» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
489 / 610
»»

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

gddr85, sej tile +2ghz clocki so že zajeti v tvojih "up to 60% faste CU's". :)

Tiki, zadnje čase se nekam dost strinjaš z mano.. Si kaj takega pojedel?


Si se spametoval;).

Sej ni rocket science. Jedra so hitrejsa, a jih je bistveno manj.

Mene zanima kako se bo na hitrosti poznal monoliten dizajn. Bodo konkretno hitrejsi od primerljivih ZEN2 Ryzen CPUjev. Sem upal, da bomo danes dobili odgovor na to vprasanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Jarno ::

HU ima kar korektne grafikone v svojem videu.



Drugače pa je zanimivo, da imajo (določene) b550 plošče podporo za PRO APU-je.
https://www.asus.com/Motherboards/ROG-S...

Mogoče bodo ti prej v prosti prodaji.
#65W!

FlyingBee ::

Zakaj za vraga so 4000 serije, če pa še ni zen3 prišel?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Vuli ::

sej apuji so imeli vedno eno cifro višje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gddr85 ::

jp, zen se je pr iapujih začel z 2xxx robo itn.

FlyingBee ::

Preveč Intelsko za moj okus.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

GR2 ::

dolenc je izjavil:

Najboljši, najcenejši ram, ki ga moraš potem sam nastavit, je micronov e-die. Crucial balistix sport 3000mhz cl15 ga ima, kar jaz vem, so pa še v drugih čipih. Koker videm dobijo večinoma vsi z ryzen3 3600mhz cl16(najmanj). Moj, ki je dual rank (torej se slabše navija) pa na ryzen2 gre 3466mhz čisto lepo, na novejšem procesorju bo šel pa še višje.

Zaradi tega posta ter podobnih tukaj in na internetu, sem lansko leto potem poleg G.Skill Ripjaws V F4-3000C15D-16GVR 3000 15-15-15-35 kupil še Crucial Ballistix Sport LT 3000 15-16-16-35 BLS2K8G4D30AESBK.
Prvi ima Hynix MFR, drugi Micron E-die.
Ballistix so šli danes po pol leta ven iz računalnika.

G.Skill Ripjaws V F4-3000C15D-16GVR 3000 15-15-15-35 REZULTATI:
3000 14-15-15-15-35 1.26V
3200 14-15-15-15-35 1.35V
3466 16-18-18-18-38 1.35V - NOK, v Ryzen DRAM Calculator vidim da bi moral dat 3466 16-18-20-20, ampak to je že tako visoko da nima smisla
Jaz dam potem za vsak slučaj, ker sem imel 2016 velike probleme z rami, ki sem jih nastavljal povsem na knap, +0.05 V, ampak tukaj dam 3000 1.30 V in 3200 1.36 V, zato ker je dolgoročno vseeno bolje manj, pri 3200 se pa že bližajo 1.40 V, ki naj bi bil max.
Kar sem imel večjih problemov je bilo edino 2x treba brisati CMOS z jumperjem, in sicer na:
3200 14-14-14-15-35 1.35V
3200 14-15-15-15-35 1.25V

Crucial Ballistix Sport LT 3000 15-16-16-35 BLS2K8G4D30AESBK REZULTATI:
16-19-14-14-36-54 1.35V - polno enih random zamrzovanj vsaj en mesec, lahko da zaradi tRCDWR (3. po vrsti), tRP (4. po vrsti) ali tRC (6. po vrsti), lahko zaradi premalo voltaže na teh nastavitvah. Ampak fora je, da so vsi stabilnostni testi delali.
16-19-16-16-38-auto(82) 1.35V - enako
Kakorkoli, potem sem dal na XMP, ker Ryzen ne podpira lihega tCL, je to 3000 16-16-16-16-35. Danes sem se pa še enkrat lotil:
3000 14-16-14-14-35 1.25V
3200 16-17-14-14-34 1.35V
Kar sem imel večjih problemov je bilo samo danes, in sicer se je plošča zaganjala nekje 20x na:
3000 14-16-14-14-35 1.22V
Sem hotel pač videt kolk imam rezerve pri 1.25V.

