» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
37 / 121
»»

NightHawk ::

Bomo kmalu videli kaksem bo p/w razmerje teh novih amdjev. Ti jih seveda primerjas s prejsnjo generacijo nvidie...si predstavljas primerjavo med nvidio 1070 in radeonom 390? Oziroma z novo nvidio 1060, ki bo verjetno tam tam.

Mitja358 ::

Napajalc ::

Ah, pomembna je zamenjava r9 380/x kot cenovni rang, tudi uredu če je rx 480 enako močna kot referenčna r9 290 z ceno 199$. V vsakem primeru bo oreng napredek v p/p.
011011100111010101100010

scipascapa ::

Kaj bo resno nehali z $ cenami, ki nam čisto nič ne pomagajo.....žal imamo zadevo, ki se ji reče DDV. In pa €.

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

heh, ce bi melo vedno hlajenje off nacin, bi tut sam sel po poti referencne 480 in gor antec620, ki mi je odvec trenutno :D



Kakorkoli obrneš nvidia ali AMD stock hlajenje se nemore kosati z pravim hladilnikom.
Pač stock cooler je fail in glede nato, da bo grafična stala v kišti 3+ let se uporabniku splača dat tistih 20-30€.

Napajalc ::

Obstajajo podatki o vrednosti $ za r9 390 in gtx 970, po tem bomo videli kdaj bojo cene realne v EU. Verjetno veš da je bil dolar kar nekaj dražji v primeru gtx 970 kljub "vročim žemlcam".
011011100111010101100010

D3m ::

No se mi je zdelo. RX 490 zdaj ali je to Vega bomo še videli. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

So že kšni official benchmarki?

scipascapa ::

http://www.cdiscount.com/informatique/c...

( 50€ for 499 with code "BONHEUR50")

zna kdo pogledat če pošiljajo v SLO?

Mitja358 ::

One of the more interesting new pieces of information that's worth mentioning is that while RX 480's voltages will go up to ~1.0875 at stock. The card can hit 1.33Ghz at really low voltages, as low as 1.025v in fact.


Vir: http://wccftech.com/amd-rx-480-overcloc...

SimplyMiha ::

Mitja358 je izjavil:

One of the more interesting new pieces of information that's worth mentioning is that while RX 480's voltages will go up to ~1.0875 at stock. The card can hit 1.33Ghz at really low voltages, as low as 1.025v in fact.


Vir: http://wccftech.com/amd-rx-480-overcloc...


Ha, tole je razlika med AMD-jem in NVidio:

D3m ::

Večja zaloga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Ajt bom prvi :) (ni neki)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

meho7 ::

meh... Expected too much ;((

Alien123 ::

Wtf amd.. malo se mi je zamerlo to, vsaj ranga gtx980 bi lahko blo, ne pa da je slabša ko moja.. kaj bo te vega, na rangu fury x-a? Lel

gddr85 ::

dolenc ::

No sej je šele prvi review, ni glih da so jutuberji reliable mal še počakat :)

SimplyMiha ::

Kako to, če se NDA dvigne šele čez dve uri?

D3m ::

Sem mislil, da boste spljuvali YT review. ;)))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Virjan ::

Zgleda da bo hype kmalu mimo..nic, cas je da pospravimo mizo in vsi odidemo domov ;)

hurikhan ::

Ampak za ta denar se zdi kul, za nekoga, ki ima grafično na plati. Ali?

rdecaluc ::

Glede na to koliko Nvidia sponzoriranih videjev ta model ima.. me prav čudi da ni še bolj glupe primerjave delu.

