» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
382 / 611
»»

Bwaze6 ::

Jah recenzenti tu spet niso opravili svojega dela, oz. v rit lezejo proizvajalcem, namesto da bi podali resno oceno izdelka.

Primer - recenzija Asrock X570 Taichi na TechPowerUP.

Testirali so z 3600X, in navdušeno ugotovili, da se VRM ne grejejo pretirano. To, da 3900X žre praktično še enkrat toliko, niso izpostavljali.

O chipsetu praktično niti besede, šele v komentarjih je recenzent poudaril, da je stock nastavitev hitrost ventilatorja 100%, a se ga "v normalnem sistemu ne sliši". Temperature chipseta niso poročali, ker to itak že leta ni problem...

In zdaj ljudje poročajo, da je pri marsikateri grafični ventilator chipseta praktično prekrit z vročim izpuhom grafične. Tako da se ob igranju računalnik dobesedno ugasne zaradi pregretja chipseta, kljub 100% ventu.

Rešitev? Grafično prestavi na drug PCIE (ki je od chipseta, ne direktno od CPU). Dodatne latence, itd. Ali uporabi riser kabel in jo prestavi v navpičen položaj. Kar prinese svoje težave zaradi PCIe 4.

A vsega tega ob testiranju seveda niso opazili...

RegulusDraco ::

Bwaze6 je izjavil:

Jah recenzenti tu spet niso opravili svojega dela, oz. v rit lezejo proizvajalcem, namesto da bi podali resno oceno izdelka.

Primer - recenzija Asrock X570 Taichi na TechPowerUP.

Testirali so z 3600X, in navdušeno ugotovili, da se VRM ne grejejo pretirano. To, da 3900X žre praktično še enkrat toliko, niso izpostavljali.

O chipsetu praktično niti besede, šele v komentarjih je recenzent poudaril, da je stock nastavitev hitrost ventilatorja 100%, a se ga "v normalnem sistemu ne sliši". Temperature chipseta niso poročali, ker to itak že leta ni problem...

In zdaj ljudje poročajo, da je pri marsikateri grafični ventilator chipseta praktično prekrit z vročim izpuhom grafične. Tako da se ob igranju računalnik dobesedno ugasne zaradi pregretja chipseta, kljub 100% ventu.

Rešitev? Grafično prestavi na drug PCIE (ki je od chipseta, ne direktno od CPU). Dodatne latence, itd. Ali uporabi riser kabel in jo prestavi v navpičen položaj. Kar prinese svoje težave zaradi PCIe 4.

A vsega tega ob testiranju seveda niso opazili...


Pa je to problem samo pri Asrock x570 Taichi ali pa je tudi pri recimo Asus Prime x570-Pro? Najbrž gre za splošen problem?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Pri ASUS Prime X570-Pro se bodo začeli prej greti VRMji glede na to kak tanek je ta alu hladilnik bil na predhodni seriji.

FlyingBee ::

Imajo open bench, 40mm pa je lepo za dolgo grafično skrit in itak, da ga ne opazijo. Imaš paciente tudi po tujih forumih, ki pišejo, da od nekdaj blower kartice kupujejo in je ne ločijo izmed sistemskih fanov. Slab sluh ali pa glasna okolica ali pa še posebej, kadar imajo slušalke med igro.

Izi ::

RegulusDraco je izjavil:

Pa je to problem samo pri Asrock x570 Taichi ali pa je tudi pri recimo Asus Prime x570-Pro? Najbrž gre za splošen problem?

Vsaka matična ima malo drugačne razporeditve in večina so čipset ventilator postavili precej nižje od grafične. Tako, da ga je Asrock močno polomil specifično pri Taichi.

če bi jaz kupil X570 matično bi vzel to Gigabytko:
Gigabyte X570 AORUS ELITE
Cena okoli 210 € in po mnenju poznavalcev najboljša X570 matična v rangu do 350 €. Super VRM in vse na pravih mestih.
Nekje pri 350 € je še en preskok v VRM kvaliteti, naprej je pa samo še pimpanje.