Moj zaključek, na 3000 so Micron E-die enaki kot Hynix MFR, na 3200 precej slabši, na 3600 pa ne vem kje točno je bil problem, ampak že tako je tRCDRD 19 nekam previsok.
Tako da če je denar problem:
https://www.mlacom.si/g-skill-f4-3000c1... (75,73EUR)

Drugače pa katerikoli od Samsung B-Die, ki so se tudi že lepo pocenili od lanskega leta:
https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v... (102,37EUR)
https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v... (112,19EUR)
https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v... (112,19EUR)
https://www.mlacom.si/g-skill-trident-z... (135,96EUR)
Lani so bili 130, 150, 160 in 200EUR.

Jaz sem tudi že nekaj razmišljal o teh. Ampak ne vem kje razen v testih bi opazil, da imam B-die.
V praksi še najbolj opazim počasnost HDD. Z diski se tudi največ dela, tako da mi 3600 CL15 ram namesto 3200 14-15-15 bolj malo pomaga. Imam pa za 40TB diskov, tako da SSD ni rešitev, tudi če bi znal iti 20 let v prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

FireSnake ::

pegasus je izjavil:

Kaj več bi še rad? :)


Podrobne teste. 40 strani branja z detajli bi jaz mel :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GR2 ::

Crucial Ballistix Sport LT 3000 15-16-16-35 BLS2K8G4D30AESBK REZULTATI:
16-19-14-14-36-54 1.35V - polno enih random zamrzovanj vsaj en mesec, lahko da zaradi tRCDWR (3. po vrsti), tRP (4. po vrsti) ali tRC (6. po vrsti), lahko zaradi premalo voltaže na teh nastavitvah. Ampak fora je, da so vsi stabilnostni testi delali.
16-19-16-16-38-auto(82) 1.35V - enako

Nič od tega kar sem napisal ni moglo bit, ker vidim da sem testiral tud 16-19-16-16-38-82. Voltažo sem pa probal tudi 1.30V in je vse delalo, razen teh random zamrzovanj.
Tako da bi rekel, da če bi že karkoli pomagalo rešit te random resete je to:
1. tCL - 17
in/ali
2. tRCDRD - 20
Je sploh važno? Karkoli od tega je že veliko preveč.

Nikakor mi ta ram ne deluje "set and forget" kar sem prvič razbral iz dolenc-evega posta. Prej bi rekel da so to Hynix MFR, vsaj ko enkrat približno veš do kam lahko greš. Z res napačnimi nastavitvami se najbrž tudi z B-Die plošča ne postavi.

Lahko sicer, da je problem samo kar se tiče 3600 MHz in nimajo veze čipi. Recimo sem tudi v BIOS-u disablal Core Performance Boost, ker sem prebral, da hoče drugače zvišati frekvenco RAM-ov nad 3600 MHz, ampak ni pomagalo. Tako da lahko da je še kakšna finta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

dolenc ::

Do 1.5v si safe z ddr4.

Drugace pa je videt da to kar neki na random spreminjas. Vplivajo vsi timingi, tudi tamali, vcas ti kak lev ubije stabilnost.

Jaz sem se precej dolgo igral, da sem nasel nekaj optimalnega. Ko se mi je vse zbrisal, sem prepisal iz kalkulatorja in se zmeraj deluje :)

Vuli ::

moji G Skill RipjawsV F4-3000C15-8GVRB (@ 1501 MHz (XMP) 15-16-16-35 (CL-RCD-RP-RAS))sicer imajo CJR čipe, gredo 3600 16-18-20-36 1.4V

edit:(1.4V) ryzendram calculatorja je prejc dobro orodje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

dolenc ::

Pomaga še če voltaže pišete

Mr.B ::

Vuli je izjavil:

moji G Skill RipjawsV F4-3000C15-8GVRB (@ 1501 MHz (XMP) 15-16-16-35 (CL-RCD-RP-RAS))sicer imajo CJR čipe, gredo 3600 16-18-20-36 1.4V

edit:(1.4V) ryzendram calculatorja je prejc dobro orodje.

Ja kok si pa dal za te rame, al ti je samo "rad se s tem ukvarjaš" ? Samo vprašam ker DDR4-3600, CL16-18-18-38 pride 92 € na 1.35V. DDR4-3600, CL16-16-16-36 je pa 107€. Razliko pa verjetno opaziš na sintetiki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vuli ::

uf,..84€ so bili leta 2016, ko sem jih vzel z i5 in z170 platformo. Malo je iz "veselja" in glede na to da delajo BP, naj tiktakajo pa na 3600.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

GR2 ::

dolenc je izjavil:

Drugace pa je videt da to kar neki na random spreminjas. Vplivajo vsi timingi, tudi tamali, vcas ti kak lev ubije stabilnost.