Počakmo še na kakšnega ki primerja stock s stock, ter izpusti gimpworks nastavitve.
Est modus in rebus. ,typos

D3m ::

A so mu dali review gonilnike?
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Vsak naslednji benchmark, ki ga vidimo, kaže malo slabšo sliko glede 480tke. Najprej je skorajda dosegala 980tko, potem nekje vmes, zdaj pa je že na nivoju 970tke :D

No, počakajmo.. Treba je tudi primerjat jabolka z jabolkami, oz. referenčne z referenčnimi, ker custom 480tka bo tudi ~10% hitrejša od referenčne..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jst ::

Koliko let že furam 2560x1600 monitor... Kupil sem ga pred izidom 7900 serije in sem mislil, da bo 480 sposobna vsaj mojo resolucijo furat, ampak na tisti youtube review, sem kar malo žalosten. Gejmam tako malo, da mi je škoda dati 600+ za nvidio 10[7/8]0 in glede na ves hype, sem mislil, da bo sposobna poganjati 2560x1600 na 60FPS. Mislim, kaj za vraga misli AMD? Kaj se je sploh arhitektura kaj spremenila od 7900 serije, razen malih tweakov tu pa tam? Sami rebrandi, pri 480 se mi zdi, da je pa glaven selling point 14nm in majhna poraba. Je*eš manjšo porabo, če moraš pri latest and greatest spet nižati detajle. Oh, well... Moral sem napisati ta rant, ker sem res razočaran. Če bodo še par let tako nadaljevali, jih bo Intel z Iris Pro prehitel, for fucks sake!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Napajalc ::

Razočaran nad čem? za 199$ dobiš r9 390/gtx 970 performance z 100w manj porabe.
011011100111010101100010

PredatorX ::

Pa kako je ta model v vsakem benchmarku pokazal, da je R9 390 veliko počasnejša od GTX 970... zdej pa sloh nevem najbolje je, da ubaviš celo vrsto grafičnih in sam preveriš. Teli bedaki na internetu se delajo norca.

Tiash ::

Se že najdejo Slovenski štacunarji s ceno 362,37 €.

PredatorX ::

Grey ::

Tale video je fejk. Cene v trgovini in rezultati tega videa ne gredo skupaj, ker bi to bil samomor za AMD. Za 360EUR se te kartice sploh ne splača kupiti, če so rezultati res taki, kot je prikazano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

igor0203 ::

RX480 8GB za 264€.

DarwiN ::

In to v UK... V EU mora bit potemtakem nižje kot 264€, čeravno je funt v pizdi.

@Predator, ta YT amater je primerjal referenčno 390 in custom OC 970tko v benchmarku, zato odstopanje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

video ni nič fejk, pri nas imajo pa itak zlatarske cene, pod 300 za 8gb custom lahko pozabiš imho

PredatorX ::

Grey je izjavil:

Tale video je fejk. Cene v trgovini in rezultati tega videa ne gredo skupaj, ker bi to bil samomor za AMD. Za 360EUR se te kartice sploh ne splača kupiti, če so rezultati res taki, kot je prikazano.


Ma ni fejk video. Samo, lahko bi dal kšne podatke od driverjih, pač mal več detailo.. O porabi itak nima pojma. Na EVGA 430W se da čist lepo furat tud GTX 1080...

tikitoki ::

Je tudi res da je edini uradni benchmark slabsi og gtx 970. Sam raja ne dojame. Kakorkoli, kmal bo jasno

Machete ::

Napajalc je izjavil:

Razočaran nad čem? za 199$ dobiš r9 390/gtx 970 performance z 100w manj porabe.


Lahko še link dodaš za nakup s ceno 179,64 EUR, da bo ta post držal vodo? >:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PredatorX ::

tikitoki je izjavil:

Je tudi res da je edini uradni benchmark slabsi og gtx 970. Sam raja ne dojame. Kakorkoli, kmal bo jasno


RX 480 je med GTX 970 in GTX 980. In trenutni benchmarki tud kažejo na to.
Lj -


GTX 970 Firestrike ULTRA = 2000
GTX 1070 FU = 4000

Samo zaradi tega, da se hypa GTX 1070... drgač GTX 970 OC dobi nekak 2800 = 40-45%. Seprav RX 480 je 8GB za 265EUR in je samo 40% počasnejša od GTX 1070.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Grey ::

PredatorX je izjavil:

Grey je izjavil:

Tale video je fejk. Cene v trgovini in rezultati tega videa ne gredo skupaj, ker bi to bil samomor za AMD. Za 360EUR se te kartice sploh ne splača kupiti, če so rezultati res taki, kot je prikazano.