Medtem ko so pri B450/X470 po kvaliteti močno izstopale MSI plošče, se mi zdi da pri X570 močno izstopajo Gigabyte plošče.
Mislim, da se prav vsi strinjajo, da je najboljša, najlepša in sploh naj naj matična trenutno brez dvoma Gigabyte X570 AORUS XTREME
 Popolnost

Popolnost

Celo ventilatorja nima, vsi hladilniki so povezani s heat pipe. Ima praktično eno samo slabost in sicer ceno 780 € :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

RegulusDraco ::

pa je konfig ene od teh matičnih v kombinaciji z x3900 res povsem stabilen? Se ne ugasne sistem po dolgotrajnem mučenju s kakšno kalkulacijo? Recimo gaming na maximumu ali pa buildanje linux kernela ali pa poganjanje virtualk itd itd itd?

Ali pa je boljše če se vzame kar x3700 zaradi stabilnosti?


Malce smešno se mi zdi da naj bi se Asrockova x570 Taichi matična kar ugašala zaradi preobremenitve :D
Kaj zdaj..ali je high end ali pa je čunga-lunga iz pralnega praška?..... ne more se kar ugasnit no O_o
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

A kej poročajo o težavah na b350 plati? Sem naročil 3900x, pa bom videl, kako bo delovalo. Če ne bo, bom pač nabavil drugo plato. Mi nekako ne gre za to, da bi iztisnil še zadnjih ne vem 10 15 procentov moči, ampak če bo zadeva nestabilna, potem seveda nima smisla, da imam procesor v taki plati. V kolikor vrmji in ostali zmorejo futrat procesor, načeloma ne bi smelo biti težav in bi moral biti še vedno dober upgrade za delo v windows v primerjavi z 7700k.

FireSnake ::

hamez66 je izjavil:

Sem naročil 3900x


Kje si naročil?
Kako dolgo moraš čakati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

hamez66 je izjavil:

A kej poročajo o težavah na b350 plati? Sem naročil 3900x, pa bom videl, kako bo delovalo.

Ti pa si optimist :P
Zažene se, ampak se po določnem času pod obremenitvijo vedno sesuje vse skupaj. Je bilo kar nekaj testov 3900X na različnih B350 matičnih pa nikjer ni delovalo več kot 20 minut skupaj pod obremenitvijo.
Medtem ko 3700X deluje brez večjih problemov na B350. Celo malenkost se jo da naviti.

hamez66 ::

Izi je izjavil:

hamez66 je izjavil:

A kej poročajo o težavah na b350 plati? Sem naročil 3900x, pa bom videl, kako bo delovalo.

Ti pa si optimist :P
Zažene se, ampak se po določnem času pod obremenitvijo vedno sesuje vse skupaj. Je bilo kar nekaj testov 3900X na različnih B350 matičnih pa nikjer ni delovalo več kot 20 minut skupaj pod obremenitvijo.
Medtem ko 3700X deluje brez večjih problemov na B350. Celo malenkost se jo da naviti.


Aja, oki. Pol bo treba tudi novo plato.. Škoda, zgleda, da sem res optimist ja..


Naročil sem na caseking.de. Pojma nimam, koliko časa bom moral čakat.

FireSnake ::

Tale:
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd...
Veliko boljši od i9 9900k!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

Zamesal si boljsi in cenejsi. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

XLapse ::

FireSnake je izjavil:

Tale:
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd...
Veliko boljši od i9 9900k!

:)):)):))






:'(
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

gddr85 ::

kaj zej, a še nisi vzel 9900k? pa magar eno licitacijo nardimo za 8500, jst dam 20eur ;)

DarwiN ::

Izi je izjavil:

hamez66 je izjavil:

A kej poročajo o težavah na b350 plati? Sem naročil 3900x, pa bom videl, kako bo delovalo.

Ti pa si optimist :P
Zažene se, ampak se po določnem času pod obremenitvijo vedno sesuje vse skupaj. Je bilo kar nekaj testov 3900X na različnih B350 matičnih pa nikjer ni delovalo več kot 20 minut skupaj pod obremenitvijo.
Medtem ko 3700X deluje brez večjih problemov na B350. Celo malenkost se jo da naviti.

