» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
21 / 611
»»

hojnikb ::

#brezpodpisa

Aston_11 ::

V članku piše da prodajalci hitijo z znebitvijo zalog sedanjih čipov. Se to kje kaže?

hojnikb ::

nižje cene
#brezpodpisa

Dr_M ::

Pri AM3+ ni opazit nizjih cen, pri FM2+ pa je nekaj malega razlike v zadnjih mesecih.
Skoda, da bo tudi intel cakal z novimi procesorji, sem upal, da bom lahko letos menjal IB z kaby lake.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pegasus ::

HP carizzo notebooki so na otoku okrog 50% off. Zelo dober deal imho.

Mitja358 ::

hojnikb ::

Ta trenutek mi tole pride na misel



čeprav 7nm tak hiter ? doubtful
#brezpodpisa

D3m ::

Čudne misli imate za nekaj kar se rabi v server okolju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Xeoni?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

#brezpodpisa

Dr_M ::

Prvi ZEN bo definitivno za preskocit, ce smo se kaj naucili iz zgodovine.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

Bomo vidl. no vsak cpu ima kak bug, tud intel je imel. tule je pa še ves čipset zravn.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

SuperVeloce ::

Kaj, a intel chipset bug za usb3.0? Been there, done that. lol
Kar je še huje, to ni bilo na cpu integrirano, pa je intel lepo prvi batch chipset čipov vseeno razposlal naokoli za prodajo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

Čipovje (sploh tako komplicirano kot je x86) ima ogromno enih hw bugov. Kr pogooglaj intel errata pa boš vidu :)
http://www.intel.com/content/www/us/en/...

In takle list je za vsako generacijo... Pri amdjo isto http://support.amd.com/TechDocs/51810_1...
#brezpodpisa

Brane22 ::

Dr_M je izjavil:

Prvi ZEN bo definitivno za preskocit, ce smo se kaj naucili iz zgodovine.


Pajade. Po tej logiki lahko rpeskočiš vsako generacijo. Prvo, ker je bagovita, naslednje, ker v bistvu niso več nove.

Pač par USB3.1 issueov- če tudi to. Kdo točno tako zelo pogreša 3.1, da z 3.0 ni pripravljen živeti in hkrati ne bi doplačal €0.5 za externi phy čip ali €3 za kontroler ? Če je samo to, who cares.

hojnikb ::

Sj je še vedno blo tako, da je bila prva generacija nekak test, potem druga generacija pa bugfix z drugim imenom (pa še kak cuker ala višja frekvenca).

Spomnimo; Piledriver ni nič drugega kot popravljen bulldozer (v principu gre za isti die). Enako kaveri->carrizo
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Brane22 ::

Ja, ampak kdor je hotel mnogonitnost, jo je dobil že z BD.

Če se je potegoval za to in je imel aplikacijo, ki je to znala vnovčiti, je zadel že z BD.

Ravno tako z x86_64. Ja, prvi Opteroni so imeli nekaj več bugov, ampak preskok s tam nekih Pentiumov in Celeronov na 64-bitno Opteronče je bil tako velik, da ni imelo smisla čakati na piljenje.

Tako da, kdor ga bo rabil zdaj, se po moje ne bo sekiral za tistih par problemov. Če seveda ne bodo katastrofalni.

hojnikb ::

no, hočeš mnogonitnost, lahko v končni fazi tudi izkoristiš GPUji. Provided, da je problem takšen, ki ga lahko na tisoče compute enot v grafikah zmeljejo.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Brane22 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Prvi ZEN bo definitivno za preskocit, ce smo se kaj naucili iz zgodovine.


Pajade. Po tej logiki lahko rpeskočiš vsako generacijo. Prvo, ker je bagovita, naslednje, ker v bistvu niso več nove.

Pač par USB3.1 issueov- če tudi to. Kdo točno tako zelo pogreša 3.1, da z 3.0 ni pripravljen živeti in hkrati ne bi doplačal €0.5 za externi phy čip ali €3 za kontroler ? Če je samo to, who cares.