Ma ni fejk video. Samo, lahko bi dal kšne podatke od driverjih, pač mal več detailo.. O porabi itak nima pojma. Na EVGA 430W se da čist lepo furat tud GTX 1080...

Še vedno dvomim da je resničen. Zdi se mi zelo nerealno, da bi GPU procesor, ki ima frekvenco višjo za 200MHz+ in frekvenco RAMa za 500 MHz komaj enako hiter kot R9 390 oz. počasnejši. Tu mi nekaj ne gre skupaj. In še to, da ga je dizajniral inženir, ki je bil odgovoren za zelo uspešne ATI izdelke v preteklosti.

PredatorX ::

Grey je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Grey je izjavil:

Tale video je fejk. Cene v trgovini in rezultati tega videa ne gredo skupaj, ker bi to bil samomor za AMD. Za 360EUR se te kartice sploh ne splača kupiti, če so rezultati res taki, kot je prikazano.


Ma ni fejk video. Samo, lahko bi dal kšne podatke od driverjih, pač mal več detailo.. O porabi itak nima pojma. Na EVGA 430W se da čist lepo furat tud GTX 1080...

Še vedno dvomim da je resničen. Zdi se mi zelo nerealno, da bi GPU procesor, ki ima frekvenco višjo za 200MHz+ in frekvenco RAMa za 500 MHz komaj enako hiter kot R9 390 oz. počasnejši. Tu mi nekaj ne gre skupaj. In še to, da ga je dizajniral inženir, ki je bil odgovoren za zelo uspešne ATI izdelke v preteklosti.


Ja zadnje čase se dogajajo čudne reči. Fury X kr hitrejša od GTX 980Ti na 1080p... potem pa je R9 390 dost počasnejša od GTX 970 OC na 1440P. Me ni jasno... vsakič mal drgač.

Senitel ::

Grey je izjavil:

Še vedno dvomim da je resničen. Zdi se mi zelo nerealno, da bi GPU procesor, ki ima frekvenco višjo za 200MHz+ in frekvenco RAMa za 500 MHz komaj enako hiter kot R9 390 oz. počasnejši. Tu mi nekaj ne gre skupaj. In še to, da ga je dizajniral inženir, ki je bil odgovoren za zelo uspešne ATI izdelke v preteklosti.

R9 390 ima 40 CU-jev, tole jih ima 36. R9 390 ima 64 ROP-ov, tole jih ima 32. R9 390 ima 384GB/s, tole ima tam 256GB/s. Come on... Dajmo se že navadit, da se vsaj relevantne cifre pogleda ne pa da se bluzi o tem kako mora bit en GPU hitrejši ker ima 200MHz višji clock.

M-XXXX ::

Vsi reviewi do sedaj kažejo, da razlike med 4 in 8GB pa (razen na 4k kar je tako ali tako vseeno ker so obe kartice prešvoh) ni, tako da je 480 4GB kot kaže res top izbira :)

chobann ::

Cena v mlacomu. Do zdej najcenejša varianta pri nas..

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

Vsi reviewi do sedaj kažejo, da razlike med 4 in 8GB pa (razen na 4k kar je tako ali tako vseeno ker so obe kartice prešvoh) ni, tako da je 480 4GB kot kaže res top izbira :)

Kar seveda ni res.4GB verzije bodo mele 7ghz ram, kar bo vplival na performance (kr poglej si anandtech review).

Honestly, sn kr razočaran, kaj so skup spacal.
Firstly, referenčni kuler je _crap_. Ampak ok, to smo itk pričakoval.

Potem pa... Performance je nižji od pričakovanega (ponekod še 970gtx potegne naprej), overclocka se za en kurac, poraba (in tudi efficiency) je komaj na nivoju maxwell-a. Aja, pa seveda je amd užgal tricky foro in reviewerjem razposlal 8Ghz različice, čeprav je minimum za memory speed pr obeh modelih 7Ghz.

Looks like i'll pass on this one, razn če se nereferenčne izkažejo za boljše v vsaj nekaj točkah.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

chobann je izjavil:

Cena v mlacomu. Do zdej najcenejša varianta pri nas..