Ti ga tut serješ z izjavami. :))

Kje imaš "vse teste, kjer ne deluje niti 20 minut pod obremenitvijo"? Daj linke!

3900X bo deloval povsem normalno na B350 plošči, če le ni kakšna cheap zadeva z usranimi VRMji za 50€. Pa še tam bo delovalo, ampak bo plata crknila čez 2 leti. :/
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

Zraven b350 in b450 bi priporocal se gasilni aparat, sploh z 3900x.

Tega se nisem videl tukaj...



https://amp.reddit.com/r/Amd/comments/c...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

DarwiN ::

Aja, se pardoniram. Sem pozabil, da je 3900X pečka, ki žere 250W že brez OCja.

Oh, wait. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

gddr85 je izjavil:

kaj zej, a še nisi vzel 9900k? pa magar eno licitacijo nardimo za 8500, jst dam 20eur ;)


Jat dam 10.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

dolenc ::

Navit 2600 žre preko 100w, pa VRMji na moji b450 še niso 60 stopinj videl(ponavad so okol 50), pa ni nobenega ventilatorja okoli cpuja.

Dr_M ::

DarwiN je izjavil:

Aja, se pardoniram. Sem pozabil, da je 3900X pečka, ki žere 250W že brez OCja.

Oh, wait. 8-)



Dost delec pa ni.
Zadeva dejansko kuri nekih 140w, tko da za plate, ki so narjene za 95w ali se manj, je to kar huda obremenitev.
Da bi ena cheapshit plata delala 2 leti, je to tako, kot da bi na loteriji glavni dobitek zadel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hamez66 ::

Tam v enem testu sem prebral, da računalnik ni zmogel več kot 20 minut stress testa v Blenderju..

"The board didn't suffer a major failure or crash, but the Blender 1-hour stress test closed down to the desktop after about 20 minutes, this happened 3 times in a row, so we took the hint and gave the little B350 board a rest."

https://www.techspot.com/review/1872-ry...


Sam načeloma itak nimam neke potrebe po daljših zahtevnih opravilih. Malo bom potestiral, če se da rudarit, drugače bo pa pc bolj za browsing ter League of legends. V browserju imam ponavadi odprtih veliko tabov, pa uporabljam eno stran, ki je precej slabo optimizirana, pa verjamem, da bi 12 core procesor to precej bolje obdelal, kot 4 core.

Ja, v tem testu piše, da lahko 3900x z ugasnjenim PBO žre okoli 150w. Mam 2 b350 plati, bom prečekiral, katera ima boljše vrmje.

DarwiN ::

Ja, tule so imeli entry level ploščo za 65€... In vključen PBO s stock coolerjem ter 185W porabe. Pod temi pogoji in v slabo prezračenem ohišju si pečen ja... Ampak to niso RL pogoji..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

Pred leti sem imel msi 790FX-GD70, high end plata, ena boljsih, not pa phenom 2 x4 955, delalo leto in pol uredu, nabavim x6 1075t, dela manj kot 2 meseca, crkne vrm (sem pregledal celo vezje, niti enega znaka, da bi karkoli skurilo, samo plata se je takoj ugasnila, ce je bil 8pin kabel priklopljen, brez kabla se je pa prizgala, samo je piskala, kot da ni procesorja.


Sicer pa...
Can you? Yes.
Should you? No.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Če nočeš imeti rednih zmrzovanj PCja in prej ali slej uničiti VRM mora le ta pri 3900X prenesti 150 Amperov.
Obstajata samo dve B350 matični, ki to zmoreta (obe sta mini-ITX) in sicer:
MSI B350I Pro AC - 130 €
ASUS ROG Strix B350-I Gaming - 130 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

hojnikb ::

da vidmo korenjaka, če upa dat 3900X na tole
https://geizhals.eu/gigabyte-ga-a320m-s...

Pa recimo še kakšen fan preko vrmjov.
#brezpodpisa

hamez66 ::

Jaz mam B350-F Gaming.