Spreminjal sem po svoji logiki, saj če se lotiš vsakega posebej od primarnih timingov, ne moreš prav veliko falit. Včasih pa hočeš malo pospešit postopek in prideš do no-boota.
Sekundarne in terciarne pa plata itak nastavi precej visoko, tako da ne bi smeli vplivat na stabilnost, edino na performanse.

GR2 ::

Je blo pa to samo v idle pa tudi po 10 dneh, tako da je zelo težko ugotavljat kaj bi lahko bilo, je pa sigurno povezano s 3600 MHz, ker na 3000-3200 ni enkrat tako resetiral.
Lahko da samo te palčke, lahko da je problem v plati, se mi ne da več ukvarjat s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Jarno ::

Še en primer AMD optimizacije, tokrat za cpu.

 Death Stranding cpu benchmarks

Death Stranding cpu benchmarks

#65W!

fuck_it_ ::

GR2 je izjavil:

dolenc je izjavil:

Drugace pa je videt da to kar neki na random spreminjas. Vplivajo vsi timingi, tudi tamali, vcas ti kak lev ubije stabilnost.

Spreminjal sem po svoji logiki, saj če se lotiš vsakega posebej od primarnih timingov, ne moreš prav veliko falit. Včasih pa hočeš malo pospešit postopek in prideš do no-boota.
Sekundarne in terciarne pa plata itak nastavi precej visoko, tako da ne bi smeli vplivat na stabilnost, edino na performanse.


facepalm.

Ja, gremo številke kar malo po svoji logiki spreminjat, sej nima kaj bit, samo sistem lahko postane nestabilen, who cares.

Sej nevem ali sem na slo-techu ali med.over.net.

FireSnake ::

Delnica AMDja je po najavi teh zadev poskočila.
Tudi to potrjuje, da je AMD 100% šel v pravi smeri.

Ob zaprtju vrednost delnic včeraj:
- AMD 61.79
- Intel 61.05
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Pa vidi se, da tudi drugi AMD zdaj veliko bolj resno jemljejo:

https://www.techradar.com/news/these-co...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Fak, res bo treba server upgrejdat :D

hojnikb ::

FireSnake je izjavil:

Delnica AMDja je po najavi teh zadev poskočila.
Tudi to potrjuje, da je AMD 100% šel v pravi smeri.

Ob zaprtju vrednost delnic včeraj:
- AMD 61.79
- Intel 61.05

čist tak btw, cena delnice enega in drugega niso glih primerljive. Ni zarad višje cene delnice amd kaj več vredn. Market cap intla je še vedno skoraj 4x
#brezpodpisa

D3m ::

Isto Nvidia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

hojnikb je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Delnica AMDja je po najavi teh zadev poskočila.
Tudi to potrjuje, da je AMD 100% šel v pravi smeri.

Ob zaprtju vrednost delnic včeraj:
- AMD 61.79
- Intel 61.05

čist tak btw, cena delnice enega in drugega niso glih primerljive. Ni zarad višje cene delnice amd kaj več vredn. Market cap intla je še vedno skoraj 4x


Kar dokazuje da so nardili izjemen produkt z ohoho manj denarja, tako da svaka jim cast!

PrimozR je izjavil:

Fak, res bo treba server upgrejdat :D


Jup. Jst lih zato cakam te 8/16 APUje, da bom namesto dual socket 2U, fural ITX v "konzervi" 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

Samo neumnež primerja ceno delnic različnih podjetij. Še dobro, da ni napisal cene delnice Krke :)), potem bi bilo šele jasno katero podjetje je na boljšem.

Sicer pa ne AMD, ne Intel, ARM je prihodnost. Me prav zanima koliko bo SoftBank iztržil. So pametni, po objavi Appla, da prehaja na ARM. Good timing, tako bodo dobili največ zanj, plačali so ga 32mlrd.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

hojnikb je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Delnica AMDja je po najavi teh zadev poskočila.
Tudi to potrjuje, da je AMD 100% šel v pravi smeri.