Remember Phenom 1? Katastrofa, nizka zmogljivost in nizke frekvence, Phenom 2 mnogo boljsi.
Bulldozer tudi flop bolj ali manj, potem so nekako napredovali, recimo.
Ok, tudi intel ima podobne zadeve, ampak oni vsaj hitro reagirajo in popravijo. Kaj bo AMD naredil? Ali bodo popravili ali prodajali iste buge skozi razlicne serije?
1
2
3

Fanboyi itak vedno najdejo tisoc in en izgovor, ampak ce za nekaj placam, hocem da dela vse. Tudi ce je to intel. Izgovor, ces kdo pa rabi usb3.1 je pa skrajno ignorantski.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Remember Phenom 1? Katastrofa, nizka zmogljivost in nizke frekvence, Phenom 2 mnogo boljsi.

Ne pozabimo na nasty TLB bug, kjer si mogu izklopit kompleten L3 (in efektivno še bolj zbil performance) da si mel crash free zadevo.
#brezpodpisa

Brane22 ::

hojnikb je izjavil:

no, hočeš mnogonitnost, lahko v končni fazi tudi izkoristiš GPUji. Provided, da je problem takšen, ki ga lahko na tisoče compute enot v grafikah zmeljejo.


Tiste enote so glupe. So nekakšni "minioni" iz une risanke. je nek razlog, da AMD koraka z generacijami GCN1.0/1.1/1.2 etc. Problem je doseči to, kar bi radi imel pri multicore CPUju s tako omejenimi resursi, kot so na voljo pri GPUju. Zato balinajo s spremembami.

Dr_M je izjavil:


Remember Phenom 1? Katastrofa, nizka zmogljivost in nizke frekvence, Phenom 2 mnogo boljsi.


Remember Opteron ? S Tualatina, navitega na 1.4GHz s 66 MHz sem prešel na dual Opteron s šitloadom RAM-a.

Ja, Phenom je bil bolj švoh, ampak to zato, ker ga nihče ni primerjal s prej omenjenimi ampak z že obstoječimi 64-bitnimi stroji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Dr_M ::

Remember Opteron ? S Tualatina, navitega na 1.4GHz s 66 MHz sem prešel na dual Opteron s šitloadom RAM-a.


Ja in? Jest sem sel pa iz core 2 na phenom 2, zmogljivost je sla kar lepo gor, stabilnost pa lepo dol.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane22 ::

In to, da je mnogim bolj pomembno to, kar je bilo prej na razpolago od tega, kar šele bo.

Če te čevlji žulijo in zato kupuješ nove, potem te prizadane predvsem razlika med tem kar imaš in tem, kar se ponuja sedaj.

Prvi Opty je tle naredil gigantski preskok. Ponudil je dotlej envidene stvari. 64-bitne registre, nove SSE enote, ECC že v ceni, nevejreten bandwidth, da o virtualiziciji ne govorimo. ALi pa o šitloadu RAM socketov.

Folk je v čudu gledal takrat še VmWare kako vrti winse na Gentooju za šalo.

Tudi če bi vedel, da leto za tem pridejo dual-corei, bi žvajznil te mašine, ker so prinesle ogromno olajšanje pri delu.

SuperVeloce ::

Spomnimo; Piledriver ni nič drugega kot popravljen bulldozer (v principu gre za isti die). Enako kaveri->carrizo


whoa poba, pazi na izbiro besed. die ni ne isti, ne enak, le podoben. Lahko rečeš, da je arhitektura v principu enaka.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Brane22 ::

In BTW, to se je kropko poznalo pri naslednjih upgradeih.

KO sem vse to že imel, me je evolucijski korak gor mnogo manj prizadel, ker me obstoječi stroji niso nikjer žulili.

Isto to se ponavlja sedaj. Kdor bi močno rad kaj, česar Intel noče, AMD pa ne more ponuditi za dani denar, bo žvajznil Zen in ne bo čakal na Zen+.

hojnikb ::

whoa poba, pazi na izbiro besed. die ni ne isti, ne enak, le podoben. Lahko rečeš, da je arhitektura v principu enaka.

Nope, die je v primeru piledriverja popolnoma enak, samo vklopl so določene zadeve, ki še v času bulldozerja niso šle čez validacijo (in so jih za final silicij enostavno "porezali").

