh 5w" postane v realnosti "20W in več". lol

Kakšen furmark kot sistem... kaj za vraga ti serviraš tukaj? V kakšnem kontekstu je to sploh relevantno.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

SimplyMiha ::

Machete je izjavil:

Javna uprava ali počitnice? :8)

Poletje.

SuperVeloce ::

Telbanc je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Tega za rx480 nisem trdil lol. Bralno razumevanje much? Daj preberi si še enkrat. Če ti katerakoli grafika vleče 150W, ko je stvar moddana, pa če je to 750ti ali pa fury x, to ni več proizvajalčev problem.


Nisi trdil, pa sem ti vseeno odgovoril, ker celo zadevo bizarno vzdigujete do ne vem kam? Eni čipi grejo pri stock do 5W čez specifikacije, to bojo porihtal z gonilniki, folku se za to u glavnem jebe in kupujejo hvalabogu naprej.

Ok bodo porihtali "teh 5W". Me zanima, če je kontroler sploh programabilen, da bo zadeva končno vlekla preko 1x6 pina več kot na pci-e. Upam, da veš, da so vsi trenutni benchmarki potem nerelevantni, ko se TDP zniža.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

"teh 5w" postane v realnosti "20W in več". lol

Kakšen furmark kot sistem... kaj za vraga ti serviraš tukaj? V kakšnem kontekstu je to sploh relevantno.


5w gre uradno čez.

3gb vrama pa se ne bo dalo povečat z gonilniki, LOL.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

hojnikb ::

3gb vrama pa se ne bo dalo povečat z gonilniki, LOL.

Čisto nepovezan "problem" btw..
#brezpodpisa

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

Telbanc je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Tega za rx480 nisem trdil lol. Bralno razumevanje much? Daj preberi si še enkrat. Če ti katerakoli grafika vleče 150W, ko je stvar moddana, pa če je to 750ti ali pa fury x, to ni več proizvajalčev problem.


Nisi trdil, pa sem ti vseeno odgovoril, ker celo zadevo bizarno vzdigujete do ne vem kam? Eni čipi grejo pri stock do 5W čez specifikacije, to bojo porihtal z gonilniki, folku se za to u glavnem jebe in kupujejo hvalabogu naprej.

Ok bodo porihtali "teh 5W". Me zanima, če je kontroler sploh programabilen, da bo zadeva končno vlekla preko 1x6 pina več kot na pci-e. Upam, da veš, da so vsi trenutni benchmarki potem nerelevantni, ko se TDP zniža.


Je programabilen, drugače ne bi načrtovali še izvedbe z 8 pin ..
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

še enkrat, 6pin je rejtan za 75W, tvojih imaginarnih 112.5w je čez spec (kar pa še ne pomeni, da ni sposobn furat)


Okey.
Mal več dertailov in mogoče kakšno besedoi na GPU-Z.

Prvo sem bi prepričan, da GPU-Z ne kaže celotne porabe GPUja.
Potem so me pa malce zmedli
-

- 147W max.

Z downvoltom pridejo na 115W (odvisno od primerka) +-10% oziroma 10W.

Lp

hojnikb ::

nwm kaj te je zmedlo, sej piše GPU power, ne board power :)
nekteri programi ti še kažejo dram power, iz teh dveh podatkov pa lahko vidiš približno porabo vsega.
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

nwm kaj te je zmedlo, sej piše GPU power, ne board power :)
nekteri programi ti še kažejo dram power, iz teh dveh podatkov pa lahko vidiš približno porabo vsega.


Ne! Poraba me je zmedla.
Pa lepo piše GPU power draw.

Napajalc ::

Zgodba se ponavlja kot z r9 290, poglej p/w gtx 780 in r9 290 :)). Isto nano, povozi komplet maxwele pa so/ga zaničujejo do amena.
011011100111010101100010
««
57 / 121
»»