Ob zaprtju vrednost delnic včeraj:
- AMD 61.79
- Intel 61.05

čist tak btw, cena delnice enega in drugega niso glih primerljive. Ni zarad višje cene delnice amd kaj več vredn. Market cap intla je še vedno skoraj 4x


Šteje še marsikaj drugega, tudi število delnic.
Imaš pa prav, da ne gre primerjati 1:1.
Je pa vseeno zanimivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

AMD izdal nove chipset gonilnike.

Release notes

https://www.amd.com/en/support/kb/relea...
|HP EliteBook|R5 6650U|

GR2 ::

fuck_it_ je izjavil:

GR2 je izjavil:

dolenc je izjavil:

Drugace pa je videt da to kar neki na random spreminjas. Vplivajo vsi timingi, tudi tamali, vcas ti kak lev ubije stabilnost.

Spreminjal sem po svoji logiki, saj če se lotiš vsakega posebej od primarnih timingov, ne moreš prav veliko falit. Včasih pa hočeš malo pospešit postopek in prideš do no-boota.
Sekundarne in terciarne pa plata itak nastavi precej visoko, tako da ne bi smeli vplivat na stabilnost, edino na performanse.


facepalm.

Ja, gremo številke kar malo po svoji logiki spreminjat, sej nima kaj bit, samo sistem lahko postane nestabilen, who cares.

Sej nevem ali sem na slo-techu ali med.over.net.

Primarne timinge se nastavlja enako že od DDR1, tako da ne vem kje je problem, nižaš pač vsakega posebej od vseh štirih, oz. petih ker je zdaj tRCD za RD in WR posebej.
Eno osnovo že itak imaš, ker ti piše na samih ramih. Mislim, to bi znal vsak otrok, kako bi se drugače lotil ti mi pa ni jasno.
Tudi mi ni jasno kaj točno sem random spreminjal, random zame pomeni da bi dal tCL recimo na 10, tRCD pa na 20. Primarne timinge sem dobil najnižje možne, ne vem kaj je tukaj random-nega, sploh ker sem napisal samo končne rezultate in ne kako sem dejansko prišel do njih.

Sem drugače potem bral tudi za sekundarne in terciarne timinge. Tega seveda nisem šel kar na pamet nižat, čeprav bi tudi lahko, samo več časa bi si moral vzet. Načeloma je tudi pri teh manj bolje, edino nekje moraš uporabiti formule.
Ampak ko sem šel te nižat se mi je šlo za čim manjše latence, povsem random reseti so bili pri 3600 problem pa če je bilo vse na auto, in auto so zelo safe nastavitve, tukaj z manualnimi ne boš rešil nič, samo poslabšaš lahko.

Tiste številke za Crucial so pri 3600 MHz, vidim da sem pozabil.
Pri 3200 sem se nekam hitro ustavil, zdaj so na žalost že zunaj. Mislim da bi morali it 3200 14-17-14-14 tam nekje proti 1.4V.
tRCDRD 16 ni šans do 1.4V, tako da mi ni žal da sem prodal te, obdržal pa s Hynix MFR čipi, ki gredo 3200 14-15-15-15.

Drugič pa vsekakor kupim rame, ki so že z XMP ok, recimo ti 3000 CL15 in 3600 CL15 ti za Ryzen nič ne pomagajo, ker boš z XMP dobil CL16.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

dolenc ::

Xmp profil je na ramih ne na plati, če je cl15, bo dal cl15.

Dal bi 1.5v pa preplonkal nastavitve za plato(procodt itd) pa ne sam da 3600mhz ne bi bil problem, tud kej več bi šlo. Ko vse dela pa spuščaš voltažo

Primarni so res isti že od pantiveka, maš pa en kup stvari, ki jih prej ni bilo.

Če pustiš ostale timinge na auto ti itak plata pokompenzira pa tko nis nč naredu.

Ne rečt pol da so čipi slabi, če se zanašaš na logiko, ki ne pije več vode.

GR2 ::

Ryzen podpira samo sode tCL, se pravi če imajo rami XMP 15, bo dal na 16.
3600 je že delalo, mislim da se lahko strinjamo, da random reseti tudi na 10 dni nimajo veze s primarnimi latencami ramov, tudi sem probal precej višje latence in to nima veze, pomagalo je samo znižanje na 3200. To dam prav da bi z 1.5V šli precej več, ampak nisem rabil teh ramov za podirat rekorde, ampak za 24/7, kar je pa že 1.4V velik.
Čipi so en shit že zaradi tistega enormnega tRCDRD. To so vsi rezultati, ki sem jih našel na netu:
3600 16-19-17-17-36-58-1T 1.40V
3000 12-16-14-34 1.40V
3600 16-18-18-38 1.40V
3600 16-18-18-38-82-1T 1.40V
S tem da je treba vedet, da 18 ne bodo šli vsi, vsaj na 1.4V ne.