Piše:

6 reale Phasen (4+2), PWM-Controller: ASP1106GGQW (max. 6 Phasen), MOSFETs (CPU/SoC): keine Angabe

B350-I Gaming ima pa:

7 reale Phasen (6+1), nur reale Phasen, PWM-Controller: ASP1405I/IR35201 (max. 8 Phasen), MOSFETs (CPU/SoC): 6x 50A (BSG0812ND), 1x 60A (IR3555)


Je to velika razlika?

s1m0n ::

Upam, da ne jemljete 3900x eni za igrice igrat...
Je 3700x cenejši in boljša za ta namen.

Vidim tudi po drugih forumih, da jih grabijo za igrice. Kaj vam bo teh 24 niti?

hamez66 ::

Mal za hobi, k je ravno ta bolša stvar, ki se trenutno da kupit za nek normalen denar. Sej če si veliko na računalniku, je vseeno, če maš ta boljšo zverino. Igric se mi pa ne da kaj dosti, League of legends pa deluje tudi na 2 core procesorju brez problema.

DarwiN ::

Hamez, tudi jaz sem lani vzel bratu B350-F Gaming in R5-1600 ravno z mislimi na upgrade.. Ena boljših plošč, ki bo zlahka prežvečila 12-jedrnika... Mogoče celo 16-jedrnika. No, otom potom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hamez66 ::

No super. Bom sprobal na tej plati in bom poročal. Upam, da ne bo treba predolgo čakat na procesor. Sej, če bodo vrmji preobremenjeni, bo verjetno plata že kazala kakšne znake, preden dokončno crkne, pa potem menjam. Predvidevam, da bodo plošče čez pol leta že bistveno cenejše, zdaj so te x570 več ali manj vse nad 200 eur.

gddr85 ::

ja, ponavad pokaže tko, da se zasmodi iz kakega mosfeta in je game over :P

klinker ::

RegulusDraco je izjavil:

pa je konfig ene od teh matičnih v kombinaciji z x3900 res povsem stabilen? Se ne ugasne sistem po dolgotrajnem mučenju s kakšno kalkulacijo? Recimo gaming na maximumu ali pa buildanje linux kernela ali pa poganjanje virtualk itd itd itd?

Ali pa je boljše če se vzame kar x3700 zaradi stabilnosti?


Malce smešno se mi zdi da naj bi se Asrockova x570 Taichi matična kar ugašala zaradi preobremenitve :D
Kaj zdaj..ali je high end ali pa je čunga-lunga iz pralnega praška?..... ne more se kar ugasnit no O_o


Za resno delo in vec kot 8/16 ne vem sploh kaj gledas Ryzen. Za se kurcit po vasi je ok, drugace pa TR za resne namene.

Pennywis3 ::

3950x bom dal na B450 ITX plato

living on the edge :))

Cange ::

Budget b350 4 faze, 1.4v R5 1600 3.9GHz, aida64 test kaže 120W, s stene 175W, dedicated ventilator na mosfetih 72stopinj. Stock 3900x bi pomoje še šlo.

s1m0n ::

Now, the big question: should you buy a B350 motherboard for Ryzen 3000? I think it depends. If you plan on using a weaker CPU like the Ryzen 5 3600, then by all means go for it. If you want to power more powerful processors definitely keep an eye on VRM temperatures and ensure there's some airflow around them. You could probably also give the Ryzen 7 3700X a go since it has a TDP of just 65 W and beats the Core i9-9900K in various multi-threaded tests. If you insist on the 3900X, we recommend you at least pony up a few more dollars toward one of the better motherboards based on this chipset, such as the Gaming Pro Carbon series from MSI or Aorus Gaming 3 series by GIGABYTE, which offer X470-type CPU VRM solutions on motherboards priced around the $110-mark. You can pair such boards with a 3900X for endless number crunching.


Hitro je VRM na B350 preko 100°C z 3900X multithread workloadu.
Dolgoročno to ne bo dobro za VRMje in plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

FlyingBee ::

Smem vprašati za kakšen namen se kupuje 3900x?