Slovenskih štacun res nebom razumel. Če bi dal tele grafične mal cenej tuakj, bi cel balkan naročeval...

NightHawk ::

No, pa je tudi AMD izdal svojo 970 - preformans je tam-tam, poraba prav tako, p/w je identičen.

Je pa na tomshardware lepo napisano, da to ni kartica za 1× 6pin konektor ampak bi morala imeti 8pin. Sedaj iz plate vleče preveč energije in znajo biti problemi. Sem prepričan, da bodo imele vse aftermarket 8 pin konektor.

Dr_M ::

Sem pogledal nekaj testov.
Mesani obcutki, se mi zdi, da ko je AMD dobil delujoce cipe za testirat, so vidli, kaksen flop so nardil in jim ni drugega ostalo, kot da pridejo ven z nizko ceno. Zadeva je dobra za specificne igre, kjer je hitrejsa od gtx980, pri drugih enaka kot gtx970. Ocitno bo pri igrah, ki zahtevajo visok fillrate kar problem, se vidi, da je samo 32 rop enot.
Cene v EU so previske, 270€ ta graficna ni vredna, sori. Enih 229€ za 8GB bi blo ok.

Ni slaba graficna, da me ne bo kdo narobe razumel, ampak ni to, kar so nekateri trdili da bo. It's nothing to write home about.

Aja, pa se ta famozni GloFo 14nm proces, ki je tako odlicen in superioren napram TSMC 16nm... Mislm, da frekvenca pove vec kot 1000 besed.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

NightHawk je izjavil:

No, pa je tudi AMD izdal svojo 970 - preformans je tam-tam, poraba prav tako, p/w je identičen.

Je pa na tomshardware lepo napisano, da to ni kartica za 1× 6pin konektor ampak bi morala imeti 8pin. Sedaj iz plate vleče preveč energije in znajo biti problemi. Sem prepričan, da bodo imele vse aftermarket 8 pin konektor.


Itak, ja. Bomo vidl kolk mi bo sistem kuril.

DarwiN ::

Predvsem to je žalostno. Multi monitor porabe še očitno zdaj niso izboljšali... In nasploh grafična pri gamingu več porabi kot GTX 1070. WTF, AMD?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Aja, pa se ta famozni GloFo 14nm proces, ki je tako odlicen in superioren napram TSMC 16nm... Mislm, da frekvenca pove vec kot 1000 besed.

Defenitivno je krivec tudi fab, čeprav bi verjel fanboyem da mora biti boljši (ker seveda je 14nm bolje od 16nm !!!!).

Čeprav je pa še vseeno tudi od arhitekture veliko odvisn. To da stvar doseže na pol manjšem fabu enak efficiency kot nvidiin last gen arch na 28nm, pove veliko kaj se da nardit z arhitekturo.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Grey je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Grey je izjavil:

Tale video je fejk. Cene v trgovini in rezultati tega videa ne gredo skupaj, ker bi to bil samomor za AMD. Za 360EUR se te kartice sploh ne splača kupiti, če so rezultati res taki, kot je prikazano.


Ma ni fejk video. Samo, lahko bi dal kšne podatke od driverjih, pač mal več detailo.. O porabi itak nima pojma. Na EVGA 430W se da čist lepo furat tud GTX 1080...

Še vedno dvomim da je resničen. Zdi se mi zelo nerealno, da bi GPU procesor, ki ima frekvenco višjo za 200MHz+ in frekvenco RAMa za 500 MHz komaj enako hiter kot R9 390 oz. počasnejši. Tu mi nekaj ne gre skupaj. In še to, da ga je dizajniral inženir, ki je bil odgovoren za zelo uspešne ATI izdelke v preteklosti.

Jedro je drugačno. Stream procesorjev je manj. Cel backend je drugačen (beri porezan, poglej si št. rop-ov), vodilo je pri polarisu 256bit, torej pol ožje. Meni popolnoma po pričakovanjih. Tisti, ki ste se pa nahypali in mislili, da boste za 200eur dobili že skoraj fury, ups..

edit: pardon, vidim da je že senitel nekaj popravljal...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

««
37 / 121
»»