Vuli ::

Gear Down Mode dej na disable

kolkr sem zdej na hitro vidu, to je bilo nekaj omenjeno na 1000 seriji..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

dolenc ::

Ja jezus marija, na sode zaokrozi samo ce imas vklopljen gear down, kar je tko prva stvar, ki jo izklopis.

1.5v ni visoka voltaza, mas ram, ki ga kupis v stacuni s to voltazo, navijalci gredo krepko visje.

Pa da ne bo pomote, zato smo tukej da izmenjujemo izkusnje. Sam mors tud drugim kdaj kej verjet :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

dolenc ::

Lej tle mas velik info na enem mestu, ce se zelis poglobit, jaz sem se bil do te mere, da sem povrsinsko prebral, vec me ne zanima :)

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

FireSnake ::

https://m.hexus.net/tech/news/cpu/14432...

Sodeč po številkah zna biti legitimno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

rdecaluc ::

Na geizhals se že najde nove APUje. Zgleda se da zadevo kupit :)
Est modus in rebus. ,typos

FlyingBee ::

Zakaj Vego tlačijo v brand new ryzen?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

rdecaluc je izjavil:

Na geizhals se že najde nove APUje. Zgleda se da zadevo kupit :)


Po vsem povedanem: tole je pa zanimivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Na mindfactory so jih nekaj (več, kot 5) že prodali:
https://www.mindfactory.de/product_info...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

Zakaj Vego tlačijo v brand new ryzen?

ker se jim j*be za grafični del. Sj zato so ga tut oklestil (samo 512SPjov)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: facepalm ()

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

FireSnake ::

Tole je AMD tema, mimogrede.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Vesoljc ::

ma ja, nisem cist ziher zakaj sem dubu impulz da sem notr to prilimam
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Mr.B ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Zakaj Vego tlačijo v brand new ryzen?

ker se jim j*be za grafični del. Sj zato so ga tut oklestil (samo 512SPjov)

In dokler lahko igras na low 1080p .... nasledji APU 2021 pa bos kupil APU za 1080p gaming, osttali pa konzolo ali pa graficno za 1440p.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

facepalm ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Zakaj Vego tlačijo v brand new ryzen?

ker se jim j*be za grafični del. Sj zato so ga tut oklestil (samo 512SPjov)

Jaz ugibam, da so zmanjsali stevilo SPjev zato, da ohranijo 65w TDP.
Performance itak ne trpi prevec zaradi ram bandwidth bottlenecka.
Do prihoda ddr5 nima smisla izboljsevat graficne v apujih.

Edit: pomotoma stisnil "predlagaj izbris"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

hojnikb ::

> Jaz ugibam, da so zmanjsali stevilo SPjev zato, da ohranijo 65w TDP.

Ne. To je dejansko fail pristop, če smo že na tem (manj SPjov na visji frekvenci bo pil več k več na nizji za isti performance). Razlog je simple; odstranl so nekaj SPjov, da so lahko dodal 4 jedra, ne da bi bil die prevelik.
#brezpodpisa

facepalm ::

Zelo verjetno. So pogruntali, da je uporabnikom apujev pomembnejsi hiter cpu kakor gpu, ker tisti ki zeli/rabi boljsi gpu, kupi dGPU ze iz starta.

klinker ::

facepalm je izjavil:

ker tisti ki zeli/rabi boljsi gpu, kupi dGPU ze iz starta.


Tocno tako. APU je uporaben v prenosnikih in "nuc" skatlicah. V desktop Ryzene bi komot vrgli nekaj bolj svoh, ker trenutno ni ne tu ne tam.

gddr85 ::

s tem, da desktop apu ni nuc only roba in average joe bo kot do zdaj lahko bp odšpilal kak špil celo na fhd, brez ekstra gpuja..

FlyingBee ::

Žalost.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

gddr85 ::

jah druge ocpije glih nimajo, al pa intelov apu :))
««
489 / 610
»»