Izi ::

Zadeve se spreminjajo sedaj ko počasi prehajamo iz višanja frekvenc na višanje števila jeder. Pri matičnih ploščah bo to občutno spremenilo zadeve še posebej pri cenah.
Do sedaj smo bili navajeni, da si pri matičnih gledal samo število priključkov in design. Enaka matična je brez problema podpirala 3 GHz CPU ali pa 5 GHz CPU.
Sedaj ko pa večamo število jeder, je pa nepojmljivo, da za 12-jedrnika rabimo še enkrat boljšo in še enkrat dražjo matično kot za 6-jedrnika. Priključki in design so kar naenkrat drugotnega pomena, mi pa gledamo in preštevamo neke VRM faze in podobne zadeve za katere par let nazaj večina ni niti slišala.

Na žalost so pa ravno VRMji in število VRM faz tisti, ki določajo ceno matičnih plošč. Upam, da se motim, ampak zelo verjetno se nam z višanjem jeder hitro bližajo časi, ko bomo za matično morali odšteli več denarja kot za procesor tudi v spodnjem Budget razredu.
Na matični pa bodo potrebni trije velikanski hladilniki vsak s svojim velikim ventilatorjem. Največji za VRM, srednji za čipset, in najmanjši za CPU ;)

s1m0n ::

FlyingBee je izjavil:

Smem vprašati za kakšen namen se kupuje 3900x?


Jaz še čakam, da se malo umiri (pridejo BIOSu na solidno raven...)
Bom pa posodobil/menjal trenuten sistem na 3900x primarno za rendiranje.

Cange ::

AMD ima realno prednost pred Intlom ravno z 12 in 16core na normalnih platah in trenutno budget 6+6. Zapirat prednost s platami je utopija.

FlyingBee ::

Izi je izjavil:

Na matični pa bodo potrebni trije velikanski hladilniki vsak s svojim velikim ventilatorjem. Največji za VRM, srednji za čipset, in najmanjši za CPU ;)

Izi, dobro napisano, težko boljše opisat dilemo, ampak mogoče pa bi se dalo glede tega še kaj razjasniti na realnem primeru v sedanjosti, popolnoma brez gaminga v mislih in predvsem za resno delo, npr. za isti denar TR 12/24 + 300EUR x399 vs. 3900x + 300EUR x570.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ampak tole predvidevanje, da bodo šla jedra gor v nedogled in čedalje večja potreba po boljšem napajanju/hlajenju... tole ne drži vode.. Kot prvo je 16 jeder v mainstreamu velik overkill in bo še lep čas overkill, tko da se bomo zdaj ustavili pri 16 za nekaj časa. Neke govorice so edino od 3-kratnem ali celo 4-kratnem hyperthreadingu.. Ryzen 4000 ali 5000 bi znal bit 16 core / 48 threads..

Bolj kot to pa tej tezi nasprotuje dejstvo, da poraba pri komponentah pada in bo še napraj padala.. Svet gre v zeleno smer, a ne.. GPU, ram, diski, praktično vse gre nekak proti večji energetski učinkovitosti.. Cpu je zdaj izjema, ker smo v zelo kratkem času naredil velikanski preskok iz 4 na kar 16 jeder.. Ampak tole je zgolj temporarno. Poraba ne bo šla iz 100W iz zadnjega desetletja na 150, 200W in tako naprej. Prišel bo 7nm EUV proces, 5nm, 3nm, veliko bolj napredna in učinkovita tehnologija, ampak še vedno bomo v mainstreamu na 16 jedrih, mogoče 24.. In posledično bo manjša potreba tudi po ornk VRMjih in hlajenju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

hamez66 je izjavil:

Mal za hobi, k je ravno ta bolša stvar, ki se trenutno da kupit za nek normalen denar.


Tako!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

XLapse ::

FireSnake je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Mal za hobi, k je ravno ta bolša stvar, ki se trenutno da kupit za nek normalen denar.


Tako!

570€ :))
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Izi ::

DarwiN je izjavil:

Ampak tole predvidevanje, da bodo šla jedra gor v nedogled in čedalje večja potreba po boljšem napajanju/hlajenju... tole ne drži vode..

Moja kristalna krogla do leta 2023 kaže tako: ;)

High End:
Threadripper 1 (2017) - 8c/16t do 16c/32t
Threadripper 2 (2018) - 12c/24t do 32c/64t
Threadripper 3 (2020) - 16c/32t do 64c/128t
Threadripper 4 (2023) - 32c/64t do 128c/256t
...