Razvoj takega čipa traja ogromno časa in včasih morš zavoljo time to marketa na tržišče poslat napol delujoč čip, da te konkurenca ne povozi. Potem (in seveda prej) pa piliš zadevo za naslednjo revizijo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SuperVeloce ::

To pa prvič slišim, da je Vishera potrjeno popolnoma identičen čip, brez vsakršnih sprememb, neglede na porezan bulldozer
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

jah, če verjameš samo amd pr slajdom, potem je itk vsak čip nanov naret :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

#brezpodpisa

Mitja358 ::

hojnikb je izjavil:

http://www.hwbattle.com/bbs/board.php?b...


Je že skrajni čas ...

FireSnake ::

Ja, črno zelei pravijo, da letos. Smo pa vsi že malo neučakani.

Jim Keller je imel kremplje vmes, zato me res zanima, česar bo zadeva zmožna (pa baje so inženirjem pustili proste roke, da so naredili, kar so hoteli).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mitja358 ::

FireSnake je izjavil:

Ja, črno zelei pravijo, da letos. Smo pa vsi že malo neučakani.

Jim Keller je imel kremplje vmes, zato me res zanima, česar bo zadeva zmožna (pa baje so inženirjem pustili proste roke, da so naredili, kar so hoteli).


Ti si sploh pogledal, o čem je govora? :))

x45 ::

hojnikb je izjavil:

http://www.hwbattle.com/bbs/board.php?b...



ne odpre mi linka ...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

FireSnake ::

Mitja358 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ja, črno zelei pravijo, da letos. Smo pa vsi že malo neučakani.

Jim Keller je imel kremplje vmes, zato me res zanima, česar bo zadeva zmožna (pa baje so inženirjem pustili proste roke, da so naredili, kar so hoteli).


Ti si sploh pogledal, o čem je govora? :))


O AMD Zen.

Zakaj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mitja358 ::

No potem pa poglej še enkrat (hint: Bristol Ridge APU).

FireSnake ::

Sem videl tisto, brez skrbi. moj komentar se ne navezuje na tisto.

Si ti kaj ošvignil naslov teme zadnje čase?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Mitja358 ::

Kdaj mislijo izdat Bristol Ridge na AM4? Nič novega nisem zasledil ...

hojnikb ::

verjetno ob izidu zena
#brezpodpisa

FireSnake ::

x45 je izjavil:

http://www.guru3d.com/news-story/ams-ze...


Če je tole res, potem prodam mojega 4790K in kupim 65 wattneža :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

dont get your hopes up. Prvo počakajmo dejanski performance in porabo :)
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

dont get your hopes up. Prvo počakajmo dejanski performance in porabo :)


Mah, tudi Intel se po moje spara enako kot Nvidia, da ne pahnejo konkurence v propad.
Ce bo konkurenca presenetla se bodo ze odzvali.

hojnikb ::

Vprašanje če imajo res odgovor, če ZEN preseneti. Last time i checked, je kaby lake samo bugfixan sky.

lahko se spet zgodi A64 obdobje....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Težko, ker se je folk navadil na 4-5 GHz proce. In si bodo mislili WTF? :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Bojo spet uvedl performance index, kot je bil aktualen še ve časih athlon xp.
#brezpodpisa

D3m ::

AMD Zen 5000+ :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

hojnikb je izjavil:

Vprašanje če imajo res odgovor, če ZEN preseneti. Last time i checked, je kaby lake samo bugfixan sky.

lahko se spet zgodi A64 obdobje....


Jst se ne bi pritozeval na to, ker AMDju res privoscim da malo poscije konkurenco. Ampak so precej zadaj trenutno in finance so tudi tezava, medtem ko ima Intel sredstev kolko noces in v ozadju sigurno razvijajo za ene 5let vnaprej.

hojnikb ::

ozadju sigurno razvijajo za ene 5let vnaprej.

Ne si mislit, da amd tega ne počne; nekaj takega kot je zen (ali gcn) traja vsaj kake 4-5 let da se razvije do uporabnega produkta.

Ampak so precej zadaj trenutno in finance so tudi tezava,

poleg r&d costa tut ne pomaga dejstvo, da so fabless firma, ki uporabljajo arguably inferioren 14nm process.

Ampak to še ne pomeni, da se ne da iztistnit dobrge produkta ven, če imaš odlične inžinirje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

AMD lahko preseneti le, ce izda ZEN procesorje po ceni trenutnih bulldozerjev. Se pravi, ~125€ za 8 jeder.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
21 / 611
»»