Mainstream:
Zen1 (2017) - 4c/4t do 8c/16t
Zen1+(2018) - 4c/4t do 8c/16t
Zen2 (2019) - 6c/12t do 16c/32t
Zen2+(2020) - 6c/12t do 16c/32t
Zen3 (2021) - 8c/12t do 32c/64t
Zen3+(2022) - 8c/12t do 32c/64t
Zen4 (2023) - 12c/24t do 64c/128t
...

XLapse ::

Izi je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ampak tole predvidevanje, da bodo šla jedra gor v nedogled in čedalje večja potreba po boljšem napajanju/hlajenju... tole ne drži vode..

Moja kristalna krogla do leta 2023 kaže tako: ;)

High End:
Threadripper 1 (2017) - 8c/16t do 16c/32t
Threadripper 2 (2018) - 12c/24t do 32c/64t
Threadripper 3 (2020) - 16c/32t do 64c/128t
Threadripper 4 (2023) - 32c/64t do 128c/256t
...
(2025) AMD Bankrot.

Mainstream:
Zen1 (2017) - 4c/4t do 8c/16t
Zen1+(2018) - 4c/4t do 8c/16t
Zen2 (2019) - 6c/12t do 16c/32t
Zen2+(2020) - 6c/12t do 16c/32t
Zen3 (2021) - 8c/12t do 32c/64t
Zen3+(2022) - 8c/12t do 32c/64t
Zen4 (2023) - 12c/24t do 64c/128t

(2025) AMD Bankrot

...

ja se strinjam
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

filip007 ::

A potem ne bo R9 3950X 16 jeder?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dr_M ::

Proti 3700 ali 3600 je itel utopija... celo pri ne doseganih turbo frekvencah.


Bi drzalo, ce bi bili AMDji po 50-100€ cenejsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

meho7 ::



Mr. B what's going on? :))

Gr8t ::

Glede MSI vs. Gigabyte iz prejšnje strani, cenejše MSI plošče naj bi imele najslabši VRM, 8+2. Gigabyte pa dober VRM, že najcenejša Gaming X ima 10+2.
Katere plošče so torej primerne za 3700X in katere za 3900X? Verjetno tudi najcenejša MSI X570-A Pro podpira 3950X, drugače bi moralo pisati na škatli da ga ne, ali moja logika ne štima?

Potem moram pogledat sploh katere priključke rabim. Glede mrežne je dovolj gigabit brez WiFi, edino kar mi ni všeč da imajo najcenejše Realtek mrežno.

Že za RAM-e sem naredil doktorat, da sem končno prišel do 3000 CL15 za 80-85€. 3200 16-16-16 ne dobiš za boga pod 200€, že prej za 120-150€ 3000 CL14, 3200 CL15, 3200 CL14 ali 3600 CL16.

RegulusDraco ::

mah zdaj AMD nekaj let štancal jedra in s tem po hitrosti dohiteval Intlove procesorje z mnogo manj jedri..na neki točki se bo tudi AMDju ustavilo štancanje števila jeder in potem bo spet stagnacija na trgu.

Najbrž se zdaj splača kupiti močan procesor (najbrž celo 3900x), saj dvomim da bomo v naslednjih 5 letih videli veliko močnejše procesorje.

Smatram da ko bo dovolj ljudi kupilo procesorje nove generacije (s številom jeder kot je zrn riža v rižoti), potem pa bo spet "stagnacija" na področju PCjev. Kakšnih 5 let bo boj med Intlom in AMDjem (od tega sta 2 leti že minili), v tem času pa Intel sigurno ne bo izgubil več kot nekaj procentov trga.

Že sama cena novih AMD procesorjev z novimi matičnimi je smešna za se zjokat. Dejansko se bolj splača kupiti intel i9 in mogočno matično kot 3900x in matično nove generacije (recimo če primerjam Intel i9-9900 ter asus z390 prime-a ali pa AMD 3900x in asus prime x570-pro).... je intel cenejši.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

««
382 / 611
»»